[ pp1983 @ 12.07.2007. 20:11 ] @
Ovih dana sam od jedne holandske firme dobio ponudu za posao. Naime prosao sam par intervijua sa gospodinom koji je direktor te firme i koji mi je nakon toga poslao poslovnu ponudu.

Ukratko ponuda je sledeca i vezana je za ugovor od dve godine.

U okviru prvog perioda koji traje 3 meseca (u ovom periodu bih uglavnom bio na obukama) primao bih 2000 eura bruto All in + car allowance.

U okviru drugog perioda koji traje 9 meseci (u ovom periodu bio bih Junior Consultant) primao bih Minimalno 2250 eura bruto + car allowance.

U okviru treceg perioda koji traje 12 mesece (u ovom periodu bio bih Mid level Consultant) primao bih Minimalno 3000 eura bruto do 3800 eura bruto + car allowance.

Ono sto mene ovde interesuje da li je ovo dovoljno za koliko toliko normalan zivot.
Takodje kada se kaze 2000 eura bruto ili 2250 eura bruto, koje su takse ukljucene tu tj. koliko mi ostaje neto prihoda.
Stvar koja bi me zanimala su neki troskovi zivota,npr.koliko kosta rentiranje garsonjere (inace grad u kojem se nalazi firma zove se OSS i ima oko 80.000 stanovnika),koliko su troskovi hrane.
Inace posao je u IT bransi, ja trenutno imam 24 godina i 14 meseci iskustva(da li ponuda odgovara mojoj poziciji).

Hvala Unapred
[ gajo2 @ 14.07.2007. 21:37 ] @
Prvih godinu dana ces da zivis na suvom 'lebu, ali posle ce cini mi se biti ok. Da sam na tvom mestu ja bih prihvatio