[ grossman @ 16.08.2007. 23:51 ] @
imam dwg geodetsku podlogu sa kompletnim informacijama (mislim prvenstveno na z koordinate izohipsi i tacaka). zadatak mi je da napravim model terena (u pitanju su dva spojena brdasceta) koji ce mi kasnije trebat za editovanje u smislu da cu na tom terenu projektovat kuce i njihovo uredjenje. dwg file je inace ociscen od nebitnih (za model terena) layera i blockova i tezak je oko 23mb. probao sam u autocadu nesto, ali mi nije islo za rukom. pokusao u archicadu 11 preko architerra 3 toola, ali mu zakoci import dxf-a (file sacuvan kao dxf tezi 166mb :-( ). u maxu nijesam radio modelovanje, samo render.

koji alati, koji nacini, bilo sta cime bih mogao to relativno brzo izvesti?

hvala unaprijed
[ jovpek @ 17.08.2007. 00:09 ] @
Imam par pitanja i zelim ti pomoci. Prvo, kada treba da zavrsis teren, kolika je ekvidistanca ? Da li su ti izohipse polilinije ili sastavljene iz vise linija? Napisi odgovore, pa cu ti ja ili vec neko drugi dati najbolji savet.
[ grossman @ 17.08.2007. 00:23 ] @
isohipse su polilinije prekinute tamo đe je upisan broj njihove realne visine. mogu ih sastavit i uklonit brojeve. date su za rast od po 2.5m (znaci 4 isohipse za 10m rasta terena). brda su inace okruzena vodom (jezero). nijesu mnogo velika.

moze i neki alati za max. ionako trebam malo vise da radim u njemu, a teren bih ionako mogao da exportujem za druge programe.
[ geogis @ 13.09.2007. 08:45 ] @
Mozda se javljam malo kasno. Kontaktiraj me na [email protected] i zavrsicemo za dan