[ mala sirena @ 24.08.2003. 17:20 ] @
Sta mislite o Jugodatinim konfiguracijama. Uskoro kupujem komp. pa cu verovatno tamo kupiti, pa me zanima jel neko ima iskustva sa njima. Hvala!
[ mladenovicz @ 24.08.2003. 17:45 ] @
Skoro sam uzeo komp u IMTELu, po preporuci par poznanika koji su ih bas nahvalili, i veoma sam zadovoljan. Za Jugodatu znam jednu pricu da je devojka otisla tamo da kupi stampac, a oni joj rekli da moze da ga uzme samo ako uzima ceo komp uz to !?
[ TiXo @ 24.08.2003. 17:46 ] @
nemam iskustva tj nisam imao *čast* da sednem za jedan jugodata računar, ali reklama, cene, ploče i dve milka čokolade koje daju na poklon ne obećavaju puno, sad se setih i texta iz nekog mikra od prošle godine gde su predstavljali neku ĐAKXXX konfiguraciju koju nebih toliko platio (koliko su tražili) ni da sam skrenuo pameću...


sve u svemu ne kupuj na prvom mestu gde se raspituješ, a i ta tvoja konfiguracija je možda OK pa daj malo konkretnije pitanje pa če i odgovor biti konkretniji...
[ SoulFly @ 24.08.2003. 18:14 ] @
paaa....iskustva i nemam previshe sa Jugodatinim chudima, ali chisto pre jedno pola godine drugar hteo da uzme pa sam ja kao gledao iz chega je sastavljena ta konfiguracija..kad ono medjutim...matichna plocha ZIDA Technologies...pa kakva im je to plocha majke im...svaka chast tim zidarima koji su nazidali tu ZIDA plochu ali ja te burek varijante pazario ne bih!!!
[ Mihailo @ 24.08.2003. 18:17 ] @
Koliko se sećam oni stavljaju one tomato ploče i sl. trash komponente ... Prijatelj je kupio kod njih pre pola godine i već je dva puta nosio na servis (čini mi se da je problem bila ploča i monitor).
[ Voodoo @ 24.08.2003. 19:27 ] @
Jugodatine konfiguracije su običan krš za velike pare.

Kad su svi prodavali džiforse dva za igranje, oni su reklamirali konfiguracije sa integrisanom grafikom koja je, po njihovim rečima, ekvivalentna džiforsu (a u stvari su ko nebo i zemlja).

Dalje, stavljaju one celerone na 1.7 ghz koje reklamiraju kao prave P4 procesore...

i najzad, zida ploče nisu ni za pod burek, a kamoli za u kompjuter.

Ukratko: NE KUPUJ RAČUNAR U JUGODATI. Ima mnogo boljih firmi koje prodaju ljudske konfiguracije za normalne cene.
[ mala sirena @ 24.08.2003. 19:38 ] @
OK. Ubediste me da ne ideM u Jugodatu. Ajd' preporucite gde valja kupovati, znaci da kvalitet i cene budu OK i da rade strucni judi koji ce pomoci u izboru.
HVALA SVIMA!
[ TiXo @ 24.08.2003. 19:49 ] @
ja sam moj pazario u PCCentru... nemam pojma kako sad stoje stvari, ali ja sam svojom kupovinom jako zadovoljan...
[ BeastMaster @ 24.08.2003. 21:38 ] @
Znam par ljudi koji su uzeli komp u Jugodati, niko od njih uglavnom nije bio zadovoljan.

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 25.08.2003. u 09:31 GMT]
[ iNCUBUs @ 24.08.2003. 22:58 ] @
Velika je sramota što Jugodata uopšte i ima dozvolu za poslovanje. Kada bi se kod nas uvela ozbiljna kontrola kvaliteta poslovanja (uključujući i ljubaznost), njih bi prve zatvorili.

