[ Gojko Vujovic @ 20.09.2001. 00:50 ] @
Posto je bilo nekih zalbi na ponasanje nekih moderatora foruma, moram da razjasnim ukratko neke stvari. Necu da duzim, da predjemo odmah na stvar:

Posto ES trenutno nije nikakva organizacija, vec moje delo i delo svih ljudi koji su puno pomogli svojim ucescem i zalaganjem da se postigne neki kvalitet diskusija, ES nema svoje 'predstavnike' niti svoje kolektivno 'misljenje'. Ovo je za sada samo forum na kome se razmenjuju misljenja, tako da mozete svasta ocekivati iz razlicitih usta. Ovaj svet nije ni napravljen tako da bi mogli svi jednako da mislimo, pogotovo sto su ovde velike razlike u godinama/obrazovanju i slicno. Zasto sve ovo pricam - zelim da naglasim da stav nekog Moderatora ili SuperModeratora ovog foruma NE PREDSTAVLJA zvanicno misljenje ES-a (to moze da predstavlja samo moje misljenje, a nigde ne pise da i to morate da postujete i slusate me, osim na ovom forumu). Moderatori su ljudi sa kojima se na odredjenu temu solidno razumem, ljudi kojima je stalo do ovog foruma i pristali su da ga moderiraju i pomognu da ga ucinimo boljim. Nikako se njihovo misljenje ne mora poklapati sa mojim, niti se medjusobno moraju slagati na bilo koju temu i shodno tome, nema ni govora o 'ES predstavnicima'.
Par puta sam gore pomenuo 'ZA SADA'. To zato sto ce se sve ovo MOZDA promeniti ako registrujemo ES kao organizaciju, ali tu ce uci stvarno probrani ljudi i to minimalan broj, i to verovatno nece biti trenutni moderatori, osim, mozda, ponekih. Izbor cu ja da radim i nema mesta ljutnji, niti to clanstvo donosi neke beneficije da bi ste se sad gurali da i vi date svoj potpis. Sve ponude/zalbe > /dev/null.
Hvala sto ste procitali ovo i sto posecujete ES forume.
[ BORG @ 20.09.2001. 11:13 ] @
E gojko....sta si ti odlucio koja ce domena biti,i kada...dobio si nase predloge
[ uLtracode @ 20.09.2001. 14:33 ] @
Gojko kojim povodom ova izjava??????
[ Reljam @ 20.09.2001. 17:02 ] @
Gojko, niko ne kaze da ES ima formalnu odgovornost zbog onoga sto pricaju [super-]moderatori. ES ima drugu vrstu odgovornosti - ako si ti, kao vlasnik ovog foruma, izabrao X ljudi da budu moderatori, i ako je jasno obelezeno da su oni moderatori, onda to sto oni pricaju ima mnogo vecu specificnu tezinu od onoga sto pricam ja ili bilo ko drugi. Znaci kada neko ko je vrlo jasno obelezen kao moderator nesto kaze, to zadaje temu i oblik celom forumu. I svi disclaimeri ovog sveta to ne menjaju.

Nije ovo mnogo bitno, samo sam hteo da iznesem misljenje.

Pozdrav.
[ Darko Pipic @ 20.09.2001. 21:58 ] @
Citat:
uL7r4C0d3 je napisao:
Gojko kojim povodom ova izjava??????

Pa rekao je da je bilo nekih zalbi.
[ Dusan Marjanovic @ 21.09.2001. 12:42 ] @
pa evo recimo zbog nedavnih DoS napada na elitesecurity.org...poenta je sto je to bio neki vid osvete za nesto sto su napravili nekolicina clanova ovog foruma
[ Darko Pipic @ 21.09.2001. 18:23 ] @
Kad je to bilo DoS-ovanja na es? Ja za to nisam cuo.
[ nemesis @ 22.09.2001. 18:09 ] @
Citat:
MAdafaKA je napisao:
pa evo recimo zbog nedavnih DoS napada na elitesecurity.org...poenta je sto je to bio neki vid osvete za nesto sto su napravili nekolicina clanova ovog foruma


pa shto te to chudi ... da li si svestan koliko ljude nervira kad neko obrishe
njihov post .. i to samo zato shto se gojko ili neko od posilnih mu ... neslaze sa tim shto je napisano ... pripera radi vezano za glasanje ... oko banera... UPS ... pomenuo sam TABU temu ...
[ Mikky @ 24.09.2001. 15:59 ] @
i sad zbog obrisane poruke treba da DoSuje server?

da ne ispadne nesto kao ja......meni je takodje obrisana gomila poruka