[ Ssl @ 18.06.2007. 16:16 ] @
Dobar dan svima,

Mene interesuje da li vipmobile planira ponudu hsdpa/3g/egde/gprs data kartica za prenos podataka putem Interneta ?

Mislim da Telekom Srbija ovo ima u ponudi. Njihove cene su visoke ali ekonomske s obzirom na to da je ovakva usluga potrebna manjem i ogranicenom broju stanovnika tako da predstavlja odlican izvor prihoda. Ali propratne stvari mi ne odgovaraju:
1. Traze potpisivanje ugovora na 12 meseci - ne zelim takvu obavezu (kako se uklapa neko kome ovo povremeno treba?)
2. Traze 6,5k dinara za USB/PCMCIA modem - gospodo ako namecete obavezu potpisivanja visemesecnog ugovora kako bi bilo da probate da ovaj iznos uklopite u cenu zakupljenog paketa.
3. Dosad nije bilo konkurencije tako da mislim da su i paketi skuplji nego sto bi mogli da budu.

Sta nudi VIPMobile i svakako cestitke na otpocinjanju rada u Republici Srbiji!
[ Pici man @ 20.06.2007. 14:24 ] @
Citat:
Ssl: Dobar dan svima,
Mene interesuje da li vipmobile planira ponudu hsdpa/3g/egde/gprs data kartica za prenos podataka putem Interneta ?

Ovo interesuje mnoge korisnike ne samo tebe....
Trenutno Vip Mobile ne nudi ni najobičniji poziv ili SMS uslugu, da ne govorimo o HSDPA slučajno ...

Još dugo verujem dok ne oforme sopstvenu infrastrukturu biće brz internet ili kvalitetan 3G u Srbiji misaona imenica. Lepo je što je "na papiru" došao treći operater, stvara konkurenciju, ali nekako je neorganizovan i mršav za zverke kakve su Telenor izgleda ...
Ako se još zna da je Vip potpisao ugovor o nacionalnom romingu sa MTS-om, šta onda reći o navodnim uskugama koje bi pružao Vip?!? Jel možda fora da pitaju i moljakaju MTS: "daj malo i meni tog 3G da ponudim svojim pretplatnmicima, daj malo .."?!?
Jeste smešno i cinično, ali ništa ne može ponuditi dok je na tudjim ledjima, ... jedino kada najzad formiraju sopstvenu infrastrukturu pa krenu samostalno sa radom, .... a to neće skoro sudeći po svemu!
Citat:
Ssl:
Sta nudi VIPMobile ...

Trenutno nudi prepaid SIM kartice po ceni od 100 dinara koje se ne mogu koristiti do daljnjeg - bićemo obavešteni kada od operatera putem SMS poruke!
[ drg01 @ 20.06.2007. 19:09 ] @
Mreze A1 (Austria), VipNet (Hrvatska) su lideri u uvodjenju novih tehnologija. Prvopomenuta na nivou evropske unije a VipNet u Hrvatskoj. A1 je prvi na svetu pokrenuo GPRS mrezu a prvi u Evropi uveo nacionalno pokriveni UMTS (http://www.mobilkomaustria.com...0,3149,889-889-html-en,00.html). Obe su, kao i Vip Mobile (Srbija) u vlasnistvu Mobilkom Austria Grupe. Na osnovu ovoga, nema razloga da slicno ili jos bolje ne bude i kod nas. I uopste mislim da smo svi mi od dolaska treceg operatera vec dosta dobili kroz prepolovljavanje cena postojeca dva, za koje tek sad vidimo da su nam drali kozu sa ledja proteklih desetak godina.

A sto se tice ovog Pici-ja, prvo sam mislio da je on jedan od Svbendi (pogledajte temu "Agresivna reklamna kampanja Vip-a") ali posto se javlja i ovde i to iskljucivo u cilju pljuvanja Vip-a mislim da je on samo zaposlen u Telenoru pa se uplasio covek konkurencije. Citiram: "Lepo je što je "na papiru" došao treći operater, stvara konkurenciju, ali nekako je neorganizovan i mršav za zverke kakve su Telenor izgleda ..."

