[ dejan_su @ 16.07.2007. 10:53 ] @
Imam jednu kolonu u kojoj mi stoji Prezime i Ime, a meni treba obrnuto. Kako da zamenim mesta, mozda da razdvojim na dve kolone pa onda sa & da spojim? Ali kako??

od

Balazevic Dejan

mi treba

Dejan Balazevic
[ Jpeca @ 16.07.2007. 11:26 ] @
Ako ti je Prezime i ime u celiji B2 formula je:
[code]=RIGHT(B2,LEN(B2)-SEARCH(" ",B2)) & " " & LEFT(B2,SEARCH(" ",B2)-1)[code]
Objašnjenje:
SEARCH nalazi prvi blanko znak u stringu
LEFT otseca određeni broj karakterera do prvog blanka (Prezime u tvom slučaju)
RIGHTotseca određeni broj karaktera sa kraja do prvog blanka (Ime u tvom slučaju)

Ukoliko neko ima dva prezimena ovo neće biti dobro. U tom slučaju možeš da ih pišeš sa crticom između, pa ukoliko je potrebno na kraju da crticu zameniš (Replace) sa blankom.

[ Svabo @ 22.08.2007. 21:19 ] @
Imam sada u jednoj koloni imena i prezimena tipa: Kresic Danijela i tako 1000 redova, interesuje me da li je moguce pomocu neke formule sva ta imena prebaciti u drugu kolonu tako da u jednoj ostane prezime u drugoj samo ime?

hvala unaprijed

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 23.08.2007. u 09:54 GMT+1]
[ Slobodan Trebovac @ 22.08.2007. 22:49 ] @
Selektujes (markiras) kolonu u kojoj su ti prezimena i imena, zatim kliknes gore na Data meni, izaberes opciju Text to Columns, izaberi Delimited (ako vec nije izabrano, ako jeste, ne diraj), Next, u polju Delimiters stavi kvacicu pod Space, Next, Finish, i to bi trebalo biti to. Naravno, sa ovim opcijama mozes mnogostruko eksperimentisati i prilagodjavati ih tvojim potrebama.
[ Svabo @ 22.08.2007. 23:41 ] @
e pa stvarno svaka ti cast, nisi svjestan koliko si mi pomogao, mozda ovo tebi ne predstavlja neki napor ali meni su ucinio veliku uslugu i olaksao mi posao uveliko jos jednom hvala i ako ti ja mogu pomoci ikako tu sam.