[ Boris Smislov @ 25.07.2007. 13:15 ] @
malko friske karakterologije.

bit ce animirana, sa puno facial ani. radim sve sam!






[ 3D-Elite @ 25.07.2007. 13:39 ] @
Lepo...samo je malo misicava za moj ukus ;)...
BTW u kom programu ovo radis?
[ Boris Smislov @ 25.07.2007. 14:13 ] @
Citat:
BTW u kom programu ovo radis?


zajebavas me? :)

mora bit malo misicava - to je superwoman
[ d4rk3lf @ 25.07.2007. 15:03 ] @
Fenomenalno... pogotovo mi se svetlo sviđa, taj kontrast koji si izveo. Mada i ostalo je odlično (možeš li makar uopšteno da pojasniš oko tog kontrasta u svetlu? )
btw. Kad malo razmislim, nije ni XSI loš :P
[ Boris Smislov @ 25.07.2007. 15:21 ] @
jednostavo stavis jedno ili vise jakih svjetala iza objekta tako da opisuju siluetu objekta, posebno s one tamnije strane. time je karakter ili objekt fokusiran, osim toga dobija vise dubine ili z dimenzije. to se masivno koristi u filmovima, u 3Du je posebno pozeljeno.
[ d4rk3lf @ 25.07.2007. 15:38 ] @
E pa kontam ja to. :)
Ali kako postaviti back light u animaciji gde se kamera okreće?
[ Boris Smislov @ 25.07.2007. 15:49 ] @
to je naravno teze izvodivo, ali moguce je u nekim slucajevima, posebno ako se radi o stiliziranoj optici, jednostavno linkovati svjetlo (area light po mogucnosti) na kameru da bi karakter imao blage obrise. oko tesko primjecuje takve fakove.

[ Boki70a @ 25.07.2007. 23:24 ] @
Koliko dize iz bencha? :)

Odlicno izgleda! Svidja mi se kako si joj definisao muskulaturu, kao i pozadinsko kontrast osvetljenje.

zamerka: sredi kljucnu kost. 'Oce li ostati ovako celava?:)

Je l' moze kratak opis animacije? ..il' smo osudjeni da cekamo?
[ 3D-Elite @ 26.07.2007. 03:56 ] @
Citat:
Boris Smislov: zajebavas me?

mora bit malo misicava - to je superwoman


Pa mora malo...niko ne voli ozbiljne ljude ...
U tom slucaju je OK...ali ja sam uvek voleo vitke ne,ne bas anoreksicne nego onako zategnute..
Ajde jos neki screenshot ako moze.

P.S. Sto se tice svetla za animaciju ja kad ih postavim,napravim dummy objekat ispod karaktera i onda linkujem sva svetla i kameru za njega..tako dobijes isto osvetljenje kada rotiras oko objekta
[ Boris Smislov @ 26.07.2007. 08:43 ] @
Citat:
Je l' moze kratak opis animacije?


za pocetak doleti do kamere i prica nesto u nju 30 sec.
posto je to nesto kao reklamni avatar, bit ce vjerovatno cesce animacija, nije definirano sta.
[ Boris Smislov @ 27.07.2007. 13:57 ] @
traze se stalno modifikacije lica:










[ d4rk3lf @ 27.07.2007. 14:46 ] @
bah... mislim da su se ubacili...
Prva varijanta mi se više sviđa...
Šta misliš da staviš neke cool šiljke na helmetu, kako idu onako unazad kao zalizana kosa u nekom dobrom dizajnu? :)
[ MOHOK7 @ 27.07.2007. 16:41 ] @
Lepo bi bilo saznati u kojim programima radis, kako bi ostatak sveta mogao
nesto novoga da nauci.
(Modeli su izvanredni alaj ti vera majstore)
Pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK
[ Boris Smislov @ 27.07.2007. 17:21 ] @
meni se takodjer prva varianta najvise svidja, njima je je previse "muskobanjasta" (??)

traze nesto okretno, djevojacko..

to za sljem je dobra ideja, ali mislim da oni ne zele ovaj sljem da mjenjaju.

komunikacija je katastrofa. nalogodavci su iz amerike (hewlett packard). izmedju mene i njih su dvije agenture. dobijam znaci infos iz trece ruke.

radim iskljucivo u XSI-u. modeling je jako tecan, metalray je kilav, za karakternu animaciju ne postoji nista bolje.

