[ rainman1977 @ 30.07.2003. 16:12 ] @
cao ljudi,
kako da popunim tabelu msflexgrid ako koristim dao engine?
koja je sintaxa?
[ jc denton @ 30.07.2003. 16:29 ] @
Redove je najbolje rucno da popunjavas ovako recimo :
Code:

temp = neki_kor.id & vbTab & neki_kor.user_name & vbTab & neki_kor.ime & vbTab & neki_kor.prez 
grdKor.AddItem temp, 1

Ovaj kod dodaje novi red na mesto prvog reda u msflexgrid-u grdKor.
[ rainman1977 @ 31.07.2003. 01:44 ] @
Izvini ali nisam postavio dobro pitanje.Mislio sam :da mi se izlistaju svi podaci u flexgrid iz baze a ne jedno po jedno.hvala ti u napred
[ jc denton @ 31.07.2003. 13:09 ] @
Pa, procitaj jedan po jedan "podatak" i na ovaj nacin dodaj u grid.
[ BlueSoniq @ 02.09.2003. 21:19 ] @
Prvo otvoris neku tabelu pomocu naredbe

set rstTemp=nekabaza.openrecordset()

pa onda prodjes kroz sva polja i ubacis ih u msflex pomocu

nekimsflex.textmatrix(row,col)=nesto


[ Sasa Vitorovic @ 03.10.2003. 15:03 ] @
Ali ako imam 17000 zapisa necu valjda kodom da ucitavam slike?Isto radim sa dao i koristim msflexgrid.
Drugo,u flexu se i inace ne ucitavaju svi podaci odejednom.
Kolone sa slikama u bazama nikako nece da prikaze.Ima li leka?
Da li ima resenja za ovaj problem sa drugim kontrolama(koje bi radile sa dao)?
[ Sasa Vitorovic @ 09.10.2003. 13:18 ] @
Znaci ne moze!
A ako bih koristio ado da li to mogao da izvedem?
[ mladenovicz @ 09.10.2003. 13:39 ] @
MS Flex Grid kontrola ima property CellPicture preko kojeg mozes da prikazes sliku u nekom cellu (imas primer u MSDNu). Ne znam kako cuvas sliku, da li kao OLE object ili samo path. U svakom slucaju, mozes na nekom eventu grida ili datasourcea da prikazes sliku koristeci CellPicture.

Da li si razmisljao o PictureBoxu ili Image kontroli pored grida, koja prikazuje sliku za trenutno selektovani zapis?
[ Sasa Vitorovic @ 11.10.2003. 20:40 ] @
Ta druga mogucnost ne dolazi u obzir.
Zeleo bih da kako korisnik pomera flex gore-dole vidi te slike.Tehnika je ole.Ono sto je problem sa currentcell je sto ce on morati ODJEDNOM 17000 slika(toliko zapisa imam u bazi) da prikaze,a ja ne znam koliko je ogranicenje tog flexa.Znam da ne ucitava odjednom sve zapise,ali ne znam koliko ih ucitava na pocetku).
[ mladenovicz @ 12.10.2003. 13:47 ] @
MS FlexGrid ima property TopRow, koji vraca/setuje redni broj vrste koja se trenutno nalazi na vrhu grida (koja se vidi kao prva vrsta). E sad, koristreci taj property i Scroll event grida, probaj da napravis da se slika prikazuje samo za one vrste koje su vidljive na ekranu
[ Sasa Vitorovic @ 14.10.2003. 20:22 ] @
Najlepše hlala,mladenovicz.To je to!