[ subhumanoi @ 28.08.2007. 03:01 ] @
Zanima me kakav je ovaj fakultet?
Da li neko zna vise o smeru IT menadzment?
Koliko je diploma priznata u inostranstvu i kakva je prolaznost?
Koliko je taj mentorski rad dobar i jel doprineo vecoj prolaznosti, na koji nacin se polazu ispiti? ako ima nekog ko studira ovaj faks bilo bi super da se javi
hvala!
[ drdrksa @ 28.08.2007. 16:50 ] @
Za pocetak bi mogao da naucis nesto sto se ne uci na fakultetu : koriscenje pretrage.
[ vipp @ 28.09.2007. 14:01 ] @
Citat:
drdrksa: Za pocetak bi mogao da naucis nesto sto se ne uci na fakultetu : koriscenje pretrage.



Ako ne mozes da pomognes onda bar cuti.
Stvarno ima li koga sa ovog faks-a(FIT),i mene bi zanimalo par stvari
[ drdrksa @ 28.09.2007. 14:13 ] @
Mogu da pomognem i pomagao sam, ali da pisem iste stvari svaki put necu.

A ti pitaj sta te zanima, rado cu ti pomoci ako znam.
[ kupidisk @ 17.10.2007. 23:42 ] @
Upisao sam taj smer, ako te zanima, mozes me naci na kontaktima iz profila, rado cu odgovoriti koliko mogu.
[ mdragan76 @ 14.12.2007. 10:08 ] @
Ja sam se prebacio na III godinu i moram da uputim sve pohvale fakultetu! Odlikuje ih profesionalizam na svim nivoima: od administracije do profesora. Na svaki poslati mail sam dobio odgovor u roku od 24h. Nivo znanja i zahtevi su mnogo veci nego sto sam ocekivao. Izlozenost studenata novim tehnologijama i tehnoloskim platformama je daleko bolja nego na drzavnim fakultetima.
Inace, upisao sam distance learning program (odgovara mi zbog posla) - on zahteva skoro isti stepen ucesca kao i klasican program. Domaci zadaci, projekti, ucesce na forumima FIT-a itd.
Naravno, ovo je moje iskustvo i to sa III godine, ne znam kako je na ranijim godinama.
[ mihpredrag @ 02.01.2008. 10:49 ] @
Ja sam upisao ovaj fakultet 2005. godine. Polozio sam i nekoliko ispita. Kasnije sam odustao od studija. Imam mnogo stvari da napisem.... Ali bolje je da odustanem od bilo kakve price na tu temu....
[ Adrijan7 @ 24.04.2008. 14:03 ] @
Fakultet informacionih tehnologija (FIT) ima izuzetno kvalitetne studijske programe i praktičan je fakultet. Studenti se od samog početka studija osposobljavaju za rad u oblasti u kojoj se obrazuju i kad završe trogodišnje osnovne akademske studije bez problema se zapošljavaju. Mnogi, još u toku studija počinju da rade za kompanije koje su strateški partneri fakulteta, kao što su ORACLE, IBM, Microsoft, Games&More... Svi studenti koji imaju prosek 8 i preko imaju sigurno zaposlenje nakon studija u nekoj od kompanija, partnera. Nisam upoznala nijednog nezadovoljnog studenta FIT-a.


Smerovi na FIT-u:

1. Informacione tehnologije


Razvoj softvera, projektovanje modela podataka, administracija baze podataka, projektovanje...

2. Menadžment IT sistema


Upravljanje IT sistemima, održavanje i administracija IT infrastruktura, prodaja i konsalting u IT oblasti ...

3. Operacioni menadžment


Organizovanje proizvodnje robe i usluga, planiranje rokova i troškova, upravljanje kvalitetom, zalihama...

4. Marketing


Svi aspekti marketinga i sve ono što on čini, od planiranja, preko prodaje, do analiza...


5. Grafički dizajn i
Dizajn interaktivnih medija

Grafički dizajn ima tri usmerenja: grafički dizajn, web dizajn i dizajn za računarske animacije i igre...

Moj savet je da posetite sajt www.fit.edu.yu i informišete se, a ako se odvažite, posetite i sam fakultet i steknite pravi utisak!



[ Mzlaki @ 24.04.2008. 18:33 ] @
Ozbiljno razmišljam da upišem grafički dizajn na FIT-u. Malo me hvata trema zbog prijemnog.
S jedne strane, kažu da je čista formalnost i da ako iole normalno nacrtaš, upadaš. S druge, postoji priprema koja traje 2 meseca i košta 170 jura.
Ja sam skroz sluđena... Godinama već nisam student i ispala sam iz štosa, da ne pominjem da nisam grafitom crtala još od srednje škole (čitaj: davno)...

Saveti, anyone? :)
[ kupidisk @ 24.04.2008. 18:50 ] @
Najstariji brucoš na GD smeru ima 45 godina i sasvim mu fino ide, tako da se nemoj opterećivati što nisi maturantkinja.

Što se tiče prijemnog, on nije problem. Priprema ti svakako može koristiti, naročito će ti značiti kad jednom kreneš, pošto ćeš neke stvari obnoviti, neke naučiti i sl.

Ako sam daobro razumeo, nekada si ipak crtala (umetnička škola?) tako da si u startu u prednosti nad mnogima koji ugljen nisu ni dotakli.

Slobodno se javi za svaki vid dodatnih informacija (a i statistika godina :P) na neki od kontakta iz mog profila.
[ Mzlaki @ 25.04.2008. 08:14 ] @
Pa, nisi dobro razumeo. Baš nemam nikakvog iskustva.
Hvala puno na odgovoru!
[ Adrijan7 @ 30.04.2008. 12:43 ] @
Studiranje i postoji da bi se sticalo iskustvo! FIT je idealan za to i smatram da onaj ko se odluči za ovaj fakultet, bilo koji smer, ne može da pogreši.
[ X3mE @ 16.05.2008. 16:33 ] @
Citat:
Adrijan7: Nisam upoznala nijednog nezadovoljnog studenta FIT-a.


Malo više druženja sa studentima ne bi bilo na odmet :D. Šalim se, i ja sam prošle godine upisao FIT, i generalno sam zadovoljan. eLearning je jako dobra opcija za sve one koji rade/žive van Beograda/i jedno i drugo. Ako nekog zanima nešto više rado ću odgovoriti. :)
[ djmaki @ 20.06.2008. 15:15 ] @
Ja sam jedan od studenata FITa na prvoj godini. Lupao sam glavu mesecima sta da upisem. Iz principa nisam hteo da upisem neki fakultet tipa: Pravo, medicinu, menadzment,...
Dvoumio sam se oko FON-a i FIT-a. Imao sam starije drugove i na FON-u i na ETF-u. Obojica su pricali sve najgore o njihovim fakultetima. Ovaj na FONu je razocaran ne pipanjem racunara na fax-u (kako da ih pipaju kada ih i nemaju), sa mnoogo nepotrebne matematike i glupom ekonomijom, za koju ce svaki informaticar reci da je glupa (medjusobna netrpeljivost). Ovaj sa ETF-a se zali na sirinu programa i malo prakticnog rada. A na smeru softwerski inzenjering nema ni budzeta.
Ludeo sam! Roditelji su mi solili pamet svakog dana, nisu mi dali mira, i morao sam da odlucim sta cu. Otisao sam do FON-a i do FIT-a (iz centralne Srbije sam). Pogledao po fakultetu, popricao sa studentima i dobio bas lepe odgovore. Kupio na FONu informator (dao 10e), dok na FITu sam dobio besplatno. Na FITu sam bio odusevljen ambijentom fakulteta, malim i dobro opremljenim ucionicama, ljubaznim osobljem i sto je najvaznije kvalitetnom nastavnom kadru. Kao ucesnik FITeMaster takmicenja bio sam oslobodjen prijemnog ispita, i resio sam da upisem FIT. Uzaludno sam bio spremao smarajucu matematiku za FON. Danas, posle skoro godinu dana od upisa ne kajem se sto sam upisao FIT i svima bih ga preporucio. Ovih dana su na fakultet dolazili neki momci i par devojaka, raspitivali se o samom fakultetu. Osetio sam potrebu da svoje iskustvo podelim i sa onima koji ne mogu da dodji i posete fakultet.
Ukoliko vas interesuje nesto konkretno, pitajte.
[ Adrijan7 @ 27.06.2008. 15:28 ] @
Zbog velikog interesovanja FIT je organizovao još jedan rok za polaganje prijemnih ispita na studijskim programima:

1. INFORMACIONE TEHNOLOGIJE
2. MENADŽMENT IT SISTEMA
3. OPERACIONI MENADŽMENT
4. MARKETING
5. GRAFIČKI DIZAJN
6. DIZAJN INTERAKTIVNIH MEDIJA

Polaganje ja zakazano za ponedeljak, 7. jula u 12h, u prostorijama FIT-a, Trg republike br. 3, IV sprat.

PRIJAVLJUJTE SE PREKO SAJTA FAKULTETA www.fit.edu.yu, na [email protected] i na telefon 011/ 328 75 40
[ stefanredstar @ 22.07.2008. 13:13 ] @
Evo i ja se razmishljam da upishem ovaj fakultet, ali imam nekoliko nedoumica.
Zanima me, da li bih mogao posle prve godine da se prebacim na neki drugi drzavni fakultet? Konkretno na FON!

