[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.06.2007. 23:22 ] @
Prošle nedelje je svetlo dana konačno ugledao dugo očekivani program:

iStat menus



Citat:
iStat menus lets you monitor your system right from the menubar. Included are 8 menu extras that let you monitor every aspect of your system.
Take a look at some of the features.

CPU - Monitor cpu usage. 7 display modes, multiple core support.
Memory - Monitor memory usage. 4 display modes, page ins/outs and swap usage display.
Disks - Monitor disk usage and activity. 6 display modes, ability to hide disks you dont want to see.
Network - Monitor current and total bandwidth, peak bandwidth, ip addresses . Ability to hide disks you dont want to see.
Temps - Monitor the temperature of your mac. 2 display modes, ability to hide sensors you dont want to see.
Fans - Monitor the fan speeds in your mac. 2 display modes, ability to hide sensors you dont want to see.
Bluetooth - Control bluetooth status plus monitor the battery level of your Apple wireless keyboard or mouse.
Date & Time - Date + time in your menubar. World clock display lets you see the time in multiple locations around the world.


Program je freeware uz mali nag screen na početku, da pita da li ste za donaciju.

Program radi isto što i ManuStats, uz malo više šminke. Pošto sam ostao bez ManuStatsa posle reinstalacije sistema, bilo bi dobro da neko vidi koliko koji jede RAM-a..kod mene iStat menus Helper troši konstantnih 10,2 MB, a ne vidim da postoji neki drugi proces sličnog imena.

Evo i kako izgleda iz prve ruke.



Sve je iStatovo, osim Airport ikone i gusarske zastave (čak i sat sa malim datumom pored).

Da biste stekli pravi utisak, otvorite sličicu u browseru, jer kod mene na tamnom layoutu ES-a transparencija uzme danak :)

http://img174.imageshack.us/img174/8985/istatmenusui6.png
[ madamov @ 28.06.2007. 13:57 ] @
Jel ovo isto što i onaj iStat widget? Liči mi na delo istog čoveka.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.06.2007. 16:34 ] @
Jeste, firma iSlayer.com :) Ja vidget koristio do nedavno, i to verziju 3.x, iako je izašla četvorka, jer mi je trojka bila preglednija, ali sad sam ga definitivno ukinuo :)
[ madamov @ 28.06.2007. 16:37 ] @
Samo da odgovorim sam sebi: jeste, od istog autora je.

Inače, MenuStats mi je izgledao bolji, možda je stvar navike, ali on nema čitanja temperaturnih senzora i onih za ventilatore.
[ madamov @ 28.06.2007. 16:39 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ja vidget koristio do nedavno, i to verziju 3.x, iako je izašla četvorka, jer mi je trojka bila preglednija, ali sad sam ga definitivno ukinuo :)

I ja ću, ovo izgleda fantastično.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.06.2007. 17:01 ] @
Da, meni je ovo za temperaturu bilo bitno, jer radim u sobi bez klime, pa se i ja upalim, a kamoli mašina :)

Zanimljiv deo je i za multi core/processor mašine, kod kojih iStats može odvojiti load koji ide preko svakog jezgra/procesora ponaosob :)

Korisna je stvar i ikonica sa datumom pored sata, jer sam pre ili palio iCal ili držao calendar widget ili otvarao Prefs/Date&Time (a onda se on zakuca jer počne da sinhronizuje vreme sa neta..a sve što sam hteo je da vidim koji je datum). Ovako je mnogo logičnije i bezbolnije.
[ madamov @ 28.06.2007. 17:14 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:Korisna je stvar i ikonica sa datumom pored sata, jer sam pre ili palio iCal ili držao calendar widget ili otvarao Prefs/Date&Time (a onda se on zakuca jer počne da sinhronizuje vreme sa neta..a sve što sam hteo je da vidim koji je datum). Ovako je mnogo logičnije i bezbolnije.

Ne da je korisno, nego je strava, isključio sam sistemski Clock u meni baru. Jesi li probao dodavanje "satova" u popup? Sad konačno ne moram na web da bih proverio koliko je sati u Austinu ili Islambadu (s vremena na vreme radim za jednog Amera koji "outsorsuje" i čitav tim Pakistanaca). B)
[ markom @ 28.06.2007. 17:18 ] @
Hm... ja za to konkretno koristim Clock u Dashboardu... Imam 4 sata. Jedan pokazuje vreme ovde kod mene, jedan u Beogradu, jedan u NYC i jedan u LA. Mnogo korisna stvar.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.06.2007. 17:33 ] @
Nisam..ne treba mi zaista vreme, mada na telefonu stavim vreme kod tetke u Americi i kod drugara u Australiji :)

Trudim se da mi u Dashboardu bude što manje widgeta, zbog RAM-a.
[ madamov @ 29.06.2007. 10:54 ] @
Eh, dok se meni na Titaniumu dignu widgeti, mogu peške da izračunam vremensku razliku. B)