[ allexandar @ 27.08.2007. 08:47 ] @
Znate kako, nemam kablovsku zbog tehnickih nemogucnosti i hteo sam da je imam pa sam pre pokusavao nesto preko ip preko wirelessa i to je extra radilo samo me nervira da imam komp pored tv i sl i hocu neko kulturno resenje. Naisao sam na spravicu http://www.marmitek.com/en/cat...php?subgroep=4&product=368 koja kosta negde oko 70 ak evra i jedna strana je prijamnik druga predajnik takodje moze da predaje i da prima ir signale za daljinski. Ima dve antene jedna je na 2,4ghz za slanje video signala a druga 433mhz za slanje ir signala. Imam drugara na oko 400 m od moje kuce koji ima kablovsku. Ja bih hteo na njegov tavan da stavim jedan Video player koji ima u sebi tv tuner i njega zakacim na kablovsku a preko scarta zakacim oaj video sender a sa druge strane kod mene video prijemnik i tako gledam kablovsku i na videu menjam kadale remotly preko daljinca od videa. Tu se javlja problem , posto u spec ovih uredjaja pise da mogu da bace signal max 100m na cistom prostoru, ja imam oticku vidljivost ali nemam 100 m vec 400. Pa sam hteo da pitam sta vi mislite o tome da ima se ove antene nekako pojacaju npr ovu za 2,4 sklonim i stavim joj reinkjet gridovku i nalemim kabal direktno za uredjaj. Da li ce to dati rezultate? Ako hoce dali moram da stavljam grid i na prijemniku, ili moze ova standardna? I kako da pojacam ovaj radio signal koji prenosi infra red daljinca na 433 mhz, da li moze i tu da se stavi neka veca i bolja antena?

unapred zahvalan

pozz
[ yu1ny @ 27.08.2007. 13:26 ] @
Niko ti ne može garantovati da će stvar da radi besprekorno.
Morao bi da postaviš dve antene, i na prijemnik i na predajnik za 2.4 GHz, usmerene, grid, kako ti kažeš i da postaviš dve antene za IC, za 433 MHz - mogle bi dve Loge 3 da završe posao.
Znači, 4 antene i da se nadaš da neće često padati kiša i sneg, što jako ometa prijem.
[ guja011 @ 27.08.2007. 14:06 ] @
izgleda da ipak omogucavanje tih "tehnickih nemogucnosti" izadje jeftinije nego ovo tvoje
sto si nabrojao.
[ drvlada75 @ 27.08.2007. 14:18 ] @
Veliko je pitanje da li taj uredjaj ima domet 100m a tebi treba 400m! Loga 3 ima previse sirok ugao zracenja. Potrebno je naruciti (napraviti) bar loga 4 antenu ali za odredjenu frekvenciju, bolje reci za frekvenciju predajnika. Naravno i prijemnik ces prikljuciti na isti tip antene. Ove antene mogu da izvuku do 14-15 db (ne dbi).
Ipak je to previse kriticno ulaganje!
[ allexandar @ 27.08.2007. 20:47 ] @
Hvala vam na odgovorima.

Pre nekoliko minuta se setih onih uredjaja za daljinski prenos video nadzora. Kolike li je rezolucije uredjaj? Da li je moguce sa njim nesto uraditi?
[ drvlada75 @ 28.08.2007. 07:20 ] @
Evo jedne zanimljive adrese gde mozes naci sve sto te zanima
http://www.dual.co.yu
Preuzmi cenovnik i pogledaj sekciju Tv Linkovi i predajnici. Naci ces sve sto ti treba!