[ kupidisk @ 22.07.2008. 13:26 ] @
Ne verujem. Ali svakako pitaj na FONu.
[ pedja014 @ 01.09.2008. 23:22 ] @
djmaki, mene interesuje kako izglda to FITeMaster takmicenje
[ djmaki @ 03.09.2008. 01:18 ] @
Pa ovako, imas IT Master i design Master, dve kategorije takmicenja, a treca je menadzment master. Ove godine nagrade su bile dve za IT, jedna za dizajn i jedna nesto manja za menadzment. U pitanju su stipendije od strane fakulteta. Fora je sledeca. Prijavis se, oni ti lepo posalju podatke za pristup ftp serveru da postavis svoj rad i registruju te na forumu. Tu na forumu mozes da razmenjujes podatke i misljenja sa ostalim ucesnicima. Mali broj njih stvarno i preda rad, vecina ne stigne ili zaboravi na to. Posle nekoliko dana od zavrsetka konkursa komisija zaseda i odlucuju ko je usao u uzi izbor, njih pozovu na prijem i na odbranu rada na fakultetu. Tu budu dekan, sekretar fakulteta, profesori, ostali ucesnici i ostala publika. Prozivaju kandidate i oni brane svoje radove. Posle par minuta polemike odluce se za nagrade i odmah ih i dodele, tj izpotpisuju stipendije. Moje iskustvo je pozitivno!
Samo bih ti napomenuo da spremas jos od sada rad, radi nesto kompleksno, veliko, nesto sto ima potencijala, ne mora da bude zavrseno, ali je bitno da bude cist kod, pregledan, mogucnost dogradjivanja, napredovanja, da vide da mislis na sve, da koristis nove tehnologije, da vide da znas!
Sto se tice dizajna, mozes da pravis o cemu hoces sajt, ali preporucujem da to bude neki interaktivni portfolio sa boljim radovima, to prolazi sigurno!
[ pedja014 @ 03.09.2008. 22:32 ] @
hvala ti puno.zato i pitam, hocu sto pre da pocnem sa spremanjem. nego, video sam da za menadzment it-a, operacioni menadzment i marketing za prijemni treba samo esej da se pise???
i sta podrazumeva razgovor sa kandidatom???
[ kupidisk @ 04.09.2008. 08:14 ] @
Citat:
pedja014: hvala ti puno.zato i pitam, hocu sto pre da pocnem sa spremanjem. nego, video sam da za menadzment it-a, operacioni menadzment i marketing za prijemni treba samo esej da se pise???
i sta podrazumeva razgovor sa kandidatom???


Ništa, nemoj da te brine.
[ djmaki @ 04.09.2008. 13:06 ] @
Prijemni je cisto reda radi, razgovor je da vide da li si ti za taj smer ili nisi, i da ti preporuce nesto, daju savet. Ako hoces stipendiju, spremaj portfolio sa radovima. Prijemni ti posle ne treba...
[ white nigga @ 12.09.2008. 09:57 ] @
razmisljam da upisem marketing na FIT-u, ima li nekoga ko bi mogao da napise svoje utiske o tom smeru? drugi kandidat je singidunum, takodje marketing...
[ Adrijan7 @ 17.09.2008. 13:40 ] @
Ja sam upisala Marketing i prodaju na FIT-u. Šef odseka je prof. Slavica Nikolić koja je bila direktor Strateškog menadžmenta u NIS-u u Novom Sadu. I strateški menadžment i marketinške predmete drži u malom prstu, predavanja su joj fenomenalna. Mislim da niko ne može da ti prenese bolje i adekvatnije znanje od profesora koji je bio u samom epicentru dešavanja oblasti o kojoj ćeš da učiš, kao i na samom vrhu jedne od najvećih i najuspešnijih kompanija u regionu. Kamo lepe sreće da ima više takvih profesora. Formirala je odličan tim profesora i asistenata i verujem da će i predavanja i vežbe biti odlične. Studenti koji su ranije upisali imaju samo reči hvale, a imala sam i priliku da prisustvujem nekim predavanjima, pa sam sigurna da sam napravila pravi izbor. Ukoliko ne veruješ meni, raspitaj se kod ljudi koji studiraju na FTN-u u Novom Sadu, ona tamo dugo predaje.
Od 1. oktobra učionice fakulteta će biti na Dunavu u sklopu sportskog centra "Milan Gale Muškatirović" ( nekadašnji 25. maj), atmosfera za studiranje će biti milion puta bolja. Dođi, vidi, uveri se i donesi odluku!

[ kupidisk @ 17.09.2008. 13:53 ] @
Samo da se pridružim rečima hvale za profesorku Slavku. Žena je zmaj. Uspela je da me uvuče u svet marketinga.
[ Hard_Rock_Fan @ 23.04.2009. 23:16 ] @
Ja bih zeleo da upisem graficki dizajn, a u Srbiji ima nekoliko faksova s slicnim smerovima. Cini mi se da je FIT jedan od boljih, a mozda i najbolji. Neka me neko ispravi ako gresim, ali to je moj utisak. Ja nisam bas Picaso, a video sam da se crtanje trazi na prijemnom, pa sam se zabrinuo.Planiram da uzmem casove i da pogledam na netu tutorijale. A ni u tom slucaju nisam siguran da cu uspeti. Jednostavno, taj faks mi nekako deluje samo za nadarene ili one koje vec godinama i godinama crtaju. Nadam se da nisam u pravu.
Ne znam ni kakva je konkurencija na prijemnom, ni da li je tezak kriterijum. Ako neko zna o tom smeru nesto vise (pogotovo za prijemni) ili bolji faks za graficki dizajn neka napise. Unapred hvala!!!
P.S. Procitao sam prethodne postove vezane za graf. smer, ali sam pomislio da se nesto promenilo, s obzirom da je proslo godinu dana.
[ Vertis @ 13.05.2009. 09:55 ] @
FAKULTET INFORMACIONIH TEHNOLOGIJA

Tadeuša Košćuška 63, 11000 Beograd (S.C. Milan Gale Muškatirović)
Telefon: 011. 20 30 885
E-mail: [email protected]
Web: www.fit.edu.rs
[ Paygambler @ 20.05.2009. 23:14 ] @
Ima li neko ko je zavrsio ovaj fakultet da zna ko se gdje zaposlio nakon studija i koliko je cijenjena diploma?
[ MilosGan @ 11.06.2009. 18:56 ] @
Ja sam zavrsio ovaj fakultet i to u prvoj generaciji.

Sta da ti kazem tokom studija sve izgleda super, ti polazes sve je to lepo nasminkano ali kad sam zavrsio i krenuo da saljem CV-e na otvorene konkurse cvrc.

Imam osecaj da jednostavno ne cene diplomu FIT-a (ja sam smer za inforamcione tehnologije) i pored bar 50 pozicija za koje sam konkurisao zvali su me na ukupno 3 razgovora za godinu dana a na ta tri razgovora obicno neki poslodavci - mali privrednici kojima treba neko da "zna oko komjutera" a pored toga da radi jos 1.000 stvari.

Programiranje iskreno da ti kazem nisam naucio, i pored toga sto ima predmeta koji se time bave, jednostavno profesori nisu uspeli da me zainteresuju za predmete iako me ova oblast interesuje i sada pokusavam sam nesto da naucim.

Ja asm razocaran osecam se kao da mi je propalo nekoliko godina zivota.

Ne znam sta cu sa ovom diplomom, a nisam siguran al mislim da FIT nije jos ni dobio akreditaciju pa se pitam da li ce ovo sto imam ista vredeti kroz godinu dana.

Ajde, dosta crnih misli, pozdrav svima!
[ Dj_Losmi @ 11.06.2009. 22:05 ] @
Uh, na ovo moram da odgovorim i iskazem svoje misljenje, posto sam od nedavno i sam student ovog faksa.

@MilosGan:

To sto nisi pronasao posao je tvoj problem.Tokom studija na tom faksu si sigurno imao prilike da na praksi radis u nekim vecim IT kompanijama kako bi vec kao student ostvario poslovne kontakte, i sebi uvecao sanse za pronalazak posla.

Takodje to sto programiranje nisi naucio je opet tvoj problem, a misljenja sam da profesor nije tu da te zainteresuje(zasto si i upisao taj faks i bas taj smer ako te ne interesuje programiranje?) nego da ti pokaze kako stvario funkcionisu , a od tebe i tvoje zainteresovanosti zavisi koliko ces (i da li ces ista) nauciti. Posle svakog predavanja se otvara diskusija na forumu fakulteta kako bi se videlo koliko je ko zainteresovan i posvecen fakultetu, i vec se tu mogu dobijati pozitivni bodovi kako bi se kasnije lakse polozio ispit.

Sto se tice akreditacije, za sada, zvanicno su akreditovani Informacione tehnologije (tvoj smer) i operacioni menadzment, a uskoro se ocekuje akreditacija i ostalih smerova.Tako da sto se akreditacije tice, nema nikakve brige.

