[ Mihailo @ 21.08.2003. 20:27 ] @
Ko stoji iza ovoga? Danas sam dobio brošuru i anketu, pa pogledah i sajt http://www.beogradwireless.net , a sve mi deluje amaterski i neozbiljno.

Naročito mi je bila interesantna stavka 16. u anketi:

Citat:

LaserNet ima nameru da bez naknade priključi sve srednje škole u Beogradu na LaserNet mrežu. Da li smatrate da je to pametno?"


Na stranu što je glupo pitanje, priča mi je poznata od ranije ...
[ caboom @ 21.08.2003. 22:49 ] @
osecam skripu kamionskih guma i miris kerozina... i nepismenost.
[ nemesis @ 22.08.2003. 08:03 ] @
Citat:
Mihailo:
Ko stoji iza ovoga? Danas sam dobio brošuru i anketu, pa pogledah i sajt http://www.beogradwireless.net , a sve mi deluje amaterski i neozbiljno.

Naročito mi je bila interesantna stavka 16. u anketi:

Citat:

LaserNet ima nameru da bez naknade priključi sve srednje škole u Beogradu na LaserNet mrežu. Da li smatrate da je to pametno?"


Na stranu što je glupo pitanje, priča mi je poznata od ranije ...


imaju kancelarije u kosovskoj 31..
ali ne i telefon :))) ... uzas...
[ Veljko @ 22.08.2003. 12:12 ] @
Lepa zamisao isto kao i SWCN, ali kolko vidim cupka u mestu.
[ tOwk @ 22.08.2003. 20:43 ] @
Citat:
nemesis:
imaju kancelarije u kosovskoj 31..
ali ne i telefon :)))

Pa šta će im telefon kada imaju...
ta-t-ta-t-taaaaaaaa
...La-ser-Net!!!!
[ McKracken @ 22.08.2003. 20:49 ] @
Sta ce im telefoni kad prenose "data podatke i nezavistni su " ..

xmmmmmm, a ono "Buduca tehnologija, danas" me nekako podseca ne nesto drugo :) jos da bude "BG invent!" ....
[ nemesis @ 23.08.2003. 12:42 ] @
Citat:
tOwk:
Citat:
nemesis:
imaju kancelarije u kosovskoj 31..
ali ne i telefon :)))

Pa šta će im telefon kada imaju...
ta-t-ta-t-taaaaaaaa
...La-ser-Net!!!!



ma najstrashnije... uzas strashno :)
a pazi.. kad sam poslao email da pitam ko su, shta su itd...
a kad ono .. hostovanje kod eunet-a ... LE LE :) ...

Citat:

The original message was received at Fri, 22 Aug 2003 09:04:11 +0200
from smtp3.eunet.yu [194.247.192.243]

----- The following addresses had permanent fatal errors -----
<[email protected]>
(reason: Can't create output)

----- Transcript of session follows -----
procmail: Quota exceeded while writing "/var/spool/mail/_m/_i/milovic"
550 5.0.0 <[email protected]>... Can't create output


jeee... pa ti vidi :) ...
[ Ivan Dimkovic @ 25.08.2003. 11:42 ] @
Citat:

----- Transcript of session follows -----
procmail: Quota exceeded while writing "/var/spool/mail/_m/_i/milovic"
550 5.0.0 <[email protected]>... Can't create output


Jeee.. koji enterprise, wow... :)
[ nemesis @ 26.08.2003. 23:52 ] @
:) .. uzas strashno uzas katastrofa ;)))
e i onda neki choban tamo kuka kako su mu uzeli 18 sati net :)
pazi zamisli da udjesh u tu prichu i investirash u projekat :)
i ono .. za mesec dva dodje kablovska u tu zgradu i puste
SBB net ;) ..
onda bi kukao stranicama ...
[ 155FreeSpaceOptics @ 01.09.2003. 06:06 ] @
Citat:
-=([[Veljko]])=-:
Lepa zamisao isto kao i SWCN, ali kolko vidim cupka u mestu.

ha ha ha...cupkaju u mestu?
http://www.beogradwireless.net/sept2003.html
Cak i spajder se hvali da ima 240Kbit/s izmedju wireless nodova u Blokovima na Novom Beogradu.

