[ Edgyboy @ 28.08.2007. 19:29 ] @
Ne znam da li ste čuli za blogexplosion.com, ali evo mog iskustva:

Pre više od mesec dana prijavio sam se za njihovu bazu računajući da je još jedna u nizu blog direktorijuma, nakon čega sam je zaboravio. Nedavno (pre recimo 2 nedelje) admini su me kontaktirali i javili mi da je moj blog (na engleskom, a tema je humor) prihvaćen.
Tek pošto sam otišao na members area, skontao sam koja je šema.

Znači, za sve koji ne znaju: odlaskom na surf members, otvara se prozor u kojem se vrte tuđi blogovi. Na vrhu ekrana nalaze se razne opcije i najbitnije, baner koji odbrojava 30 sek prilikom otvaranja svakog novog bloga. Surfer mora da ostane minimum tih 30 sek pre nego što može da klikne na verifikacionu skriptu koja potom prikazuje novu stranu.
Dve posete jednake su 1 kreditu, a 1 kredit jednak prikazivanju korisnikovog bloga drugom surferu.
Zarađeni krediti se mogu rasporediti po nahođenju, ako korisnik ima više blogova. Naravno, ima još detalja i opcija (refferals, blog battles) ali to je u osnovi glavna šema. Takođe, servis je predviđen isključivo za blogove i to na engleskom.

Sajt tvrdi da će podići vaš saobraćaj i za mene je to i učinio. Moj blog imao je stvarno bednu dnevnu posećenost (recimo 1.5 poseta dnevno), a sada ima nekoliko puta veću, iako i dalje realno bednu :) (do sada oko 7 dnevno)

Mislim da je problem što većina, kao i ja, samo okreće strane za dodatne kredite, bez zalaženja u sadržaj svake prikazane strane. Sa druge strane, ja sam našao nekoliko zanimljivih blogova, iako možda 10 na 250+ strana (doduše, većina blogova se ponavlja). Takođe, većina, ako ne i svi korisnici blogexp su blogeri, pa sve malo zvuči kao staro "blogeri koji čitaju druge blogere" kolo.

Opet, blogexp mi je zaista povećao saobraćaj, a momenat sa surfovanjem i osvajanjem kredita je nekako zabavan i zarazan. Takođe, ako neko primeti moj blog i postane redovan po istom tempu kao ja (1 zapamćen na 20tak pogledanih) zadovoljan sam.

Čini mi se da većina nema previše dobro mišljenje o ovakvom tipu servisa.
Zanima me koja su vaša iskustva (ako ih imate) i šta mislite?
Da li gubim vreme dok bi trebao da optimizujem za search ili ostavljam šaljive komentare na drugim humor blogovima, u nadi da ću uspeti da razmenim linkove?

p.s. koliko vidim, nije bilo priče o blogexp, ali nisam gledao detaljno. Ako grešim, molim admine da obrišu post, a ostatak čitalaca da me slobodno podvrgne svom gnevu!
[ acca3 @ 28.08.2007. 21:38 ] @
Ja sam odavno clan blogexplosion ali dugo nisam nimalo aktivan. Ima tu i pozitivnih i negativnih strana. Zavisi sa kojim si ciljem tamo. Dobro je sto naidjes na razlicite blogove dok surfujes pa dobijes i poneku ideju za svoj blog. Nailazio sam i na zanimljive blogove koje bih stavio u bookmarks. E sad, koliko znam, ne bi smeo da ubacis svoj blog koji ima adsense u mrezu jer su surf sajtovi (traffic sa surf sajtova, preciznije) zabranjeni. A sto se tice posete, naravno da je bolje vreme upotrebiti na seo i pisanje novih postova, ali ako ti je blog zaista zanimljiv mozes da dobijes i nekog stalnog posetioca na taj nacin. Mislim da je korisno za blogere koji pisu o stvarima zanimljivim i korisnim za ostale blogere, narocito ako je blog nov pa da i to bude jedan od nacina pocetne besplatne promocije.
[ Edgyboy @ 28.08.2007. 23:09 ] @
Pa, sajajno, upravo sam obrisao blog sa blogexpl.

Budući da sam korisnik Adsens programa, čini se da učestvovanjem u surf razmeni kršim Google TOS. Znači, mogu da koristim takav servis, ali ukoliko klik na oglas pokaže putanju preko treće stranke (blogexplosion, u ovom slučaju) veliki G će ugasiti moj račun.

Acca3 - hvala za informaciju! Izgleda da je moje čitanje TOS, uprkos svim savetima, moglo da bude malo detaljnije.
Nadam se da će mi sutra nalog i dalje biti aktivan.