Izvinjavam se ako sam zvucao grubo, ali nije mi namera da vredjam ili da se prepucavam sa ljudima, jednostavno sam morao da kazem kako stvari stoje, tj da se cuje i drugacije misljenje od gore navedenog Pozz
[ Vic @ 12.06.2009. 09:12 ] @
Citat:
MilosGan: Ja sam zavrsio ovaj fakultet i to u prvoj generaciji.

Sta da ti kazem tokom studija sve izgleda super, ti polazes sve je to lepo nasminkano ali kad sam zavrsio i krenuo da saljem CV-e na otvorene konkurse cvrc.

Imam osecaj da jednostavno ne cene diplomu FIT-a (ja sam smer za inforamcione tehnologije) i pored bar 50 pozicija za koje sam konkurisao zvali su me na ukupno 3 razgovora za godinu dana a na ta tri razgovora obicno neki poslodavci - mali privrednici kojima treba neko da "zna oko komjutera" a pored toga da radi jos 1.000 stvari.

Programiranje iskreno da ti kazem nisam naucio, i pored toga sto ima predmeta koji se time bave, jednostavno profesori nisu uspeli da me zainteresuju za predmete iako me ova oblast interesuje i sada pokusavam sam nesto da naucim.

Ja asm razocaran osecam se kao da mi je propalo nekoliko godina zivota.

Ne znam sta cu sa ovom diplomom, a nisam siguran al mislim da FIT nije jos ni dobio akreditaciju pa se pitam da li ce ovo sto imam ista vredeti kroz godinu dana.

Ajde, dosta crnih misli, pozdrav svima!


Kolega nisi u pravu, to o cemu pricas nije merilo fakulteta. Ja sam isto prva generacija ovog fakulteta, a poslove sam nalazio i bez njega. Dosta nas iz prve generacije radi u izuzetno jakim firmama. Neki su otisli preko i već obrnuli par kompanija 'IBM...', a neki su u poznatim telekomunikacionim kompanijama, bankama .... Pored toga, progamiranje se ne moze nauciti ni na jednom fakultetu. Fakultet ti daje neko pocetno znanje i smernice, a ostalo je do tebe. Verujem da ce ti svaki iskusni IT kadar nakon visegodisnjeg iskustva isto reci, a neki ce ti napomenuti da je diploma samo 'papir'. Moje misljenje je da FIT ima kvalitetan program i da ce za koju godinu biti vodeci tehnicki fax na ovim prostorima.
[ Paygambler @ 13.06.2009. 00:23 ] @
Hvala vam sto ste mi odgovorili, cekao sam 22 dana na odgovor, ali se isplatilo :)
Ako imate jos nesto da dodate na ovu temu bilo bi jako dobro.
Pozdrav svima
[ trfgyuiktgufvh @ 20.06.2009. 14:26 ] @
Sigurno si vec odlucio ali ipak odvoj pola sata i pogledaj ovu temu, ustvari, znaces na sta mislim:
http://www.pcberza.rs/forum/to...=3993&forid=30&katid=7
[ Bozha @ 12.07.2009. 20:38 ] @
Pozdrav svima,

Vidim da tema nije bila aktivna već neko vreme, ali sam prinuđen da je "reanimiram" pošto je jedina relevantna za ono što imam da pitam. Da pređem odmah na stvar.

Planiram da kroz koju godinu upišem FIT, odsek Grafički dizajn (razmišljam i o smeru Dizajner video igara). Konkurisao bih već sada, ali budući da trenutno nisam baš u prijateljskim odnosima sa finansijskim sredstvima to će morati da pričeka još neko vreme. Ali takođe ne bih želeo da mi to vreme prođe uzalud pa stoga imam nekoliko pitanja i molbi koja sam izložio niže:

1) Da li postoji stipendija (FIT eMaster) za odsek Grafički dizajn?
2) Ukoliko postoji, voleo bih da čujem predloge o tome šta bi najbolje prošlo taj konkurs? Planiram već sada da počnem da spremam neke radove, portfolio itd, pa me zanimaju mišljenja ili neki predlog.

E sad malo komplikovaniji deo, molba:

Literatura. Bio bih krajnje zahvalan ikome na literaturi, bilo studentima grafičkog dizajna na FIT-u ili pak onima koji su diplomirali. Želeo bih da probam da već sada počnem da spremam neke ispite sa tog smera, pa bih voleo da nabavim svu zvaničnu literaturu. Nisam siguran koliko je to izvodljivo ali rekoh da pitam. Ako se nađe neko voljan da pomogne u vezi ovoga neka me kontaktira privatnom porukom.

Unapred zahvalan na pomoći.
Pozdrav
[ drdrksa @ 14.07.2009. 08:46 ] @
Bozha, literatura koju koriste studenti na FITu podleze autorskim pravima i nije legalno siriti je javno.
[ Bozha @ 14.07.2009. 22:50 ] @
A da bar neko postavi spisak literature?
Mislim da to nije nelegalno.
[ messi10 @ 14.09.2009. 10:34 ] @

Razgovor sa studentom sluzi da se student bolje upozna, da se procene njegove ambicije i da se pravilno usmeri. Pre nego sto se definitivno pise na fax prica se sa njim kako bi se utvrdilo njegovo pravo interesovanje i kako bi upisao a kasnije i radio iskljucivo ono sto voli i sto ga zanima! Ako je novac problem i zbog toga ne moze da upise oon sto zaista zeli postoji mnogo olaksavajucih opcija kao i mogucnosti...
[ DemianTheCracker @ 13.10.2009. 21:38 ] @
'' Ja sam upisala Marketing i prodaju na FIT-u. Šef odseka je prof. Slavica Nikolić koja je bila direktor Strateškog menadžmenta u NIS-u u Novom Sadu. I strateški menadžment i marketinške predmete drži u malom prstu, predavanja su joj fenomenalna. Mislim da niko ne može da ti prenese bolje i adekvatnije znanje od profesora koji je bio u samom epicentru dešavanja oblasti o kojoj ćeš da učiš, kao i na samom vrhu jedne od najvećih i najuspešnijih kompanija u regionu. Kamo lepe sreće da ima više takvih profesora. Formirala je odličan tim profesora i asistenata i verujem da će i predavanja i vežbe biti odlične. Studenti koji su ranije upisali imaju samo reči hvale, a imala sam i priliku da prisustvujem nekim predavanjima, pa sam sigurna da sam napravila pravi izbor. Ukoliko ne veruješ meni, raspitaj se kod ljudi koji studiraju na FTN-u u Novom Sadu, ona tamo dugo predaje.
Od 1. oktobra učionice fakulteta će biti na Dunavu u sklopu sportskog centra "Milan Gale Muškatirović" ( nekadašnji 25. maj), atmosfera za studiranje će biti milion puta bolja. Dođi, vidi, uveri se i donesi odluku! ''


Tolika strategija a toliki GUBICI u NIS-u o MAMA MIA :D proklece nas RUSI :D
[ COKILI KV @ 16.12.2009. 15:22 ] @
Ja mnogo razmisljam o upisu na taj fakultet,a i cula sam dosta pozitivnih kritika.Medjutim,zanima me i dal neko( tj.ja) moze uspeti na tom fakultetu iako potpuno menja profesiju.....( eto doslo je i do toga) Dakle,iskustva nikakvog nemam,ali me zanima OPERACIONI MENADZMENT ,pa ako neko nesto moze da mi napise o tom smeru ....kao i o mogucnostima dobijanja stipendije( kolike su sanse i uslovi) i sta konkretno podrazumeva pisanje eseja za prijemni ispit( na kakve teme)............
[ COKILI KV @ 16.12.2009. 15:23 ] @
izvinjavam se za ovo "skoro godinu dana" -greska :)
[ BluesRocker @ 14.05.2010. 11:38 ] @
Imam par pitanja, ako može neko da mi odgovori:

- Da li se razlikuje distance learning diploma od obične?

- Ako izaberem DL, koliko često moram da se pojavljujem na fakultetu? Koliko sati dnevno treba da potrošim na učenje i ostale obaveze i da li je izvodljivo da radim full time posao i da fakultetske obaveze ispunjavam kad dođem kući?
[ Branko Santo @ 15.05.2010. 10:36 ] @
Diploma ne bi trebalo da se razlikuje.
Na faks mozes da dolazis samo na ispite.
Dnevno oko sat-dva. Da moguce je raditi ja sam radio i studirao na FIT-u dok me nisu izbacili zbog postavljanja previse pitanja.
[ BluesRocker @ 15.05.2010. 18:20 ] @
A koliko su često ti ispiti (pitam zbog posla)?

Da li to znači da ne preporučuješ taj fakultet kada su te izbacili?
[ Branko Santo @ 15.05.2010. 19:42 ] @
Ono standardni ispitni rokovi: Januar, April, Jun, Septembar, Oktobar.

Ja sam sa njima dosao u sukob zato sto nismo mogli da se slozimo po pitanju nekih dokumenata o akreditaciji.
Dok je zvanicni akeditacioni organ ( www.kapk.org ) tvrdio da nemaju akreditaciju oni su tvrdili da imaju.

Ja sam ih isprozivao javno na fakultetskom forumu i tada je pocelo proterivanje.

