[ bjan @ 22.08.2007. 07:40 ] @
Potrebna pomoc, sa dosta detalja... Skinuo sam iSerialReader, ali mi za aktiviranje trazi neki od programa za kompresiju, kao naprimer Zlib. Zlib sam skinuo, on se raspakovao, ali STA DALJE. Kako se on aktivira, da li radi samostalno u pozadini ili se poziva za svaki konkretan slucaj. Ovo mi je prvi susret sa ovakvim programom, molim sto vise detalja.

Hvala, Branislav
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.08.2007. 09:48 ] @
Meni na dve potpuno različite mašine nikad nije tražio ništa dodatno. Treba ti samo baza, SerialBook, koju ćeš pokazati iSerialu (lokaciju) i to je to.
[ madamov @ 22.08.2007. 12:52 ] @
Prvo da vidimo je li ti to radiš na Macu ili Windowsu pa da vidimo dalje. iSerail Reader je na Macu klasični .dmg, tako da mi se čini da si omanuo forum.
[ DS_Store @ 22.08.2007. 13:59 ] @
Citat:
bjan:molim sto vise detalja.

Hajde i ti malo pripomozi, npr.: zašto si skidao zlib kada na njihovom sajtu lepo piše:
Citat:
zlib for Mac OS X: zlib is already included as part of Mac OS X

Da li imaš neki Mac OS pre verzije X? Šta nije u redu sa raspakovanim fajlom (nije program, javlja grešku pri startovanju, uopšte ne može da se raspakuje, itd.)?

Dakle, što više detalja.
[ bjan @ 22.08.2007. 22:03 ] @
Hvala na trudu svima. Mozda sam i omanuo forum. Ali da prvo pojasnim neke stvari. Koristim iMac G5 sa OS10.4.10. Stari Serial Seeker je radio bez ikakvih problema. Nedavno skinuti iSerialReader 2.0.1 (.dmg) prilikom uobicajene procedure pokretanja blokira uz ispis "Quick Time and PNG decompressor are needed to see this picture". Skinuo sam i SerialBox 06-2007.sb2. Dakle, ako je Zlib sastavni deo operativnog sistema, i ako je on jedan od PNG dekompresora, onda moram nesto da uradim da bih ga naterao da radi. Imam i Quick Time, pa pretpostavljam da nije on problem.

Ponovo hvala
Branislav
[ madamov @ 23.08.2007. 10:15 ] @
Ja bih probao da reinstaliram QuickTime. I nisi omanuo forum. B)
[ bjan @ 24.08.2007. 11:22 ] @
Skinuo novi QuickTime, sada radi i iSerial.

Hvala jos jednom na pomoci
[ madamov @ 24.08.2007. 12:11 ] @
Znači ispade da iSerial Reader traži neki određeni QuickTime? salob čitam Readme fajlove, ali koji si QuickTime pre voe instalacije imao na mašini?
[ bjan @ 27.08.2007. 19:22 ] @
Izvini na kasnjenju. Bio sam u bolnici dva dana. Quick Time je verovatno bio dosta star. Posto su mi sve probleme oko racunara do sada resavali drugari, ja se nisam bas mnogo sekirao. Mozda sledeci opis nema neke veze, ali pre oko dve godine sam kupio iMac i dobio OS10.3.9. Nedavno sam, uz telefonsku asistenciju, instalirao OS10.4, sa migracijom svih parametara iz starog sistema. Ako sam pri tome ostavio i stari QuickTime, onda bi to mogao biti razlog, jer je bio v.7.0, a sada sam snimio v.7.2. Nadam se da sam sve tacno interpretirao.