[ DUŠAN @ 09.07.2007. 19:44 ] @
Imam 54 god, 180 sm, 75 kg, pritisak 90-100/140-150, umeren pušač.
Zadnjih 5-6 god. imam konstantno ''zujanje u ušima'', mada je to negde između ušiju, duboko u potiljku.
Primetio sam da kad god popijem (retko) neko piće (2-3 žestoka, 3-4 piva ili 0,5 lit vina),
za 30-ak min. ''zujanje'' nestaje u trajanju oko 6-7 čas.! Radio sam dopler vratnih krvnih sudova i sve je ok.
Da li je u pitanju TINITUS ?

Voleo bi da mi se javi neko sa sličnim problemom i dobronamernim savetom ! (ali ne da postanem alkos) :)
[ superbaka @ 10.07.2007. 15:20 ] @
ocigledno ti zuji u usima od visokog pritiska, a on se verovatno snizi pod dejstvom alkohola jer alkohol siri sitne krvne sudove... i ja imam toliki pritisak ali mi alkohol ne pomaze :)
[ Ilic Igor @ 10.07.2007. 22:44 ] @
Zar alkohol ne podiže pritisak, posebno vino?
Mada ne zuji od niskog pritiska u ušima?!
[ DUŠAN @ 11.07.2007. 08:23 ] @
Sad sam tek u nedoumici ! da li alkohol povećava ili smanjuje krvni pritisak ?
[ Goran Mijailovic @ 11.07.2007. 20:42 ] @
Siri krvne sudove u malim kolicinama ;)

znaci cim je promer veci pritisak ce biti nizi.
[ Nenad Vranjanac @ 11.07.2007. 21:21 ] @
tinitus je samo latinski naziv za zujanje, a dobronameran savet da ostavite pusenje i regulisete ishranu. za pocetak.
[ vindic8or @ 12.07.2007. 00:56 ] @
ja preporucujem posetu ushnom lekaru da se utvrdi tacno sta je problem. nazalost neki oblici tinitusa su neizlecivi i konstantno prisutni, i jedino sto moze da se uradi je da se raznim nacinima maskira prisustvo zujanja. jedan poznanik slicnih godina ovaj problem uspesno resava vec par godinama uzimanjem ginko tableta 2 puta dnevno.
[ DUŠAN @ 12.07.2007. 07:54 ] @
jedan poznanik slicnih godina ovaj problem uspesno resava vec par godinama uzimanjem ginko tableta 2 puta dnevno.
--------------------------------------------------------------------------------

Bilo bi dobro da znam intezitet uzimanja ginko tableta (tura-pauza-tura) ?
Lepa je spoznaja da ima ljudi koji žele da ti ''pomognu'' ! Svima hvala !
[ Goran Mijailovic @ 12.07.2007. 12:01 ] @
Posto Ginko potpomaze mikrocirkulaciju (osim sto je jak antioksidans) pretpostavljam da je uzimanje svakodnevno uz eventualno par dana pauze posle nekoliko nedelja ili meseci?!

Posetite ipak lekara.

[ parmin @ 23.07.2011. 15:54 ] @
Zuji i meni. Vadio sam krv, radio dopler, snimao uši i zuji i dalje. Mislio sam da je zbog spondiloze. Radim vežbe svakodnevno i ništa. Lekarka me je malo utešila. Kaže: to će da potraje par godina, a onda će da prestane, ali će te da ogluvite i gotovo. Ako neko zna neku čarobnu tabletu za ovo da je popijem. Uzgred, pročitah negde na forumu da je to sigurno rak, koji pritiska neku žicu i zato zuji. Taj me načisto utešio.
[ Milos911 @ 23.07.2011. 17:07 ] @
To za rak mora da je istina. I ja sam cuo, svi kompozitori sto su bili gluvi imali su rak koji im je pritiskao zice u glavi, tako da iako nisu culi druge ljude culi su zujanje i na osnovu njega mogli da komponuju.
Nisam doktor, ali to je cista nebuloza :)
Inace, ja bih konsultovao i nekog "prirodnog" lekara. Ne one budale sa lekovitim krugovima, viskovima i slicnim budalastinama, nego nekoga ko se razume u trave i masti i tako te stvari :)
[ NemanjaDK @ 25.07.2011. 16:13 ] @
Treba se konsultovati sa specijalistima, ali naravno treba potraziti i na internetu pomoc, samo u oba slucaja covek treba biti obazriv i istrajan u trazenju problema.
[ komb @ 25.07.2011. 20:35 ] @
a ja imam ponekad povremeno zujanje mzd od 1 min jednom u dve nedelje...nisam ni razmisljao o tome,jel nije nesto opasno??
[ salcin @ 31.07.2011. 19:40 ] @
Ja imam 76 godina i zujanje u usima(pravilnije negdje u potiljku) vec vise od 50 god.Jedini lijek za to je neobracati paznju na to.Ono je tacno da izvjesni lijekovi mogu nesto malo olaksati n.p ja uzimam STUGERON FORTE i veoma sam zadovoljan,ali i dalje imam zujanje ali mnogo podnosljivije.To zujanje najprije moze nastati zbog deformacije vilicnog zgloba,obicno zbog gubitka zuba.Hocu da kazem,nemojte se zavaravati da ce ti to ikada u potpunosti nestati,moze se samo pogorsati.Znam nezvucim optimisticno,ali sto je tu je,jer imam iskustvo od 50 godina.Neki oblici kancera mogu da izazovu zujanje u glavi i to su obicno kanceri koji se veoma sporo razvijaju,cak decenijama i to u djelu glave koji se naziva PONTCEREBRALNI UGAO,ali to kod vas nije sigurno jer zujanje je za to karakteristicno,vise lici na duvanje vjetra ili na vodopad u daljini.
[ vaske71 @ 31.07.2011. 20:41 ] @
Pocni da dajes krv - problemi ce biti reseni ...
[ entropy @ 02.08.2011. 12:52 ] @
Zujanje u ušima je simptom koji može da se sretne kod mnogih stanja i oboljenja od lakših do veoma ozbiljnih. Svakako da ukoliko je stalno može da značajno remeti kvalitet života. Pre početka uzimanja bilo kakve terapije treba prvo uraditi detaljnije pretrage kako medikamenti ne bi "maskirali" simptom i kako ne biste odložili realnu dijagnozu. U nekim stanjima (pored problema sa pritiskom koji je čest) tinitus se jako često javlja kod moždane hipoperfuzije koju naši lekari retko prepoznaju i još manje na vreme leče. Naime, smanjena moždana perfuzija je jako česta, pogotovo kod starijih od 50, ali može da se javi i kod mlađih. Nema klasičnog leka koji bi ovo stanje "vratio" u normalu posle nekoliko uzimanja pa se podrazumeva da terapija mora biti dugoročna. Od medikamenata koji se koriste najčešće su: preparati Ginka (različiti oblici - na tržištu ih sigurno ima preko 20), Cavinton (vinpocetin), Strugeron forte (cinarizin), Trental (pentoksifilin), Redizork (dihidroergotoksin) i Sermion (nicergolin).