To sto se desilo, se desilo oko 15. marta. na KAPK sajtu cete videti da su osnovne akademske studije iz menadzmenta (na kojima sam ja bio) i marketing studije odbijene (IV ciklus) U kasnijim ciklusima nema nikakvog obavestenja da su akreditovani. Sada je 15. maj, njihova odbrana je bila kako je KAPK spor.

Sami zakljucite
[ branisllav @ 16.05.2010. 10:47 ] @
Citat:
Branko Santo: Ono standardni ispitni rokovi: Januar, April, Jun, Septembar, Oktobar.

Ja sam sa njima dosao u sukob zato sto nismo mogli da se slozimo po pitanju nekih dokumenata o akreditaciji.
Dok je zvanicni akeditacioni organ ( www.kapk.org ) tvrdio da nemaju akreditaciju oni su tvrdili da imaju.

Ja sam ih isprozivao javno na fakultetskom forumu i tada je pocelo proterivanje.

To sto se desilo, se desilo oko 15. marta. na KAPK sajtu cete videti da su osnovne akademske studije iz menadzmenta (na kojima sam ja bio) i marketing studije odbijene (IV ciklus) U kasnijim ciklusima nema nikakvog obavestenja da su akreditovani. Sada je 15. maj, njihova odbrana je bila kako je KAPK spor.

Sami zakljucite


Da, situacija sa Brankom je bila prilično tužna, i mislim da je Branko u dobroj meri imao pravo ali je bio i vrlo oštar što mu očigledo ljudi sa fakulteta nisu oprostili. Što se tiče same akreditacije određenih smerova, situacija bi trebala da bude u redu. Naime FIT je uložio žalbu na rešenje KAPK-a o odbijanju akreditacije, i Prof. Srdjan Stanković, predsednik Nacionalnog saveta koji je više telo od Kapk-a je potvrdio akreditaciju (e-mailom kao odgovor meni).

Citat:
BluesRocker: Imam par pitanja, ako može neko da mi odgovori:

- Da li se razlikuje distance learning diploma od obične?

- Ako izaberem DL, koliko često moram da se pojavljujem na fakultetu? Koliko sati dnevno treba da potrošim na učenje i ostale obaveze i da li je izvodljivo da radim full time posao i da fakultetske obaveze ispunjavam kad dođem kući?


Diploma je potpuno identična, a pojavljivanje na fakultetu se svodi na odlazak na polaganje ispita (bar kod mene). Većina ljudi koja je na DL-u upravo ima stalno zaposlenje i to im je jedini način da studiraju.
Sam fakultet nije naročito težak, a o kvalitetu nekih predmeta se može diskutovati (mada ovo važi za većinu fakulteta). Diploma verovatno nikad neće biti cenjena kao one sa državnih fakulteta, ali i ovo važi za sve privatne fakultete.
[ temuchin @ 17.05.2010. 08:31 ] @
Mislim da odnos prema Branku Santu dovoljno govori o fakultetu.

Da su oni bili cisti nikada tako agresivno ne bi nastupili.
[ ilija666 @ 20.05.2010. 15:16 ] @
pa da, to je u potpunosti kretenski. gomila malih internet-fasista.
inace, ako neko ima predavanja i vezbe u e-formatu, nek mi se javi, za neku menjazu (verujte, imam ili mogu da nadjem sve) ili nekakvu drugu kompenzaciju.
diskordija!

[ BluesRocker @ 21.05.2010. 11:08 ] @
Mene zanima informacioni smer koji je akreditovan. Tako da bih ipak upisao jer mi se i dalje čini da je FIT trenutno za mene najbolji izbor u Srbiji.

Je l može neko da mi kaže kako funkcionišu predispitne obaveze? Da li mogu ako tokom cele godine radim testove, domaće, seminarske, polažem kolokvijume, da budem oslobođen kompletnog ispita? Odnosi se na DL.
[ Branko Santo @ 21.05.2010. 12:00 ] @
Ne, ali ispit ako se polaze na e-learning sistemu se sastoji iz testova koje radis tokom godine tako da bi trebalo mozes i njega da uradis bez problema.
[ su27killeryu @ 07.09.2010. 21:45 ] @
Citat:
Branko Santo: Ono standardni ispitni rokovi: Januar, April, Jun, Septembar, Oktobar.

Ja sam sa njima dosao u sukob zato sto nismo mogli da se slozimo po pitanju nekih dokumenata o akreditaciji.
Dok je zvanicni akeditacioni organ ( www.kapk.org ) tvrdio da nemaju akreditaciju oni su tvrdili da imaju.

Ja sam ih isprozivao javno na fakultetskom forumu i tada je pocelo proterivanje.

To sto se desilo, se desilo oko 15. marta. na KAPK sajtu cete videti da su osnovne akademske studije iz menadzmenta (na kojima sam ja bio) i marketing studije odbijene (IV ciklus) U kasnijim ciklusima nema nikakvog obavestenja da su akreditovani. Sada je 15. maj, njihova odbrana je bila kako je KAPK spor.

Sami zakljucite


Koja je tvoja motivacija bila da ih prozivaš ovako? Mislim šta si ti lično imao od toga?
[ Branko Santo @ 14.09.2010. 07:13 ] @
Bio sam besan posto im je vestina komunikacije nula.

Zamislite kada se busaju ne znam kakvim online studiranjem i onda na zvanicnom forumu npr. niko ne odgovori na pitanje o akreditaciji dve nedelje?
Realno gledajuci ja sam ispao glup i napravio sebi glupost i sad moram iz pocetka da idem na neki drugi fax a oni nisu hteli ni da mi izdaju potvrdu za prvu godinu.
[ maksvel @ 14.09.2010. 07:55 ] @
Moram da naglasim - u vezi akreditacije e-learning studija: tu je nastala takva komplikacija da to nije normalno. Jedna potkomisija je uvaljivala posao drugoj, pa je to stajalo i razvlačilo se samo tako. Kod mene na faksu imamo master on-line program koji je čekao dve godine (!) da dobije akreditaciju, premeštan je u naredni ciklus itd.
Nije da nešto branim FIT, nego samo napominjem kako su e-learning programi "vruć krompir" za komisiju i obavezno preleže neko vreme u fioci, uz skoro pa nikakav feedback. :(
[ Branko Santo @ 14.09.2010. 08:42 ] @
Maksvel i ostali.

Mogu da kazem da su online studenti tretirani kao krave muzare, uzecemo pare pa sta bude. To je jedan od razloga zasto sam ja bio toliko besan. Ne trosimo profesore, ne trosimo prostorije ne trosimo struju/grejanje etc. Ne koristimo njihove racunare i internet. Pa kako imaju obraza onda da nemaju JEDNU osobu koja je posvecena online studentima.

Ne kazem da su jedini po takvom ponasanju ali da su takvi definitivno da jesu!
[ Angela7 @ 25.09.2010. 16:55 ] @
Da li neko može da mi kaže nešto o polaganju ispita na e-learning sistemu?

Kako izgledaju ispiti - da li su u vidu testa ili su usmeni, koliko su obimni?
[ vipp @ 25.09.2010. 18:39 ] @
Citat:
Da li neko može da mi kaže nešto o polaganju ispita na e-learning sistemu?

Kako izgledaju ispiti - da li su u vidu testa ili su usmeni, koliko su obimni?



Ispiti se polazu klasicno na fakultetu a ne preko e-learninga.
Neki na kompu,neki na papiru, skoro svi pismeno.
[ NenaSoko @ 29.01.2011. 10:35 ] @
Odlicno je sto sam nasao ovu temu, koristio sam pretragu.
Razmisljam sta da upisem, zanima me oblas IT-a ali i menadzment, trazeci tako nasao sam na FIt-u smer Menadzment IT sistema, cini mi se da je sve ono sto mene zanima, cak ima i kurs Internet marketinga koja me posebno interesuje.
Ali zanimaju me neke pojedinosti
1. napriumer kod tog eseja za prijemni, da li se pise na zadatu temu ili ocemu god kandidat zeli?
2. da li za stipendiju postoji ogranicenje u godinama?
3. kakv je sistem pismegnog ispitivanja, da li je klasicno pitanje sa ponudjenim odgvorima ili odgvor moras sam da pises?!
4. kakv je sistem eLearninga, da li ima dobru podrsku?

Zanima me eLeraning posto zbog posla nisam u mogucnosti da prisustvujem nastavi!
Za sada ovolio, verujem da ce vremenom biti jos pitanja, nameravam da pre definitivne odluke posetim ovu ustanovu i popricam sa njima.
[ pctel @ 29.01.2011. 19:31 ] @
1. Pozovi studentsku sluzbu da ti provere
2. Koju stipendiju? Ako mislis na zakonsko ogranicenje - nema ga. A fakultet ne deli stipendije, vec konkretne firme, koje sam nalazis, eventualno neke nadje fakultet pa se raspise konkurs, pa izaberu najboljeg, a to mozda i nisi ti.
3. Ponudjeni odgovori, ponekad dvosmisleni i sa trikovima gde jedna rec ili slovo cini odgovor tacnim ili netacnim. Svi predmeti kod kojih je to moguce imaju zadatke, gde treba da uradis 1-6 zadataka za 1-3 sata.
4. Sta konkretno smatras dobrom podrskom? Dersavalo se da naidje bager pa otkine kabl i elearning im ne radi 10 dana, ili neki haker iz Perua izvrsi napad pa ga ovi iskljuce na 15 dana dok ponovo isprogramiraju sve sisteme zastite. Ali, generalno, kad nema bagera ni Peruanaca moze da se koristi. Zvanicno, podrzan je samo IE i to jedna verzija, a nezvanicno, prica se da radi na skoro svemu.
[ branisllav @ 29.01.2011. 22:29 ] @
Radi na svemu zaista (koristio sam nekoliko linux distroa i firefox na njima pa čak i chromium) iako oracle (proizvođač EL sistema) garantuje samo za IE.

