[ DrSale @ 24.08.2007. 16:12 ] @
Ovo sam postavio cisto kao informaciju za ljude koji se tek pojavljuju na ovom delu foruma.
Sta drugo reci nego kao sto Kazo1 rece da se nadamo da ce vratiti cene nanize. Nego kad smo kod toga, da li je neko primetio ili shvatio njihov trend menjanja cena? Jedan od prvih klonova, voipstunt, i dalje recimo ima iste cene, bar za Srbiju. Negde menjaju a negde ne??
Na kraju da kazem da se nadam kako ce se jednom pojaviti free pozivi za SRbiju kao sto ima za Hrvatsku i Sloveniju.
zivi bili
pozdrav od Saleta
[ Kazo1 @ 24.08.2007. 16:38 ] @
Dr Sale,
je istina je da je DialNow naj jeftiniji po cijeniku ali s obzirom da oni rade iskljucivo po sistemu access number, a to jos osobno nisam probao), nisam siguran kako naplacuju. Tj, naplacuju li samo poziv prema Srbiji ili naplacuju i prema mom mobilnom i prema Srbiji, sto mi se cini vjerojatnije. Doduse moze se registrirati samo ako se navede da se zivi u nekoj od zemalja ponudjenih kod registracije.
Austria
Canada
Denmark
France
Germany
Ireland
Netherlands
Spain
Sweden
Switzerland
United Kingdom
Bilo bi dobro ako je neko probao da imamo informaciju iz "prve ruke".
Pozdrav
[ DrSale @ 24.08.2007. 17:21 ] @
Kazo1,
ne mogu sada to da isprobavam jer sam na poslu; ali posto zivim u USA, sta mislis da li cu moci odavde da se registrujem?? Ili samo moze iz onih zemalja koje si naveo?
pozdrav
[ Kazo1 @ 24.08.2007. 17:45 ] @
Nije problem registrirati se. Napises da si iz neke zemlje sa spiska, samo nisam siguran da mozes verificirati broj mobitela ako nisi iz te zemlje, pa cijela svrha access numbera postaje besmislena. Stvar funkcionira tako da sa svog mobilnog telefona zoves access number i nakon konekcije automatska sekretarica ti kaze da je poziv za tebe besplatan, tj ne naplacuje ti sa racuna mobilnog, i da mozes birati broj koji trebas....
I tu je ono kljucno. Naplacuju li samo broj koji zoves ili i vezu prema tvom mobilnom. Mozda naplacuju i konekciju ?
S njima nikad neznas.
To je ko fora s 12voipom. Preko resellera imas normalne freedays, a ako uplatis preko svoje kartice ,nista od freedays dana. :)
Pozdrav
[ DrSale @ 24.08.2007. 19:09 ] @
Cekaj malo, to sto si pomenuo sa 12voip-om sada vidim da mi nesto nije jasno. O cemu se radi. Jednom sam samo uplacivao na 12voip-u i tada nisam dobio free dane. To me je cudilo zasto, ali sam onda shvatio da su razdvojili uplacivanje za free dane i bez free dana. E sada, posle toga se vise nisam vracao njega jer sam se prebacio na justvoip. MEdjutim, moj prijatelj odavde je uplatio na 12voipu, ali je isao preko opcije da dobije free dane. MEdjutim desilo se to da posle 2-3 pokusaja zvanja Srbije, sve pare (10evra) su nestale sa racuna. I naravno onda paljba po meni, jer sam mu ja to preporucio :-)))
Dakle imas li ideju sta se desilo, i da li su tih 10 evra izgubljeni?
[ DrSale @ 24.08.2007. 19:34 ] @
DODATAK
Sad sam citao FAQ za dialnow. Za nas koji smo u USA, mislim da ne mozemo da koristimo dialnow.

Evo sta sam nasao:
"You can use DialNow from any country we offer. You can find the available countries on the access number page."
A tamo kao sto se vidi nema USA, vec samo neke evropske zemlje :-(
[ Kazo1 @ 24.08.2007. 21:21 ] @
Citat:
DrSale: Cekaj malo, to sto si pomenuo sa 12voip-om sada vidim da mi nesto nije jasno. O cemu se radi. Jednom sam samo uplacivao na 12voip-u i tada nisam dobio free dane. To me je cudilo zasto, ali sam onda shvatio da su razdvojili uplacivanje za free dane i bez free dana. E sada, posle toga se vise nisam vracao njega jer sam se prebacio na justvoip. MEdjutim, moj prijatelj odavde je uplatio na 12voipu, ali je isao preko opcije da dobije free dane. MEdjutim desilo se to da posle 2-3 pokusaja zvanja Srbije, sve pare (10evra) su nestale sa racuna. I naravno onda paljba po meni, jer sam mu ja to preporucio :-)))
Dakle imas li ideju sta se desilo, i da li su tih 10 evra izgubljeni?


Moram priznati da nisam cuo jos za to da su "maznuli" pare sa racuna. Nek pogleda u popisu poziva da nije potrosio pare na "free" destinacije koje su mu ipak naplacivali. Za HR je to "free" 3 ct/min pa tako na brzinu potrosis pare.
Ja sam davno prestao preporucivati sta ko da uzme, bas zbog tog sto pojima nemam kad ce koje cijene poskupiti i onda da slusam ono "....sto sam te poslusao...",
"...da bar nisam..." pljuv...pljuv....
Ja sam uplacivao samo kao Reseller i nemam tu opciju (free- no free) , nego onako "seljacki" 5,10,15,20,25 pa i vise po potrebi i tu su odmah freedays 60 pa na vise ovisno o uplati. Malo me to bunilo jer kome god sam uplatio nije bilo problema, a od drugih ljudi po forumima a i u emailovima mi pisu da im ne daje freedays. Definitivno je stvar potvrdjena. Kad se uplati preko resellera freedays su tu.

Ako su mu zbilja maznuli pare, trebalo bi sve podatke o accountu i razgovorima, uz jedan dopis poslati faxom na Betamax, ima po stranicama njihov broj faxa, pa im ljepo obrazloziti situaciju. Nema se sta izgubiti osim malo vremena.

Betamax GmbH & Co KG
Im Mediapark 8
50670 Köln

Email: Please use the forms on our contact page
Tel: +49-221-3549565
Fax: +49-221-3549566

Managing director: Karin Nab
Commercial Register of the Local Court: Cologne
Registered under number: HRA 23157
VAT number: DE814570978



Citat:
DrSale: DODATAK
Sad sam citao FAQ za dialnow. Za nas koji smo u USA, mislim da ne mozemo da koristimo dialnow.

Evo sta sam nasao:
"You can use DialNow from any country we offer. You can find the available countries on the access number page."
A tamo kao sto se vidi nema USA, vec samo neke evropske zemlje :-(


Primjetio sam.
Zato i mislim da DialNow i nije najbolji izbor ( bar meni u HR) :)

Pozdrav
[ astery @ 25.08.2007. 10:36 ] @
registrovao sam dialnow iz srbije..upisao sam neki broj bez veze u nemackoj...i pokusao da zovem.(sa voipdiscount naloga).kaze da ne zovem sa registrovanog broja i mora da unesem sifru koju sam dobio tokom registracije i poziv radi bez problema...znaci radi samo je malo dosadno za svaki poziv upisivati sifru....
[ Kazo1 @ 27.08.2007. 14:21 ] @
Citat:
astery: registrovao sam dialnow iz srbije..upisao sam neki broj bez veze u nemackoj...i pokusao da zovem.(sa voipdiscount naloga).kaze da ne zovem sa registrovanog broja i mora da unesem sifru koju sam dobio tokom registracije i poziv radi bez problema...znaci radi samo je malo dosadno za svaki poziv upisivati sifru....


