[ Gill_Bates @ 18.08.2003. 18:45 ] @
Prvi put se logovao sa mojim usernamom i passwordom 31.07.2003., i od tog datuma konektujuci se svaki dan do 14.08.2008. iskoristio svo MOJE vreme (oko 18h).

Imam LOG fajl e-mejl klijenta i od nekih 20-kačenja u tom periodu, samo je jedno moje. Ali ja se kačim sa stare centrale i tam u polju gde treba da piše broj (KOD NJIH U LOG FAJLU) - STOJI PRAZNO (ne vide se ni prva dva broja kao recimo kod EUneta. A i taj majmun koji mi je pokrao vreme, isto mu u polju gde treba da stoji broj ništa ne piše, i ja ne mogu da dokažem TEHIČNOJ PODRŠCI DA nisam to ja, a ne mogu da uhvatim tog majmuna da mu se naje*em keve.

Pazi ove bisere iz teh. podrške, kažu mi:
1. da mogu da podnesem krivičnu privavu protiv NN lica - mislim stvaro.
2. da se žalim njihovom šefu koji je na odmoru i dolazi za dve nedelje, a da, daju mi i broj 3613 - 898 na koji se niko ne javlja.

Pitam ih ja PA KAKO DA se ne vide bar prva dva broja sa kojih sam se ja konektovao, jer kada se konektujem na druge provajdere oni se vide (stara centrala i ko na mobilnom u njihovom pregledu vidim prva dva broja) ali na PTT-u kod njih se ne vide ni ta prva dva broja. A koriste: "Microsoft Internet Information Server, Oracle Database Server and Borland Delphi Web

Brocker."


Ja sam to primetio 16.08 kada sam i pozvao njihovu tehničku podršku radi pomoći. Inače PTT koristim radi mejla i jednom nedeljno (čak i ređe) se konekutujem da bi skinuo poštu i to traje kratko (Nekada je bio je omogućen POP3 pristup sa svih provajdera pa sam najčešće ostavljo ptt mejl).


Od mene nije mogao da sazna vidi ili čuje podatke. Računar bar jednom nedeljno skeniram na viruse (NORTON, AVG - najnoviji update), obično se kačim iza firewalla na net. I posle krađe skenirajući računar nisam našao nikakav virus ili trojanca. A redovno skidam i win update ni u tasklistu nisam primetio nista neobicno, i kako mi nje UKRADENO preme kod ostalih BEOGRADSKIH provajdera, nego samo kod PTT-a!?



I šta sad raditi, kako dokazati da prvo ja nisam potrošio to vreme? Nisu to neke velike pare, ali ovo je sad stvar ličnog principa. Neko će reći uzmi Verat flat i briga te ko ti još koristi vreme, ali mene to ne zanima - mene zanima da saznam ko mi je pokrao vreme.
[ BobMarley @ 18.08.2003. 23:27 ] @
zapiši točne datume i vremena spajanja na tvoj račun (to ti valjda piše tamo) i najbolje odi u telekom i pitaj koji broj je tad i tad zvao dial-up od PTT-a (daj im broj)

naravno biti ce više ljudi u to vrijeme ali kada predaš svih 20 spajanja neki pattern ce izaći


E da, i obavezno uzmi nešto love i kafe, možda i nekih cigara
[ Djomloun @ 18.08.2003. 23:34 ] @
Licno mislim da ti tu ne mozes nista, osim ako nemas neku vezu u ptt-u pa da se cimas i smaras, ako je uopste i vredno toga. Btw kada si poslednji puta promenio pass.
[ broker @ 19.08.2003. 08:50 ] @
To je neki bug na ptt sajtu. Podaci o brojevima postoje i tehnicka podrska ih ima iako na sajtu nisu prikazani (i to cele brojeve iako na sajtu nikada nisu prikazani celi).

Samo zovni tehnicku podrsku i trazi da ti daju informaciju za konkretna logovanja. Ja nisam imao nikakvih problema.
[ Gill_Bates @ 19.08.2003. 18:41 ] @
U principu ništa ne mogu da uradim dok ne dođe njihov šef i sa njim ne popričam, sačekaću i te dve nedelje.


BobMarley predlog ti je odličan, kažu mi da se to tako u pravnim državama i radi. Redovnim putem je prvo potrebno podneti krivičnu prijavu protiv NN lica, zatim da sud to prosledi policiji e onda policija traži LOG od TELEKOMA i to je to. A ko će u ovo vreme policiju angažovati za 500 din., nije vredno truda.
Jedino mi ostaje da LIČNO jurim ljude u telekomu i da neki način iskopam ko je u to i to vreme pozivao taj i taj broj, a 20-ak poziva to olakšava.


