[ alensp @ 06.08.2007. 19:37 ] @
Pozdrav,

imam običnu opel corsu sa motorom 1.6 16V ali spremljenu za trke. E sada, malo bi prčkao po ECU :-)) E sada, treba mi neki program koji se instalira na komp i zatim bi spojio to isto na ECU. Da li mi netko može detaljnije objasniti i dati neki link za program koji bi trebao koristiti. Također bi mi trebao i opis kako to priključiti.

Hvala unaprijed!!!!
[ Zarko Silic @ 07.08.2007. 10:29 ] @
Uh,
To se ne radi tako kako si mislio. Nista se tamo ne prikopcava. Radi se prerada postojeceg softvera.
Mislim da bi taj posao trebao poveriti osobi sa vise iskustva. Inace sofver se ne nalazi na netu vec se kupuje od osoba koje se bave ovom problematikom.
U svekom slucaju je potrebno znati vise podataka o tvom ECU-u jer ih ima poprilicno razlicitih.
[ opelisimo @ 09.11.2009. 10:39 ] @
Mislim da decko misli o promeni softvera u toku voznje , kao na filmovima, imas prikopcan laptop sa emulatorom i tako dalje.
[ Nocni @ 09.11.2009. 11:47 ] @
Trebalo bi radi ozbiljnosti teme da se zna koja je korsa u pitanju A,B,C,D, oznaka motora, oznaka ecu-a, sta je vec radjeno na motoru... Sta god da si zamislio da radis predlog bi bio da to ne radis sam jer se iz gore napisanog zakljucuje da neces sam moci nista... to sto je auto za trke je jos jedan razlog da se ovome posveti profesionalac... iako je kao sto predpostavljam stara korsa B u pitanju nije dobro, kako ti kazes "prckati" po compu... kad je za trke treba razmisljati o X stvari o kojima ti sad ne znas nista... kao npr. hladjenje compa ventilatorom i slicno...
[ Zarko Silic @ 09.11.2009. 15:59 ] @
Stara je to tema, ima vise od 2 godine kako je pitanje postavljeno.

Ko zna gde je ta Corsa vec?
[ Nocni @ 09.11.2009. 16:11 ] @
Da, nisam vidio datume, @opelisimo je danas odgovorio a ni on nije vidio da tema smrdi na naftalin...
[ opelisimo @ 09.11.2009. 21:16 ] @
Da, nisam primetio, ali me je zainteresiralo . Ma ispario naftalin sada moljci caruju.