Pozdrav svima!
[ zoxy @ 27.06.2007. 11:21 ] @
I imaju flat net za ~ 1200din/mesechno ;)
Ima svashta u svetu..ali Srbija je ovo..hocjete li vecj jednom to skontati:)
[ enthusy @ 27.06.2007. 12:58 ] @
Citat:
zoxy: I imaju flat net za ~ 1200din/mesechno ;)
Ima svashta u svetu..ali Srbija je ovo..hocjete li vecj jednom to skontati:)


Na sta ti mislis? Flat rate pakete kod Interent provajdera? A mi ih kao nemamo za te pare?
[ Matt @ 27.06.2007. 13:05 ] @
Citat:
enthusy: Na sta ti mislis? Flat rate pakete kod Interent provajdera? A mi ih kao nemamo za te pare?

Ne nego preko mobilnog operatera...
[ the_tosic @ 27.06.2007. 13:06 ] @
Imas ali kakve brzine pogledaj malo cene i brzine u regionu bolji smo samo od albanije
[ zoxy @ 27.06.2007. 13:07 ] @
U pitanju je MOBILNI operater . Nisam primetio da telenor / MTS nude flat net za 1200din ;) Pa makar radio 5kB/s
[ enthusy @ 27.06.2007. 13:14 ] @
Citat:
zoxy: U pitanju je MOBILNI operater . Nisam primetio da telenor / MTS nude flat net za 1200din ;) Pa makar radio 5kB/s


A ti bi bas voleo da ti Internet provajder bude mobilni operater? :D
[ Matt @ 27.06.2007. 13:21 ] @
Citat:
enthusy: A ti bi bas voleo da ti Internet provajder bude mobilni operater? :D

A u cemu je problem?
U Srbiji i dalje ima ljudi koji nemaju dostupan ni kabl, ni adsl, ni bezicni net, vec samo stari dial-up...
A kao drugo, sa takvim pristupom i po toj ceni, internet na notebook racunaru vise ne bi pretstavljao nikakav luksuz.
[ acabgd @ 27.06.2007. 13:33 ] @
@enthusy: Jesi ti nekad koristio/la net sa mobilnog telefona? Da li znaci ako sedim u kaficu da treba da trcim kuci da bih mogao da proverim e-mail ili pogledam nesto na webu?

Trenutno najveca stavka na mom mobilnom racunu su roaming i GPRS. Jako bih voleo da bar jednu stavku mogu da svedem na manju meru. Eto recimo, GPRS za fiksnih 1.200 din/mesecno bi mi bas odgovaralo.

A Internet provajder *fiksni* (posao/kuca) naravno ne mora da mi bude mobilni operater.
[ zoxy @ 27.06.2007. 13:34 ] @
Ne kontam shta je tu problem ...ako je cena ko neki cable/adsl da uvek svuda imash net...pogotvo shto se nashi ni "zhichni" operateri nisu proslavili neshto.

Drug u UK za 7 funti <7*120din> ima 10GB protoka na Vodaphone mrezhi <HSDPA> :)

Kada se vecj poredimo sa svetom.
[ SEK750I @ 27.06.2007. 14:18 ] @
Citat:
zoxy: Ne kontam shta je tu problem ...ako je cena ko neki cable/adsl da uvek svuda imash net...pogotvo shto se nashi ni "zhichni" operateri nisu proslavili neshto.

Drug u UK za 7 funti <7*120din> ima 10GB protoka na Vodaphone mrezhi <HSDPA> :)

Kada se vecj poredimo sa svetom.


znas ti koliko smo mi udaljeni od UK ko Albanija od Plutona.a tek kakav je njihow ziwotni standard....A plus sto je i vodafone iz Uk pa tamo onda sigurno i ima najnize cene..
[ zoxy @ 27.06.2007. 14:29 ] @
Albanija je za nas zapad..verovao ti ili ne..mi zhivimo u zabludi da smo mi za njih neshto.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.06.2007. 14:30 ] @
Ne moraju cak ni flat da ponude, neka ponude 5GB za 1000dinara, i milina, kuci/na poslu imas kabl/adsl/wireless net, a kad si na terenu, po gradu, bilo gde drugde imas tih 5GB kroz GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA sta ti je vec dostupno na toj konkretnoj lokaciji...

Tako bi se resio problem da nema heavy downloader-a na mrezi, a omogucio bi se ipak normalan i opusten pristup internetu...