Hvala Astery, sad bar znamo da to radi. Probao sam i ja odraditi onaj dio do upisa sifre, a onda mi kaze da mi je account prazan i da ga mogu nadoplatiti...

Pozdrav
[ mladents @ 20.09.2007. 14:58 ] @
Jel probao neko SIP preko dialnow?
[ Kazo1 @ 20.09.2007. 15:17 ] @
Koliko je meni poznato DialNow ne podrzava SIP, i radi iskljucivo preko access numbers.
DialNow access numbers
Dial the access number for the country you are calling from. After response, enter the number you'd like to call.

Austria
012323232
(local rate)

Canada
06477244222
(local rate)

Denmark
077346233
(local rate)

France
0170819000
(local rate)

Germany
021153997878
(local rate)

Ireland
014829090
(local rate)

Netherlands
0107448999
(local rate)

Spain
911320202
(local rate)

Sweden
0852500678
(local rate)

Switzerland
0435269999
(local rate)

United Kingdom
01617002929
(local rate)


[ mladents @ 20.09.2007. 15:30 ] @
http://www.voipcracker.com/

ovde kaze da postoje setovanja za SIP...
[ Kazo1 @ 20.09.2007. 15:55 ] @
Ja to nisam vidio na stranicama DialNow-a. Mozda i ima negdije ali to mi nema nikakvog smisla.
[ eki_yu @ 21.09.2007. 01:20 ] @
Probao sam kako ovo funkcionise , i koliko vidim to je samo gateway lokalni telefonski broj koji prepoznaje broj telefona sa koga se zove - ako je registrovan pita koji broj da zove, ako nije onda prvo trazi password.
Probao sam i SIP, naravno ne radi, cak moj dns ne razresava sip.dialnow.com (kaze da ne postoji)

Inace nije 3 centa, nego 5.1 za srbiju sto bas i nije tako sjajno. jedino je dobro za mobilne telefone - 15.1 cent /min .
[ Kazo1 @ 21.09.2007. 08:45 ] @
3 ct/min + pdv ili kako se to tamo zove i eto ti 5 ct
Ima i jeftinije na drugim programima.

Pozdrav

[ brankos @ 21.09.2007. 12:52 ] @
Pa kolega, napisi koliko jeftinije i na kojim to programima.
Zato smo valjda ovde ;)

Ustvari nije mi jasno kako 5 centi, ako je 3c + 20% = 3.6c ?!

Pozdrav
[ Kazo1 @ 21.09.2007. 13:46 ] @
Mislio sam da znate,
Mislio sam jeftinije od 5 ct/min
12voip 4 ct/min
voipbuster 4,5 ct/min
voipbusterpro 4,5 ct/min
voipstunt 4,5 ct/min
poivy 5 ct/min
itd...

Za sad nista povoljnije :(

A za ono da Dialnow naplacuje 5ct.... Zbilja nisam razmisljao, od kud 5 ct?!
Vjerovatno 3 ct + cijena lokalnog poziva prema pristupnom broju + pdv .....
[ eki_yu @ 22.09.2007. 14:15 ] @

plus cena lokalnog poziva ako je placas.

sto nije lose, ali moras zvati pristupni broj. Vise mi se svidja na VoipBuster-u jer ima opciju internet callback (pa mogu mene da zovu iz Srbije) i java caller (instaliran na mom blackberry-ju, pa mogu da koristim i adresar), za 7,6 centi. Jeste 2 centa skuplje ali je konfornije.

A ako redovno koristis zvanje sa dial-now, mozda nije losa ideja da napravis nalog na www.vbuzzer.com , za $2 mesecno imas neogranicene pozive na 416 i 647 (a tu ti je 6477244222 - dial now broj). Za vbuzzer imas i SIP pristup ( ja ga koristim kao kucni tel) , ili mozes da koristis njihov programcic ...



[Ovu poruku je menjao eki_yu dana 22.09.2007. u 15:44 GMT+1]
[ Kazo1 @ 22.09.2007. 15:12 ] @
5,1 $ :)
Sad je jasno.
[ brankos @ 24.09.2007. 09:29 ] @
Jao, ne mogu da verujem!
Ovi mangupi iz BETAMAX-a izgleda za razlicite zemlje (IP adrese) imaju razlicite cenovnike!
Da nas kolega od 2 posta iznad nije lepo prilozio screenshot iz cenovnika, ner bih mogao da verujem, jer istog trenutka odem na http://www.dialnow.com/en/rates.html#lets

i Srbija lepo pise da i dalje kosta 3 odnosno 3,6 centa.
Nalazim se u Svedskoj.

Potpuno sam zbunjen.
[ Kazo1 @ 24.09.2007. 09:38 ] @
Kolega, od sad vectri posta iznad :) placa u dolarima,i cijenik mu je tako podesen, a mi ovdije placamo u Eurima, i tu je ta razlika u cijenama :)
Pozdrav
[ brankos @ 25.09.2007. 12:43 ] @
Uh, dobro je, sad tek obratih paznju na detalj "$" koji mi je promakao.
Hvala jos jednom u svakom slucaju.
[ eki_yu @ 25.09.2007. 13:14 ] @
Eh sta ti je automatika :)
[ Kazo1 @ 06.10.2007. 14:26 ] @

Subota 06.10.07 www.dialnow.com Promjena cijena

Serbia and Montenegro (mobile) 10 ct/min
[ Kazo1 @ 08.10.2007. 17:38 ] @
Ponedjeljak 08.10.07 www.dialnow.com

Dear customer,
Dialnow offers the best rates for international phone calls from 0 cent per minute.
And from now on you can use DialNow from over 20 countries.

The new countries are:
Argentina, Australia, Brazil, Finland, Hungary, Japan, Mexico, Norway, Portugal and Romania.

Below some examples of the great deals of DialNow (prices in eurocents):

Argentina 0.5 cent per minute
Austria 0.5 cent per minute
Bulgaria 0.5 cent per minute
Canada 0.0 cent per minute
Chile 0.5 cent per minute
Colombia 0.5 cent per minute
France 0.5 cent per minute
Germany 0.5 cent per minute
Greece 0.5 cent per minute
Italy 0.5 cent per minute
Netherlands 0.5 cent per minute
Portugal 0.5 cent per minute
Spain 0.5 cent per minute
Switzerland 0.5 cent per minute
Taiwan 0.5 cent per minute
Thailand fix and mobile 0.5 cent per minute
United Kingdom 0.5 cent per minute
United States 0.5 cent per minute

DialNow is very easy to use. Just register, add credits to your account and call the access number of the country you're calling from.

