[ manca @ 08.08.2003. 14:12 ] @
...uopsete????
de ljudi zagrejte se malo, daj ako radimo da radimo......
Ajde da vidimo koji datum itd.......
Pitanje je da li ce da bude es leto.....hmmm......tesko......
Sta drugi kazu na tu temu????
Torbice, Igore de kazite da li ce da bude ili ne.......
Ako bude, kad ce da bude????
[ drdrksa @ 08.08.2003. 15:41 ] @
Tesko ... sponzori su problem.
[ manca @ 08.08.2003. 18:21 ] @
ah, ti spoonzori.....
iz pouzdanih izvora znam da je glavni sponzor neka banka )
:-P
[ Miloje Sekulic @ 08.08.2003. 23:05 ] @
Citat:
drdrksa:
Tesko ... sponzori su problem.


Bez sponzora to je mali community event.
Uz sponzore to je manifestacija promocije ES-a i ideja koje web forum sa sobom nosi.

Minimum potrebih uslova je:
- prostor (sto je vid sponzorstva)
- link (veci deo grada je pokriven raznim mrezama, neko mora da da opremu - sto je takodje sponzorstvo)
- komp. (donece vec neko od kuce, ima i lap topova)
- projektor i platno (mozda moze da se dobije od neke firme - sto je opet sponzorstvo)
- neki, makar minimalan razglas. To obicno imaju mesta gde se manifestacije organizuju.

Ako nema sponzora nema majica, kacketa, plakata, flajera, press konferencija, popularizacije ES-a, prisustva u medijima (sem u prijateljskim glasilima) itd.

Pa vi vidite sta zelite.

pozdrav Miloje
[ tOwk @ 09.08.2003. 03:51 ] @
Citat:
Miloje Sekulic:
Uz sponzore to je manifestacija promocije ES-a i ideja koje web forum sa sobom nosi.


Misliš na one „ideje koje web forum sa sobom nosi“ sa kojima se ne slaže veliki broj aktivnih članova?
[ Miloje Sekulic @ 09.08.2003. 08:12 ] @
Ja ne pratim pazljivo svih >18.500 tema pokrenutih na forumu i nisam do sada naisao na temu koja nosi nalov „Ideje koje web forum sa sobom nosi a sa kojima se ne slaže veliki broj aktivnih članova".

Ono sto me privuklo forumu i sto me na kraju krajeva goni da se angazujem bilo kao ucesnik u raspravama, bilo oko promocije foruma je sto se na ovom virtuelnom okupljalistu nalaze pretezno mladi ljudi koji svoju buducnost vide u ucenju i radu a ne u kriminalu i raznoraznim kombinacijama. Posto smatram da je to dobar put kako za pojedinca tako i za naciju i drzavu podrzavam u granicama mogucnosti sve sto se pokrene ovde a pozitivno je.
Suprotni primeri su po mom dubokom ubedjenju na nivou statisticke greske.

Pozdrav
Miloije optimista
[ torbica @ 10.08.2003. 00:30 ] @
ono sto mogu da ti kazem je da ce ES leta biti a kad tacno... u avgustu veruj mi nema nikog ni po firmama ni po ustanovama...
[ Milan Andjelkovic @ 10.08.2003. 00:33 ] @

samo pazite da na vreme promenite naziv u es jesen!
[ MMX @ 10.08.2003. 08:22 ] @
Valjalo bi sve to da bude u avgustu, jer od septembra krecu obaveze i malo ljudi ce moci da prisustvuje dogadjaju :( [Mislim na nas iz provincije]
[ manca @ 10.08.2003. 15:21 ] @
Citat:
torbica:
ono sto mogu da ti kazem je da ce ES leta biti a kad tacno... u avgustu veruj mi nema nikog ni po firmama ni po ustanovama...