Recimo da bi meni to odgovaralo... Zasto bi morao da jurim neki kafic sa wifi hotspot-om kad bi tako imao pristup netu na laptopu bilo gde... A i surf sa mobilnog (webmail, i jos dosta toga bi bilo bez toliko cimanja)...
[ acabgd @ 27.06.2007. 14:36 ] @
@Slobodan: Amen... 5Gb za 1.000 dinara - gde da potpisem :-)
[ Slobodan Milivojevic @ 27.06.2007. 14:55 ] @
Ja kazem da bi to bilo sasvom dovoljno, e sad ne znam a i ne nadam se previse da ce takva ponuda ikad postojati u Srbiji

mada videcemo
[ zoxy @ 27.06.2007. 15:06 ] @
ima i 2 funte = 1GB :) he he he :)
dele i N95 za 0 funti :)

[ acabgd @ 27.06.2007. 15:31 ] @
@zoxy: Jeste, ali moras da potpises ugovor na 12 meseci. Zamisli koja je to nepristojna ponuda, bezobrazluk cist!
[ alazovic @ 27.06.2007. 16:45 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ne moraju cak ni flat da ponude, neka ponude 5GB za 1000dinara, i milina, kuci/na poslu imas kabl/adsl/wireless net, a kad si na terenu, po gradu, bilo gde drugde imas tih 5GB kroz GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA sta ti je vec dostupno na toj konkretnoj lokaciji...


E, malo ga pretera... Ja na kablu imam 1GB za 1.000 dinara i to bi meni bila sasvim OK ponuda za GPRS! Jedino što taj paket kod kablovskog operatera traje 2 meseca - taman za svakodnevno korišćenje bez nekog preteranog downloada.

Trenutno je na mobilnom 50MB za 850 dinara sa pdv-om, što bi bilo lepo da nije ograničenja na mesec dana
Da je barem za 3 meseca...
[ the_tosic @ 27.06.2007. 16:56 ] @
Citat:
alazovic: E, malo ga pretera...

Pa Lazo mi ne treba da stagniramo i da nazadujemo nas je cilj da koliko toliko POCNEMO da pratimo svetske standarde
[ *mihal* @ 27.06.2007. 18:03 ] @
Uveliko se nadam da ce VIP uvesti koliko toliko povoljnije tarife za mobilni internet. Ja sam inace zrtva okolnosti gde nema fixna telefonska mreza(i daleko od toga da sam jedini) a verovatno za dugo jos nece ni biti. Jedini pristup internetu za sad mi je GPRS ili GPRS + SATELIT.
[ mokelet @ 27.06.2007. 21:37 ] @
Sto se tice mobilnog neta...
Pa i mi konja za trku imamo!!!

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2115&Type=1

Naravno, sarkastican sam... :-)
I neko rece, cini mi se, u UK je oko 1000 din nekoliko GB?
Daleko smo mi, daleko.....
[ VRider @ 28.06.2007. 01:07 ] @
I ja se tome najvise nadam. Sve drugo je sasvim ok i sada. Za 1000 dinara mozes da koristis mobilni toliko da ti fiksni ni ne treba, ali je gprs jos uvek skup.
[ Jbyn4e @ 28.06.2007. 07:59 ] @
Citat:
mokelet: Sto se tice mobilnog neta...
Pa i mi konja za trku imamo!!!
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2115&Type=1
Naravno, sarkastican sam... :-)

Nemoj tako, pa ispade da telenor to nema....
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3433
[ mokelet @ 28.06.2007. 11:16 ] @
Citat:
Jbyn4e: Nemoj tako, pa ispade da telenor to nema....
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3433


Ups, potpuno sam zaboravio Telenor! Cca 42.000 din za 1GB protoka? ... Cekaj, vidim ima i nekih paketa? 4X250MB=8.320 din plus jos toliko za modem?
Onda je MT$ i jos povoljan...
[ *mihal* @ 29.06.2007. 17:44 ] @
Nazovem ja danas korisnicki Telekoma i pitam koliko mi je jos ostalo besplatnih megabajta posto sam pre petnaestak dana aktivirao uslugu DATA120(120MB za 1200din). I kaze mi tip iz korisnickog da to nije moguce proveriti... I bas lepo sad, mobil zna da mi sam resetuje info o kolicini prenesenih podataka i ja sad mogu samo da nagadjam, - ili ce mi ostati megabajti neiskorisceni ili ce mi doci velik racun.