Tražio sam da mi provere i taj "prošireni" LOG fajl, međutim kažu mi da je u njihovoj bazi ko i na sajtu to PRAZNO! Pitam pa kako samo na PTT-u se ne vide BAR prva dva broja MOJE stare centrale a na ostalim provjderima se to vidi - naravno kažu mi da čekam da im se šef vrati sa odmora.
[ MMX @ 19.08.2003. 21:25 ] @
Treba da teraš to do kraja jer to nije jedini slučaj da su ljudima pokradeni sati a da gospoda iz PTT-a ništa ne preduzima.
[ nemesis @ 19.08.2003. 21:41 ] @
Citat:
Gill_Bates:
Tražio sam da mi provere i taj "prošireni" LOG fajl, međutim kažu mi da je u njihovoj bazi ko i na sajtu to PRAZNO! Pitam pa kako samo na PTT-u se ne vide BAR prva dva broja MOJE stare centrale a na ostalim provjderima se to vidi - naravno kažu mi da čekam da im se šef vrati sa odmora.


a shta cesh kad dodjesh u situaciju kau u Smederevu
gde su nashli lika... i shta je bilo .. on je bio na ircu (hvala bogu na logovima)
i tmao na nekom kanalu mu je neko DAO shifru sa zvakom ..
ma to je moj nalog, evo ti svi podaci .. ma slobodno koristi ..
opushteno .. ja sam otishao preko grane i netreba mi

e sad lik je mislio da je lik stvaran .. uklapalo se shto ej sagovornik
doshao sa neke adrese koja je bila van itd...

jednostavno dechko nije nishta uradio namerno .. bio je u zabludi ...
i to josh su ga zvali kuci ..i on im kaze.. pa jeste ... dao mi tamo na ircu
nego sreca par ljudi josh bilo na kanalu kad je ovaj delio itd...

i shta cesh onda ? da tuzish klinca koji ima 12-13 god ? ...
pa da ti neko otvori lobanju shto mu cimash dete... ????
[ Ivan Stanojevic @ 21.08.2003. 09:33 ] @
policija ne juri za manje od valjda 10000 dinara...
[ UroS @ 21.08.2003. 12:49 ] @
Pa naravno da ne treba ništa da preduzimaju. Oni nisu krivi što je vama neko ukrao sate za to ste sami krivi pa sledeći put pazi malo bolje!
[ Bojan Basic @ 21.08.2003. 14:25 ] @
UroSe, nisi u pravu. Naravno da oni neće juriti lopova, ali su dužni da ti stave na uvid sve podatke o tvojoj konekciji, pa i brojeve telefona svih koji su se logovali.
[ nemesis @ 22.08.2003. 08:10 ] @
Citat:
Ivan Stanojevic:
policija ne juri za manje od valjda 10000 dinara...


mislim da je 3000 din teshka kradja itd... 'bem li ga ;)
svejedno ... sami korisnici .. mislim koliki idiot morash da budesh da ti neko
ukrade internet vreme .. mislim stvarno .. ono ... jeste vi ljudi chuli za
AV .. .antiviruse.. niste... e pa svaka se shkola u zivotu placa :)
josh ste vi proshli jeftino .. kad je on .. virus vec bio na vashem PC-ju
i zapalio vam passowrd onda ste zasluzili da vam napuni
hdd sa nulama ... :))

dd if=/dev/zero of=/hdd/idiota/koji/ima/virus bs=1 count=unlimited!!!!
[ nemesis @ 22.08.2003. 08:11 ] @
pa ne bash :)
nisu oni duzni nishta :)
korisnik je bio g**** i ostao g**** i isp je
napravljen da bi se ljudi koji tu rade lepo
zabavljali i da bi imali brz download itd...
a ne da bi korisniku bilo lepo .. korisnik je
samo jedno g**** koje placa puno za
nikakvu uslugu, shugav net itd... :)
[ Gill_Bates @ 22.08.2003. 18:36 ] @
Citat:
nemesis:
AV .. .antiviruse.. niste... e pa svaka se shkola u zivotu placa :)
josh ste vi proshli jeftino .. kad je on .. virus vec bio na vashem PC-ju
i zapalio vam passowrd onda ste zasluzili da vam napuni
hdd sa nulama ... :))



Ti se ponašaš ko da radiš na nekom Internet provajderu pa braniš BRATA lažova.

Pa čitaj lepo ti piše nema virusa sa najnovijim definicijama (trojanca i sl.), a na net idem preko firewall-a! A provalili su mi samo na PTT-u i ako imam nalog i kod drugih provajdera!!!! I sad ne mogu da dokažem PRVO da to nisam ja, jer oni imaju BULJA log program...
[ vbraca @ 23.08.2003. 02:01 ] @
Ma i meni se desilo isto u periodu od 10-17 avgusta. Norton AV sa AutoUpdate-om i Zone Alarm (premda ne u Stealth modu).

Za sad sam ogranicio broj sa koga se poziva i naravno promenio password.

