[ drziv @ 01.08.2003. 10:58 ] @
Da li je vama malo cudno sto PTT ne planira uvodjenje pristupa preko broja 042... Ipak je ptt bio inicijator ovog projekta.
[ Veljko @ 01.08.2003. 11:12 ] @
Pa kad imaju pristupne tacke po celoj Srbiji.
Ne zuri im se izgleda. Ne znam zasto bi se neko potreso zbog ptt-a kad su mnogo jaci provajderi uveli 042.
[ broker @ 01.08.2003. 11:55 ] @
PTT ima tehnicki gledano mnogo bolji sistem za dialin, ima MNOGO prikljucaka i za sve to placa posebno povoljnu cenu tako da sumnjam da imaju razloga da uskoro prelaze na SMIN.
[ drziv @ 01.08.2003. 13:30 ] @
Citat:
-=([[Veljko]])=-:
Pa kad imaju pristupne tacke po celoj Srbiji.
Ne zuri im se izgleda. Ne znam zasto bi se neko potreso zbog ptt-a kad su mnogo jaci provajderi uveli 042.


Jeste, da imaju pristupne tacke u svim vecim gradovima, ali ja recimo zivim 15-ak km od Prokuplja i mene sat telefoniranja sa Prokupljem kosta oko 72,00/36,00 din. Kada se na to doda i cena internet sati ispadne stvarno mnogo. Od pre izvesnog vremena u Prokuplju postoji i uplatno mesto Beotela, ali recimo nekada moram da koristim PTT (vecina ljudi ima moju e-mail adresu sa PTT-a, a oni omogucavaju pristup svom pop3 serveru samo preko nihovih linija). U istoj situaciji su i ljudi iz Kursumlije, Blaca i drugih mesta u okolini.

I pored sve infrastrukture, mislim da bi i oni trebali da uvedu ovaj nacin konektovanja. Pa oni su i pravili SMIN mrezu a sada se drugi provajderi prikljucuju na nju, a oni ne. To je meni ovde i cudno.
[ Dusan Marjanovic @ 01.08.2003. 15:26 ] @
koliko je meni poznato smin mrezu je pravio telekom a ne ptt...
[ DjordjeRd @ 01.08.2003. 17:20 ] @
Definitivno Telekom...
[ drziv @ 01.08.2003. 18:20 ] @
MAdafaKA

Citat:
koliko je meni poznato smin mrezu je pravio telekom a ne ptt...


DjordjeRd

Citat:
Definitivno Telekom...


Polazim od toga da obe firme imaju istog vlasnika, drzavu. (manje-vise). Pa verovatno nisu radili jedni bez znanja drugih, a PTT kao provajder koji je najrasprostranjeniji, uopste i ne razmislja o uvodjenju SMINa. To mi je cudno. Prodaju tehnologiju drugima a oni je ne koriste. Broker je rekao nesto o tome, ali nije me bas bio ubedio jer je SMIN navodno i uveden zbog korisnika kao sto sam ja.

Kada sam je zapoceo hteo sam da vidim sta ostali misle o tome. Sada mi se sva ova rasprava cini bespredmetna. Mozda bi trebalo da zatvorimo ovu temu.