[ voodoosin @ 20.08.2003. 08:19 ] @
postoji li mogucnost da u corel Draw 11 importujem eps fajl, ali u vektorskom formatu?
u corelu 9 mi je to radilo kako treba, a 11-ka importuje eps kao bitmapu!
pretpostavljam da su corelovi programeri zakomplikovali i tu mogucnost kao i sve ostale, ali ja ne zelim da drzim vise verzija corela na HD-u zbog takvih gluposti!
[ rdragan79 @ 20.08.2003. 12:51 ] @
Hmmm,. tesko probaj adobe illustrator 10 radi taj posao odlicno. pa da exportujes tj. snimis u AI, i posle to uvuci u corel

[ bluesman @ 23.08.2003. 01:01 ] @
Probaj umesto "import" - "drag and drop" iz explorera. Obicno se desi da na import ubaci bitmap a kada uradis dnd lepo ubaci vektore. Ne pitaj zasto...
[ dusko0702 @ 23.08.2003. 08:19 ] @
Moze, i to radi veoma lepo. Kada ti je potreban EPS u Corelu importujes ga (files of type PS, PRN, EPS) VM size stavi na maksimum 8.0Mb i nista ne brini.
[ voodoosin @ 29.08.2003. 13:04 ] @
izgleda da to ne radi sa eps-ovima iz quarka.
[ henrik @ 10.09.2003. 12:48 ] @
Umesto da importujes, idi na Open. Otvorice ti se vektorski eps. Ako je napravljen u Illustratoru, probaj da ga snimis kao 7 ako bude nekih problema ili nesto fali. Glupa fora, ali sta ces.
[ voodoosin @ 24.09.2003. 09:51 ] @
bravo Henrik!
to radi!

svaka cast idiotima iz corela, kad ne znaju sta ce vise, onda mijenjaju filozofiju osnovnih komandi!
koliko znam, open je uvijek bila komanda kojom se otvaraju dokumenti snimljeni u izvornom formatu tog programa, a import za otvaranje dokumenata u formatima drugih programa. posto u corelu jos uvijek ne postoji komanda save as-eps, nego export-eps, ne znam zasto onda ne bi bilo import-eps, kao i dosad!
hoce li sljedeca novost biti da alatkom zoom saljemo na stampu ili nesto slicno!?