[ little_boy @ 18.06.2007. 15:03 ] @
Pozdrav !!!
Imam u planu da napravim jedan sajt Info tipa, i imam jedno pitanje za vas.

Kako mogu ja na svom sajtu da reklamiram privredne subjekte ako nemam registrovanu firmu.
Da li bi to mogao da uradim putem nekih ugovora izmedju mene kao fizickog lica i odredjene firme tj. pravnog lica.

Ako neko ima primer takvog ugovora ili neko drugo bolje resenje kako bi resio problem neka mi javi.
Unapred hvala !!!!!!!
[ kupidisk @ 18.06.2007. 15:36 ] @
1. ugovorom o delu - ogroman porez reda 70%
2. otvoris agenciju koja bi bila van pdv sistema, mesecni troskovi za socijalno+zdravstveno+ostalo izadju oko 150e
3. dogovoris da radis preko agencije prijatelja. Ako ti je prijatelj ne naplati ti nista, ako ti je "poznanik", dogovorite se koj mu procenat ostavljas.
[ little_boy @ 20.06.2007. 10:52 ] @
Cuo sam za taj ugovor o delu na nekim drugim temama, ali to nikome ne odgovara.
Druge opcija deluju primamljivo, da otvorim svoju marketing agenciju i polako da pocnem, samo mi nije kasno na koju foru bi to bio "van PDV sistema" ????

A ova treba opcija je dosta dobra samo sto u mom krug prijatelja ne postoji niko ko ima neku agenciju, imam nekoliko poznanika koje rade u nekim agencijama!

Da li bi mogao malo bolje da mi objasnih neka cake oko otvaranja agencije i kao bi to bio "van PDV sistema"
Veliki pozdrav !!!!!!!
[ Dragan Varagic @ 20.06.2007. 15:46 ] @
Na ovom forumu ima vise tema o otvaranju firmi, evo jedne od njih - http://www.elitesecurity.org/t55943
[ Davor Vlajkovic @ 20.06.2007. 15:54 ] @
http://www.elitesecurity.org/t154829-Kako-se-sada-otvara-Agencija
[ roshu @ 31.07.2007. 22:58 ] @
A da li bi mogao da kazes nesto vise o ovoj trecoj opciji ili i za nju ima nesto u nekoj temi ?
[ srlexic @ 31.07.2007. 23:39 ] @
Ne znam šta ima da se razglaba otoj trećoj temi, jednostavno, nađeš nekoga preko koga možešda naplaćuješ svoje usluge, on radi samo papirologiju, od celokupne tvoje zarade daješ mu procenat + plaćaš deo koji on plaća državi za porez (minimum 10%).

Ne znam kojim delatnostima hoćeš da se baviš, ali druga opcija ti je potpuno OK, jako teško ćeš ući u PDV (granica je sada 4 miliona RSD) i ne moraš da prijavljuješ sve delatnosti kao pre, već samo osnovnu delatnost
[ malesevict @ 01.08.2007. 02:57 ] @
Neko rece ako prijatelj ima agenciju....posto i ja imam u planu da nekada odradim nesto slicno(kada nadjem dovoljno voremena) pa ako bude reklma ja sam kontao preko prijatelja koji drzi radnju za racunaski servis, radnja je prijavljena i za izradu web prezentacija, design...

...pa da li legalno mogu preko njega to da radim ili on mora da prijavi radnju i za jos nesto ili je samo bitno da plati drzavi PDV i sve uredno....

pozdrav svim clanovima ES
[ dejanx079 @ 30.08.2007. 12:35 ] @
zna li neko kako bih mogao pa postavi baner na sajtu vezano za autoelektroniku ili neki kontakt tel