Imajući u vidu da terapija mora biti dugoročna treba izbegavati preparate koji daju ozbiljna neželjena dejstva na duže staze. Lično nikad ne bih preporučio Strugeron forte (cinarizin se taloži u nervnim završetcima i može dovesti do tzv. cinarazinskog parkisonizma pored ostalih neželjenih dejstava),Trental i Redizork su više za perifernu cirkulaciju ma da se kod nas često propisuju za centralnu, Cavinton dobro rešava problem, ali treba paziti ukoliko neko ima srčana oboljenja (uzima se tri puta na dan pa to zna da optereti pacijenta kod dugoročnog uzimanja), svi Ginko preparati su OTC (lično sumnjam u kvalitet) i ostaje Sermion koji je po meni najkvalitetnije rešenje trenutno prisutno na tržištu.

Simptomi koji govore u prilog moždane hipoperfuzije su:oslabljena koncetracija, osećaj težine u rukama i nogama, otežano obavljanje fizičke aktivnosti, vrtoglavica, zujanje u ušima, nagluvost, smetnje sa vidom itd. i ne moraju se svi javiti odjednom već je dovoljno da jedna veća grupa ovih simptoma bude prisutna pa da upućuje na ovo stanje.
[ parmin @ 06.08.2011. 20:07 ] @
Što se tiče davanja krvi, dao sam je 30 puta do sada. A što se tiče zujanja, zuji kao kada se prekine program na televiziji. Jedino ne čujem zujanje kada sam na ulici, u saobraćaju. Onda od buke ne čujem zujanje. Inače konstantno zuji od decembra. Ne bih da uzimam nikakve lekove, plašim se da ne smanjim zujanje, a da upropastim želudac.
[ Igor88 @ 19.09.2011. 20:04 ] @
Moram i ja malo da se "našalim" na svoj račun, pa makar...
Ne znam kako su pojedinci "zaradili" svoje zujanje u ušima, ali meni se to desilo negdje u 25. godini života (i ne sjećam se tačno više), pretpostavka je kao posljedica ratnih dejstava, eksplozija, itd...(da ne idem u detalje). Naravno, išao sam doktoru i dijagnoza je, "tada", bila oštećenje živca...Kaže doco, nema tebi pomoći momak. Jedino ako hoćeš da ti prepišem antidepresive...kontajući da ima ljudi koji počnu pucati psihički, jer im non-stop svira u glavi :))))
Uglavnom, kod mene "svira" i dan danas, i nikada nije prestalo, ni dana, bio ja cuga ili ne, ima već 10 godina...Pritisak je uglavnom oko 110/70-80, ne koristim nikakve lijekove, niti mi pada na pamet da počnem. Inače, smatram da sam zdrav, bar koliko ja mogu da primjetim, misleći na eventualne probleme sa pritiskom, itd :)))
Jednostavno, ja sam se sa tim pomirio i najvećim dijelom dana sam u stanju da ignorišem tu buku, tako da je nisam ni svjestan. Naravno to nije uvijek moguće a jedina stvar koju sam primjetio je da je nekada to zujanje jačeg, a nekada slabijeg intenziteta i nisam baš siguran, ali mi se čini da kako vrijeme prolazi, dobija na intenzitetu, msm jačini...
Sad za sad, jedina mana je ta što zbog tog visokog tona u ušima nisam u stanju da čujem tonove iste/tj. visoke frekvencije. Naravno, ovo se odnosi samo visoke tonove koji su slabe jačine/intenziteta. To bi bilo to...
Pozdrav!