Podrška je rastegljiv pojam, ali da se često dešava da nema odgovora nadležnih u nekom kratkom roku - dešava se. To je zamerka, ali i ovo je boljka većine fakulteta u zemlji Srbiji.
Pre tri godine prijemni je bio iz matematike a ako si iole pazio u srednjoj ili ako provedeš par nedelja podsećajući se nećeš imati problem. Ako je u pitanju esej sada za prijemni ne verujem da ćeš imati problema, na kraju njima je u interesu da imaju što više učenika.
[ Branko Santo @ 30.01.2011. 10:17 ] @
Esej je smejurija to moze i dete da napise.
Podrska na fakultetu je mizerna (ali moje misljenje je vec poznato).
[ NenaSoko @ 31.01.2011. 13:02 ] @
Citat:
pctel:2. Koju stipendiju? Ako mislis na zakonsko ogranicenje - nema ga. A fakultet ne deli stipendije, vec konkretne firme, koje sam nalazis, eventualno neke nadje fakultet pa se raspise konkurs, pa izaberu najboljeg, a to mozda i nisi ti.


Citat sa sajta fakulteta: "Fakultet informacionih tehnologija nastavlja tradiciju finansijskog podsticanja maturanata dodeljivanjem stipendija svojim najboljim budućim studentima u vrednosti od 500 do 2000 evra. Rok za prijavu 20. jun."

Na ovu stipendiju mislim!
Ne moram da budem ja, nego pitam da li u vezi nje postoji ogranicenje u max godina koliko kandidat moze da ima da bi konkurisao, ali ocigledno cu to morati da pitam studentsku sluzbu!

Ako ima nekog sa smera Menadzment IT sistema voleo bih da mi nesto vise kaze o ovom smeru, sta se izucava i zasta si zaista osopobljem nakon zavrsenog fakulteta!?
[ srleR @ 06.02.2011. 14:54 ] @
Posle završetka osnovnih studija na državnom faklutetu, zainteresovao sam se za nastavak studija na FIT-u, smer softwerski inzinjering. Može li mi neko reći nešto o tom smeru. Koliko se ozbiljno radi sa studentima i da li postoji mogućnost uključivanja studenata na nekom od projekata? Da li je diploma priznata na tržištu rada?

Izivnite zbog ovih pitanja, ali svi znamo sa koliko se skepticizma pristupa polemici o privatnim fakultetima. Meni je najbitnije da FIT (pre svega zbog zainteresovanosti za nastavak studija na tom faksu) ne funkcioniše kao i ostali privatni fakulteti, pre svega kao oni vezani za Menadzment. Ne bi želeo da moja diploma bude predmet ismevanja posle eventualno završenih studija.
[ cgeek @ 18.02.2011. 15:08 ] @
Pozdrav.
Evo ovako, trenutno sam 2 godina gimnazije, i imam veliko interesovanje za FIT.
U principu jedan od problema mi toliki novac za fakultet. Dobro ne zapravo meni, nego mojoj porodici. Pa sam vec krenuo sa programiranjem, web development, i time sto me zanima da bi pokusao da zaradim neki dinar koji ce mi pomoci pri upisu. A evo posto sam procitao ovu celu temu vidim da ima i stipendija.
Posto ja imam jos 2 godine ispred sebe do upisa, kontam da imam dosta vremena da se pripremim za to i da odradim nesto veoma dobro i jedinstveno. Pa mozda i dobijem stipendiju.
Posto ovde nije bilo nekih odgovora na poruke u poslednjih par dana/meseca, posto vidim da je poslednja poruka pre 11 dana (neodgovorena) pa zelim i ja da postavim jedno.
Video sam na sajtu da se radi na macintosh masinama i da izgleda, nisam siguran, svaki student dobija macbook. Po meni je ovo super i svidja mi se jako sto se radi na racunarima i sto postoji mogucnost e-learninga.
Koliku ulogu igraju ocene iz srednje skole ? Ili mnogo vise igra ulogu kako se uradi prijemni ?
Hvala na odgovoru unapred.
[ dravenSt0rM @ 18.02.2011. 15:11 ] @
I mene bi zanimalo sve sto cgeek ima da pita.
[ pctel @ 18.02.2011. 16:31 ] @
Citat:
srleR: Posle završetka osnovnih studija na državnom faklutetu, zainteresovao sam se za nastavak studija na FIT-u, smer softwerski inzinjering. Može li mi neko reći nešto o tom smeru. Koliko se ozbiljno radi sa studentima i da li postoji mogućnost uključivanja studenata na nekom od projekata? Da li je diploma priznata na tržištu rada?

Fakultet je akreditovan, znaci, jelte, priznata je. Koliko znam postoji mogucnost ukljucivanja studenata u neke projekte. Tamo se koliko znam radi samo Java, kako na osnovnim tako i na master studijama, sto stvara uslove da se sa tim relativno ozbiljno radi.

Citat:
Izivnite zbog ovih pitanja, ali svi znamo sa koliko se skepticizma pristupa polemici o privatnim fakultetima. Meni je najbitnije da FIT (pre svega zbog zainteresovanosti za nastavak studija na tom faksu) ne funkcioniše kao i ostali privatni fakulteti, pre svega kao oni vezani za Menadzment. Ne bi želeo da moja diploma bude predmet ismevanja posle eventualno završenih studija.
Za sada znas i sam kakvo je - diploma bilo kog privatnog fakulteta neretko je predmet ismevanja, nekad sa punim pravom, a nekad zbog nedostatka elementarne informisanosti. Na FIT mnogo pricaju o toj razlici koju pominjes, da ne moze to sve u isti kos, da je pristup totalno drugaciji, ali sa druge strane, to je mlad fakultet, trziste rada jos nije ni culo za njega, videcemo za 10 godina da li ce uspeti da dokaze kvalitete na koje uporno ukazuje, ili ce se pokazati da to ipak nije to. Mada, odavno je proslo vreme kada se posao dobijao zato sto imas diplomu, mozda i sada u nekim poslovima koje si pomenuo to moze da prodje, ali kad je u pitanju softver, nema tu sta da se filozofira - ili znas ili ne znas. Ako znas, onda nije bitno sa kojom si diplomom dosao, ako ne znas, onda je jos manje bitno.

Citat:
cgeek: Koliku ulogu igraju ocene iz srednje skole ? Ili mnogo vise igra ulogu kako se uradi prijemni ?

Pa sve to, budes vukovac u srednjoj, uradis prijemni sa maksimalnim brojem bodova, ides na razgovor, pa ako te izaberu dobijes stipendiju. Samo ja nisam razumeo, ova stipendija 500-2000 EUR je verovatno godisnja, posto mesecno toliko ne dobijaju ni profesori i asistenti
[ pctel @ 18.02.2011. 16:38 ] @
Ovo je stari oglas iz 2007. ne znam da li je ovo nastavljeno i narednih godina:
http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=37210
[ cgeek @ 18.02.2011. 17:09 ] @
Citat:
pctel: Pa sve to, budes vukovac u srednjoj, uradis prijemni sa maksimalnim brojem bodova, ides na razgovor, pa ako te izaberu dobijes stipendiju. Samo ja nisam razumeo, ova stipendija 500-2000 EUR je verovatno godisnja, posto mesecno toliko ne dobijaju ni profesori i asistenti :)


Au..
Pa ja sam mislio da se za stipendiju najvise gleda prijemni kako si uradio i kako si odradio tu prezentaciju koja je potrebna uopste za konkurisanje..
:/
[ pctel @ 18.02.2011. 17:58 ] @
Pa gleda se... ali sta ako se deli 5 stipendija a studenata ima 200, od kojih 50 uradi prijemni bez greske a niko nije gadljiv na pare?
[ cgeek @ 18.02.2011. 19:11 ] @
Pa jeste, u pravu si.
Kontam da cu morati mnogo da se potrudim za to, posto nisam ni blizu skroz odlicnog uspeha, lol.
[ vincent33 @ 18.02.2011. 19:44 ] @
Citat:
Koliku ulogu igraju ocene iz srednje skole ? Ili mnogo vise igra ulogu kako se uradi prijemni ?


Ove godine su primili nas trojcu preko stipendije na IT smer. Ja i još jedan lik smo bili u finalu njihovog takmičenja dok je treći imao dosta uspeha na raznim takmičenjima iz programiranja u srednjoj. Mene, na primer, nisu uopšte pitali za ocene. Zbog toga rekao bih ti da ocene ne igraju preveliku ulogu u dobijanju stipendije već tvoje interesovanje i talenat za programiranje.

