[ elektros @ 02.07.2007. 17:44 ] @
sta mi se desava, imam kameru sony minidv dcr hc30,

kada ubacim kasetu koja je snimljena u drugoj kameri, reprodukcija na samom displeju je ok, medjutim kada hocu da je snimim na comp pomocu fireware-a, daje mi samo kockice i nece da grebuje signal,

sta treba da podesim i da li je moguce da se snimi i grebuje u dvd
[ deks007 @ 02.07.2007. 21:16 ] @
Mislim da ces odgovor naci na forumu Digitalne kamere . Neko je dao odgovor da treba izbegavati u svoju kameru stavljati kasete snimane drugom kamerom pogotovo drugog proizvodaca jer glava kamere drugacije leze na traku pa mogu nastati problemi . Iskreno nisam probao a niti uzimam od drugih kasete niti moje kasete dajem drugima . Pozdrav !
[ M-84 AB1 @ 04.07.2007. 23:12 ] @
Ovo sto deks007 kaze mi se desilo.
Kada sam ubacio tudju kasetu u svoju kameru, izvukla mi je traku.
A ja rek'o crkla kamera...
Sva sreca nije
;-)

POZ
[ ERR @ 10.07.2007. 08:24 ] @
Kao sto svi "pametni" ljudi kazu, Sony kamera - Sony kaseta, Panasonic kamera - Panasonic kaseta, itd.(mislim da ne treba objasnjavati zasto npr. Sony pravi najbolje kasete za svoju kameru).
Mini DV kasete se u principu presnime jednom (max. dvaput) i bace u kantu.
[ mr.marvin @ 25.07.2007. 11:46 ] @
A koliko puta se mogu presnimiti 8mm kasete? Ja koristim sta stignem za svoju Digital8 kameru, i jos nije bilo problema...
[ deks007 @ 25.07.2007. 21:31 ] @
Razlicita su misljenja idu u rasponu i do 20-tak puta , koristi pretragu na forumu Digitalne kamere pa procitaj misljenja ozbiljnijih korisnika . Pozdrav !
[ zorg @ 26.07.2007. 14:25 ] @
Citat:
Sony kamera - Sony kaseta, Panasonic kamera - Panasonic kaseta, itd.

Pa sta mi sa Canon kamerama da radimo ?
:)
[ Schima @ 15.09.2007. 16:17 ] @
E, moj ERR, nesto si pobrkao!
Kazete sa analognim zapisom svakom kopijom gube kvalitetu. Ja osobno koristim Mini DV professional u ozbiljne svrhe, presnimavam 100-tinjak puta bez gubitaka. To je prednost MiniDV. Svaka casto tko ih izmisli.!
[ mmilcic @ 16.09.2007. 19:00 ] @
Citat:
Schima: ... presnimavam 100-tinjak puta bez gubitaka.


... pa sad ga malko pretera. 100 puta presnimiti jednu miniDV kasetu pa makar ona bila i professional?!! Prvi put cujem tako nesto... Ne gubi se na kvalitetu video materijala, ali se rizikuje prljanje glave! Kod obicne kasetice vec posle drugog-treceg puta postoji rizik, a kod kvalitetnijih ne znam, ali mi 100 puta zvuci bajkovito!
[ Mister_rap @ 16.09.2007. 19:03 ] @
Citat:

...u ozbiljne svrhe


Svaka ti cast ako snimas (ozbiljno) 20+ puta preko jedne kasete!

Prvi put cujem ovako nesto... ajde da si rekao za nekog Pirocanca mislio bih da je vic al ovako...
[ Misa_exclusive @ 16.09.2007. 19:12 ] @
^Da, i meni deluje čudno...
JA snimam na sonijeve kasetice, pa mi se psole odredjeni broj puta presnimavanja pojavi oštećenje koje se manifestuje pojavljivanjem "kockica" na nekim delovima kasetica.
A ovo za 1000 presnimavanja mi je Science Fiction
[ lancia88 @ 17.09.2007. 09:54 ] @
Pozdrav,

gruba sala, na sajtu mu pise da uspomene blede i da ih treba pohraniti na trajni medij....e da ovo procita neko od njegovih posetilaca/musterija - strasno kako se danas moze drsko uci u posao bez trunke znanja ili makar elementarnog prepoznavanja fundamenata "sporta" za koji se deklarises kao vrhunski sportista.
[ mmilcic @ 17.09.2007. 19:41 ] @
Citat:
Misa_exclusive: A ovo za 1000 presnimavanja mi je Science Fiction


Ne preuveličavaj i onako golemačku cifru!
[ Misa_exclusive @ 17.09.2007. 20:45 ] @
^Greška u kucanju. Ionako je velika brojka pa sam se zaneo u kucanju nula
[ ERR @ 17.10.2007. 08:39 ] @
@Schima@ .....Ja osobno koristim Mini DV professional u ozbiljne svrhe, presnimavam 100-tinjak puta bez gubitaka....

Ocito nam rec "ozbiljno" ima razlicito znacenje.
Sto se tice ovog ..."100tinjak puta bez gubitka"... ili imas nenormalnu srecu ili imas stravicnih problema sa vidom.