[ car10 @ 12.08.2007. 17:30 ] @

Zanima me da li neko zna neku firmu koja proizvodi u naslovu navedene stvari, kao i da li neko ima informacije o opremi i koja je potrebna za proizvodnju tih proizvoda i ostalom?

Na popularnom guglu nisam nasao ni jednog naseg proizvodjaca, a prilicno mi je hitno.
[ ventura @ 12.08.2007. 19:59 ] @
Proizvodnja karata i čipova/tokena je verovatno mnogo skupa rabota da bi je radio u kućnoj manufakturi... Kockice za igru mi se čine da je relativno jednostavno proizvesti, međutim znam da se one testiraju na deseti deo milimetra, i neku ultra tačnost u težini inače se ne koriste u igri, pa ne znam kako se to postiže sa klasičnim alatima za izlivanje plastike (i da li se uopšte one tako i prave).

Čipovi koriste veoma sofisticirane tehnologije za zaštitu jer je to vredonosno isto kao novac, i jako je bitno zaštititi iste od falsifikovanja..A sa tokenima je klasična priča, za to ti treba oprema kao i u kovnici novca...

Za karte ti monopol drži "US Playing Cards Company", oni proizvode gomilu poznatih brandova, npr. "Bee".

Za čipove/tokene najpoznatiji su GPI, CHIPCO, Eurocoin, Matsui...

Za kockice GPI i USPCC ...

To su ti sve velike firme, veliki igrači, i njihovi proizvodi su jako skupi, a to je verujem sa debelim razlogom...
[ car10 @ 12.08.2007. 21:18 ] @

Meni treba neko ko proizvodi kockice i ostalo, ne za kazino nego ono za društvene igre, jamb, riziko i tako nešto... Izvinjavam se što nisam napomenuo.
[ ~Vojvoda @ 12.08.2007. 22:12 ] @
Citat:
ventura:
Za karte ti monopol drži "US Playing Cards Company", oni proizvode gomilu poznatih brandova, npr. "Bee".

Jesu li to one sa pcelom?
Nemoj da zezas da su te karte poznate, davno pre 10-15 god, dolazio kevin stric u Srbiju iz USA, doneo neke poklone, izmedju ostalog bile su i te karte, ja mislio karte ko karte, ali stvarno, evo 3 spila, 2 su mi pokrali moji "prijatelji" kada sam bio klinac, evo ovaj 1 se drzi odlicno, za sve ovo vreme, sada mi je jasno zasto :) uopste se nisu izlizale, kao da su od neke vrste PVC-a...
[ McKracken @ 12.08.2007. 22:24 ] @
Za karte imas i Modianni u Italiji.


OStalo pogledaj na alibabi ;)
[ car10 @ 12.08.2007. 23:05 ] @

Gledao sam i na alibabi i na made-in-china, svega tamo ima, ali meni treba domaći proizvođač je su količine veliki problem, a i troškovi carine, transporta i ostalog, za neke relativno male količine, nije isplativo..
Uglavnom, treba mi neko ko to radi ovde.
[ ventura @ 13.08.2007. 09:49 ] @
Ovde će ti svaka štamparija napraviti kartonske karte, a za plastične nisam siguran...
[ Mobtel @ 22.04.2010. 11:22 ] @
Jel ima nesto novo u vezi kockica za jamb?
evo bas meni zatrebala veca kolicina...
[ majka mara @ 28.07.2010. 22:45 ] @
pokermanija radi na novom bgd-u rade zetone i karte za recimo home varijatu texas holdema,imala sam negde njihov blokcic ako nadjem ostavicu br tel
[ Svetozar Otic @ 01.07.2015. 12:17 ] @
Firma SONS iz Novog Sada je zastupnik fabrike MODIANO
Firma EUROPEN iz Beograda je zastupnik fabrike PIATNIK
I jedna i druga firma imaju u ponudi i kockice ali ne i žetone
[ M-I-D @ 16.07.2015. 09:40 ] @
Citat:
Mobtel:
Jel ima nesto novo u vezi kockica za jamb?
evo bas meni zatrebala veca kolicina...


M-I-D marinovic iz kladova proizvodi kockice za jamb i ostale stvari za drustvene igre kontak telefon 0163623525