[ motor @ 23.06.2007. 20:51 ] @
Pozdrav,

Napravio bih nekakav alarm ( infracrveni ) zbog toga što u vočnjaku koji se nalazi u bašći imam krađu prilikom dozrijevanja voća. Vočnjak je oko 150 metara udaljen i napravio bih, kad lopov prođe kroz infra zraku, preklapa se rele koji bi mene kod kuće obavijstio da je on tamo.

Pitanje je što spojiti na reley ( predajnik )tako da mene može obavijestiti, ali da lopov pri tome ne čuje čuje nikakve zvukove.
Prijemnik bi mi se nalazio kod kuće.
[ JECHAM @ 23.06.2007. 22:04 ] @
Bezzicno zvono(kod kineza) ili senzor pokreta(sa reflektora, a ima ih i posebno) za detekciju lopova. A umesto zvonca ili reflektorske sijalice neki predajnik(sto jednostavniji - dometa bar 200-300m) i u kuci prijemnik sa zvonom ili svetlosnim signalom.
[ Vladokv @ 23.06.2007. 23:20 ] @
Probaj sa laserom. Postaviš laser koji pomoću ogledalaca opkružuje sve i vraća se na diodu koja je preko pojačivača spojena na relej, a relej na zvonce. Svaka dioda može da pravi svetlost i da je detektuje.
Bez brige, jer se svetlost običnog lasera ne vidi normalno na pravac prostiranja. Montaža jeftina i brza. Za detektovanje svetlosti sam koristio one plave led diodice( iz upaljača) i davale su znatan napon

P.S. dobro sakrij ogledalca, jedino ona mogu da izdaju
[ Rodeon @ 24.06.2007. 11:55 ] @
Ove ideje mi se cine kao najbolje i mozda jedine, ali imam osecaj da ce to biti trcanje svakih pola sata kad god neka zivotinjica prodje.
[ Vladokv @ 24.06.2007. 13:48 ] @
Ako zrak bude išao na bar metar od zemlje, životinjice neće moći da ga zakače
[ ELTI @ 24.06.2007. 21:20 ] @
Najbolji alarm za ovu stvar je PITBUL. Mozes spavati mirno..
[ Majstor Duja @ 25.06.2007. 10:34 ] @
A od PITBULA je samo bolje dva PITBULA i tako....
Ono sa laserom nije uopste losa ideja...ali sta ako pada lisce ili nesto slicno, plod recimo i to bi bila lazna dojava....
[ Odin D. @ 26.06.2007. 12:37 ] @
Uzmi i pobodi tablu na kojoj napises ¨Neke vocke su zatrovane!¨
Pa ko voli da se kocka nek´ jede.
[ ybeelsec @ 26.06.2007. 15:26 ] @
jednoga dana samo osvane pored te table jos jedna na kojoj pise:
"I ja sam zatrovao neke."

--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/