Ja lično imam pozitivna iskustva sa Monolitom, a kažu da su u PC Centru vrlo profesionalni.
[ Pirossi @ 25.08.2003. 00:36 ] @
Monitor, brate. Odeš, tražiš cenovnik, odabereš, platiš, nosiš ("sipaš i ne misliš"). Pozitivna iskustva.
[ pctel @ 25.08.2003. 01:08 ] @
Najbolje trazi da ti omoguce da probas konfiguraciju pola sata pre kupovine, i u realnom radu sam procenis da li je dobra ili ne.
[ Mihailo @ 25.08.2003. 01:09 ] @
Ako nećeš da sklapaš, uzmi neki DELL, em su mašine proverene, em jebački izgledaju, isplati se razlike u ceni. Znam da ih prodaje Informatika, možda i još neko.
[ pctel @ 25.08.2003. 01:44 ] @
Citat:
Ako nećeš da sklapaš, uzmi neki DELL


Tacno, u poredjenju sa Dell-om sve drugo su kante i sporeti...
[ drziv @ 25.08.2003. 07:33 ] @
Reci cu ti moje iskustvo sa PCCENTROM pa ti vidi..

Kada sam kupovao kompjuter kupio sam u BG jer tada je bila frka oko uvodjenja poreza u Nisu (+20%), a u BG se moglo jos kupiti bez poreza.

Posle par meseci, kompjuter se pokvario. Tek tada sam video da na njemu nema nalepljen stiker (za koji u racunu pise da je obavezan da bi garancija vazila). Pozvao sam ih i rekli su mi "... samo ti posalji kompjuter". Kompjuter sam poslao, po bratu i posle 5-6 dana su popravili bez reci.

Od mene samo reci pohvale za njih.
[ TiXo @ 25.08.2003. 08:57 ] @
Citat:
Pirossi:
Monitor, brate. Odeš, tražiš cenovnik, odabereš, platiš, nosiš ("sipaš i ne misliš"). Pozitivna iskustva.



ja baš imam negativna, jedan komp su doneli iz 3 puta (skoro sve, pa skener i štampač, pa SCSI (koji jelte nisu znali da treba u 2. dolasku)

a kad su nsatali problemi sa računarom, bili su toliko uslužni da sam hteo da odem u servis i ubijem nekoga....

hmmmm, verovatno je sve to od slučaja do slučaja, ali pri kupovini su svi OK, servis i kasnija saradnja su razlika...

[ mladenovicz @ 25.08.2003. 09:40 ] @
IMTEL Computers, Bulevar Lenjina 165b
[ pctel @ 25.08.2003. 10:33 ] @
Nije fer da predlazemo neku odredjenu firmu, jer bi to cinili manje ili vise pristrasno. Najbolje je da uplatis 10 sati interneta, odes lepo na Yu Web adresar, i tamo (izmedju ostalog) imas linkove do svih kompjuterskih firmi. Zatim pogledas sta ko nudi i po kojoj ceni, uporedis i doneses odluku! Na ovoj stranici imas linkove do 40 kompjuterskih firmi:
http://www.beocity.com/yuweb/?kategorija=2466
[ xtraya @ 25.08.2003. 13:52 ] @
ma dajte ljudi ne sprdajte se...

eh jugodata...!

uzeli su pare zbog idiotske reklame na koju pada masa ljudi a pritom POJMA nema da je to unutra macka u dzaku....

elem prevara pentijum 4 je bruka i sramota i trebalo im J+BATI sve po spisku sto varaju ljude. celerno NIJE p4 Northwood....razlika je 100 evra i to ide njima u dzep iz dzepa kupca direktno (a ne kroz neki popust koji su mozda napravili u nabavci istog procesora). Kvalitet celeron-northwood je stvarno smesno komentarisati.

a o kvalitetu plocha zida tehnolodziz nema smisla nista reci jer je to krsh kupljen u hiljade komada po nekoj extra discount KINESKOJ CENI(15-20e) i te ploce se valjaju samo i jedino zato sto su ih uvezli MNOOOOGO pa to mora da se proda.
Jos jedna jaka fora je kada napisu na oglasu VGA=GF2mx400
u prevodu: integrisana grafika u rangu GF2mx400 sto tako nema veze s mozgom.
GF2mx400 je itekako dobra karta koja se dobrih2 ipo godne prodavala kao alva (i sad se pomalo prodaje za slabije konfiguracije) i na njoj ce i NAJNOVIJE igre raditi (doduse malo losije ali ce da rade)

zato probajte da startujete recimo UNREAL novi ili Colinmcrae na ZIDA grafici!
HAHAHAHAHAH mozda i uspete!

