[ bagins @ 14.08.2003. 00:26 ] @
Napisati mali batch file:

shutdown -a
net start rpcss
exit


snimiti ovo npr. kao recover.bat i staviti na desktop.
Kada se pojavi prozorce koje najavljuje gasenje masine, kliknuti na gore navedeni skriptich. On uklanja shutdown ekran i startuje vec verovatno u tom trenutku ubijeni RPC servis. Pa sta Bog da. (patch npr. :=) )
P.S. ovo vazi za XP. Da bi radilo na w2k potrebno je instalirati shutdown.exe iz resource kit-a.
[ ABSoftNet @ 14.08.2003. 08:54 ] @
Zgodno!

Ipak, najbolje je proveriti da li ste se "zarazili", te ako u Task Manager-u u listi Processes imate msblast.exe ili penis32.exe ili teekids.exe, odmah taj proces okončajte, izmeniti Registry, tj. obrišite startovanje tog procesa iz HLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run i skenirajte računar da obrišete zaražene fajlove.

Inače, pored W32.Blaster.Worm-a do sada su se pojavile još dve verzije, B i C, koja rade slične stvari (treća verzija u sebi sadrži i trojanac). Odgovarajuća zakrpa i firewall su definitivno rešenje za dolazeće dane, budući da se veruje da će se ovaj tip crva pojavljivati bar do kraja godine u raznim varijantama, od kojih neke možda neće biti tako "pitome" kao što je ovaj crv.
[ Shadowed @ 14.08.2003. 16:01 ] @
Citat:
bagins:
Napisati mali batch file: .....

Zar nije bilje da patch-ujes Win i zavrsis sa tim. Patch je OK. Ja sam ga isprobao. Ne moze se oboriti RPC bar ne istim programom(ima) kojim(a) su to ranije radili.
[ MaLa_GaRaVa @ 15.08.2003. 13:59 ] @
Samo........Koji patch treba da se koristi tom prilikom? I to je bitno. Treba naci odgovarajuci patch. Ako neko zna nek mi javi link.
[ random @ 15.08.2003. 22:24 ] @
Citat:
MaLa_GaRaVa:
Samo........Koji patch treba da se koristi tom prilikom? I to je bitno. Treba naci odgovarajuci patch. Ako neko zna nek mi javi link.


Evo ti direktan link> C L I C K