[ Srdjan Andjelic @ 09.08.2007. 10:09 ] @


imam jednu mrezu u Bg subnet je 192.168.0.0, ima SBB net javnu IP, i drugu mrezu u Ni sa subnetom 192.168.1.0 isto sbb i javna. Zelja je da se kompjuteri iz bg vide sa ni i obrnuto, i isto tako da korisnici iz ni idu na internet na niski modem a ne kroz VPN pa na beogradski modem


Pozdrav
[ acatheking @ 09.08.2007. 10:51 ] @
Nije nikakav problem. Pretpostavljam da imas MikroTik sa obe strane kao router/firewall, treba postaviti tunel izmedju dva uredjaja (ipip, ipsec ili pptp) i podesiti rutiranje kroz tunel, da se mreze medjusobno vide.
[ Sasha_bn @ 10.08.2007. 05:21 ] @
Citat:
Srdjan Andjelic: imam jednu mrezu u Bg subnet je 192.168.0.0, ima SBB net javnu IP, i drugu mrezu u Ni sa subnetom 192.168.1.0 isto sbb i javna. Zelja je da se kompjuteri iz bg vide sa ni i obrnuto, i isto tako da korisnici iz ni idu na internet na niski modem a ne kroz VPN pa na beogradski modem


Pozdrav


Ok nije to problem da se odradi ali nevidim svrhu da ti korisnici trose link od jednog modema i od drugog.
Odkud ti ta ideja pade na pamet (malo je to veca glupost :D)
[ yolja624 @ 10.08.2007. 08:16 ] @
Koliko ja kapiram - covjek ima VPN da bi uvezao 2 udaljene mreze i to vjerovatno radi ok. Problem mu je sto niski korisnici izlaze na net preko BG modema a to zeli da spreci. Nema tu nista glupo... vjerovatno mu nije dobro podesen defaultni gw.
[ Srdjan Andjelic @ 10.08.2007. 08:53 ] @
ok, ajde ovako,

mt iz nisa se podigne pptp konekciju ka beogradskom mikrotiku, korisnik u nisu ima gw lan adresu mt-a 192.168.1.1. i kad taj isti korisnik krene na internet on ide kroz vpn do bg-a pa tek onda na net, e to je ono sto ja necu. ocu da napravim da kad krene ka drugoj mrezi tj ka lokalnoj mrezi u bg-u ide kroz vpn, a za net da ide kroz modem u nis-u.


Pozdrav
[ broker @ 10.08.2007. 15:25 ] @
Napravis tako kao sto si uradio samo u podesavanjima pppoe iskljuci opciju za default gateway. Takoce ti deault gateway i dalej biti na direktnoj internet konekciji.