[ avaxxx @ 10.07.2007. 15:12 ] @
Imam telefon sa samo 32 MB memorije. Zeleo bih da neke pesme iz mp3 formata na racunaru prebacim u midi a potom u telefon. Pokusavao sam da nadjem neke programe ali bezuspesno. Svaki MB mi je znacajan. Moze li neko da mi pomogne? Da li je to moguce uraditi pomocu programa Guitar Pro v.5.2?
[ Shon3i @ 10.07.2007. 18:17 ] @
Citat:
avaxxx: Imam telefon sa samo 32 MB memorije. Zeleo bih da neke pesme iz mp3 formata na racunaru prebacim u midi a potom u telefon. Pokusavao sam da nadjem neke programe ali bezuspesno. Svaki MB mi je znacajan. Moze li neko da mi pomogne? Da li je to moguce uraditi pomocu programa Guitar Pro v.5.2?
Sve je bezuspesno. Postoji neki WAV to MIDI ali sve je totalno daleko od lepog.
[ momsab @ 11.07.2007. 22:07 ] @
rekompersuj mp3 na mono sa sto manjim bitrateom
ili,jos bolje, prebaci u wav gsm format i po potrebi poajcaj zvuk fajlu
cuce se dovoljno jasno a ustedeces i dosta mesta
[ draganmi @ 12.07.2007. 08:02 ] @
Citat:
avaxxx: Imam telefon sa samo 32 MB memorije. Zeleo bih da neke pesme iz mp3 formata na racunaru prebacim u midi a potom u telefon. Pokusavao sam da nadjem neke programe ali bezuspesno. Svaki MB mi je znacajan. Moze li neko da mi pomogne? Da li je to moguce uraditi pomocu programa Guitar Pro v.5.2?


Ovakva konverzija je moguća, pod uslovom da je u pitanju muzika sa solo instrumentom (monofona ili polifona - npr. klavir ili solo gitara). Probaj npr. AmazingMIDI, koji automatski transkribuje WAV fajlove u MIDI, pod gornjim uslovom.

Transkripcija je moguća samo kod instrumenata sa fiksnom visinom tona (dakle, ne dolaze u obzir gudači, vokali, itd.).
Ima i programa čiji proizvođači tvrde da mogu da savladaju i takve izvore zvuka (npr. Digital Ear), ali opet pod uslovom monofonije.

Od ostalih programa, pored pomenutog Wav to MIDI (koji, navodno, može sve), tu su još i AKoff Music Composer i TiMidity.


[Ovu poruku je menjao draganmi dana 12.07.2007. u 09:29 GMT+1]
[ milanche @ 13.07.2007. 08:14 ] @
Citat:
ma i programa čiji proizvođači tvrde da mogu da savladaju i takve izvore zvuka (npr. Digital Ear), ali opet pod uslovom monofonije.


...i koliko sam primetio ne zaustavljaju se samo na ispraznim tvrdnjama...
[ avaxxx @ 13.07.2007. 15:57 ] @
Resio sam problem. Sav mp3 sam prebacio u Real 8 format. Pesma od 3 MB je smanjena na 400 KB uz solidan zvuk.