Citat:
Video sam na sajtu da se radi na macintosh masinama i da izgleda, nisam siguran, svaki student dobija macbook. Po meni je ovo super i svidja mi se jako sto se radi na racunarima i sto postoji mogucnost e-learninga.


Dizajneri rade na Macovima, programeri na klasičnim PC mašinama. Ne shvatam na šta misliš sa dobijanjem računara, sistem je klasičan, tu su računarske učionice i kada imaš vežbe sedneš i programiraš.

Što se tiče zapošljavanja posle studija; u trećoj godini postoji obavezna praksa i studenti su u direktnom kontaktu sa budućim poslodavcima. Takođe, ako si stipendista očekuje se da pomažeš na fakultetu određen broj sati nedeljno, u početku su to sitnice ali posle su to ozbiljni projekti koji znače još prakse i referenci koji mogu samo da pomognu traženju posla.

[Ovu poruku je menjao vincent33 dana 18.02.2011. u 21:00 GMT+1]
[ cgeek @ 18.02.2011. 20:42 ] @
Super !
Kazem da je super sto se sve radi na racunarima, i to sto sve ima praktican rad.
Hvala na odgovoru ;)
[ IcemanX @ 19.02.2011. 13:45 ] @
Ja studiram na FIT-u ,IT smer..trenutno sam 2.godina..sto se tice cenjena diplome to ne znam videcu tek kad zavrsim nazalost :P.inace svidja mi se jer je praktican fakultet,takva im je i nastava..mislim da danas nije bitno koju diplomu imas svi traze znanje i isto demonstrirano u praksi..Od septembra cu da upisem jos visu poslovnu skolu ,ebusiness tamo ce mi da prihvate neke polozene ispite s FIT-a pa necu morati sve ponovo da polazem...kao sto rekoh videcemo na kraju da li se isplatilo..danas vise ni diplome ne pomazu kada posla nema nazalost..
[ pctel @ 19.02.2011. 15:36 ] @
Citat:
IcemanX: Od septembra cu da upisem jos visu poslovnu skolu ,ebusiness tamo ce mi da prihvate neke polozene ispite s FIT-a

sta je to, Oracle Ebusiness, ili neki drugi ebusines?
[ IcemanX @ 19.02.2011. 18:22 ] @
http://www.bbs.edu.rs/program/skola_za_informatikun.htm

na ovo sam mislio...
[ Romel68 @ 12.03.2011. 20:28 ] @
A čovek je samo pitao dali posle fakulteta može da se zaposli....gde vi odoste!
[ IcemanX @ 18.03.2011. 14:40 ] @
Ni jedan fakultet ti ne garantuje zaposlenje osim vojne akademije,tu imas 100%...Sve zavisi koliko znas,diploma u krajnjem slucaju sto se tice IT (programiranja) nije ni vazna
[ n0m4d @ 18.03.2011. 22:01 ] @
Kao sto rece kolega u prethodnom post nijedan fax ne garantuje zaposlenje, cak stavise pre ces naci posao sa strucnim sertifikatima nego sa faxom. Imao sam prilike da radim sa ljudima sa FONa, ETFa, MATFa a i FITa i mogu da kazem da je sve individualno, prvenstveno zavisi od samog coveka. Diploma sluzi samo za zadovoljenje kriterijuma kadrovskih sluzbi a ostalo je na samom kandidatu. Sto se tice podsmevanja... toga ce uvek biti... privatne fakultete ne bije bas dobar glas ali ako znas znanje za tebe nema zime ;)
[ Mirko BGD @ 26.04.2011. 00:20 ] @
Da li je tesko poloziti ispit na FITu? radio sam one domace i ostale stvari, i imam max br poena, i treba da izadjem na ispit, al mi malo frka :) posto se svako sledece polaganje placa 40e
[ codename111 @ 23.05.2011. 14:48 ] @
Neko je pitao oko eseja, evo informacija... Kada sam se upisivao Univerzitet Metropolitan, pisao sam esej na temu žašto bih želeo da studiram baš taj smer što me interesuje, napisao nešto o sebi, o svojim ambicijama, o rezultatima iz škole-takmičenjima... Nakon toga, otišao sam na razgovor. Tu sam razgovarao sa nekom devojkom, čini mi se iz marketing sližbe, gde smo razmenili par rečenica o tome zažto mi se svideo Univerzitet, šta planiram, ambicije... Čisto, nekako da kažem, prijatan razgovor.

Sto se tice polaganja ispita, nema nikakve bojazni da ukoliko si sve obaveze završio i imaš max poena da se plašiš ispit. Pročitaj predavanja i nema da se bojiš. Ako se lepo pripremiš nema šta.
[ codename111 @ 08.06.2011. 14:17 ] @
Naravno da nijedan faks ne garantuje zaposlenje. Totalno je nebitno da li studiras drzavni ili privatni, domaci ili strani.. bitno je sta naucis, a to najvise zavisi od tebe samog. Prednost privatnog je ta sto zaista mozes da ostvaris neku komunikaciju s profesorom i asistentom, sto se radi u malim grupama, kao na FIT-u, na primer. Daleko od toga da se manje uci, ili da se manji fond gradiva predje.. jedina je razlika sto ces ako naucis lepo sve, ovde poloziti ispit, a na drzavnom ces najverovatnije pasti i jos sto puta polagati to isto, a profesor te ni ne slusa, niti ga je briga za tebe, jer ih ima jos milion.
[ Crazy shadow @ 19.06.2011. 09:27 ] @
Ja sam bio student fita neko kratko vreme cak sam i imao delimicnu stipendiju od strane fakulteta zato sto sam se kasnije upisao ali sam stao.Sto se tice samog fakulteta nije los ima zaista dosta materjala za ucenje ali ne mogu da kazem da su svi predmeti kvalitetni.Ima par ljudi koji nesto znaju i od kojih mozete nesto nauciti a ima i onih losijih :).Sto se tice same stipendije predlazem da dobro razmislite da li vidite sebe posle studija jos tri godine na fakultetu ako se ne varam.Pitanje je veliko da li to vredi 3000e i sta zapravo dobijate.U svakom slucaju iskustvo je pozitivno ali nemojte uzeti sve zdravo za gotovo jer marketing obicno odradi posao :).
[ miki069 @ 30.08.2011. 01:38 ] @
FIT je deo Univerziteta "Alfa" ili ti bivšeg Univerziteta "Braća Karić".
Od šest smerova na fakultetu akreditovan je samo smer "Informacione tehnologije":
http://www.kapk.org/images/stories/Vodic_08_07_2011.pdf

Ne znam odakle im hrabrost da upisuju studente na smerove koji nisu akreditovani?
Ili je to ludost studenata?
[ codename111 @ 14.10.2011. 13:53 ] @
Fakultet informacionih tehnologija - FIT, nastao je 2005. godine. Izgrađen je po principima koje definiše Bolonjska deklaracija za evropski sistem obrazovanja. Nastavni programi u oblasti informacionih tehnologija su usaglašeni sa preporukama američkih informatičkih profesionalnih udruženja IEEE i ACM, koje usmeravaju programe američkih univerziteta u informatičkim oblastima, a u skladu sa potrebama preduzeća, vladinih i drugih organizacija. Zahvaljujući toj činjenici diploma FIT-a je lako prepoznatljiva u svim krajevima sveta.

Kao pionir u uvođenju nastave na daljinu, FIT je omogućio, po prvi put u Srbiji, studije preko Interneta studentima koji ne žive u Beogradu ili zbog posla nisu u mogućnosti da prate nastavu na tradicionalan način.

Savremeno tržište diktira potrebu za usmerenim obrazovanjem budućih zaposlenih. FIT je uvek pratio te potrebe i u prvim godinama svog postojanja, pored Informacionih tehnologija, razvio još šest različitih studijskih programa iz oblasti menadžmenta i dizajna.