[ MOHOK7 @ 27.07.2007. 20:14 ] @
Skupa igracka :-)
XSI Advanced Windows 32/64bit v6.x 7 500,00 EUR
Ali valja
MOHOK
[ Boris Smislov @ 27.07.2007. 20:31 ] @
XSI je najjeftiniji i njaskuplji software. foundation verzija kosta samo oko 500-600 EU i tu imas sve sto trebas. fali samo crowd, hair i slicni rariteti.
[ Boris Smislov @ 27.07.2007. 23:15 ] @


mislim da sam bilzu finalne facedesign izvedbe







[ d4rk3lf @ 28.07.2007. 00:59 ] @
Slatka mala, nema šta :) Svaka čast.
Samo, šta joj je ovo pahuljasto na koži (noise, zato što si smanjio kvalitet rendera ili nešto drugo? )

I zašto su ti sad svetla toliko hladna i drugačija nego u prvoj varijanti?
[ Boris Smislov @ 28.07.2007. 01:05 ] @

da, sampels+treshold su slabi. nemam vremena za final renderings :)

svjetla nista ne govore, experimentiram malo s njima.
mentalray je tako trom da moram da izbacim FG/GI.

[ Chobicus @ 28.07.2007. 12:03 ] @
Mnooogo mi se svidja.
Svaka chast.
[ Boki70a @ 28.07.2007. 13:55 ] @
Da li se to meni cini ili je to njen desni obraz (poslednja slika) blago otecen. Il' je to efekat usled vece osvetljenosti njene desne strane.
Ko ti je bio inspiracija? Meni vuce na rusku krv :) - krupne zelene oce, pune usne, bled ten, blago rasirena faca :) ...krasivaja devushka, minja ochen nravitsja :)
[ Boris Smislov @ 28.07.2007. 14:09 ] @

nisam imao nikakav egzemplarni model, radio sam uglavnom iz glave, slijedeci opise i korekture koje sam dobijao (koristio sam doduse angelinu jolie kao anatomski uzor idealnog modela lica).
glava joj jeste malo sira ili otekla, ali s jedne strane oni su trazili srcoliki oblik glave, a s druge strane meni se cini da sa tom 'oteklinom' dobija na karakteru time sto oslikava jedan odredjeni tipus (nesavrsene) atraktivne zene, koja oslikava ono sto ja mislim da oni traze - drskost, sarm, action.
[ dimke @ 29.07.2007. 11:41 ] @
Riba je super odradjena.I mislim da extra muskulatura odgovara jer je model namenjen da bude uparen sa nekim hitech chudima koji treba da opisuju lep dizajn i Raw power samog uredjaja :)
Moram pohvaliti dugachke trepavioce ,to mi je extra efekat.
Elem ,da li si radio po nekoj referenci?


Citat:
izmedju mene i njih su dvije agenture. dobijam znaci infos iz trece ruke.


Poznat mi je osechaj.

poz
[ Boris Smislov @ 29.07.2007. 13:48 ] @


Citat:
Elem ,da li si radio po nekoj referenci?


uglavnom nisam. radio sam iz glave, slijedeci opise nalogodavca. posto je to jako tesko u detalju, morao sam da se ravnam prema fotkama angeline jolie u licu.
[ deepwhite @ 30.07.2007. 00:11 ] @
borise u prvom postu si napisao da sve radis sam. hoces li nam objasniti sta znaci to sve? da li je tu ukljucena samo modifikacija preseta modela ili si model radio iz kocke ili iz shape-a?
[ Boris Smislov @ 30.07.2007. 09:09 ] @

sam u smislu da sve radim sam od koncepta do kompositinga. na konceptu doduse samo sudjelujem, a ostalo - modeling, shading, rigging, animacija, osvjetljenje, kompositing - radim sam.
zenu sam izmodelirao iz sirovog XSI-ovog preset modela.
[ Boki70a @ 31.07.2007. 13:26 ] @
'Oce li bit' apdejta?
[ Boris Smislov @ 31.07.2007. 14:26 ] @




ovaj mental ray je nevjerovatno kilav. renderovao sam isto sa vrayom i trajalo je kod bolje kvalitete bar 40x krace. kako se ovaj mental ray uopste odrzava na trzistu? (uskoro stize vray sa ani interpolacijom, gdje se objekt ili svjetlo-animacija izrenderuje ultra brzo bez ikakvih artefakta!)
ima li neko savjet kako da optimiram mental ray? renderujem samo karakter, koristim glossy reflexion, area lights i FG. FG je prokleto spor iako mislim da sam mu sve parametre totalno 'opustio'.
[ Boris Smislov @ 03.08.2007. 16:50 ] @


imam sam odgovor na gornje pitanje o MR-u:

http://www.chaosgroup.com/sig2007/ ..he - he - he - he..
[ Boki70a @ 04.08.2007. 16:23 ] @
Kosookost, izrazene jagodice na obrazu, ispupcena donja usna - samo me navodi na pomisao Daunovog sindroma (koji nije dominantan vec se oseca kao 0.5% atmosfere)