Uveliko se nadam da se VIP nece ponasati tako nepravedno prema nama!
[ ddz @ 30.06.2007. 07:20 ] @
Ne moraš da platiš 6k za HDSPA modem... platiš 25k, i dobiješ ceo laptop sa HDSPA modemom, uz vezivanje ugovorom od 12 meseci :)

http://www.comtradeshop.com/In...ges/News.aspx?n=NDM=&cid=1
[ ptiki @ 06.07.2007. 19:05 ] @
Povodom cene za GPRS http://www.elitesecurity.org/t255377-73#1630930
[ Geo M @ 07.07.2007. 12:43 ] @
GPRS konfiguracija: http://konfiguracija.vipmobile.co.yu
PIN kod ukoliko vam trazi za prihvatanje podataka je 1234
[ Andjelko Gadzic @ 07.07.2007. 13:33 ] @
Vip GPRS podesavanja:
Homepage: http://mobile.vipmobile.co.yu
APN: vipmobile
IP adress: 212.015.182.082
User name: vipmobile
Password: vipmobile

Vip MMS podesavanja:
Homepage: http://mmsc.vipmobile.co.yu
APN: vipmobile.mms
IP adress: 212.015.182.082
User name: vipmobile
Password: vipmobile
[ ptiki @ 07.07.2007. 13:46 ] @
Meni su lepo stigla podešavanja za moj Siemens S45i.
Nije mi tražio lozinku.
Najlepše hvala
[ Pici man @ 07.07.2007. 17:29 ] @
primer pristiglih konfiguracionih SMS poruka koje sam ja recimo dobio slanjem zahteva sa dotičnog sajta istih:



Naravno, parametre za manuelno podešavanje je već dao Andjelko Gadzic tako da nema potrebe ponavljati ih!
[ dark star @ 08.07.2007. 12:41 ] @
Citat:
Pici man: primer pristiglih konfiguracionih SMS poruka koje sam ja recimo dobio slanjem zahteva sa dotičnog sajta istih:



Naravno, parametre za manuelno podešavanje je već dao Andjelko Gadzic tako da nema potrebe ponavljati ih!



to je ok ali radi li gprs?
[ bojan_p @ 08.07.2007. 13:51 ] @
gprs bi po prijemu konfiguracionog sms-a (i aktivaciji) trebao da radi, bez pozivanja korisnickog centra i trazenje aktivacije. tako mi je rekao momak iz korisnickog centra. posto meni ne radi, rekao je da ce za dan-dva biti reseno, i da ce svima gprs biti aktivan....
[ ptiki @ 08.07.2007. 13:57 ] @
Ovaj član kaže da mu GPRS radi
http://www.elitesecurity.org/t255377-83#1632545

Edit: link je http://www.elitesecurity.org/t255377-82#1632545
[ jorgos @ 08.07.2007. 15:02 ] @
na onom konfiguratoru nema modela mpx200 motorole jel moze da se izabere neki drugi?
[ dark star @ 08.07.2007. 15:40 ] @
Citat:
jorgos: na onom konfiguratoru nema modela mpx200 motorole jel moze da se izabere neki drugi?


nema ni za n6233, jao, uzeću od 6234 pa šta bude.
[ ptiki @ 08.07.2007. 17:19 ] @
Nema ni Siemens S75, ali zato imate sve parametre pa podesite ručno.
[ Pici man @ 09.07.2007. 17:31 ] @
Zna li neko cenu interneta ovi vipoznih tj., koliko košta KB protoka, jer za svega 34KB protoka oni naplatiše 3.19 dinara što je nenormalno mnogo ako se računa dalje ...