pa kakva je to onda organizacija kad neznamo ni kad ce tacno da bude......
Ljudi uozbiljite se ako hocete da napravite nesto od toga......
Bilo bi dobro da bude do kraja meseca.......
jer kao sto kaze MMX od septembra krecu obaveze......
[ Slobodan Miskovic @ 12.08.2003. 12:47 ] @
PA tesko da se mogla i ocekivati bolja organizacija kada se jedan od odganizatora odmara na moru (Igor) i razija sopstveni forum....
[ igorsa @ 13.08.2003. 18:19 ] @
Evo jutros mi neko zakucao na vrata, ja otvorih ono poštar. Doneo telegram. Hvala. Hvala, doviđenja!
Ja otvorim kad ono link ove teme. Ajoj brzo traži net, mora da je nešto hitno! Šta sam sad uradio!? Unervozio sam se...
Taman što sam se priključio na ES kad ono... pao mi kamen sa srca.. ništa strašno!
Elem, da skratim. Ja sam na moru u Hrvatskoj još nedelju dana. Nisam u toku šta se dešava u Srbiji i na forumu. Kada se vratim, videćemo!
Pozdrav ekipi!
[ Nikola Denić @ 13.08.2003. 22:36 ] @
Ej ljudi daj stvarno , da vidimo sta ce da bude , mislim ljudi manje organizuju napad na Ameriku nego mi jedan IT dogadjaj , neka se uradi revizija pod hitno da li ce da bude ili nece ovo ES leto , ili da li ce da bude nesto slicno u nekoj buducnosti !!!

Uff..

Poz..
[ manca @ 14.08.2003. 15:03 ] @
ma dzaba, kad nema nista od toga.
[ cbbj @ 15.08.2003. 03:19 ] @
Ja sam vec bio rekao da se pribojavam da ga nece biti i izgleda da sam bio potpuno u pravu, mada sam dodao da mrzim sto sam to morao da napisem i da mrzim sto sam u pravu.

Ako su sponzori u pitanju, onda to i nije tako porazno. Bilo bi porazno da smo mi u pitanju.
[ impaque @ 15.08.2003. 14:51 ] @
Citat:
Miloje Sekulic:

Citat:
drdrksa:
Tesko ... sponzori su problem.


Bez sponzora to je mali community event.
Uz sponzore to je manifestacija promocije ES-a i ideja koje web forum sa sobom nosi.

Minimum potrebih uslova je:
- prostor (sto je vid sponzorstva)

Zar ne može Bonafides (bašta)?
Citat:
- link (veci deo grada je pokriven raznim mrezama, neko mora da da opremu - sto je takodje sponzorstvo)

Zar ne može Belconnect ili neko drugi od "prijatelja ES-a" to da obezbedi?
Citat:
- komp. (donece vec neko od kuce, ima i lap topova)

LOL ;) Pa toga makar ima u izobilju ;))
Citat:
- projektor i platno (mozda moze da se dobije od neke firme - sto je opet sponzorstvo)

U krajnju ruku se da iznajmiti, nije valjda toliko skupo?
Citat:
- neki, makar minimalan razglas. To obicno imaju mesta gde se manifestacije organizuju.

...a i to može da se donese od kuće.
Citat:
Ako nema sponzora nema majica, kacketa, plakata, flajera, press konferencija, popularizacije ES-a, prisustva u medijima (sem u prijateljskim glasilima) itd.

Ovo stvarno stoji... Majice i kačketi nisu presudni faktori, može i bez njih... Plakati i flajeri treba da se urade, ali cenim da ni to nije TOLIKO skupo... Ako mora crno-belo, nek ide život... Samo da bude leta ;)

...a da se organizuje neki fond?
[ cbbj @ 15.08.2003. 18:33 ] @
Ja se jos uvek nadam... nisam saboter, nisam destruktivac, zelim sve najbolje ovoj zajednici... trudim se koliko ja mogu da nesto doprinesem jer smatram da je velika vrednost ove zajednice za celu naciju i za sve nas kao pojedince... Zamara me to sto sada raspravljamo da li ce leta biti ili nece, kao da nismo zeleli da ga uvek bude! Potom razni komentari ko je na moru i sta (kao da neko treba da sedi i kuva se kod kuce zato sto sponzori ne mogu da nas sponzorisu). I sada jos samo fali da se "pokacimo" oko nekih gluposti i sta onda?!