For example:
1) When you're calling from Germany to the UK, you have to dial the access number of Germany: 021153997878.
2) Then dial the number of the person you would like to call in the UK.
For more information: http://www.dialnow.com/en/index.html
Kind Regards,
DialNow.com

[ labicko1 @ 11.10.2007. 20:23 ] @
Nije sve u ceni, kolko im je kvalittet dobar to je bitno. Ja sam u pocetku probao nekih 3 raznih VoIP provajdera koji su bili uzasni u kvalitetu, na jednom nisam uspeo ni da razgovaram minut, kolko je vez bila uzasna tako dad su mi skoro sve pare ostale ne racunu nepotrosene. Ja vam ipak preporucujem Skype skuplji je od ovih vasih ali zato barem razgovaras kao covek.
[ DrSale @ 12.10.2007. 13:20 ] @
@ Labicko1
Naravno da nije sve u ceni, ali pre nego kazes da preporucujes skype, pitas ljude jel ima jos neko probleme kao ti. Meni bukvalno svaki betamaxov klon radi savrseno. Ne vidim ni da se Kazo1 ili neko drugi buni. Ja siguro necu da placam 2-3 puta vise skajpu ako mi i ovo radi dobro. Nesto ima verovatno i do internet veze u Srbiji, jer znam da moj brat odande (sa ADSL-om) nije mogao da me zove vamo u USA. BUkvalno isti simptomi kao sto ti pominjes: ne pricamo ni minut a ono prekida, krci i ko zna sta... a cim ja pozovem nema problema. U cemu je probelm ja ne znam. Dakle, treba preporuciti svakom da isproba sve sto se nudi i nadje sebi koristan program.
pozdrav svima
[ labicko1 @ 13.10.2007. 19:56 ] @
Da slazem se da treba probati, ali nisam samo ja sa takvim problemom sa ovih prostora.
I ja sam probao puko malo para bezveze ali sta ces.
GreenZap je davao nekih 5 minuta besplatnih probnih ranije ali ne znam nisam kod njih do sad uplatio nikad pa nemogu da tvrdim za kvalitet, oni probni su bili ok.
[ Kazo1 @ 13.10.2007. 20:10 ] @




Citat:
labicko1: Da slazem se da treba probati, ali nisam samo ja sa takvim problemom sa ovih prostora.
I ja sam probao puko malo para bezveze ali sta ces.
GreenZap je davao nekih 5 minuta besplatnih probnih ranije ali ne znam nisam kod njih do sad uplatio nikad pa nemogu da tvrdim za kvalitet, oni probni su bili ok.



GreenZap bankovni racun zaradite 25$. Ako danas otvorite Vas novi Green zap internet bankovni racun, na poklon dobijate 25$, a ako se potrudite i ... ?!?!


Moram priznati da za tu firmu nisam cuo a na netu u glavnom ovo u hiljadu varijacija...
[ labicko1 @ 13.10.2007. 21:54 ] @
Moja greska izvinjavam se http://www.gizmovoip.com/
i jedni i drugi su mi dosadjivali :)
Inace sam veceras probao JustVoIP i dobio 5 eura probnog kredita, zvao sam Rumuniju i odlicno se culo. Na njihovom sajtu pise da su pozivi za Rumuniju besplatni ali su mi ipak naplatili 0.02 centa, sto i nije neka velika cena.
[ Kazo1 @ 13.10.2007. 22:08 ] @
Od kad dijele 5 eura probni kredit ?!
Idem i ja da se jos jednom registriram :)
Nemam objasnjenje ni za 5 eura a za 2 cnt/min...tu vec bolje stojim :)
Dva cnt je zato sto ti ocito ne priznaju free dane pa ti zaracunavaju cijene prema "Normalrates"

Pozdrav
[ labicko1 @ 14.10.2007. 01:41 ] @
Mozes li to "free dane " da mi objasnis malo bolje ?
[ Kazo1 @ 14.10.2007. 08:53 ] @
Citat:
labicko1: Mozes li to "free dane " da mi objasnis malo bolje ?



Mogu,
Kad kupis kredit dobijes odredjeni broj free dana. ( 60...90...120...365 )
Oni se oodnose na pozive prema destinacijama kod kojih u cijeniku pise FREE.
Nakon isteka Free dana pozivi prema tim destinacijama se naplacuje po normalnom cijeniku ( Normal rates ), a u tvom slucaju je to 2 ct/min.
Popis svih cjenika (Normal rates) mozes vidjeti tu : http://www.freevoiphr.com/html/info.html

Dakle, predpostavljam da nemas free dane.
[ labicko1 @ 14.10.2007. 09:36 ] @
Nadam se da cu ih dobiti kada uplatim :)
[ aLtipar @ 18.10.2007. 15:53 ] @
Evo da se i ja nadovezem na "famozne" Betamax free sate.

Naime, free sate mozete da dobijete samo ako imate fiksnu IP adresu. Ovo je jasno naznaceno na sajtovima domacih Betamax zastupnika, ali i na Betamax-ovim sajtovima:

http://www.voipbuster.com/en/free.html

Fair Use and Restrictions:

Registered users get max 300 minutes per week of free calls, measured over the last 7 days and per unique IP address. Unused free minutes cannot be taken to the following week(s). If limit is exceeded the normal rates apply.

Prvi problem je sto nigde na Betamax-ovom sajtu ne pominju "normal rates" ka FREE zemljama, dakle kolike su cene ka "free" zemljama ako istrosite free sate, ili ako ih nikada ni ne dobijete. Ovo je informacija koju Betamax krije kao zmija noge, verovatno sa razlogom. Ne bi me cudilo da pozive za npr. USA naplacuju 0.5 $/min, a FREE reklama im je samo paravan...

E sada, desava se da neko ko nema fiksnu IP adresu dobije free sate, a neko ne. Razlog je, prema izjavama domacih Betamax dilera, da njihov sistem nije savrsen i da im filtriranje IP adresa ne radi bas najbolje, pa mozda dobijete free dane - al' ne mora da znaci :) Dakle, u pitanju je nesto nalik lutriji...

[ Kazo1 @ 18.10.2007. 16:10 ] @
Vidi, ovo pocinje liciti na prepucavanje....
Ok imas firmu i nastojis privuci korisnike...ok razumijem...ali ne moras stalno nekog popljuvavati. Ovdije svi znamo kako Betamax radi. Ne moras ti dolaziti i otkrivati nam nesto novo.

Ovdije ti je popis svih Normal Rates Betamaxovih programa

http://freevoiphr.com/html/info.html


A ovdije ti je to isto na njihovoj stranici...

http://www.justvoip.com/en/freetrial.html

I ako te bas zanima, na svakom njihovom klonu ima Normal Rate cijenik samo ponekad treba procitati sve sto pise na stranici a ne samo ono sto ti se cini da je vazno.

I da ti ustedim vrijeme kad isteknu free dani u glavnom je cijena 1 ct/min kao i za koristenje SIPa sto je i dalje jeftinije od vase firme i mnogih drugih.
Mene kao korisnika Prvo interesira cijena pa kvaliteta.
Cijena im je ok a kvaliteta me zadovoljava.
Komunikacija sa sluzbom za korisnike...mOze se ali prilicno komplicirano...dakle losa.


A po pitanju Free dana i IP adresa u Hrvatskoj niko nema fixnu ip adresu i svi uredno imaju Free dane, iskreno ni u Srbiji nisam cuo da su nekom uskratili Free dane zbog IP adrese, osim 12voipa ali to veze nema sa IP adresom nego krivim odabirom opcija kod uplate.
Isto tako i sa Njemackom. E sad ako su u Kini nekom uskratili Free dane zbog IP adrese, bas mi i nije vazno...


