[ Somebody @ 07.08.2003. 00:10 ] @
Par pitanja o VB .NET-u:
1.) Dali je iz VB .NET moguce pristupiti sektorima na disku i direktno upisati informacije u neki sektor, oznaciti ga kao bad, ili sl. Dali je moguce napraviti aplikaciju koja recimo iscitava/upisuje informacije u MBR?
Ako ne, koji drugi programski jezik bi bio najzgodniji?
2.) Dali u VB .NET za izradu Console Application postoji funkcija slicna funkciji INKEY$ u starom QBasicu, koja omogucava da se zadate komande izvrse odmah kada korisnik pritisne odredjeni taster na tastaturi.
Npr. pise "Are you sure?(Y/N)", i umesto da korisnik ukuca "y" i pritisne ENTER, dovoljno je samo da pritisne taster Y i program nastavlja sa radom.

Unapred hvala svima na odgovoru!
[ Dragi Tata @ 07.08.2003. 00:27 ] @
1) Ne može. Takve stvari se obično prave u C-u.

2) Probaj sa Console.Read, mada priznajem da nisam siguran.
[ miličić.marko @ 07.08.2003. 01:58 ] @
Moze itekako samo moras da se zezas sa api funkcijama, koje je microsoft u .net-u vesto sakrio od radoznalih programera!

dakle, MS API
[ Dragi Tata @ 07.08.2003. 02:29 ] @
A koja to Win32 API funkcija omogućava direktan pristup sektorima na disku? Najbliže tome što ja znam je DeviceIoControl, ali ni sa njom ne možeš da radiš tako nešto.
[ degojs @ 07.08.2003. 16:20 ] @
@somebody:
nisam video da postoji mogućnost da čitaš pojedinačno tipkanje po tastaturi pomoću gotovih .NET klasa, ali uvek možeš da napraviš managed C++ klasu, koju onda koristiš kod sebe. Ovako nekako:
Code:

#include "stdafx.h"
#include <conio.h>
namespace Dodatak
{
 public __gc class Tastatura
 {
  public:
  static System::Int32 ReadKeypress()
  {
   while ( ! _kbhit() ) {}
   return _getch();
  }
 };
}


Kasnije u VB.NET projektu dodaj referencu na to i onda možeš ovako nekako dalje:

Dim s As Int32
s = Dodatak.Tastatura.ReadKeypress()
Console.Out.Write( Chr(s) )

P.S.
Ako ne umeš da se snađeš javi pa ću da postavim ovde gotov dll fajl koji onda samo referenciraš iz svog VB.NET projekta.
[ Somebody @ 08.08.2003. 13:54 ] @
Ok, degojs, nema potrebe, snasao sam se...
U svakom slucaju, hvala!