Sredi jedan od ova 3 elementa, samo nemoj da ih drzis zajedno.

Sto se tice optimizacije MR-a zavisi od scene, konkretno u tvom slucaju skini refleksiju(iz sejdera) sa okolnih elemenata (envirment ako postoji, a nije fotka) jer u sceni je blurovan. u "Attribute Editor" za odogovarajuci model(u tvom slucaju karakter) u pod-opciji "Render Stats" odcekiraj "Double Sided", "Motion Blur", "Visible in Reflection", "Visible in Reflection" jer je samo jedan centralni model koji se ne vidi u refleksiji i refrakciji environment-a (koji je blurovani ili je samo fotka u pitanju) cisto da se sprece nepotrebene kalkulacije.
Da li koristis "Use Ray Trace Shadow" u "Area Light"? ... ako DA, za "Light Angle"(0-1) i "Shadow Ray"(10-25) uzmi manje vrednosti i tvikovanje tih opcija NEMOJ da koristis za regulisanje intenziteta/transparentnosti senke, vec to podesavaj preko "Shadow Color". Ovo je sugestija za Maya usere, pa ako bude od koristi.
[ Boris Smislov @ 05.08.2007. 07:29 ] @


plodni savjeti! zahvaljujem :)
background je bio HDRI.

projekt je gotov - prva faza, samo za print. animacija - druga faza - ce uslijediti za mjesec-dva. musterija savim zadovoljna, ja nezadovoljan, jer zbog komprimiranog vremena nisam mogao finalno da sredim mnogo sta, UV, texture, svjetlo, rigging je nekompletan i skinning uradjen samo za trazene poze, glava joj je ispala drugacije nego sam zamislio..ali tu nisu trazili korekture. ne smijem da ovjavljujem finalni produkt, zato samo ovo:




[ Boris Smislov @ 05.08.2007. 17:56 ] @

mislim da je ovo zakljucni face.

[ d4rk3lf @ 07.08.2007. 07:50 ] @
Odlično, premda mi se šlem ne sviđa nešto naročito.
Postoji li ikakva šansa da vidimo makar delić animacije?
[ Boris Smislov @ 07.08.2007. 09:35 ] @

ni meni se sljem nesto ne svidja, mada bi mogao biti dobar kad bi odjelo bilo imalo slicnu jednostavnost i sa slicnim asocijacaima, sto nije postignuto. kod designa je sudjelovalo 5 subjekata :) ja, glavna musterija, jedna graficka agentura, moj poslodavac i jedan crtac freelancer sa svojim idejama. na kraju je nastao jedan nespretni mix.

animacija je biti tek kasnije uradjena, ako uopste.
[ d4rk3lf @ 07.08.2007. 10:14 ] @
Zato moj kolega kada radi sa lokalnim mušterijama kaže im pre ugovaranja posla:
"Postoji dva načina da se ovo odradi. Jedan je kako vi kažete, a drugi je kako treba"
[ Boris Smislov @ 06.09.2007. 11:09 ] @


bit ce animacije! zena ce da mrda bokovima.
[ d4rk3lf @ 08.09.2007. 10:03 ] @
Ovako nešto? :)
http://www.youtube.com/watch?v...8&mode=related&search=
[ Boris Smislov @ 08.09.2007. 11:11 ] @

tako nekako, ili ovako http://www.tussi-clips.de/bonita.php samo joj moram malo sise updateovati push deformerom :)
[ d4rk3lf @ 09.09.2007. 08:41 ] @
Oćemo li videti i kada taj push deformer na delu? :)
[ B.Isailovic @ 10.09.2007. 06:29 ] @
Ja sam amater sto se ovoga tice ali ovo mi izgleda fantasticno. Nisam mogla da odolim a da ti ne uputim reci hvale. Odusevljena sam blago receno.