[ BBS @ 19.06.2007. 01:15 ] @
Na koji nacin i pomocu kog programa se mogu ukloniti informacije kao sto je vrsta fotoaparata kojim je fotografija napravljena, da li je naknadno obradjivana isl. Da li je dakle moguce ukloniti EXIF i IPTC info?
[ goran.sm @ 19.06.2007. 13:46 ] @
Mislim da svi, ili skoro svi programi za obradu slika, nakon otvaranja slike i snimanja slike gube exif podatke. Ovo sigurno znam za Picasa dok Adobe Lightroom uredno snimi i exif podatke.
[ Goran Mijailovic @ 19.06.2007. 15:33 ] @
EXIFeditor - Quick and easy EXIF tag editor

Description:

Application EXIFeditor will allow you edit every EXIF tags within your digital photos very easy and quickly.
System requirements:

• Windows98 or higher
• 32MB RAM
• 1MB free disk space
• installed .NET Framework 1.1 or higher (download for free from http://msdn.microsoft.com/netframework/downloads/framework1_1)
More info, latest version, forum, support:

http://www.kiwiczech.net/
[ NICS @ 20.07.2007. 08:45 ] @
A zbog cega bi uklanjao informacije o slici. Maznuo si sliku pa da te ne otkriju drugo resenje ne vidim :) Iluzoran posao
[ Backy @ 20.07.2007. 10:27 ] @
kad odštampaš sliku, neće imati metainfo
[ Paramecijum @ 01.09.2007. 23:46 ] @
Uradi Copy cele slike, zatim otvoriš novi dokument koji je identične veličine (PS to radi automatski) Paste i imaš sliku bez ikakvog traga na sebi.
[ BBS @ 03.09.2007. 02:14 ] @
@Goran Mijailovic

Zahteva Microsoft .NET Framework 1
Postoji li programcic koji je manje zahtevan po pitanju obezbedjivanja uslova (zastarelih)

@Paramecijum

To problem ali nazalost ostaje podatak da je fotografija prosla kroz Photoshop a to se izmedju ostalog pokusava izbeci:(
[ Paramecijum @ 03.09.2007. 04:58 ] @
Da li, recimo, ova fotka ima trag u sebi odakle potiče i šta je s njom rađeno.
Ja ne vidim, ali dopuštam da moj način gledanja exifa nije dovoljno transparentan.

[ Joker @ 03.09.2007. 07:25 ] @
Photoshop
File>Save for Web
[ Paramecijum @ 03.09.2007. 09:01 ] @
da... kada se uradi "expand all" u exifu pojavi se sve.
Ali ne vidim kakav je to problem.
Ko danas nudi i daje bilo gde slike a da ih nije čačnuo nekim programom za obradu?
[ Goran Mijailovic @ 03.09.2007. 17:13 ] @
Citat:
@Goran Mijailovic

Zahteva Microsoft .NET Framework 1
Postoji li programcic koji je manje zahtevan po pitanju obezbedjivanja uslova (zastarelih)


Verovatno da ima, ja sam ovaj nasao preko Google-a kada mi je zatrebalo.