Pozdrav


[Ovu poruku je menjao Kazo1 dana 18.10.2007. u 17:21 GMT+1]
[ aLtipar @ 18.10.2007. 16:44 ] @
Ne, ne pokusavam privuci korisnike, svoju firmu na ovom topicu nigde niti jednom jedinom recju nisam ni spomenuo, nego sam samo odgovorio na pitanje zasto neko dobija free sate, a neko ne! Ima jako puno onih koji NISU dobili free sate, pogledaj malo bolje i ovaj, i druge IT forume pa ces videti i sam...

Evo, ovo je adresa jednog od domacih Betamax distributera:

http://www.voipcredit.info/mainnews.htm

Jasno pise:

"25.02.2007 - Opcija besplatnih poziva je ogranicena na 300 minuta nedeljno, i po najnovijem na jedinstvenu IP adresu korisnika. To znaci da svaki korisnik koji ima jedinsvenu IP adresu stice pravo na besplatne dane, u protivnom ako ne ispunjava ove uslove ne dobija besplatne dane!
To je zvanicno obaveštenje na stranicama VoIP provajdera firme Betamax GmbH & Co KG, medutim moram vam napomenuti da se u praksi pokazalo drugacije. Filtriranje IP adresa ne funkcioniše baš uvek, pa se cesto dešava da neko ko nema jedinstvenu IP adresu ipak dobije besplatne dane a neko ne!
Skrecem Vam pažnju da za kvalitet i funkcionalnost usluga firme Betamax GmbH & Co KG ja kao reseller ne snosim nikakvu odgovornost. Svako na svoju odgovornost aktivira svoj voucher i koristi usluge."

Medjutim, nisam znao da TI imas firmu koja je Betamax distributer, pa ti ne odgovaraju cinjenice koje iznosim...
[ Kazo1 @ 18.10.2007. 17:51 ] @
Nema mi sta odgovarati ili neodgovarati. Govoris stvari o kojima ocito ne znas previse. Mozda ne u tehnickom smislu nego u onom prakticnom. Nisam tu da pridobijam klijente, jer ako nisi primjetio Srbija ima preko dvadeset Resellera, a ja nisam na tom spisku .

To za sta on odgovara ili ne to je njegova osobna stvar i stvar odnosa sa njegovim klijentima.

Na dnu svake "betamaxove"stranice, ili gotovo svake, pise upozorenje o IP adresi, o 300 ili 200 min o koristenju Free dana i pise jos svasta, da ne nabrajam.

I, da... pogledao sam i druge forume...stalno sam na njima i nisam vidio problem sa free danima. ( osim 12voipa)

Dugo sam reseller i nisam nikad imao slucaj niti sam od nekog kolege cuo da nekom nisu dali free dane...a kako se cini ni ti.
Sve probleme koji se pojavljuju vezane uz neki program nastojim staviti u News na mojim stranicama koje su usput receno azurirane gotovo svaki dan, za razliku od one koju si stavio kao primjer.

I da sad ne debatiramo oko neceg sto zaista nema smisla a i ovaj forum uopce nije namjenjen takvom tipu rasprave.

Dobro imas Voip firmu...Zelimo ti uspjeh... ali ne moras sad sve popljuvati zato sto ne misle kao ti.

Pozdrav




[ aLtipar @ 18.10.2007. 18:19 ] @
"ali ne moras sad sve popljuvati zato sto ne misle kao ti."

Samo mi reci molim te na koji ja to nacin "pljujem" druge, posto je ovo vec druga optuzba sa tvoje strane? Tako sto im kazem ono sto jasno pise na Betamax-ovim sajtovima (a sto se nigde ne spominje na tvom sajtu)?
[ Kazo1 @ 18.10.2007. 20:08 ] @
Ne znam sta to ne pise na mojoj stranici a trebalo bi.... Pise koliko koji program ima free dana za uplatu od 10 eura, ima cijenike SMSa, ima cjenik Normal ratea ( za koje ti kazes da ih skrivaju), sto naravno nije istina jer ja sam ih nasao na sluzbenim stranicama, ima promjene cijena, dobro pristupni brojevi...ima ih jos od prije par dana, ali to zahtijeva redizajn stranice pa jos dan dva necu nista mijenjati, ima podaci o SIPU, imaju svi podaci o uplati i iza svega toga stojim ja...ne Betamax. Da se bilo ko od mojih klijenata osijeca prevaren i izigran na bilo koji nacin, vjerujem da bi ja prvi znao za to. Moji klijenti su svi prije bilo kakve uplate informirani o svemu sto bi morali znati o pojedinom programu za kojeg su zainteresirani.

Pa Betamax zato i ima svoj sajt da korisnici ne bi bas sve procitali na mom sajtu :)

Pozdrav
[ labicko1 @ 18.10.2007. 23:21 ] @
Kazo mozes li mi odgovoriti na ovo : ja sam se uclanio pre koji dan na justVoIP i dobio 5 eura probnih, pogledao sam na opcije za placanje izabrao kao zemlju Srbiju i imam nekih 9 metoda placanja, moj drug se sutra dan prijavio nije dobio tih 5 probnih eura ( to razumem jer mozda to ne daju svo vreme), kao zemlju je izabrao isto srbiju ali mu se kao opcije za placanje pojavile samo 2 opcije od kojih mu nije povoljna ni jedna. Kako to da ja imam tolko opcija placanja a on samo 2.
[ Kazo1 @ 18.10.2007. 23:59 ] @
Da daju probnih 5 eura to sam cuo prvi put od tebe i nekako mi se cini da to nema veze sa davanjem Betamaxa, nego je izglednije da je neko zabunom posla 5 eura tebi na racun :)
U svakom slucaju neko je nesto zabrljao :)

A zasto prijatelj ima manje opcija placanja...iskreno, ne znam. postoji vise nacina da ne dobijes sve opcije placanja, ili da ih izgubis. U glavnom svodi se na to da mozes uplatiti jednom karticom jedan account. Ako pokusas uplatiti jos neki, ogranice placanje samo na neke nacine, i to u glavnom Ukash, Western Union i Resellere. Kazu da je to zbog zastite da neko ne zlorabi karticu...bla...bla... :)
A zna se dogoditi da potpuno blokiraju racun. Nravno, to nije pravilo i znam ljude koji imaju po par accounta otvorenih istom karticom i normalno sve funkcionira.
A znam i one koji su blokirani.

Ima li prijatelj otvoren jos neki account?
Je li placao s cim na njemu?
Je li i sad pokusao platiti istim nacinom?
Je li pokusao upisivati bez veze brojeve kartica ili koristio Pay-pal ili Moneybookers?
Je li na svima koristio istu Email adresu?

Pozdrav



[ labicko1 @ 19.10.2007. 00:18 ] @
Prvo ja sam dobio tih 5 eura i mislim da ima jos kompanija koji daju nesto malo probih para. Sada moj prijatelj se jednostavno prijavio prvi put na neki VoIP uslugu osim Skypa, posto on nije dobio tih 5 Eura otiso je odmah na opciju da uplati preko kreditne kartice, medjutim tamo su se pojavile samo Ukash i Western Union, kada sam isto ja probao to da uradim sa mog acounta da uplatim, meni se pojavilo nekih 9 opcija.

