[ digisatplus @ 09.08.2007. 13:58 ] @
Zbog ne mogucnosti ( ili ne htenja ) provajdera da svoj sistem koriguje i unapredi uoceni su veoma ozbiljni problemi sa razlicitim AP uredjajima i i frimwer-ima koji jednstavno nece da rade ili rade privremeno ili rade lose.

Prvi slucaj u nizu je :

PLANET WAP-4033 i zvanicni frim. 1.25 koji se nalazi na www.planet.com.tw

Sa ovim frimwerom se desava da pored odlicnog signala dobije se DHCP i posle konektovanja negde oko 5:30 sec se desava da se gubi komunikacija sa DHCP a zatim se desava prekid saobracaja , zatim se desava da puca VPN konekcija sa KBCNET-om isti ili slican opis vazi i za druge uredjaje i frimwere.

zadnji frimwer koji radi sa ovim provajderom je 1.24

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drugi slucaj u nizu je :

OVISLINK arilive WL-5460AP i zvanicni frimwer AirLive WL-5460AP firmware e10 firmware kao i AirLive WL-5460AP firmware e9 firmware

isti problem kao i gore opisani za Planet wrt-4033

Zadnji frimwer koji radi normalno sa ovim provajderom je " AirLive WL-5460AP firmware e8 firmware "

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Treci slucaj u nizu je PLANET WRT-414

Ruter koji ima clijent mod i sa frimwerom 1.47 ili 1.45 nemogu da se setim tacno nece ra radi. Ali ne mogu da kazem da li postoji frimwer koji radi

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neki moj licni zakljucak je koji mogu ovde da iznesem, je da je nemoguce da dva velika svetska proizvodjaca WI-FI opreme PLANET i OVISLINK na svoja tri uredjeja i na jedno 4-5 frimwera nisu navodno kompatibilni to jest uskladeni u radu sa KBCnet provajderom.

Epilog svega toga je da uvoznici ove opreme imaju probleme sa kupcima opreme jer normalno je da im se kupci zale na rad uredjaja ili povrat uredjaja umesto da WISP KBCNET nadje resenje u okviru svog sistema, a za koji ja slucajo prepostavljam da znam o cemu se radi.

Posto se sve desava u vezi sa serverom za VPN konekciju najverovatniji je problem masina to jest komp koji odradjuje logovanja korisnika i drzi konekciju je sto je taj kompijuter OVERKLOKOVAN pa radi u uslovima extremne napregnutosti, otprilike kao kada bi vozili stalno automobil pod maksimalnim i vise nego maksimalnim gasom do daske i preko figurativno receno.

Sem ovog problema moguci problem je sto VPN konekcija to jest setovanja za VPN kod KBCNETA- nisu tipicna nego sa nekim drugim NE tipicnim podesavanjima
u svakom slicaju smatram da Wireless Internet Service Provider ( WISP ) KBCNET treba da pretrese svoj sistem od pocetka do kraja i da nadje uzrok ovih ne kompatibilnosti. Za prepostavku je da ce se lista uredjaja i i ne kompatibilnih frimwera u buducnosti samo povecavati.

Ukoliko imate druge uredjaje koji vam ne mogu raditi sa ovim provajderom navedite njihove proizvodjace i modela kao i oznake frimvera.

Evo za zavrsnicu ovog posta da napomenem da poznati svetcki brend LINKSYS ruter 54gs ne moze nikako da radi sa KBCnet-om kao i US. ROBOTICS pa se postavlja pitanje da nisu ovi veliki svetcki proizvodjaci brend name kao LINKSYS ( CISCO ), i US ROBOTICS nesposobni da naprave ispravan uredjaj a znam najmanje dva vlasnika LINKSYS-a kojima su ruteri potpuno NE upotrebljivi sa KBCnet provajderom.

[ digisatplus @ 16.10.2007. 01:43 ] @
POHVALE ZA KBCNET

Ulozen je ozbiljan napor i trud da se trenutno stanje na KBCNETU poboljsa. Prema mojim infrormaciama, promenjena je masina koja je primala VPN konekciju potpuno novim kompijuterima tako da se korisnici koji se preko rutera konektuju na KBCNET idu na jedan kompijuter dok ostali korisnici idu na drugi. Sto ima znatno poboljsanje koriscenje svih servisa. Takodje je promenjen i opseg IP adresa.

Takodje radi se na postavljanju PPPOE servera. Stavrno za svaku pohvalu su akcije KBCNET da unapredi i poboljsa rad svojih servisa i usluga. Takodje zamalo da zaboravim Da je prosiren dolazni link.

Postavljanjem PPPOE servera svi ruteri koji dosada nisu mogli da se konektuju na KBCNET ce moci da budu u potpunoj fiunkciji. Potrebno je samo malo strpljenja do postavljanja pomenutog servera. A posle toga ova problematika sa povezivanjem pojedinih tipova rutera nece vise biti aktuelna.



[ rumba @ 26.11.2007. 14:24 ] @
E meni je na kbc-u radio linksys u pptp-u i sad kad su me obavestili da su postavili pppoe ne mogu nikako da se konektujem u pppoe kazu ne znaju sta je najbolje ti to vrati u pptp tamo sve lepo radi.
[ drvac @ 26.11.2007. 19:16 ] @
Rumba ako ti radi PPtP sto si uopste i prelazio na PPPoE. Ostavili su mogucnost da sam izaberes kako hoces da se kacis. Znaci u funkciji su oba servera i VPN i PPPoE, pa kome koji vise odgovara tako se kaci. Evo ja sam presao na PPPoE i radi odlicno a komsija nece da se zeza sa tim i ostao je na VPN-u.