Niz specifičnosti u načinu studiranja na FIT-u izgradili su prepoznatljivost koja se preslikala na moćniju instituciju, Univerzitet Metropolitan. U ovom trenutku u okviru Univerziteta Metropolitan postoje tri fakulteta :

Fakultet informacionih tehnologija - FIT

Fakultet za menadžment

Fakultet digitalnih umetnosti
[ damson74 @ 21.10.2011. 09:17 ] @
Fakultet informacionih tehnologija je jedan od fakulteta u okviru Univerziteta Metropolitan.
Evo adrese koju sam pronasao na njihovom web sajtu.
http://www.metropolitan.edu.rs
Univerzitet Metropolitan
Tadeuša Košćuška 63
11000 Beograd
Tel: +381 (11) 203 08 85
+381 (69) 203 08 85
Faks: +381 (11) 203 06 28
email: [email protected]

Univerzitet Metropolitan se sastoji od:
Fakulteta informacionih tehnologija
Fakulteta za menadzment
Fakulteta digitalnih umetnosti
Fakulteta za sport i turizam

Koliko vidim svi smerovi na osnovnim i master studijama su akreditovani, dok smerovi na FIT-u prate i standarde IEEE/ACM, evo linka http://www.metropolitan.edu.rs...nologija/usagla%C5%A1enost.dot
[ codename111 @ 21.10.2011. 14:29 ] @
Univerzitet Metropolitan realizuje i master:

* 1. Informacione tehnologije i sistemi
* Informacioni sistemi
* Softversko inženjerstvo
* Bezbednost informacija
[ damson74 @ 09.11.2011. 00:21 ] @
Nedavno sam bio na sajmu ISEC (Security globalno) organizovao ga je MUP. Na sajmu je bio predstavljen fakultet bezbednosti i mogu reci da nije ni blizu Metropolitanovog programa bezbednosti informacija (FIT), po planu a kamoli po IBM ovim standardima koje ispunjava FIT ciji su programi cak i po siframa predmeta u standardu.
[ Branko Santo @ 16.11.2011. 18:48 ] @
De leba vam banujte ovog Damsona i Codename i pobrisite poruke ocigledno su FIT-ovi spijuni a odavno znamo da obraza nemaju.
[ damson74 @ 17.11.2011. 15:42 ] @
Branko, pomiri se sa tim da si napustio fax u pogresnom trenutku(malo zbog novcanika malo iz besa). Mislio si da nikada nece dobiti akreditaciju za odredjene smerove, medjutim situacija se promenila. FIT je porastao i postao Univerzitet, i pri tom uspesno akreditovao sve smerove. Moje poruke nisu reklama vec istina koja se moze proveriti. Tacno je da postoje problemi na fakultetu, niko nije savrsen. Ja sam studirao prvo Tehnoloski 3 godine(stigao do III), pa visu elektrotehnicku koju sam zavrsio. Veruj mi problemi sa FIT-a su mala beba u odnosu na prethodna iskustva. Ja ti savetujem da zakopas ratnu sekiru.
Srdacan pozdrav
[ Branko Santo @ 19.11.2011. 22:00 ] @
@Damson
Ne znam ko si iz uprave fakulteta ali informacije koje si upravo izneo ne mozes da znas bez da si clan vec pomenute uprave.
Ja sam fakultet napustio zbog lose politike i organizacije koja je mene isprovocirala da tako bas prasnem. Stojim iza toga da sam bio ostriji nego sto je trebalo.

Sto se tice para ja sam svoju prvu godinu platio u potpunosti i deo druge godine. Navodno su me izbacili zato sto nisam platio drugu (posle famoznih mojih izjava) iako ja znam bar 5 ljudi koje uprava i dalje zove i mole ih da dodju da polazu da naprave plan za placanje i slicno.

FIT nije hteo meni ni da izda moj indeks koji je i dalje kod njih i da mi da potvrdu za zavrsenu prvu godinu. Za ovo su trazili da ja platim celu drugu godinu.
A njihovi metodi rada mi nisu ulivali poverenje da im dajem bilo kakve pare.


Ako to nije ucena onda mi recite ljudi sta je!


P.S. Sto se tice sekira ja sa FIT-om nemam nista vise osim prilike da kazem istinu gde god stignem. Znam da sigurno troje ljudi nije upisalo FIT vec druge fakultete zato sto sam im ja tako preporucio. A oni nek gledaju sta ih vise kosta.
[ damson74 @ 19.11.2011. 23:36 ] @
@Branko

Nisam iz uprave fakulteta vec pricu znam sa naseg foruma, nemacki lovni .... znas vec.
Jbg mi u sustini mesamo babe i zabe, navikli smo na dobar stari komunizam pa socijalizam, a slabo nam ide u ovom sad kapitalizmu. Ako si ti na pocek uz neku molbu dosao do nekog datuma u toku skolske godine bez placanja skolarine. I onda se na kraju prvog semestra setio da ne zelis nesto da nastavis, sto pritom nisi platio, normalno je da ces morati da platis ono sto si vec iskoristio. Na kraju krajeva sve se vrti oko para. Covek studira i za to placa neku cenu, na drzavnom faxu imas obaveze kao sto su preko crte, obavezna predavanja, obavezne vezbe, radis seminarske koji su potrebni asistentima i profesorima za njihove radove, slusas razne gluposti i pritom moras da ih ucis, ako se ne svidis profanu nadrljas itd. Na privatnom moras da platis, i to je to. Ako platis mozes sta hoces. Naravno moras da postujes pravila igre tipa dz, vezbe, seminarski ispit itd ali nema maltretiranja. Kod FIT-a imas vise prednosti, najbitnija za zaposlene je sto mozes da ucis na daljinu i dodjes samo na ispit, verovatno si ga zato i upisao, kod nekog drugog imas neku drugu povoljnost.
A prica o indeksu i potvrdi koju nece da ti izdaju > To ti je kao u firmi kada ne razduzis nesto nece da ti daju radnu knjizicu dok ne vratis, ili ne platis.
Ja sam samo objektivan, a ti vidi.
[ Branko Santo @ 20.11.2011. 06:45 ] @
Ima logike potpuno.
Ono sto nije ok je da ja jedini dobijem po tamburi zbog tog razloga kad se ostali mole i kume da nastave skolovanje.

Ali dobro bilo pa proslo, odlicna lekcija za mene iako skupa, manjak FIT-ove diplome me nije nesto posebno usporio.
[ dada58 @ 06.12.2011. 19:49 ] @
Slazem se za Brankom. I ja sam na FITu iskusio kako se pojedini profesori bahate i izivljavaju (kao da se vratio komunizam), a pri tome ne daju minimum znanja. Bave se uglavnom formom, a ni Z od znanja. Sve sami DR i MR koji dana svog zivota nisu nista ozbiljno radili (ili se zabili po našim državnim institucijama i trošili naše pare na tzv projekte). Kada cuju da se neko ozbiljno bavi nečim, onda im proradi sujeta, pa ko živ ko mrtav. Mislim da će im ovaj i slicni forumi biti dobra anti-reklama ,pa neka razmisle kakve dinosauruse drže na fakultetu. A student im je svuda samo ne u centru pažnje!!!
[ ZeljkoRadovic @ 07.12.2011. 11:39 ] @
Ne bih se slozio sa navedenom cinjenicom. Profesori na fakultetu su zaista strucnjaci u svojim oblastima i od njih se moze pokupiti obimno znanje. Asistenti su tu da na praktican nacin studnetima pokazu temu koja obuhvati predavanje. Sami asistenti na svim predmetima imaju dugogodisnje iskustvo i znanje u toj oblasti, te su kao takvi potpuno kompetentni da prakticno prezentuju i u saradnji sa studnetima razvijaju razne projekte. Takodje, novi trendovi u svim sferama i oblasima se prate, te studenti uvek dobiju od predmeta ono sto je najprimenjivije danas u praksi, sto im je od velikog znacaja za dalji samostalni razvoj kasnije, kao i zaposlenje.
[ dada58 @ 07.12.2011. 18:36 ] @
Vidim ukljucio se i PR FIT-a :)
[ ZeljkoRadovic @ 08.12.2011. 08:33 ] @
Univerziteta Metropolitan ;)
[ ZeljkoRadovic @ 13.12.2011. 11:12 ] @
Sutra, sa početkom u 10h, u prostorijama hotela Srbija, Univerzitet Metropolitan, u saradnji sa kompanijama SAP i Atos organizuje konferenciju posvećenu ERP sistemima i promociju novog Master studijskog programa. Učešće na konferenciji je besplatno, a prijavljivanje možete izvršiti na adresi http://sap.metropolitan.ac.rs/
[ ZeIjk0 @ 15.05.2012. 09:50 ] @
Kao i prethodnih godina, Univerzitet Metropolitan organizuje rane upisne rokove.
Maturanti imaju mogućnost da, bez obzira što još uvek nisu završili srednju školu,
polažu prijemni ispit, izvrše upis i obezbede svoje mesto na željenom studijskom
programu, na vreme. Kompletnu dokumentaciju dostavljaju po završetku četvrtog
razreda i položenog maturskog ispita.

Termini polaganja prijemnih ispita:

Prvi upisni rok: Prijava otvorena do 12. aprila. Prijemni ispit: 21. aprila u 12h, u prostorijama Univerziteta
Drugi upisni rok: Prijava otvorena do 18. maja. Prijemni ispit: 26. maja u 12h, u prostorijama Univerziteta
Treći upisni rok: Prijava otvorena do 14. juna. Prijemni ispit: 22-24. juna u 12h, u prostorijama Univerziteta
Četvrti upisni rok: Prijava otvorena do 6. jula. Prijemni ispit: 13-15. jula u 12h, u prostorijama Univerziteta
Peti upisni rok: Prijava otvorena do 17. avgusta. Prijemni ispit: 24-26. avgusta u 12h, u prostorijama Univerziteta
Prijavljivanje za polaganje prijemnog ispita se može izvršiti na nekoliko načina:

putem elektronske prijave za upis
slanjem mejla na adresu [email protected]
(u mejlu navesti podatke: ime i prezime, studijski program, oblik nastave) ili
telefonom na 011/ 20 30 885

Dokumentacija potrebna za upis

Školarine i modeli plaćanja

Kandidati koje prelaze sa drugih visokoškolskih ustanova
(fakulteta, visokih ili viših škola) oslobođeni su polaganja
prijemnog ispita. Više informacija

Studenti koji dolaze iz inostranstva moraju obaviti nostrifikaciju
diplome o završenoj srednjoj školi.
[ miki069 @ 16.05.2012. 14:00 ] @
Jel Toma na ovom univerzitetu diplomirao?
Čak i master je postao.
Toma - diploma.
[ ZeIjk0 @ 21.05.2012. 13:13 ] @
Najbolja reklamna fotografija!