Znaci isli smo po istoj putanji, samo sto se on prijavio dan kasnije, a opcije za uplate su nam sasvim drugacije. Zato vise volim fa koristim popularnije programe poput Skyp-a, uvek mi se pojave iste opcije za placanje,cim uplatim u roku od nekoliko sekundi se pare pojave na mom racunu. Ovi jesu jeftiniji ali mislim da kao sto sam reko ranije usluga im nije ni priblizna Skyp-u jer ocito imaju jos mnogo bagova da srede.
[ Kazo1 @ 19.10.2007. 00:30 ] @
E jesi neki nezadovoljan.... Dobijes pet eura i ne valja :)
Kad su na Skypeu dijelili po 5 eura? :) ( a i da jesu, ja vjerojatno taj dan ne bi bio ukljucen :))
Nek proba otvoriti novi account.
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kazo1 dana 19.10.2007. u 11:43 GMT+1]
[ bachi @ 19.10.2007. 08:07 ] @

> Evo da se i ja nadovezem na "famozne" Betamax free sate. Naime, free
> sate mozete da dobijete samo ako imate fiksnu IP adresu. Ovo je jasno
> naznaceno na sajtovima domacih Betamax zastupnika, ali i na
> Betamax-ovim sajtovima:

Uh, uf... Pogrešno si razumeo, ili namerno dovodiš potencijalne
tvoje korisnike u zabludu.

Koristim JustVoip da bih zvao Rusiju, tj. moja žena. E, uplatim
preko resellera (član je ovog foruma isto, a nije kazo) :D 550 dinara i
dobijem 5€ kredita. Dobijem i 60 ili beše 90 free dana. I sve to lepo
radi, nema laži, nema prevare. Odlično se čuje, nema pucketanja,
prekidanja i slilno. Nakon što isteknu ti free dani, cena po minutu je
valjda 0.01€.

Ponavljam, nema laži, nema prevare.

Sa druge strane, sa JustVoIPa zvanje Srbije je bilo 0.01€, a ja
kako nemam fiksni telefon, sav srećan. I bilo je tako par nedelja, da bi
onda povećali na 0.02, a zavim na 0.06. Zbog toga sam malo poludeo, ali
ih i dalje koristim, jer free destinacije zovem po smešnim cenama.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 19.10.2007. u 09:40 GMT+1]
[ Kazo1 @ 25.10.2007. 08:36 ] @
Free dane ces imati, bar po tehnickom pitanju free dana, ali moguc problem je kod uplate kredita.
Sto bi rekli ....Naime...problem je kod izbora opcija uplate karticama. Nude ti mogucnost kupnje kredita bez Free dana, znaci imas kredit i zoves ali nemas free destinacije,a druga opcija je da kupis samo FREE dane, tj. koliko sam shvatio, moras kupiti i jedno i drugo da bi imao besplatne destinacije. Uplati to preko resellera i dobijes 120 free dana i ne razmisljas da li si izabrao dobru konbinaciju i di su ti nestale pare. Ovako bar imas resellera, da u koliko nesto nije u redu, trazis svoj novvac natrag.
Kod betamaxa bas i ne :)

Moj savijet....kod 12voipa i Lowratevoipa ne uplacujte sami kredit. Kod ostalih klonova u glavnom nije vazno, ali ova dva su zeznuta.
Lowratevoip ako sam uplatis kredit, da samo 30 free dana.


Imam ADSL i adresa mi se mijenja kod svake konekcije, a za free dane pise da bi trebala biti stalna IP adresa. Dakle radi ce kod svih :)

Pozdrav
[ mrle 011 @ 25.10.2007. 13:34 ] @
Citat:
Kazo1: ..........

Imam ADSL i adresa mi se mijenja kod svake konekcije, a za free dane pise da bi trebala biti stalna IP adresa. Dakle radi ce kod svih :)

Pozdrav


ma ovaj aLtipar se svakakvih netacnosti ovde ponapisao.
ja ne znam dal' to radi nesvesno zbog neznanja ili namerno, misleci da ce neko njemu tamo da uplacuje novce.
kako god bilo samo unosi zabunu ovde.

no, nije ni bitno .....

"per unique IP address" nema nikakve veze sa tim dal' imas staticnu ili dinamicku IP adresu.
"unique" znaci "jedinstvena", sto ce reci da ne mozes biti ulogovan sa jednim accountom sa vise mesta (IP adresa) istovremeno.
dakle, samo to i nista vise. static versus dynamic IP je totalno nebitno.
na kraju krajeva, zasto bi provajder pravio takvu idiotsku podelu?
kao kad bi neki batamax reseller, npr. ti, primao uplate samo od levorukih ljudi.

btw. i ovo vazi samo za hardware-ske telefone.
sa npr. jednog hardware-skog i jednog software-skog telefona, ili oba software-ska, je moguce biti ulogovan sa istim accountom.
doduse nisam bas 100% siguran dal' to vazi konkretno i za ovog provajdera, jer ga nisam koristio nikad, ali za sve druge betamax-ove provajdere koje sam koristio to vazi.

zapravo, ja nikad nista nisam njima ni uplatio.
imam burazera u inostranstvu kome betamax sluzi da zove ovde u jugu i on svojih 10 ojra potrosi ocas posla, a ja preostale free dane koristim na dalje.
.... zapravo, ne samo da je moguce biti ulogovan, nego pricati istovremeno i to on pozove mene, a ja pozovem trecu osobu i pricam sa njih dvoje istovremeno preko istog naloga.
[ Kazo1 @ 25.10.2007. 13:54 ] @
Na jedan account, tj. sa istim korisnickim imenom ne mozes u isto vrijeme biti logiran na dva softverska voipa.
Konbinacija SIP i logiranje na klijenta u isto vrijeme je moguca.
A to sa free danima i ip adresom , naravno da je glupost.
Ali to je njegovo misljenje a ja nisam tu da ga ubjedjujem da je u krivu ili u pravu...uostalom bas me briga.
Ja znam da moji klijenti sa tim nemaju problema, a on ako ih bude imao...mogu mu ja uplatiti pa ce dobiti free dane :)
Sala mala...

Pozdrav i cujemo se
[ mrle 011 @ 25.10.2007. 14:13 ] @
Citat:
Kazo1: Na jedan account, tj. sa istim korisnickim imenom ne mozes u isto vrijeme biti logiran na dva softverska voipa.
Konbinacija SIP i logiranje na klijenta u isto vrijeme je moguca.
.........


da da da, sad kad preberem po secanju, mi nikad nismo ni probali 2 software-a istovremeno.
on svoj account ima u fritzboxu, a ja sam isprobavao sa mojim fritzboxom (sto nije islo) i sa X-Liteom (sto je radilo), pa sam pogresno zakljucio da moze vise software-a istovremeno, a u stvari nikad nije i on probao da se uloguje x-liteom kad i ja sa istim ....

hmmm .... a jel' ovo (2 software-a istovremeno) vazi i za onaj njihov telefon i za x-lite (u bilo kakvoj kombinaciji) ?
mislim, jel' si probao nekad?
[ Kazo1 @ 25.10.2007. 14:54 ] @
Ma ne mogu vjerovati :)
Sad imam otvorenu stranicu http://counterpath.com/xlitedownload.html
i proucavam bi li to radilo na win98, jer sam na nekom forumu citao da bi to trebalo raditi (treba mi za poznanika), i eto tebe koji ocito imas iskustva s tim :)))

...oce li to raditi na Win 98 ?
Oni bi koristili voip u firmi, a firma je neka zbrlj kad nemaju love za neki bolji komp :)

Ma kad bolje razmislim...ako nemaju xp pitanje imaju li u opce dovoljno brz procesor i dovoljno memorije za to.

