[ ENNY @ 22.09.2001. 21:49 ] @
Upravo vučem paket Suse 7.2 i molim da mi neko kaže samo početak instaliranja ?
Hvala
P.S
Do sada sam instalirao redhat in mandrake ali sam imao cd-je sad imam samo paket i zato mi nije jasno kako uopče da krenem.
Hvala
[ Gojko Vujovic @ 22.09.2001. 23:12 ] @
Nisi naglasio kakav 'paket' ali pretpostavicu da je u pitanju .iso image SuSe-ovog instalacionog cd-a. Ti iso image-i se uglavnom i skidaju da bi se rezali na CD tako da bih ti to preporucio, najbezbolnije je... posebno je lepo sto mozes i da se bootujes sa tog cd-a tako da ne brines o boot disketama i slicnim dosadnim stvarima.
Drugi nacin je, ako vec imas neki *nix sistem na drugom kompjuteru u mrezi, da taj iso koji si downloadovao prebacis na njega i mount-ujes ga negde ovako:

# mount -o loop -t iso9660 <isoimage> <mountpoint>

Potom napravis boot diskete (uz svaku distribuciju dolazi u putstvo, procitaj ga sa tog cd-a.. verovatno ces koristiti rawrite program), bootujes ciljni sistem sa njih i pokrenes mreznu instalaciju (ftp na primer, linkuj mountpoint direktorijum u anon ftp home dir-u, man ln za vise informacija).

Dakle ovaj sam .iso kakav imas ne mozes koristiti za boot i instalaciju, trebace ti jos jedna masina ili cd pisac..
[ ENNY @ 22.09.2001. 23:39 ] @
Nije iso!
To je kao neka rip varianta i zato mi nije jasno kako da to instaliram!
Ako mozda znaš za link sa iso fajlovima kaži
Mnogo ti hvala
[ Gojko Vujovic @ 23.09.2001. 00:18 ] @
Pa da, nemoj da gubis vreme sa time, skidaj iso:
http://www.linuxiso.org/suse.html

Tu si sad malo izabrao zeznutu distribuciju po tom pitanju, SuSe se naplacuje inace i ne daju pravi iso da skidas nego samo evaluation verziju.. Ma nadji neki bolji linux, to ti je moja preporuka.. Neki skroz besplatan tipa debian, slack,.. neces pogresiti.
[ Tigerheart @ 23.09.2001. 11:35 ] @
Citat:
ENNY je napisao:
Upravo vučem paket Suse 7.2 i molim da mi neko kaže samo početak instaliranja ?
Hvala
P.S
Do sada sam instalirao redhat in mandrake ali sam imao cd-je sad imam samo paket i zato mi nije jasno kako uopče da krenem.
Hvala

Moj predlog ... ostani na Red Hat-u ( najbolja verzija je sada 7.1).....
a ako hoces nesto extremnije ... tj sa malcice vise kuckanja u terminalu .... tu je Slack 8.0 ili debian 2.2 .... a ako hoces malo exsotike .... tu ti je mandrake 8.0 ....
Mada ako stvarno hoces SuSE ( a takodje i neke druge distribucije) pogledaj ovaj link: http://www.pcdesign.co.yu/store/spisak.htm
[ Gojko Vujovic @ 23.09.2001. 12:06 ] @
Ne znam da l' prodje trenutak da se ovaj ne reklamira
[ Tigerheart @ 24.09.2001. 22:18 ] @
Citat:
Gojko je napisao:
Ne znam da l' prodje trenutak da se ovaj ne reklamira

Staces ... popularisem linux .....
[ Markoxxx @ 26.09.2001. 19:34 ] @
Mojne da menjas distribuciju, onaj gustercic je bas medennn ;)))