Propozicije takmičenja:
Učesnici treba da pošalju fotografiju-poster na kojem će stajati slogan proizvoda/usluge koji se promoviše i opciono logo. Fotografija, slogan i logo moraju biti autorski, s tim da logo nije obavezan na slici.
Veličina fotografije ne sme biti manja od 1204x768 piksela.
U propratnom tekstu (caption) obavezno navesti opis proizvoda/usluge koji se promoviše.
Sve neprimerene fotografije neće biti prihvaćene.

Nagrada:
Vaučer od 1000e za studije na Univerzitetu Metropolitan.

https://www.facebook.com/Unive...opolitan?v=app_254553244581393
[ milosbeo @ 21.05.2012. 14:01 ] @
Citat:
miki069: Jel Toma na ovom univerzitetu diplomirao?
Čak i master je postao.
Toma - diploma.


Tomislav Master Nikolic im je napravio reklamu za sve pare :-)

Citat:
Nagrada:
Vaučer od 1000e za studije na Univerzitetu Metropolitan.

Jake li nagrade...
[ ZeIjk0 @ 22.05.2012. 16:34 ] @
Citat:
Jel Toma na ovom univerzitetu diplomirao?


Ne, link

A i svakako, necemo sa offtopicom ;)
[ damson74 @ 22.05.2012. 21:14 ] @
Naziv takmičenja:
Najbolji poster anatomije jednog GPL Open source rešenja!

http://www.facebook.com/univerzitet.metropolitan.fit?v=app_254553244581393

Propozicije takmičenja:

Učesnici treba da pošalju sliku-poster na kojem će biti anatomski predstavljeno jedno GPL open source rešenje (Linux>jedna distribucija ili kao rešenje, Gimp, Libre Office, Java programski jezik itd, ili neko vaše rešenje). Na linku: http://network-security-map-poster.findmysoft.com/screenshot/ se može videti primer postera. Poster mora biti autorski. Veličina slike ne sme biti manja od 1920x1200. U propratnom tekstu (caption) obavezno navesti opis GPL open source projekta za koji se poster pravi. SLIKA SA NAJVIŠE GLASOVA OSVAJA NAGRADU! Share-ujte što više i osvojite nagradu! Sve neprimerene slike neće biti prihvaćene.

Nagrada:
Vaučer od 1000e za studije na Fakultet Informacionih Tehnologija - Univerzitetu Metropolitan.
[ miki069 @ 23.05.2012. 22:26 ] @
Pitao sam da li je Toma diplomirao na ovom univerzitetu?
Odgovor je jeste.
To je isti - Alfa univerzitet, naslednik "Braća Karić" univerziteta.

http://www.alfa.edu.rs/fakultet-za-menadzment-novi-sad/node/11

[ ZeIjk0 @ 24.05.2012. 09:50 ] @
@miki069 Niste u pravu, u pitanju su dva razlicita univerziteta
[ miki069 @ 25.05.2012. 01:39 ] @
Piše da je u pitanju Alfa univerzitet.
Evo crno na belo: http://www.famns.edu.rs/O_fakultetu/pismo-upuceno-medijima.html

Ne znam što bežite od toga. Toma vas je "besplatno" izreklamirao.
Nije bilo koji univerzitet mogao da školuje predsednika, o njegovom trošku.
[ ZeIjk0 @ 25.05.2012. 10:48 ] @
U pravu ste, pise crno na belo da univerziteti nisu isti ;)
[ Vic @ 28.05.2012. 09:34 ] @
Ja stvarno ne razumem da neki ljudi ovde vode neke polemike, a najosnovnije ne razlikuju. Sta bi trebalo da pise da bi neko uspeo da ukapira da se ne radi o istim univerzitetima. Jedan je u BG drugi u NS.
[ ZeIjk0 @ 04.06.2012. 11:55 ] @
Najbolja fotografija sa društvom (Exit, Sensation, more ...)!
http://www.facebook.com/Univer...tropolitan/app_255558194495800
Nagrada:
Prvo mesto je letovanje na Zakintosu za jednu osobu Drugo mesto četvorodnevna karta za EXIT. Treće mesto dvodnevna karta za Belgrade Calling festival na Ušću.

Propozicije takmičenja:
Učesnici treba da pošalju fotografiju sa društvom (Exit, Sensation, more ...). Fotografije moraju biti autorske.
Veličina fotografije ne sme biti manja od 1204x768 piksela.
U propratnom tekstu (caption) obavezno navesti ime, prezime i mesto druženja.
FOTOGRAFIJA SA NAJVIŠE GLASOVA OSVAJA NAGRADU!
Share-ujte što više i osvojite nagradu!
Sve neprimerene fotografije neće biti prihvaćene.
[ ZeIjk0 @ 12.06.2012. 15:27 ] @
Umanjenje školarina od 50% za najsiromašnije opštine

Univerzitet Metropolitan, kao društveno odgovorna institucija, u cilju borbe protiv siromaštva, želi da pomogne mladim ljudima i da doprinese ravnomernom regionalnom razvoju Srbije i ostanku mladih ljudi u svojim sredinama.

Univerzitet Metropolitan, budućim studentim koji žive u najsiromašnijim opštinama, pruža mogućnost da uz umanjenje školarina od 50 %, studiraju u svom gradu, primenom tehnologije učenja preko Interneta.

Budućim studentima su dostupni sledeći studijski programi:

Informacione tehnologije
Marketing menadžment
Operacioni menadžment
Menadžment IT sistema
Menadžment u sportu
Dizajn štampanih medija
Dizajn interaktivnih medija
Modni dizajn

Umanjenje školarine od 50%, uz mogućnost plaćanja na 12 mesečnih rata, važi za buduće studente iz sledećih opština: Merošina, Bojnik, Trgovište, Malo Crniće, Tutin, Bela Palanka, Svrljig, Bosilegrad, Golubac, Kuršumlija, Ražanj, Gadži Han, Sjenica, Žagubica, Medveđa, Rekovac, Blace, Crna Trava, Žitorađa, Vladičin Han, Mali Zvornik, Plandište, Žitište, Preševo, Bujanovac, Kučevo, Babušnica, Vlasotince, Lebane, Mionica, Prijepolje, Krupanj, Rača, Doljevac, Varvarin, Ljubovija, Brus, Knjaževac, Petrovac, Aleksinac, Ivanjica, Nova Varoš, Svilajnac, Čoka, Priboj, Surdulica.
[ ZeIjk0 @ 15.06.2012. 13:53 ] @
Univerzitet Metropolitan zauzeo 5. mesto na prvom studentskom rangiranju fakulteta!
http://www.metropolitan.edu.rs/sr/vesti/vest.dot?id=45874
[ damson74 @ 24.06.2012. 20:01 ] @

Studenti Univerziteta Metropolitan zauzimaju najviša mesta na svetskim takmičenjima u programiranju.
Studenti Univerziteta Metropolitan svetski prvaci na Oracle ThinkQuest takmičenju
[ damson74 @ 25.06.2012. 12:45 ] @
Na Univerzitetu Metropolitan u sredu, 27.juna 2012, biće održana četvrta Konferencija “ BISEC 2012 ” o bezbednosti informacija, koju organizuje Univerzitet Metropolitan i Matematički institut Srpske akademije nauka i umetnosti.
Detaljan program i spisak izlagača možete naći u programu konferencije, koji se nalazi u na sajtu www.bisec.rs
[ damson74 @ 09.09.2012. 22:00 ] @
Seminar "Fluid motion in the cochlea under compressive excitation" na Univerzitetu Metropolitan

U petak, 14.09.2012, sa početkom u 13h, na Univerzitetu Metropolitan, prof. dr Charles Thompson će održati seminar pod nazivom Fluid motion in the cochlea under compressive excitation.

Prof. Charles Thompson - biografija
Dr. Thompson je redovan profesor na University of Massachusetts, kao i direktor istraživačkog centra Center for Advanced Computation and Telecommunications. Dr. Thompson je osnovne studije završio na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta Njujork (New York University), magistrirao je na Elektrotehničkom fakultetu Politehničkog instituta Njujorka (Polytechnic Institute of NewYork), a doktorirao je na akustici na Massachusetts Institute of Technology (MIT). Dr. Thompson je pored University of Massachusetts radio i na Virginia Polytechnic Institute i Bell Laboratories. Za svoj rad u Bell Laboratories, dr Thompson je dobio prestižnu nagradu američkog predsednika, US Presidential Award for Excellence in Mentoring. Takođe je dobitnik i sledećih nagrada Tau Beta Pi Eminent Engineer, James E. Blackwell Scholar i AT&T Bell Laboratories Cooperative Research Fellowship; referenciran je u Who's Who among African Americans, Education, and Technology Today, American Men and Women of Science i West Babylon Alumni Hall of Fame. On je senior member of IEEE, Fellow of the Acoustical Society of America i član udruženja American Physical Society and Sigma Xi.