[ leka @ 20.08.2003. 10:28 ] @
Elem, s obzirom da verovatno ima zainteresovanih za UML teme, mozda bi trebalo dati na znanje ljudima da je XML diskusiona grupa otvorena i za UML teme? Sta mislite?
[ brcha @ 20.08.2003. 10:47 ] @
Ili to ili da se otvori nova grupa za UML, mada posto grupa XML nema preterano puno poruka, nece se praviti guzva ako tu bude i UML...

Pozdrav
Filip
[ srki @ 20.08.2003. 10:54 ] @
Pa te dve stvari i nisu bas povezane. Mislim da UML vise spada u Art of Programming mada naravno ni tu ne spada ali ja bih re tu pisao o UML-u nego u XML forumu.
[ leka @ 20.08.2003. 11:29 ] @
Slazem se da nisu povezane. Gde staviti UML?
[ brcha @ 20.08.2003. 12:27 ] @
Verovatno bi se UML bolje slagao sa Art of Programming, ali sa druge strane, tamo vec ima dosta topica, tako da bi UML u neku ruku smetao.

U XMLu nema bas puno toga, tako da mislim da je najbolje da se, barem za pocetak, UML stavi ovde, a posle ako se "razradi", moze da se oformi nova tema za UML.
[ havramm @ 26.08.2003. 15:36 ] @
Citat:
srki:
Pa te dve stvari i nisu bas povezane.


MOF, XMI ??? Molim lepo...
[ brcha @ 26.08.2003. 15:56 ] @
Pa, povezani su UML i XML, ali samo posredno. UML sustinski nema nikakve veze sa XMLom. A UML može da se zapisuje i u Xfig formatu ili u bilo kom drugom formatu pogodnom za UML. Za razliku od toga, XML ne može da se "zapisuje" u UMLu niti u Xfigu i potpuno je suludo o tako nečemu i razmišljati. Veza UMLa i XMLa je ista kao i veza nekog naučnog teksta (koji je sticajem okolnosti napisan recimo u LaTeX-u) i LaTeX-a. Ne možeš da kažeš da je npr. kvantna mehanika vezana za XML samo zato što je neko napisao knjigu o kvantnoj mehanici koristeći DocBook-XML.

Sa druge strane, UML je jezik za opis nekih algoritama i samim tim jeste vrlo povezan sa algoritmima, pa bi tu tematski mnogo više spadao.

Druga je stvar što se u algoritmima (odn. u The Art of Programming) već razvija dovoljno priča, dok je XML topic prilično nenaseljen, pa bi zbog toga i zbog neke remote veze UML bolje pasovao u XML.

Poz!
[ Buum @ 26.08.2003. 18:22 ] @
Ja se zalažem za otvaranje zasebnog UML foruma.

Mislim da je irelevantno to što će u početku biti mali broj postova u poređenju sa nekim etabliranim ES forumima. Vremenom će i to doći na svoje mesto. Siguran sam da za UML postoji dovoljno interesovanje.

UML forum bi trebao da postoji dok god postoje ljudi koji su voljni da budu moderatori. Nadam se (i mislim) da takvih ovde ima.
[ sanibo @ 04.11.2003. 06:39 ] @
Moj glas je takodje da se otvori UML forum. Ako ne posebno, onda bi više priličilo da se postira u forumu Informacioni sistemi. Ali nema problema samo neka se negde da odredište meni je svejedno.
Pozdrav
[ arsa xx @ 04.11.2003. 13:03 ] @
Mislim da je XML forum bolje prosiriti sa temama XSL,XSD,XSLT,XHTML,XPath,XLink,DTD,XPointer.
UML se mozda vise koristi u programiranju
[ -zombie- @ 04.11.2003. 15:25 ] @
Citat:
arsa xx:
UML se mozda vise koristi u programiranju


dok se XML najviše koristi u.. hmm... dizajniranju? muzici? kuvanju?


inače, naravno da na ovom forumu može/treba da se raspravlja i o XSL/XSLT, XHTML, XLink/XPath, DTD/Schema/Relax-NG, ...
[ arsa xx @ 04.11.2003. 15:59 ] @
Neko mi je odsekao drugi deo recenice :) verovatno ja.

UML se mozda vise koristi u programiranju, za razne stvari. Dok su gore navedeni usko vezani sa XML-om.
[ Gojko Vujovic @ 04.11.2003. 19:44 ] @
Ljudi ako ne postoji odgovarajući forum za nešto poput UML-a ili generalno bilo koju stručnu temu, nemojte se uopšte ustručavati i pišite gde mislite da to spada, neće vas niko brisati zbog toga, lično ću se za to postarati. :)

Ne verujem da će nekome smetati i ako je blago promašena tema, ako je ona KVALITETNA.

Samo napred.