Na tvoje pitanje, jesam li koristio...nisam i poima nemam kako to radi :)


Pozdrav i cujemo se
[ misk0 @ 25.10.2007. 15:59 ] @
Meni 2 klijenta nisu moguca iako su iza iste IP - recimo imma 2 compa na LANu i kad se jedan konektuje, a drugi je vec spojen prvog 'diskonektuje' sa poruku 'vec je neko drugi tu'. Logicno, sve OK.

I zamolio bih stvarno bez prepucavanja i pljuvanja po drugima, ne da mi se editovati i sjeckati poruke, brisacu ih kompletne.
[ Kazo1 @ 25.10.2007. 16:16 ] @
Misk0, trudimo se trudimo :)
Pa i nema bas nekog popljuvavanja ni prepucavanja, sto nije nikom u interesu. Mislim da je bit ovog foruma da razmijenimo neka iskustva i informacije....

Po pitanju dva klijenta...ni kod mene to ne moze raditi, ali SIP i klijent mislim da moze.Osobno ne koristim sip, ali neki dan smo nesto kemijali kod prijatelja i u isto vrijeme mu je bio aktivan SIP i klijent.

Pozdrav
[ mrle 011 @ 25.10.2007. 16:40 ] @
Citat:
Kazo1
.........

...oce li to raditi na Win 98 ?
Oni bi koristili voip u firmi, a firma je neka zbrlj kad nemaju love za neki bolji komp :)

Ma kad bolje razmislim...ako nemaju xp pitanje imaju li u opce dovoljno brz procesor i dovoljno memorije za to.

.......


e hebote, umesto da se ja od tebe grebem za neku uplatu betamaxu bez provizije, samo moram da ti dajem neke informacije ...... te o fritzu, te o x-lite-u, te ovo, te ono ......

:) ...... salim se, naravno.

za verziju 3.0 ne znam, nisam probao, mada sam 99% siguran da radi u 98-ici, ali tu je uveden i chat i valjda video i ko zna sta jos, pojma nemam, pa sigurno jede vise memorije nego v2.0.

2.0 sigurno radi u 98-ici.

ja jos uvek koristim staru v1.0 (2002. ili 2003. god.) zato sto ima G.723 codec (iz 2-ke je izbacen), ali je mana sto ima samo 1 account (2-ka ima 10).
resurse kompa ne trosi skoro uopste, mozda 5-6 MB rama i 3-4 % mog procesora od 650 MHz.
nije ti ni v2.0 nesto preterano zahtevnija.

ja sa v1.0 napravim sebi jos jednu sjajnu stvar.
kod nje mozes da namestis da biras dal' 'oces settinge, username, pass, listu biranih poziva itd. da cuva u registry-ju ili u "ini" fajlu, a onda je moguce sa onim programima za hakerisanje ubaciti taj "ini" fajl i jos jedan mali "dll" koji on koristi u "exe", pa kad na kraju to sve komprimujes sa upx-om ili tako necim, dobijes samo jedan "exe" od 300-tinjak KB u kojem je sve zapisano sto treba i onda to lepo mozes da nosis sa sobom na usb flash memoriji isl.
kad to tako startujes, pa iskljucis na tudjem kompjuteru, ne ostaje nigde nista zapisano.

ako te zanimaju ove zahebancije sa v1.0, ostavi neki email na pp, pa cu da ti posaljem, zato sto ga je jako tesko naci na internetu.

ako ti treba samo za tog drugara, onda nadji sam v2.0, to ima ' de oces.

............ evo sad sam probao v2.0 i trosi oko 10-ak MB ram-a.
... ma to je jako skroman program, nije to hebeni skype.


[Ovu poruku je menjao mrle 011 dana 25.10.2007. u 18:30 GMT+1]
[ Kazo1 @ 25.10.2007. 16:57 ] @
Hvala na opseznom odgovoru....ma vidim ja ...ti si na tom podrucju "ko doma" :)

Idem prouciti "Gradivo", pa se cujemo.
Pozdrav i HVALA !
[ mrle 011 @ 25.10.2007. 17:13 ] @
Citat:
misk0: Meni 2 klijenta nisu moguca iako su iza iste IP - recimo imma 2 compa na LANu i kad se jedan konektuje, a drugi je vec spojen prvog 'diskonektuje' sa poruku 'vec je neko drugi tu'. Logicno, sve OK.

I zamolio bih stvarno bez prepucavanja i pljuvanja po drugima, ne da mi se editovati i sjeckati poruke, brisacu ih kompletne.


hebem li ga misk0, ne znam dal' se ovo odnosi na mene il' kako.
rekao sam da se covek iznapisao raznih netacnosti ovde i da samo unosi zabunu, sto je gola istina.
a ni kazo nije bio mnogo grublji.

btw. obrisao si celu onu temu o italijanskim dial-in brojevima, a ja ne sacuvah onaj jedan link sto je neko ostavio.
ima li ga ko, da ga ostavi ovde opet?

sto se tice ovoga sa 2 klijenta, to sto ti pises smo kazo i ja i zakljucili.
dakle, moguce je biti ulogovan sa 2 klijenta istovremeno, ali samo sa jednim hardware-skim i jednim software-skim.
ja to tako koristim vec godinama.
sa 2 hardware-ska sam probao i to ne radi, a kazo je probao sa 2 software-ska i isto ne radi.
sad jedino ne znam dal' bi mogao 1 HW i 1 SW sa iste IP adrese, ali bih to mogao da isprobam, mada nema nikakvog smisla.


@ Kazo1:

od ovih 20-30, ili koliko ih vec ima, betamaxovih kcerki jedno 25 radi sa SIP setinzima, a preostalih nekoliko ne radi.
jel' tako?
e, ovih 5-6 koje ne rade, nece da rade ni sa X-Lite-om.
samo da znas, zaboravio sam malopre da ti napisem.
[ mrle 011 @ 25.10.2007. 23:29 ] @
sad sam provalio jos jednu foru kako moze vise ljudi da koristi isti account.
probao sam na voip discountu, a valjda to postoji i kod ostalih betamax provajdera.
mana je sto se tarifira sa 5 centi po pozivu.

elem, kad se uloguje na web stranu, sa desne strane postoji meni "call options" i ispod link "phone-to-phone".
tu sam upisao broj koji zovem u kanadi i moj besplatni sipgate broj u UK, da mi ne bi naplacivali poziv.
da sam stavio moj fiksni broj u srbiji (kao broj sa koga se zove) i broj u nekoj zemlji za koju se naplacuju pozivi (kao broj koji se poziva), onda bi oni verovatno sabrali tarife za srbiju i za tu drugu drzavu (i plus onih 5 centi).

i to je to, zvoni u kanadi i zvoni kod mene ..... oboje se javimo i pricamo, a za svo to vreme je burazerov phone (fritz) u austriji bio ulogovan.
.... jedino sto nije jos na nekom cetvrtom mestu bio ulogovan neki softphone (x-lite npr.), ali mislim da bi i tako sve radilo.

dakle, jedina je mana sto se tarifira 5 centi po pozivu.