Samo što sam se konektovao na njihov Wap portal telefonom:


i zbog protoka od 34KB već skinuli 3.19 dinara?!? Evo dokaza:


[ ptiki @ 09.07.2007. 18:24 ] @
Nezvanično 1kb košta 0.05 dinara.
Zvanično ne zna niko, jer gospoda nisu objavila cenovnik.
Moj savet - ODMAH se žali korisničkom servisu.
[ gojnik @ 09.07.2007. 20:54 ] @
Evo šta ja dobijem kad hoću da pristupim VIP wap sajtu:



A u većini slučajeva mi ispiše "No server access". Podešavanja sam poslao sa http://konfiguracija.vipmobile.co.yu
ICQ, IRC, POP3 i SMTP protokoli rade, sa tim nema problema.
[ burex @ 09.07.2007. 21:04 ] @
I ja sam imao tu gresku, ali evo, opet je proradilo...
[ drg01 @ 09.07.2007. 23:41 ] @
Citat:
Pici man: Zna li neko cenu interneta ovi vipoznih tj., koliko košta KB protoka, jer za svega 34KB protoka oni naplatiše 3.19 dinara što je nenormalno mnogo ako se računa dalje ...

Samo što sam se konektovao na njihov Wap portal telefonom:

i zbog protoka od 34KB već skinuli 3.19 dinara?!?


Na Vipovom sajtu jos nema takvih podataka ali na osnovu onog sto sam video na mt:s sajtu (http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2245&Type=1) i Telenor sajtu(http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=80) izgleda da operateri naplacuju ukupnu kolicinu prenetih podataka(znaci i upload i download) a kod tebe je onda zbir 53kB ako se ne varam i onda se dobije 0.53*5*PDV1.18=3.127 shto je opet za 6 para vise nego sto ti je naplaceno (otprilike za 1kB) pa ako si siguran da nisi prethodno imao neku neuspesnu konekciju gde se mozda provuk'o taj kB moj predlog ti je da pozoves njihov call centar siguran sam da ces dobiti objasnjenje.

Pozdrav.

[ drg01 @ 10.07.2007. 00:00 ] @
@ Pici man

E da, pre nego sto pocnes da me prozivas da sam neinteligentan, vipozan i mamlaz( i kako si vec nazivao sve koji se nisu slagali sa tvojim izuzetno negativnim opservacijama o Vip-u na vishe tema na ovom forumu), do cene od 5 para po kB sam dosao tako shto sam pozvao njihov call centar shto i tebi ponovo savetujem da uradish pre nego shto opet izvalish neku glupost ovde.

Josh jednom pozdrav.
[ Pici man @ 10.07.2007. 13:06 ] @
Citat:
drg01: @ Pici man
E da, pre nego sto pocnes da me prozivas da sam neinteligentan, vipozan i mamlaz( i kako si vec nazivao sve koji se nisu slagali sa tvojim izuzetno negativnim opservacijama o Vip-u na vishe tema na ovom forumu), do cene od 5 para po kB sam dosao tako shto sam pozvao njihov call centar shto i tebi ponovo savetujem da uradish pre nego shto opet izvalish neku glupost ovde.
Josh jednom pozdrav.

Hvala na informaciji!
Danas su izgleda objavili zvanično cene: http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/pre/pdetails/index.php

Well ... nije da mi je bila namera da ikoga direktno prozivam i vredjam, no. ako to jesam izvinjenje sa moje strane!

Ali, drago mi je da su se strasti stišale i da su "promoteri"(tako su mi se učinili pojedinci - opet vredjam, ha?!?) udaljili iz ove teme i više ne galame sada kada su cene najzad objavljene.
Cena za GPRS je znači ista kao i kod ostalih operatera Telenor-a i MTS-a.
Kako ovo tumačiti kada se ima u vidu tako agresivan nstup Vip-a na našem tržištu i potenciranje na jeftinijem i povoljnijem?!? Zar taj internet ne bi trebao bar malo biti jeftiniji od konkurencije?!?
Ne mogu to sebi da priušte zato što koriste mrežu MTS-a???
Komentari?
[ VRider @ 10.07.2007. 14:34 ] @
Rat cenama je poslednje sredstvo u svakom biznisu, jer koliko jedni obaraju cene, toliko mogu i drugi, i to na kraju samo vodi tome da svi rade za dzabe. To zna svako ko je imao bilo kakvu radnju. Nije ni ocekivati da ova tri operatera ratuju cenama, vec pre svega dodatnim uslugama. Tako da, ko se nadao telefoniranju za dzabaka, ili netu za dz, malko se zeznuo...
[ ivan i. @ 10.07.2007. 15:42 ] @
@Pici man, oni to tumace kao slobodu govora kako kazu operateri :-) ja imam karticu i cim ispucam ako i uspem da potrosim 1100din leti iz fona.
[ Geo M @ 10.07.2007. 17:08 ] @
Bio sam par minuta na Vip mobile portalu GPRSom, sajt im radi super brzo medjutim za 85 kb (62 DL+23 UL) su mi skinuli 2,23din. sa PDVom od bonus kredita. Tako da ispada da je cena 0.25din/kb sa PDVom mozda je greska u tarifiranju ali se necu zaliti :)
Bilo bi bolje da se tema preimenuje u VIP mobile - Internet nego ovo ime asocira me na nesto drugo, a i postpaid 060 korisnici ce imati internet.
[ drg01 @ 10.07.2007. 21:52 ] @
Citat:
Geo M: Bio sam par minuta na Vip mobile portalu GPRSom, sajt im radi super brzo medjutim za 85 kb (62 DL+23 UL) su mi skinuli 2,23din. sa PDVom od bonus kredita. Tako da ispada da je cena 0.25din/kb sa PDVom mozda je greska u tarifiranju ali se necu zaliti :)
Bilo bi bolje da se tema preimenuje u VIP mobile - Internet nego ovo ime asocira me na nesto drugo, a i postpaid 060 korisnici ce imati internet.