Koliko se ja secam bili su prvo Anilaser 2000-te i TerraLaser 2001-ve kad niko za SWCN nije ni cuo!

Sada su stampali brosure u punom koloru sa anketnim listicem i angazovali agente koji ti zvone na vrata, daju ti anketu i onda te jure da im ih vratis popunjenu.
To bato kosta vise nego nego anketa koju sprovodi "Strategic Marketing".

Ja ne vidim nikakve slicnosti sa SWCN, potpuno razlicita tehnologija i koncepcija. SWCN je "community network" dok je LaserNet cist komercijalni projekat. Kod njih nema nista dzabe jer se trude da obezbede QoS, sto ce reci sve LEGALNO od access point do korisnika.
Zato su i nasli lovu,
investitore i mogu da nude partnerstvo (http://www.beogradwireless.net/invest1.html)

Jel cupkaju u mestu?
[ spajder @ 01.09.2003. 07:51 ] @
Citat:
Cak i spajder se hvali da ima 240Kbit/s izmedju wireless nodova u Blokovima na Novom Beogradu.



ne obaziruci se na ostatak teksta samo mogu da kazem da nije 240kbit/s nego 240kbyte/s, tj. 2mbps ;) a posle ovog nevremena od juce signal je malo skocio pa je sinoc islo i do 290... ;) ocigledno da ap-ovi na krovu ne vole sunce...
[ caboom @ 01.09.2003. 08:06 ] @
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Ja ne vidim nikakve slicnosti sa SWCN, potpuno razlicita tehnologija i koncepcija. SWCN je "community network" dok je LaserNet cist komercijalni projekat. Kod njih nema nista dzabe jer se trude da obezbede QoS, sto ce reci sve LEGALNO od access point do korisnika.:)
Zato su i nasli lovu,
investitore i mogu da nude partnerstvo (http://www.beogradwireless.net/invest1.html)

Jel cupkaju u mestu?:) :) :)


onda bi trebalo da pokazu bar odredjenu kolicinu pismenosti, barem na nivou deteta u 8-mom razredu osnovne skole.
[ Mihailo @ 01.09.2003. 10:21 ] @
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Sada su stampali brosure u punom koloru sa anketnim listicem i angazovali agente koji ti zvone na vrata, daju ti anketu i onda te jure da im ih vratis popunjenu.
To bato kosta vise nego nego anketa koju sprovodi "Strategic Marketing".


Bolje da ne komentarišem pitanja iz ankete. Kad ste već poslali te agente, mogli ste nešto i da ih naučite, bar neke osnovne informacije.

(agent priča o servisu ... )

/me: lepo, simpatično, nego imate li neki link, nešto što radi u praksi?
agent: naravno, imamo svoj laserski link
/me: ma super, nego ko vam je nadprovajder, od koga kupujete?
agent: ne, ne, imamo svoj link
/me: ma super sine, nego odakle vam Internet, s Meseca?!
agent: a, to ne bih znao

Hteo sam još neke stvari da ga priupitam, ali posle ovako mudrih odgovora sam izgubio volju.
[ 155FreeSpaceOptics @ 02.09.2003. 05:12 ] @
Citat:
spajder:
Citat:
Cak i spajder se hvali da ima 240Kbit/s izmedju wireless nodova u Blokovima na Novom Beogradu.



ne obaziruci se na ostatak teksta samo mogu da kazem da nije 240kbit/s nego 240kbyte/s, tj. 2mbps a posle ovog nevremena od juce signal je malo skocio pa je sinoc islo i do 290... ocigledno da ap-ovi na krovu ne vole sunce...