Verovatno cu sledece nedelje da podnesem krivicnu prijavu protiv NN lica MUP-u pa neka se oni maltretiraju sa Ptt-om. Krivicna prijava naravno nema veze sa vrednoscu ukradenih sati vec sa krivicnim delom koje sankcionise neovlascen pristup racunaru/mrezi i za koje ide do godinu dana apsane.

Inace ako bi se krivicna prijava vezala za vrednost ukradenih sati to bi bila sitna kradja a gonjenje ide na osnovu privatne tuzbe sudu.

Pozdrav,

[ Gill_Bates @ 23.08.2003. 06:46 ] @
Da li neko ima iskustva podnošenjem prijave putem Interneta?

http://www.netizen.co.yu/toni/www/2ojt/index.php?strana=prijava




[ nemesis @ 23.08.2003. 12:48 ] @
Citat:
Gill_Bates:
Ti se ponašaš ko da radiš na nekom Internet provajderu pa braniš BRATA lažova.
Pa čitaj lepo ti piše nema virusa sa najnovijim definicijama (trojanca i sl.), a na net idem preko firewall-a! A provalili su mi samo na PTT-u i ako imam nalog i kod drugih provajdera!!!! I sad ne mogu da dokažem PRVO da to nisam ja, jer oni imaju BULJA log program...


hahah ... bio tamo radio to :) ...
ma ti si bulja korisnik ... je .. maznu ti pass ..ubi se..
spali komp ... skochi sa prozora...:))) hahahah
elem.. pre nego shto si chuo za ES ima jedan moj text iz .. 2001 ili 2002 :)
ne secam se na ES-u oko korisnika i tehnichke podrske :0 ...
mislim da bi mogao malo da izvuchesh iz arhive ... hahaha ...
maznuli ti nalog... treba da napravite majice.. ono ..

MENI SU
MAZNULI
NALOG
NA PTT-u

itd :) .. ahhahahaah :)))...
ma korisnici su generalno marva.. .mislim ono .. ko josh normalan placa za
modemski internet po ovim uslovima ... i to josh po ovim cenama i uslovima..
budale .. eto ko :))) ...

[ nemesis @ 23.08.2003. 12:54 ] @
le le a
tamo na sajtu
pishe...
izmedju ostalog :)

Citat:

(1) Ko prijavi neko određeno lice da je učinilo krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti, a zna da to lice nije učinilac, kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.

(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se ko podmetanjem tragova krivičnog dela ili na drugi način izazove pokretanje krivičnog postupka zbog krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti protiv lica za koje zna da nije učinilac.

(3) Ko sam sebe prijavi da je učinio krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti, iako zna da ga nije učinio, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri meseca.

(4) Kaznom iz stava 3. ovog člana kazniće se ko prijavi da je učinjeno krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti, iako zna da to delo nije učinjeno.


bwahaha :)) ...
koj je ovo smhotres ***ote..
on line podnoshenje prijave :)) ../.
znachi ja sad sumljichim komshiju peru :) .. da mi je ukrao internet sate
e sad ja ne znam dal je on al on mi je sumljiv...
jao koje gubljenje vremena i novca itd...

[ mordor @ 23.08.2003. 13:11 ] @
Radi se o sledecoj stvari, Tehicka podrska tebi ne moze da da informacije o tome jer ih ona ustvari NEMA... ono sto je prikazano na sajtu je stvarno tako...

Isto kao sto kada tebe neko zove sa nove centrale sa sakrivenim ID-om tebi se ne ispise broj tako se i njima neispisuje... Dakle jedini nacin da se sazna jeste da se ode u Telekom sa vremenima poziva i da se uporedjuje sa podacima u njihovom log-u... Sada, to je ogroman posao da neko radi za 18sati... takodje to se ne moze izvesti bez odobrenja (citaj naloga) nadleznih organa, a kako policija nece odreagovati kada izvrsis prijavu za ukradenu zvaku, nece ni za ovo.

Jedini nacin jeste da skupis grupu ljudi sa istim problemom i od toga napravis famu u stilu "Haker" pokrada jadne i nevine korisnike ISP usluga, a policija nece da reaguje...

Takva ti je realnost kod nas, mozda bi u teoriji to trebalo da ide lakse ali... sta je tu je :(
[ vbraca @ 23.08.2003. 14:26 ] @
Citat:
on line podnoshenje prijave :)) ../.
znachi ja sad sumljichim komshiju peru :) .. da mi je ukrao internet sate
e sad ja ne znam dal je on al on mi je sumljiv...
jao koje gubljenje vremena i novca itd...


Sine ajde oladi malo ili bar probaj da pre posta nesto naucis o onome sto pricas. Da ne opterecujem druge - vrati se na sajt II okruznog tuzilastva pa pogledaj malo bolje ponudjene linkove.