[ Kazo1 @ 26.10.2007. 15:20 ] @
Mrle011,
jel to ovaj link http://www.euteliavoip.com/index.php?lang=en ?
[ mrle 011 @ 29.10.2007. 23:52 ] @
e to je to.
hvala.
dobio sam i email.
ja koristim messagenet.it, ali nije zgoreg sacuvati i ovo u favorites-ima, nikad se ne zna.

nego btw. provalio sam 99,9% kako se moze zvati i srbija, i hrvatska, i slovenija, i svasta jos nesto za dzabe, samo na fiksne.
nemam narednih 10-15 dana vremena, al' moram da proverim sve to, pa cu ti poslati mail da te nesto pitam.

ovde u susednoj temi je covek napisao pre godinu dana ovo

Citat:

gojnik:

Sta sad, ti bi da zoves Srbiju iz Srbije preko neta, koja je tu logika ja stvarno ne znam...


nema logike, al' izgleda da je moguce.
[ Krvavi @ 30.10.2007. 14:49 ] @
Citat:
mrle 011: e to je to.
hvala.
dobio sam i email.
ja koristim messagenet.it, ali nije zgoreg sacuvati i ovo u favorites-ima, nikad se ne zna.

nego btw. provalio sam 99,9% kako se moze zvati i srbija, i hrvatska, i slovenija, i svasta jos nesto za dzabe, samo na fiksne.
nemam narednih 10-15 dana vremena, al' moram da proverim sve to, pa cu ti poslati mail da te nesto pitam.

ovde u susednoj temi je covek napisao pre godinu dana ovo



nema logike, al' izgleda da je moguce.



Pozdrav Mrle, a jel moguce iz BiH zvati dzabe Srbiju recimo i Makedoniju, jesi to provalio? Znaci iz jedne zemlje u drugu? Ili si tu foru provalio na tom principu kao prijavis se da si iz Srbije pa zoves u Srbiju, tj. ja iz BiH se prijavim "da sam iz Srbije" i mogu dzabe zvati prijatelje, rodjake u Srbiji ?

Ako je to moguce, zamolio bih te da javis, ili ovdje ili na PP

hvala unaprijed Mrle ;)

Pozdrav iz Sarajeva
[ Kazo1 @ 30.10.2007. 20:46 ] @
Ima neko kredit na DialNow-u ?
[ mladents @ 31.10.2007. 08:43 ] @
Imam ja jos 2-3e na dialnow nalogu... Reci sta te interesuje?
[ Kazo1 @ 31.10.2007. 12:44 ] @
Imam instaliran X-Lite
Navedem korisnicko ime sa DialNow-a.
Domain poivy.com
Proxy address sip.poivy.com

I to se na neki nacin logira na moj korisnicki racun na Dial Now-u. Dakle, pozivi prema drugom PC-u rade bez problema, jedino sto mu treba nesto vise da se konektira ( nekih desetak sekundi ) , ali kad pokusam zvati neki fixni broj....Zao nam je nemate kredita... :)
Dakle, bilo bi dobro da neko ko ima kredit pokusa to isprobati i naravno javi rezultate :)
Ako ide konekcija PC-PC, ne vidim zasto ne bi radilo prema telefonioma.
U koliko radi bilo bi to 3ct/min prema Srbiji.
Pozdrav
[ mladents @ 06.11.2007. 08:28 ] @
Citat:
Kazo1: Imam instaliran X-Lite
Navedem korisnicko ime sa DialNow-a.
Domain poivy.com
Proxy address sip.poivy.com

Pozdrav


Probao sam ovo gore sto si naveo, samo sam koristio voipbuster-ov sip i domain umesto poivy.
Logovanje je proslo bez problema, i pozvao sam fiksni broj u Beogradu. Pricao sam oko 1,5min, i sa racuna je skinuo 0,05e uspostava poziva + 2 x 0.03e za 2 minuta. (0.11e ukupno).

Ukratko::
Dialnow nalog radi u kombinaciji sa X-Lite-om i sa parametrima voipbuster-a.(sip i domain)



P.S. U X-lite-u nisam uspeo da namestim vise od jednog sip account-a... Add dugme je sivo :)
[ Kazo1 @ 06.11.2007. 08:40 ] @
Kad mu se doda i (Topology) stun.poivy.com brze uspostavi vezu.
Umjesto "poivy" ocito moze bilo koji drugi "voip" :)

Super , sad bar znamo da to i tako moze. Inace pokusao sam i na Justvoipu , ali tamo ipak ne radi.

Ni ja ne mogu dodati ni jedan SIP account osim onog vec ponudjenog :(
Ma nema ni veze, za druge programe ionako koristim klasicne klijente, jer preko SIPa ionako nema FREE destinacija, a naravno svi mi nekako volimo da bude djabe, pa kako god :)


Pozdrav i hvala
[ mladents @ 06.11.2007. 09:01 ] @
Justvoip iz nekog razloga nema sip server. Radi PC-PC ali sip nisam uspeo da namestim.

Mislim da ce svi Betamax-ovi sip serveri da rade kako treba sa x-lite-om i dialnow nalogom.
[ brankos @ 07.11.2007. 11:17 ] @
Ne znam kako @Kazo1 misli da preko SIP-a nema FREE destinacija, kad sam ja upravo zbog te opcije u SWE jos od Septembra prosle godine odjavio fiksni tel.

Kupio lepo preko e-bay-a Lynksisov PAP2NA VoIP ATA adapter, kojeg tip iz Hong Kong-a skida sa mreze, otkljucava, apgrejduje firmware i prodaje "bud zasto" (platio ga 7 EUR) + postarina.

Zatim podesio SIP parametre sa VoIP STUNT-a i "vozim" FREE evo vec 13 meseci.

Preko njega cak i zovem DIAL NOW-ov broj u Stockholm-u preko koga zovem srbiju.
[ srdjansto @ 07.11.2007. 16:59 ] @
Citat:
brankos: Ne znam kako @Kazo1 misli da preko SIP-a nema FREE destinacija, kad sam ja upravo zbog te opcije u SWE jos od Septembra prosle godine odjavio fiksni tel.

Kupio lepo preko e-bay-a Lynksisov PAP2NA VoIP ATA adapter, kojeg tip iz Hong Kong-a skida sa mreze, otkljucava, apgrejduje firmware i prodaje "bud zasto" (platio ga 7 EUR) + postarina.

Zatim podesio SIP parametre sa VoIP STUNT-a i "vozim" FREE evo vec 13 meseci.

Preko njega cak i zovem DIAL NOW-ov broj u Stockholm-u preko koga zovem srbiju.


Hajde malo detaljnije objasni ovo. Sta uplacujes, koliko traje uplata...Hajde malo vise detalja, molim te.
Pozdrav.
[ Kazo1 @ 07.11.2007. 20:19 ] @
Sorry,na Lowratevoipu je to sa SIPOM,malo sam pobrkao :)

Na Lowratevoipu je cak 3 ct/min HR kad se zove preko sipa, mada pise da je "Normal rate" 1 ct/min.

