[ 1OXB @ 11.07.2007. 23:45 ] @
Ovde mozete da oglasavate svoju ponudu i/ili potraznju u oblasti aktivnih i pasivnih audio komponenata. To se odnosi na sve vrste sitnih ugradnih komponenata za audio elektroniku, novih i polovnih. Ovaj prostor sluzi SAMO za oglasavanje i nije dozvoljeno pisati odgovore, komentare, poruke i slicno. Dalji kontakt zainteresovani ostvaruju ISKLJUCIVO na PP (Privatne Poruke) ili E-mail adresu oglasivaca ili licni telefon ako je nesto od toga naznaceno u oglasu.

1. Ovaj oglasni prostor mogu koristiti SAMO registrovani clanovi foruma i to ZA SVOJE LICNE POTREBE I U SVOJE IME.
2. Ovde se NE MOGU oglasavati aktivnosti privatnih biznisa u smislu servisiranja, prodaje, proizvodnje ili bilo cega slicnog cak i ako su u vlasnistvu clana foruma.
3. Ovde se NE MOGU postavljati oglasi u ime drugih lica tj. nekoga ko nije clan foruma.
4. Ovde se NE MOZE oglasavati nista sto nije u vezi sa audio tehnikom.
5. Ovde se NE OGLASAVA ponuda i potraznja audio opreme i uredjaja - za to postoji drugi oglasni blok!

Postavljen oglas ce se na forumu zadrzati 30 dana posle cega ce biti brisan.

SVAKI OGLAS KOJI ODSTUPA OD BILO KOG GORE NAVEDENOG PRAVILA CE BITI MOMENTALNO BRISAN A CLAN KOJI GA JE POSTAVIO CE BITI OPOMENUT - SAMO JEDNOM!!!

KORISTIMO OVAJ PROSTOR KULTURNO I CIVILIZOVANO NA RADOST I DOBROBIT SVIH.

***MODERATORI***

[Ovu poruku je menjao 1OXB dana 12.07.2007. u 01:16 GMT+1]
[ vucko47 @ 22.08.2018. 17:20 ] @
Jel ima neko slucajno ili namerno ALC1200? Sredjujem neku asusovu pocu pa zapelo
Nadjoh kod kineza za sicu al da vidim ima li ko blize.
[ gilopile @ 22.08.2018. 17:27 ] @
Nemam bas taj, imam razne skinute sa ploca, 6xx, 8xx i sl.

Ma skini ga sa ploce i stavi neku PCI ili USB audio, nije vredno truda :)
Ali pogledacu na jedno 10-ak raznih crknutih ploca pa ako nadjem javljam i saljem.
Mozda bi neki drugi, `klasicniji` koje imam odgovarao, treba videti datasheet.
Iskreno, nisam video na nijednoj ploci taj 1200.
Koja je ploca u pitanju?
[ vucko47 @ 22.08.2018. 17:38 ] @
Imam ih i ja raznih al ovaj ne. Pogledam opet oznaku da nesto nisam prevideo. To je neka asus p5qc a kako se vec bakcem sa nekim laptopom
hocu i nju ujedno da sredim. Dobro me sluzila pa mislim da moze jos da sljaka pa se tu trud i rad nece racunati
[ vucko47 @ 22.08.2018. 18:16 ] @
Jeste ALC1200 al nesto nisam uspeo naci ds od njega.
[ gilopile @ 23.08.2018. 00:08 ] @
Zato i pitam, bas je redak taj cip. Sada cu da prevrnem tavane i supe da vidim da li ga imam negde. Svi ALC serije 6xxx su jako slicni po pinovima, razlika je u internom dekodiranju i sl, a pinovi isti, tako da dobijas naprednije funkcije zamenom cipa za noviji. Ali ovaj cip mi je skroz nepoznat tako da ne znam da li je kompatibilan sa ovim 6,8, serijama. 99% moze neki od novijih da se ugradi, samo ne znam koji tacno.
[ gilopile @ 23.08.2018. 03:13 ] @
Sada sam pregledao jedno 50 ploca, od matorih do novijih i nigde nema 1200. Sve je bazirano na ALC8xxx i 6xxx, Via, AD i sl...

Na jednoj Asus ploci sam nasao ALC101, jedino on odudara od ostalih, ali je matora 20 godina, tako da veze nema sa ovim cipom :) Dole je link ploce.

Ali tvoj cip je novijeg datuma 7.1, tako da mrka kapa.
Ali gde stavise to nestandardno gofno od toliko 7.1 ALC cipova...ima ih bar 10 8xxx serije koji su standardizovani koliko toliko.
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-8SIMLH-rev-2x#ov

Videcu sutra jos sa drugarom da potrazi u furdi. A i da se pogleda da li neki mozda odgovara serije 8xxx

Ako ne nadjemo i ako odustanes od zamene, obavezno mi javi :D

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 23.08.2018. u 04:56 GMT+1]
[ vucko47 @ 23.08.2018. 06:23 ] @
Ako nisi nasao na toliko ploca onda tesko da ce iskociti negde. Sacekam jos malo pa
porucujem kod kineza ako nista.
Hvala ti na trudu i izdvojenom vremenu svakako.
[ gilopile @ 23.09.2018. 08:55 ] @
Drugari, evo mene ponovo ovde :)

Ima li neko mozda od nekog rashodovanog hoverborda plocu, ali ovakvu crvenu, nema sanse da je nadjem. Inace 2 ima, za svaki tocak po jedna. Nasao sam razne, ali idu 3 ploce, jedna glavna i dve koje idu na mesto ovih crvenih, ali to ne pase.
Svaka pomoc je dobro dosla.

Slika je sa neta, i ovo jedva iskopah.