Koja ti je razdaljina izmedju AP i Client-a/AP?
Kako si ih povezao, u BRIDGE ili SSAP?
Na slikama sto si napravio nigde nisi pokazao koje antene koristis, mislim da bi bilo dobro da to slikas da vidimo kako izgleda tako da znamo kako da postavimo nosace antena i same antene, jedino ako misli da ti to bude posao. Onda cemu BG wireless community network, opet se vracamo u SWCN.

Ja sam nasao proizvodjaca u Subotici koji proizvodi antene i nosace za antene i celokupnu proizvodnju izvozi za Spaniju. Rekao mi je da ce mi ovih dana poslati cenovnik i da moze da izdvoji oko 50 komada mesecno za mene. Antene su panel, grid od 13dBi do 20dBi. Preliminarna cenu za panel antenu je Euro 21. Za vecu kolicinu ce mi napraviti popust, barem tako je rekao.
[ caboom @ 02.09.2003. 07:59 ] @
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Znaci zato sto su nepismeni ovolike kritike! Jel je to sve sto imas da dodas?


oooo... imam itekako, bolje nemoj da me vuces za jezik. nepismenost je obicno prvi pokazatelj nekih ljudskih osobina, pogotovo kod ljudi koji prodaju "poslednju rec tehnologije".
da li i ti, kao cezar, govoris u trecem licu?
[ Mihailo @ 02.09.2003. 09:28 ] @
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Rekao ti je da sve u brosuri pise i ako imas dodatna pitanja imas i websajt sa Q&A, medjutim ti si zeleo da dokazes da je agent neznalica u odnosu na tebe kad je u pitanju ovaj predmet, i uspeo si! Stidi se!


Svašta ... Agent je sam je počeo da priča o servisu, pa je valjda logično da zna o čemu priča i da mogu da ga pitam ono što je propustio da kaže. Aj' sad mi pokaži gde se nalazi ta informacija, pošto nisam uspeo da je pronađem.
[ 155FreeSpaceOptics @ 08.09.2003. 21:03 ] @
Em neces da procitas brosuru em neces da pregledas websajt a hoces da diskutujes?
Nadam se da ces pronaci odgovor u tekstu na ovoj stranici, a ako ga ne nadjes onda "ko ti je kriv"
http://www.beogradwireless.net/experiment.html

zahvaljujem se MODERATORIMA STO SU OTKLJUCALI TEMU!
[ 155FreeSpaceOptics @ 08.09.2003. 21:17 ] @
Citat:
caboom:
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Znaci zato sto su nepismeni ovolike kritike! Jel je to sve sto imas da dodas?


oooo... imam itekako, bolje nemoj da me vuces za jezik. nepismenost je obicno prvi pokazatelj nekih ljudskih osobina, pogotovo kod ljudi koji prodaju "poslednju rec tehnologije".
da li i ti, kao cezar, govoris u trecem licu?


Ja taj tvoj jezik sam vec iscupao...i da mi MODERATORI nisu izbrisali prosli odgovor na ovaj tvoj post, ti ne bi imao sta da kazes!

Znace da se vratimo na ono sto je tema a tema je:
Jel cupkaju u mestu? ili gde je slicnost sa SWCN?

[ caboom @ 08.09.2003. 21:25 ] @
Citat:
155FreeSpaceOptics:
a taj tvoj jezik sam vec iscupao...i da mi MODERATORI nisu izbrisali prosli odgovor na ovaj tvoj post, ti ne bi imao sta da kazes!


mislim da te necu ni udostojiti odgovora...
[ Mihailo @ 13.09.2003. 02:05 ] @
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Em neces da procitas brosuru em neces da pregledas websajt a hoces da diskutujes?
Nadam se da ces pronaci odgovor u tekstu na ovoj stranici, a ako ga ne nadjes onda "ko ti je kriv"
http://www.beogradwireless.net/experiment.html


Ha, ha, pa što ne kažeš lepo da uzimate link od AbsolutOK? Celih 128k?
To se u Srbiji zove biznis.
[ Veljko @ 14.09.2003. 09:14 ] @
Prvo nemaju link do Absolut-a.
Drugo: Zasto mislis da AbsolutOK daje 128k link ???
Mislis nema kapaciteta?