[ HoT_Steppa @ 12.08.2007. 21:01 ] @
Posto su odjednom nestali oglasi sa ponudom i potraznjom oružja iz Halooglasa, Beogradskih oglasa i drugih, pretpostavljam da je to postalo nezakonito jer se promenio zakon ili šta već.
Interesuje me da li neko zna proceduru za prodaju polovnog pištolja legalnim putem licima sa dozvolom. Nije u pitanju kolekcionarski primerak nego najobičniji CZ 7.65.
[ commissar @ 12.08.2007. 21:33 ] @
Ako ti prodajes:
Lice koje ti se obrati u nameri za kupovinu oruzja mora imati odobrenje za nabavku oruzja izdato od SUP-a.
Ako kupujes:
1. Odes u SUP, podneses zahtev za dobijanje dozvole za drzanje oruzja (pistolj/revolver/lovacko oruzje)
2. Nabavis dokaz da se ne vodi krivicni postupak ni istraga protiv tebe
3. Uplatnice, taksa i sl. sr**a
Valjda sam bio od pomoci.
:)
[ HoT_Steppa @ 12.08.2007. 21:35 ] @
Ja prodajem, i sto se tice toga da ne smem da ga prodam nikom osim licu sa dozvolom, to znam. Nego kako da nadjem kupca kad ne mogu da se oglasavam?
[ pctel @ 12.08.2007. 21:44 ] @
Probaj u halo-oglasima pod:
231 SPORT I REKREACIJA - Oprema za lov i ribolov
[ commissar @ 12.08.2007. 21:52 ] @
Ma otkud ti da ne smes da se oglasavas?
Ako legalno prodajes oruzje, sto ne bi smeo da das oglas?
Da li si uopste proverio u nekim od oglasnika sme li da se nudi oruzje na prodaju?
Pozdrav.
[ HoT_Steppa @ 13.08.2007. 09:08 ] @
Jesam proverio sam, cak i zvao redakciju Halooglasa da pitam, po novom zakonu o oglasavanju je zabranjeno prodavanje licnog naoruzanja u novinama, verovatno i drugde. I oni su mi predlozili da stavim u rubriku lov i ribolov, ali tamo nema nijednog pistolja, niti je ovo pistolj za lov, ovo je licno naoruzanje. Secam se da je bio neki sajt www.oruzje.co.yu ali vidim vise ne postoji.
[ xxx011 @ 04.10.2007. 12:11 ] @
Pozdrav commissar,
vidim da si dosta upucen u mup-ov sistem za dobijanje dozvole.
Reci mi da li znash koja je procedura ukoliko neko nije pod istraznim postupkom,a predhodno je bio osudjivan.Da li je u tom sluchaju moguce dobiti dozvolu ili takav neko ima jedino mogucnost da kupi oruzje na ulici?!
Aj molim te odgovori ako znash neshto o tome ili ovde ili na mail [email protected]
Hvala
[ pajaja @ 04.10.2007. 13:07 ] @
Za sta si bio osudjen?

Skoro sigurno ti nece dati dozvolu.
[ xxx011 @ 05.10.2007. 16:44 ] @
Ma nije bitno..
Raspitao sam se..
Ukoliko je prekrshajna prijava nije problem,ako je krivichna onda jeste..
Pa ono,ako nekoga josh to bude zanimalo chisto da moze da prochita taj detalj ovde : ))