[ Sudarica @ 12.08.2007. 18:25 ] @
Totali po koloni A i B

U Sheet1 imam unešene podatke po danima za radnike
U Sheet2 napravila sam rekapitulaciju.


Sheet1
A B
22 Marko Marković
33 Petar Petrović
86 Stanko Stanković
22 Marko Marković
33 Petar Petrović
86 Stanko Stanković
22 Marko Marković
33 Petar Petrović
86 Stanko Stanković
22 Marko Marković
33 Petar Petrović
86 Stanko Stanković
22 Marko Marković
33 Petar Petrović
86 Stanko Stanković
55 Ana Anić

Kako da prenesem stupac A i B u Sheet2 a da mi se imena ne ponavljaju ( jer su u Sheet2 totali) a da mi upiše i Anu Anić koja mi se pojavila peti dan. Ja sada trenutno koristim =Sheet1B4, ali to nije dobro jer mi kod povlačenja radi istu listu kao u Sheet1 a to mi nije dobro, moram paziti ako mi se pojavi novo ime. Molim pomoć možda je jednostavno ali sve sam pokušala i neide. Kolona B iz Sheet2 mi je uvjet za računanje svih ostalih izračuna.

Pozdrav
[ Jpeca @ 22.08.2007. 09:56 ] @
Jedan način da formiraš listu bez duplikata je da iskoristiš advance filter vidi http://www.elitesecurity.org/t...filtriranih-podataka-iz-jednog. Izaberi opcije
Copy to another location i Unique records only

Nezgoda je što kopirana lista bez duplikata mora biti na istoj strani pa mora još jedan Copy/Paste. Zbog toga ima smisla da napraviš makro koji ti to radi, kao što je opisano u navedenom prilogu.

Ukoliko ti odgovara ovakvu listu zajedno sa automatskim totalima možeš dobiti korišćenje Pivot (Izvedene tabele).
[ Sudarica @ 22.08.2007. 16:26 ] @
Zahvaljujem na odgovoru

Ovaj napredni filter je super i znala sam za njega, jer ste ga već ovdje objašnjavali. Meni se radi o tri radna lista. Pokušala sam sa Data Validation ali ga je teško pretraživati jer sam u popis stavila stupac B, sva imena ( a samo jedno ime se pojavljuje 30 puta - koliko ima dana)

Kako to rješiti nemam pojma.


[ Sudarica @ 22.08.2007. 17:26 ] @
Našla Našlaaaaaaaaaaaaaaaaa sam ju

to je to ali nije mi baš potpuno jasna ali radi radiiii ono što hoću


=INDEX(Col;MIN(IF(COUNTIF(B$28:B28;ListA)=0;ROW(ListA))))&""

"Col" mi je naziv za stupac iz kojega uzimam podatke u ovom slučaju $B:$B

"ListA" mi je =OFFSET(prisustvo!$B$26;;;COUNTA(Col))