Jel' si siguran da je 85kb a ne 85kB jer obicno se brzina meri "bitima"(per sec.) a kolicina "bajtima". Ako je ipak kB onda 85*0.05*PDV(1.18)=5.015 din. Siguran sam bar za Sony Ericsson i Nokiu da je merna jedinica bajt, koji aparat imas?

pozdrav
[ predrag78 @ 11.07.2007. 20:51 ] @
@PICI

Zna li neko cenu interneta ovi vipoznih tj., koliko košta KB protoka, jer za svega 34KB protoka oni naplatiše 3.19 dinara što je nenormalno mnogo ako se računa dalje ...

Samo što sam se konektovao na njihov Wap portal telefonom:


napravio si protok od 53 kb a ne 34
Imas upload 19 + download 34
[ Pici man @ 11.07.2007. 22:13 ] @
Citat:
predrag78: @PICI

Zna li neko cenu interneta ovi vipoznih tj., koliko košta KB protoka, jer za svega 34KB protoka oni naplatiše 3.19 dinara što je nenormalno mnogo ako se računa dalje ...

Samo što sam se konektovao na njihov Wap portal telefonom:


napravio si protok od 53 kb a ne 34 :)
Imas upload 19 + download 34 :)

Video sam kasnije i ispravio se u drugoj temi.
[ VRider @ 11.07.2007. 23:50 ] @
Sve u svemu, moracemo da sacekamo i cetvrtog operatera, pa tek onda necemo morati da prodamo bubreg za malo neta preko mobilnog...
[ Catch 22 @ 12.07.2007. 01:03 ] @
Cenovnik Vip Mobile: http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/pre/pdetails/index.php
Citat:

GPRS 1 KB data = 0,05
Sve cene su prikazane u dinarima bez PDV- a.
[ pochetnik @ 12.07.2007. 20:16 ] @
Da li je jos neko primetio da preko vipmobile ne moze da se pristupi Google wap stranici? Pokusao sam i putem linkova na drugim wap stranama i direktnim kucanjem adrese u browser-u, rezultat uvek isti. Da li je moguce da namerno zabranjuju pristup Google-u?
[ mladents @ 19.07.2007. 23:10 ] @
Meni takodje google ne radi na nokia-i E61. Access denied.... 403 forbidden.. ili tako nesto... Imam i google-ovu aplikaciju za proveru gmail-a i ista prica. U korisnickom servisu, kada sam ja zvao, su rekli da je opterecena mreza i da probam ponovo, sto mislim da je cista glupost... Ima li jos neko slicnih problema?
[ agasoft @ 20.07.2007. 01:12 ] @
Meni još GPRS ne radi...
[ ptiki @ 20.07.2007. 17:10 ] @
Citat:
agasoft: Meni još GPRS ne radi...