Dakle, treba da pokazemo odlucnost da ce ES leta biti i da na tome radimo svim srcem, ako nam je do toga stalo (tacnije, onima kojima je do toga stalo).
[ manca @ 27.08.2003. 22:12 ] @
u prevodu nema nista od ES LETA 03
[ drdrksa @ 27.08.2003. 23:00 ] @
A mozda i ima? :) Mislite o tome ...
[ MaRaToNcI @ 27.08.2003. 23:03 ] @
.....leto traje do 21 septembra:)
[ manca @ 29.08.2003. 14:30 ] @
znaci imamo foru jos 20 dana :))
[ cbbj @ 02.09.2003. 03:37 ] @
Lepo se mi segacimo oko ES leta, a jedan lep projekat osta negde u lepim snovima. Leto jeste do 21. septembra, ali meni je vec stigla jesen u kosti cekajuci ES Leto. Prilicno sam razocaran, ali nema veze. Kao da jedan lektor moze da promeni bilo sta?!
[ Nub.Saibot @ 03.09.2003. 11:00 ] @

Ako vam trebaju racunari i oprema za ovo es leto (ako ga bude) ili sledece sredio sam da PC Centar za dz iznajmi racunare i opremu za vreme trajanja es leta. Naravno, traze da se njihovo ime pojavi na listi sponzora i logo da bude istaknut tokom trajanja es leta.

Pozdrav
[ manca @ 04.09.2003. 16:47 ] @
ma sve je to lepo, ali dzabe....
bilo bi dobro da se odrzi zimi....pa da lepo bude ES ZIMA 04 ....:):)
[ cbbj @ 05.09.2003. 03:18 ] @
Ja sam bio zainteresovan za to i veoma zagrejan, ali sada sam se potpuno ohladio i postaje mi svejedno. A kada se vas lektor ohladi, to nije nimalo prijatna atmosfera i lici bas na ES ZIMU 2004...
[ Mario @ 05.09.2003. 08:53 ] @
I meni se smucilo..:Svi koji su bioli prtosle godine, znaju kakvo je zezanje bilo...Sada mi je svejedno vise...Razvlacimo ovo dva-tri meseca...Sta ce da misle o nama posetioci foruma, koji dodju i vide ovo...Ovo nam nije nikakva reklama...
[ manca @ 05.09.2003. 15:31 ] @
Citat:
cbbj:
Ja sam bio zainteresovan za to i veoma zagrejan, ali sada sam se potpuno ohladio i postaje mi svejedno. A kada se vas lektor ohladi, to nije nimalo prijatna atmosfera i lici bas na ES ZIMU 2004...


e ja sam se boga mi sale ohladio....dojadilo mi je sve!!!
[ cbbj @ 05.09.2003. 17:33 ] @
Veruj mi da sam ja sve hladniji. Uskoro cu biti hladniji od same zime.
[ drdrksa @ 05.09.2003. 19:10 ] @
Citat:
cbbj:
Veruj mi da sam ja sve hladniji.


Pazi da se skroz ne ohladis (sala mala)
[ cbbj @ 05.09.2003. 21:08 ] @
Hahaha, veruj mi jos koji stepen mi fali da se potpuno ohladim.
[ manca @ 06.09.2003. 14:31 ] @
JA SAM SE OLADIO SKROZ!!!!!!!!!!
znam da nema nista od togas i cao
BILO BI LEPO zakljucati ovu temu!!!!!!!!!!!!!!!!
[ ShojkE @ 15.09.2003. 02:56 ] @
mANCA I cBBJ

Sigurno je da od ES Leta nece biti nešta, ali to definitivno nije razlog da se tome potsmevate... ES sakupljanja bi trebala da se nastave pod bilo kojim nazivom, pa bilo do i ES Zima... Od svih komentara na ovom postu jedino je Mića rekao koliko je jednostavno napraviti nešto poput ES Leta... Za tekve manifestacije najbolje je sa sobom spakovati kofer dobre volje i ljubavi, a tek kasnije razmišljati kako naći sponzore ili da li je manekenka dovoljno komercijalna...
[ ShojkE @ 15.09.2003. 02:57 ] @
Pardon Fancy!