[ Karlo Gavric @ 19.06.2007. 18:46 ] @
Da nadovezem na vec jednu temu u kojoj je potrebno X11 imati instalirano... P2PTV... odradim sve kako je, tj. dodem do Custom Installation... i tu je problem... ne mogu da instaliram X11, jer stoji kao skip ili sl. ne mogu da odaberem, a nemam ga vec instalirano...

OS X Tiger zadnja verzija... 10.4.9

[ deysun @ 20.06.2007. 08:39 ] @
Zaboravio si X11 SDK, a uostalom.. nije ti potrebno baš sve od Xcode toolsa, za Wine 0.9.30 dovoljno je da čekiraš samo ono sa donje slike:



Nadam se da će ti uspeti sada, naravno Xcode treba da je verzija 2.4.1
http://developer.apple.com/tools/download/
[ madamov @ 20.06.2007. 08:52 ] @
To što pokušavaš da instaliraš je Xcode i u njemu imaš SDK za X11. A kako X11 nemaš instaliran logično je da ne možeš da instaliraš i SDK za njega. X11 se "doinstalira" sa instalacionog CD-a/DVD-a samog Tigera.
[ Karlo Gavric @ 20.06.2007. 10:46 ] @
Vjerovatno nisam dobro onda napisao ili sl., naime pokusavam da instaliram sa CD/DVD od Tigera... ovako mi dode kada odaberem Custom Installation!!! Jedino da ne treba nesto drugo pokrenuti da bi instalirao sami X11???

Vjerovatno nije onda u Xcode toolsu... pa ako moze neko da pojasni gdje se tacno nalazi da bi se instalirao?!

Hvala
[ madamov @ 20.06.2007. 15:36 ] @
Citat:
Vjerovatno nije onda u Xcode toolsu... pa ako moze neko da pojasni gdje se tacno nalazi da bi se instalirao?!

To sam ti i napisao. Pokreneš instalaciju sistema nanovo i odabereš samo X11. Ovo što ti pokrećeš je instalacija Xcodea, a to dolazi posle.
[ Karlo Gavric @ 22.06.2007. 19:06 ] @
Hvala @madamov... usput nasao sam samo X11 za Tiger da se downloaduje... ali cudna stvar je zasto Apple nije stavio za download to... jer ima za 10.3!!!

U svakom slucaju rijeseno i hvala!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.06.2007. 23:16 ] @
Nema ga za download jer ga imaš na instalacionom DVD-ju Tigra. Kad instaliraš 10.4 imaš u customize prozoru mogućnost da instaliraš i X11, koji po defailtu nije uključen u instalaciju.
[ Karlo Gavric @ 23.06.2007. 15:58 ] @
Ma znam da ga nema za download na Apple site-u!!! Skinuo sam ga s jednog site-a gdje ga je covjek izvukao (ili sta vec) s DVD-a i postavio da se moze downloadati!!!

Ako nekome treba slucjano link nek javi pa cu postaviti...

Hvala za pomoc u svakom slucaju...