Jesi li probao sa obe "mreže"? Mislim da postoji razlika u radu GPRS-a obzirom na to da li telefon koristi VIP-ovu odnosno Telekomovu mrežu odnosno bazne zstanice...
[ agasoft @ 20.07.2007. 17:26 ] @
Ptiki, u mojoj "Provinciji", kako neko voli ovde da proziva sve izvan
Beograda i Novog Beograda, nema Vip baznih stanica...
[ Catch 22 @ 20.07.2007. 18:23 ] @
Citat:
agasoft: Ptiki, u mojoj "Provinciji", kako neko voli ovde da proziva sve izvan
Beograda i Novog Beograda, nema Vip baznih stanica...

Koji telefon koristiš uz Vip Mobile karticu?
[ ptiki @ 20.07.2007. 18:46 ] @
Citat:
agasoft: Ptiki, u mojoj "Provinciji", kako neko voli ovde da proziva sve izvan
Beograda i Novog Beograda, nema Vip baznih stanica...

To što Ti ne radi GPRS je ili Telekomova opstrukcija ili Vip-ova sramota. Glupo je da, iz ma kojih razloga, nisu u mogućnosti da svima pruže uslugu na kojoj inače zarađuju.

Inače, što se baznih stanica tiče, meni GPRS radi upravo na Telekomovim, a na Vip-ovim ne radi dovoljno dobro.

Što se "Provincije" tiče, Vip nije pokrio ni celu Knez Mihajlovu, a kamo li Srbiju. Mada ja imam vere da će sve biti OK za par meseci...
[ agasoft @ 20.07.2007. 20:22 ] @
Catch22, napisah to već jednom u temi o telefonima sa vip karticom. Koristim
Nokia6600. Samo, nažalost ja sam ubeđen da u ovoj mojoj provinciji GPRS ne
radi nikome, premda nikoga i ne znam ko ovde ima 061 karticu, osim moje
familije. Vratila mi se sestra maločas iz Beograda, pa ću da vidim kod nje
na telefonu i na njenoj kartici. Bojim se da je to problem.
[ agasoft @ 20.07.2007. 20:25 ] @
Ptiki, ja mislim da telekom opstruira... A do sad bi zaradili na meni dosta
para. GPRs zato moram da koristim kod drugog operatera...
[ Slobodan Milivojevic @ 21.07.2007. 14:31 ] @
Packet data saobracaj ne radi ni ovde u Pirotu, ja se jos ni jednom nisam uspeo konektovati na GPRS koristeci VIP karticu, a u porodici ih imam 4. Na ni jednoj ne radi, tako da za sad, Vip ne mogu koristiti u svom telefonu (Nokia 6680). Vip kartica mi je u Ericsson T10s, i koristim je samo za pozive, cak ni SMS ne kucam (nezgodno je).

Jednostavno mi Packet Data usluge trebaju, tako da na Vip za sad ne mogu da se oslonim.
[ agasoft @ 21.07.2007. 14:53 ] @
Pa to je Slobo ta naša provincija Pirot, Niš, prokuplje Kuršumlija, što
južnije to tužnije. hhahaha...
[ Geo M @ 21.07.2007. 15:52 ] @
Ni u BGDu ne radi GPRS navodno proradice do 1.8.,jer rade na opremi. Kada pokusam da se konektujem pise Network down.
Voice i sms rade normalno od samog starta kod mene nekad se desi da sms zakasni citavih 5 minuta. sto nije strasno.
[ meda011 @ 21.07.2007. 16:33 ] @
>
Meni je proradio GPRS pre 5 dana sa njihovim podesavanjima iz 5-6 puta,
koristim n6630, lokacija Bgd, sms stize odmah, ali kad pozivam neki put
uspostavlja vezu iz 3 puta.
[ staticInt @ 21.07.2007. 18:03 ] @
Izgleda da i nisu bas nesto pouzdani, kad god zovem druga koji trenutno przi onih 1000 dinara kredita treba po 2-3 puta da nazovem da uspustavi vezu.
[ Slobodan Milivojevic @ 21.07.2007. 19:24 ] @
Citat:
agasoft: Pa to je Slobo ta naša provincija Pirot, Niš, prokuplje Kuršumlija, što
južnije to tužnije. hhahaha...