Pozdrav


[Ovu poruku je menjao Kazo1 dana 09.11.2007. u 12:04 GMT+1]
[ brankos @ 09.11.2007. 10:57 ] @
@srdjansto

Ne znam koliko si upucen, ali ako procitas nekoliko najaktuelnijih postova na VOIP forumu od pocetka, videces da nam je nemacki operater BETAMAX dosta pojeftinio telefoniranje. Imaju nazalost dosta "klonova", svaki sa pomalo razlicitim cenama, ali princip je isti, cak se i korisnicka imena mogu pozivati bez obzira na kom se "klonu" ko registrovao. Sve to u cilju da se preuzmu korisnici sa SKYPE-a. Najvisea ih je ucinila popularnim naravno cena telefoniranja premai evropi, americi i ostalim destinacijama koje mogu da se nadju na listi na njihovim sajtovima. Princip je da se korisnik registruje, uplati 11 eur na svoj konto, za te pare moze recimo Srbiju da zove za cenu pocev od 3 eurocenta, a najintresantnije je to da od datuma uplate mogu 120 dana da se zovu gore pomenute destinacije sa liste koja se redovno azurira - potpuno besplatno do 300 min. nedeljno. Ne naplacuje se cak ni dobijanje veze koje ume da kosta oko 5 eurocenti po razgovoru.

To sve zahteva da kompjuter bude stalno upaljen, a taj problem moze da se resi kupovinom SIP adaptera koji se povezuje s kablovskim internetom direktno ili preko ADSL ili CATV modema, a podrzan je u nekoliko BETAMAX-ovih klonova. Taj uredjaj (Lynksys PAP2) sam imao srece preko sajta ebay.com da nabavim jako povoljno i ubacivanjem parametara svoga konta povezem sa obicnim telefonom na internet i koristim bez upotrebe kompjutera.

Za evropu /SIP koristim:
www.voipstunt.com

a Srbiju zovem preko:
www.dialnow.com

Pozdrav
[ mladents @ 09.11.2007. 11:14 ] @
Kod kog voip provajdera je uspostava veze FREE?
[ Kazo1 @ 09.11.2007. 12:34 ] @
Koliko ja znam jedino kod Nonoha.
[ srdjansto @ 09.11.2007. 15:13 ] @
I na justvoip nenaplacuju uspostavu veze (bar ne za Nemacku). Upravo provereno.

@brankos
Hvala puno.
[ Kazo1 @ 09.11.2007. 15:35 ] @
Ne znam... Meni pise Phone-to-Phone (connection fee 5Ct.)

A ako mislis na SIP... mislim da Justvoip to ne podrzava, a klasicna uspostava poziva preko njihovog programa u pravilu je besplatna, osim mislim kod VoipBusterPRO, gdije je konekcija 3,9 ct.
[ srdjansto @ 10.11.2007. 08:18 ] @
Da, na justvoip je Phone-to-Phone 5 ct uspostava veze. Ne podrzava sip, a za klasican razgovor sa kompa na telefon ne naplacuje se uspostava veze.
Pozdrav
[ mrle 011 @ 18.11.2007. 23:13 ] @
Citat:

Krvavi:

Pozdrav Mrle, a jel moguce iz BiH zvati dzabe Srbiju recimo i Makedoniju, jesi to provalio? Znaci iz jedne zemlje u drugu? Ili si tu foru provalio na tom principu kao prijavis se da si iz Srbije pa zoves u Srbiju, tj. ja iz BiH se prijavim "da sam iz Srbije" i mogu dzabe zvati prijatelje, rodjake u Srbiji ?

Ako je to moguce, zamolio bih te da javis, ili ovdje ili na PP

hvala unaprijed Mrle ;)

Pozdrav iz Sarajeva



ne mogu da verujem.
prekljuce sam u'vatio malo vremena, nakanio se da to probam i namestio sve - zvao srbiju za dzaba, tj. iz beograda zvao nis, novi sad itd. - a juce ili preksinoc je zatvoren taj servis.

ovde --> http://www.yak4ever.com/ se do prekljuce mogao napraviti account sa kojim se moglo zvati 10 unapred (pri pravljenju accounta) definisanih brojeva fiksnih telefona u gomili zemalja, a medju kojima su bile i srbija i hrvatska.

jedina fora je bila da se to moze zvati samo sa nekog americkog broja.

to sam resio tako sto sam u voipdiscount-ovom soft-telefonu (options/caller ID) prjavio svoj americki (stanaphone) "in" broj.
znaci, kada zovem nekoga sa betamaxovog voipdiscount naloga, taj neko na caller ID-u vidi moj americki broj.
tako sam pozivao yak4ever.com-ov pristupni broj sa voipdiscountom (identifikovan sa USA brojem) i posle samo sa #1 do #10 birao jedan od 10, na pocetku definisanih, fiksnih brojeva u srbiji.


e sad, ovaj www.yak4ever.com je u USA,
a ovo su mu "sestre" u UK --> http://www.allfreecalls.co.uk
i u irskoj --> http://www.allfreecalls.ie

ove 2 "sestre" izgleda da jos uvek rade, a dokle ce - ko zna.
u ovoj u irskoj nema srbije na spisku free zemalja, ali ima hrvatske i slovenije (od bivsih sfrj republika).

dakle, ako neko hoce da se zahebava i ovo namesta, treba naci negde "in" broj u irskoj, pa ga u nekom od betamaxovih softphone-ova (options/caller ID) upisati (posle toga te zove betamaxov robot i kaze ti da ukucas verifikacioni kod koji dobijes na web strani kad se ulogujes tamo) i onda sa tim zvati ovaj allfreecalls.ie i preko njega neke fiksne npr. u hrvatskoj.


...... hmmm, kad sad pogledam ovaj moj post, moze se uciniti da je ovo malo komplikovano, ali i nije.
vredelo bi se potruditi kad bi covek znao da nece zatvoriti i ove 2 "sestre", kao sto su zatvorili www.yak4ever.com
....... a verovatno da ce i to zatvoriti ......... otkud znam
........ bas mi je krivo .....
[ Kazo1 @ 23.11.2007. 19:52 ] @
Upravo me "orobise" na Dialnow-u :(
Probao sam preko SIPa zvati Srbiju, i to dva puta po 8 minuta, i to su naplatili 48ct. ( 2 x 48 ct), i jedan poziv od 2 min. 12 ct.

Nije mi jasno na koju foru su dosli do te cifre, i kako ispada, naplatili su 6ct/min, i nema konekcije.

Koristio sam X lite, i ove podatke

User Your username
Password Your password
Sip-server sip.poivy.com
Domain * (Optional) poivy.com
STUN-server ** (Optional) stun.poivy.com

Pokusa cu zvati preko pristupnog broja.

Poz.
[ Kazo1 @ 24.11.2007. 18:45 ] @
Ima li ko ideju, zasto su naplatili duplo ?
[ mladents @ 24.11.2007. 23:35 ] @
I meni su racunali nesto bez veze. Xlite namestio da Dialnow nalog ide preko voipbuster sip servera. Jedno vreme radio korektno, pre neki dan mi je za skoro 4 min sa austrijom (mobilni) naplatio 0.6e umesto 0.29e.

Na nekom nemackom forumu je neki lik rekao da su poceli da naplacuju po tarifama koje vaze za sip server (u mom slucaju voipbuster-a) a ne dialnow. Ovo je rekao da vazi za betamax voip provajdere. U mom slucaju je 0.6e preko voipbustera je 3 min razgovora (racuna minit po zapocetom minutu) sto se donekle uklapa u racunicu...
[ Kazo1 @ 25.11.2007. 10:44 ] @
Kako stoje stvari izgleda da ne naplacuje uspostavu poziva preko pristupnog broja iz njemacke a poziv je 3 ct/min

007-11-25 10:31:23 from +0049907683691266 to +00381125xxxxx 00:14:34 € 0.450

Jedino je malo tlaka upisivati pin, pa broj koji zoves...