Inace na trzistu u bg SVE sto se uveze, ubrzo se proda jer je ovde lazna informisanost i proturanje netacnih informacija o harddveru normalna stvar.

sve u svemu zaobidji ovu vec pominjanu firmu.

a to sto PCTEL kaze da nije fer da brukamo ovakve lopove itekako je OK.
pa da li mislis da pored par hiljada prevarenih ljudi treba i ES ekipa koja ne poznaje hardver da bude prevarena?

[ BeastMaster @ 25.08.2003. 14:26 ] @
Meni samo ne ide u glavu kako imaju obraza da prodaju takve konfe ?
[ TiXo @ 25.08.2003. 14:39 ] @
to ni ja ne kapiram, ja bih umro od sramote da treba nekome da prećutno uvalim celerona i onu pločicu uz 2 čokolade...
[ Voodoo @ 25.08.2003. 15:00 ] @
PC Centar Je OK.
[ Walker @ 25.08.2003. 21:02 ] @
E stvarno su kompjuteri bruka kod Jugodate.'Ajde i to sto su im bruka nego sto se
reklamiraju kao nacionalni brand.Izem ti reklamu.Ja sam bio u prilici da vidim par jugodatinih kompova i kosa mi se najezila na glavi.E najbolje im je ono na kucistu ona nalepnica te 1500MHz,te 1700Mhz...Pa ne prodaju trkacki motor.A ostale komponente trash.
[ Mihail Miklaševskij @ 26.08.2003. 12:20 ] @
Hmm eh ta JUGODATA

nije u redu da ih pljujemo bas su ok >:)

OBRAZLOZENJE:
Otisao sam da kupim 2 racunara za firmu zato sto mi je zdga rekao da idem prvo tamo i da vidim (valjda zbog placanja ili sta vec) ...
Konfiguracije su bile vesele. Imali su ODLICNU "INTEL" plocu i SUPER plocu. Ispostavilo se da su obe bile TOMATO ploce. Onda mi je rekla devojka da uz njihovu konfiguraciju dobijem PRAVI PRAVCATI WINDOWS.
JA: koji?
ONA: XP
JA: jel pro?
ONA: home
JA: jel RETAIL
ONA: OEM


na red su zatim dosli zvucnici ?!?!?? !@#$%
JA: mislim da mi to nije potrebno
ONA: Zasto, ovi zvucnici su 1600w PRAVE KOMPJUTERSKE SNAGE
JA: !@#$@#$%#$ grrrrr


zatim pitam za monitor
ONA: imamo ovaj super monitor koji ni malo nezraci (samsung 753s)
JA: ima li nesto 19'' (procitao u cenovniku)
ONA: ne znam samo da pitam kolegu. kolega da li imamo one velike monitore
KOLEGA: a za koga je?
ONA: pa za onog malog.
KOLEGA: aha cekaj da pogledam. (dolazi lik) Jeli a sta ce ti toliki monitor
JA: HVALA DOVIDJENJA !@#$!!@#%#@


EPILOG:
Otisao sam zbunjen izasao sam zbunjen i besan. A'l voli nas narod da ode bas tamo da kupi kondukter samo zato sto u novinama preko cele strane stave PENTIJUM IV za 500E.

sto se tice same kupovine ja licno cenim LIST KONDUKTERS (ili nomak ...). Oni imaju odlican servis i pristojne konfiguracije. Samo im je sajt mator pa moras da ih licno pozoves.
[ S_Kid @ 29.08.2003. 19:28 ] @
Ja vec 6 godina kupujem iskljucivo u PCCentru i savrseno sam zadovoljan, kako sto se tice kupovine tako i servisa. Pri svakom servisu ljudi su dosli po racunar i sutradan ga vratili, bez obzira dal se radilo o napajanju ili celoj ploci.

List je takodje okej po pricama drugara...