Da se vratim na temu - prijava se ne podnosi za ukradene sate, mislim ko bi normalan za 200-400 dinara, sto spada u sitnu kradju, trosio vreme da ise kroz logove telefonskih pretplatnika. Prijava se podnosi za delo PROTIV BEZBEDNOSTI RACUNARSKIH PODATAKA (sad moram da otvaram izvod iz krivicnog zakona) a osnov se nalazi u clanovima 186g (novcana kazna ili do dve godine zatvora) i 186d (ista kazna u ovom slucaju) kao i po osnovu clana 186đ (novcana ili do godinu dana zatvora). Ovaj zadnji clan je i najinteresantniji jer se radi o neovlascenom pristupu racunaskoj mrezi i u slucaju zloupotrebe tako dobjenog podatka kazan ide do tri godine.

Sto se tice nalazenja ucionioca u logu provajdera stoji pristupna tacka koja jednoznacno u slucaju Ptt-a odredjuje mesto iz koga se pristupa, a verujem da nije problem za Telekom naci klinca koji se, u mom primeru, nakacio citavih osam sati !!!

[ ventura @ 23.08.2003. 16:23 ] @
Citat:
nemesis:
le le a
tamo na sajtu
pishe...
izmedju ostalog :)

Citat:

(1) Ko prijavi neko određeno lice da je učinilo krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti, a zna da to lice nije učinilac, kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.

(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se ko podmetanjem tragova krivičnog dela ili na drugi način izazove pokretanje krivičnog postupka zbog krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti protiv lica za koje zna da nije učinilac.

(3) Ko sam sebe prijavi da je učinio krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti, iako zna da ga nije učinio, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri meseca.

(4) Kaznom iz stava 3. ovog člana kazniće se ko prijavi da je učinjeno krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti, iako zna da to delo nije učinjeno.


bwahaha :)) ...
koj je ovo smhotres ***ote..
on line podnoshenje prijave :)) ../.
znachi ja sad sumljichim komshiju peru :) .. da mi je ukrao internet sate
e sad ja ne znam dal je on al on mi je sumljiv...
jao koje gubljenje vremena i novca itd...




ne, onda podneses prijavu protiv N.N. lica, a komsiju peru navedes kao osumnjicenog zbog toga i toga...
[ nemesis @ 24.08.2003. 08:30 ] @
Citat:
vbraca:
Sine ajde oladi malo ili bar probaj da pre posta nesto naucis o onome sto pricas. Da ne opterecujem druge - vrati se na sajt II okruznog tuzilastva pa pogledaj malo bolje ponudjene linkove.


ljaske ... nisam ti ja sin to prvo a drugo :) ...
i jesam detaljno prouchio i smejurija je shtaja napisano
na sajtu .. a ne shta pishe u zakonu ...
[ nemesis @ 24.08.2003. 08:31 ] @
Citat:
mordor:
Jedini nacin jeste da skupis grupu ljudi sa istim problemom i od toga napravis famu u stilu "Haker" pokrada jadne i nevine korisnike ISP usluga, a policija nece da reaguje...


samo im josh fali onaj freak sa NLPRO itd.. :)))
i da kaze da je to M$-ova zavera bal bal bal :)
[ nemesis @ 24.08.2003. 08:33 ] @
Citat:

ne, onda podneses prijavu protiv N.N. lica, a komsiju peru navedes kao osumnjicenog zbog toga i toga...


:) ... pa na to sam i hteo da ukazem... kako je glupa procedura ..
mislim ono :) znachi ja mogu da navedem nekog kao osumljichenog (tebe, vlasnika pinka, slobodana miloshevica, bebu popovica itd... :))) ) itd.. malo glupo pogotovo
u ovoj sferi poslovanja :)
[ Gill_Bates @ 25.08.2003. 21:27 ] @
Citat:
nemesis:
maznu ti pass ..ubi se..
spali komp ... skochi sa prozora...:))) hahahah




SINE, mnogo si ograničen!!!!!

A kako znaš da neko nije upao u bazu provjdera i pokupio lozinke, a to se već dešavalo!!

Ili PERA koji radi kod provajdera... rekao LAZI neku lozinku sa userom!?

[ nemesis @ 26.08.2003. 23:49 ] @
ptt-u je pre vec bio kupljen spisak usera :) .. davno :)
elem.. PERA koji radi u ISP moze LAZI da jednostavno umesto
datuma isteka x.y.2003 greshkom stavi 2033 ..
greshka u kucanju :)
toliko da znash ;)
elem... osto si bez sati .. :)
bwahahaha ... e znash kako mi drago .. ne zato shto su nekome
ukrali sate ... nego shto su bash tebi .. uvek sam mrzeo te male
kukadzije .. ujela me buwa buwa me ujela ... elem...
ostao si bez sati ii ... ono .. open windows :)