[ igorsa @ 23.06.2007. 23:55 ] @
Interesuje me kako to da sajtovi kao što su YouTube, MySpace i drugi social networking sajtovi imaju copyright nad svi mogućim zaštićenim materijalom. Od domaće i strane muzike, preko emisija, video spotova i svega ostalog. Kako su oni ovo rešili? Ne verujem da je ono što im stoji u disclaimeru da nisu odgovorni za okačeni materijal dovoljno, ili pak dobijaju optužbe svaki dan sa svih strana ali su toliko jaki da mogu sve da plate.
[ Davor Vlajkovic @ 24.06.2007. 00:22 ] @
Ja bih pre rekao da su toliko jaki (čitaj: posećeni) da nema logike tužiti ih zbog kršenja kopirajta. Mnogi na to gledaju kao na besplatnu reklamu, i zato ne potežu pitanje autorskih prava dokle god od toga imaju više koristi nego štete ;)
[ Buum @ 24.06.2007. 11:13 ] @
Uglavnom se ovakvi slučajevi rešavaju nagodbama, a s vremena na vreme padne i po neka tužba.

Možda je najpoznatiji slučaj kada je pre par meseci Viacom tužio Google i Youtube zahtevajući odštetu od milijardu $.

Citat:
Davor Vlajkovic: Ja bih pre rekao da su toliko jaki (čitaj: posećeni) da nema logike tužiti ih zbog kršenja kopirajta. Mnogi na to gledaju kao na besplatnu reklamu, i zato ne potežu pitanje autorskih prava dokle god od toga imaju više koristi nego štete ;)

Ovaj princip važi sve dok medijske kuće koje su vlasnici autorskih prava ne procene da su ugrožene, tj. da je šteta od nelegalno objavljenog sadržaja veća od koristi.
[ igorsa @ 24.06.2007. 15:41 ] @
Ne, ali cekaj, kakva je to besplatna reklama kada neko moze da objavi video spot od kojeg ta kuca nema jedan $? Besplatna reklama je za nas krajnje korisnike kojima na kraju krajeva nije ni bitno ko je i kako objavio, ali jednom MTV-u je i tekako bitno da li ce se neki spot cija licenca za pustanje kosta desetine, stotine hiljada eura naci na YouTubeu potpuno besplatno.

Takodje ovo primer jednog 100% piratskog sajta koji objavljuje najnovije serije (cija licenca takodje jako puno kosta) - www.veoh.com
[ Tyler Durden @ 24.06.2007. 21:26 ] @
Ma daj, koji su to spotovi za koje licenca kosta 100K dolara da bi ga mogao pustiti???