Agasoft, sta ces

btw. nemoj Prokuplje da mi pises malim slovima
[ ptiki @ 21.07.2007. 20:00 ] @
Offtopic
Citat:
Slobodan Milivojevic: btw. nemoj Prokuplje da mi pises malim slovima :)

Meni je pradeda tamo rođen, dakle shvatiću lično...
[ Catch 22 @ 21.07.2007. 22:16 ] @
Evo jednog primera, koji će vam možda malo pomoći. Lokacija je Sremska Mitrovica ("zapadna provincija"), a radi se o dva različita telefona:
Na starom Siemens S45i postoji opcija eksplicitnog uključivanja i isključivanja GPRS-a. Manuelno podešen telefon se "kači na wap" preko "YUG 03" (mt:s BS nac. roaming) gotovo svaki put bez problema, jer je signal "pun". Ista ta podešavanja gotovo da uopšte ne rade ako se kači preko "CC220 NC05" (Vip BS), jer signal varira 1/5 do 3/5... Uspeo sam svega par puta da se ukačim preko Vip BS.
Čitava gornja priča, na drugom telefonu (Sony Ericsson K320i) se završava bez ikakvog uspeha! Razlika je u tome što se na SE GPRS uključuje isključivo automatski, sam po potrebi... SE još nijednom nije uspeo da se "zakači na wap".
Naravno SE ima noviju verziju wap browser-a, jer je S45i "stariji dekica" sa monohromatskim ekranom...
????!!!!!????
U čemu je logika cele priče - pojma nemam, ali su to rezultati iz prakse.
[ agasoft @ 22.07.2007. 00:15 ] @
Izvini slobo za PROKUPLJE, evo sad se iskupljujem velikim slovima. To ja
zato što oni imaju ADSL a mi još nemamo.
[ Slobodan Milivojevic @ 24.07.2007. 12:23 ] @
Ovo je neozbiljno... Ne zele da mi kazu zasto Vip GPRS ne radi u Pirotu. Nemaju nikakav precizan datum, kazu malo strpljenja... Ja im kazem, da mi je njihova kartica neupotrebljiva bez Packet Data saobracaja, jer pristupam internetu vrlo cesto sa mobilnog telefona, i to mi je dovoljno da josuvek ne koristim njihovu karticu. Oni mi se izvinjavaju, ali ni jedan rok, ni jedno objasnjenje zasto ne radi, sem da je mreza preopterecena i da u nekim delovima Srbije vec radi.

Totalno neozbiljno sa njihove strane, idem ja na Prenesi 125 Telenor, a Vip, ako im proradi GPRS mozda ih budem koristio... Ovako, teza varijanta.
[ agasoft @ 24.07.2007. 12:39 ] @
Slobo mi smo bre provincija, ko na nas misli, biće biće jednog dana, malo
strplejnja, ili u zagradi, ma da li oni dole uopšte i znaju šta je GPRS.
Tuga i sramota, ali tako je to.
Probaj telenor prenesi, mada ja ponavljam po stoti put, junior nebi menjao
ni zašta.
[ Slobodan Milivojevic @ 24.07.2007. 12:47 ] @
Ma agasoft, i onako mogu da se vratim na junior, kad god to pozelim, bar su mi i u telenor KS-u u Pirotu i na 9863 i na njihovom forumu to potvrdili. A moj saobracaj je ~110sms poruka mesecno i 100-140 minuta. Naravno tu je jos ~3MB Packet Data saobracaja, tako da sta znam, probacu, ako mi racuni budu manji, hvala telenor-u (a trebali bi po svim mojim racunicama), ako ne, vraticu se na junior, i toliko
[ enthusy @ 05.04.2008. 19:03 ] @
Hajde ako može da čujemo par svežih utisaka kako vam radi Vip gprs sada...
[ zzviktor @ 05.04.2008. 22:45 ] @
Srto jel se nesto menjalo???
[ enthusy @ 06.04.2008. 00:20 ] @
Nije se ništa menjalo nego samo pitam kako trenutno radi internet tamo gde ima Vip signala i kako radi tamo gde ide preko mts baznih stanica. Dva pitanja, može odgovor i sa dve reči...
[ nabobboban @ 21.04.2008. 21:25 ] @
Pozdrav,
Sta mi je najbolje raditi, da kupim GPRS modem ili da jednostavno ukljucim mobilni na komp preko usb, stavim karticu u njega sa nekim paketom za gprs internet i tako resim problem(to ne znam da li moze).
Unapred hvala