[ Karlo Gavric @ 29.08.2007. 19:55 ] @
Zanima me da li ima neki player s playlistom... kada ubacim pjesme da mi ih ne "baca" u svoj folder (tj. da ih ne kopira u svoj play direktorij iTunes), nego da ubacim pjesme da bi ih samo poslusao i da stoji tu kao playlist, nasao sam neki TooPlayer ili sl. ali nema playlist nego samo pjesmu po pjesmu ubacivati..., i isto Audion 3 ima slicno ali nisam bas odusevljen "logikom" njegovom!!!

Unaprijed hvala... - temu nisam nasao da bi se ticala ovoga (playlist i sl. vec navedeno)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.08.2007. 20:43 ] @
ToolPlayer..prebaci ceo folder na njega i on će ti pustiti sve stvari iz tog foldera.

Onda je tu Cog player, ali mi se on npr. nije svideo. A tu je i VLC..on ima playlistu..samo prevuci sve što želiš na njega i otvori playlistu :)
[ Karlo Gavric @ 29.08.2007. 23:54 ] @
Primjetio sam... TooPlayer, kada pokrenem neku pjesmu u folderu ako ih ima vise on ih "ubaci" sve u sebe u neku nevidljivu svoju playlistu, tu su... ali nema da vidim popis nego moram da shaltam napamet do neke pjesme!!!

VLC preferiram samo za DivX!!!

Cog sad pogleda screenshot, i cini se kao nesto takvo... ono sto sam mislio je tipa Winampa na PC-u da ne moram nista dodatno da radim kada hocu da poslusam neku pjesmu ili jednostavnp kratkotrajno da imam playlistu - dakako da ne bi mjenjao iTunes (ali ne trebaju mi svakakve gluposti u njemu od mjuze)!!!

U svako slucaju hvala puno ako nekome jos padne neki pametan samo nek se javi, pretrazio sam jos neke ali nisam nasao bas nesto tako!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.08.2007. 00:19 ] @
I ja VLC koristim samo za filmove, ali prvi put danas na poslu pustih i mp3 u njemu..i radi..šta ima veze :)

Cog je malo..hmm..čini mi se da je mogao biti mnogo bolje optimizovan.

Ja uglavnom koristim iTunes i za ta privremena slušanja muzike, pa onda samo u Recently Added playlisti obrišem te mp3-jeve i bacim u Trash :)
[ DS_Store @ 30.08.2007. 02:37 ] @
U pravu si za Cog. Ipak, čini mi se da je i dalje najpogodniji za ovo što Karlu treba.

Karlo, što se tiče prebacivanja pesama u folder kada se ubacuju u listu, to je moguće promeniti u iTunes. U novijim verzijama to se nalazi pod iTunes > Preferences > Advanced > Copy files to iTunes Music folder when adding to Library. Tako ćeš samo ubacivati pesme u plej listu a da ih ne kopiraš na disku.

Ipak, to ne menja mnogo utisak da je iTunes bloatware :}

Recimo razni Apple Script-ovi mogu olakšati rad (npr. brisanje fajlova s nepoznatom putanjom iz Library-ja, itd.). Ovde ima lepa kolekcija:
http://dougscripts.com/itunes/
[ madamov @ 30.08.2007. 10:15 ] @
Kada imaš muzičku kolekciju od 60 GB kao ja onda je iTunes super. B)
[ Karlo Gavric @ 30.08.2007. 10:36 ] @
Ovo sam predvidio :D @DS_Store za iskljucivanje kopiranje sadrzaja...

@Madamov... dakako... imam mjuze xxxGB, ali posto mi je ovo MB Pro (prenosnik) koji ne stoji sam kuci necu da ga punim onim sto mi "ne treba", tj. necime "ma nek samo ima", dok je na PC desktop naravno ima toga ludnica!!!

P.S.
Ove script sto rece... pala mi je jedna ideja... da nema slucajno neka koja ce kada npr. izbrisem to s nekog mjesta npr. desktopa da izbrise automatski iz liste iz iTunesa... dakako da ne dira iTunes library njegov gdje kopira... a isto tako da ako promjenim folder lokaciju s desktop na neku drugu (iTunes skonta i svira i dalje) ali da ih ne brise... nego samo u slucaju prisanja sa Harda?!

THX
[ DS_Store @ 30.08.2007. 11:43 ] @
Auf, ne znam baš za taj skript, to je malo specifično... Svejedno, pročačkaj malo po onom linku, svašta ćeš korisno naći.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.08.2007. 16:46 ] @
Citat:
Karlo Gavric: Ovo sam predvidio :D @DS_Store za iskljucivanje kopiranje sadrzaja...


Verovatno s razlogom, jer to podrazumeva da posle slušanja te muzike odeš i vratiš podešavanja na prvobitna :)

Citat:
Karlo Gavric: Ove script sto rece... pala mi je jedna ideja... da nema slucajno neka koja ce kada npr. izbrisem to s nekog mjesta npr. desktopa da izbrise automatski iz liste iz iTunesa... dakako da ne dira iTunes library njegov gdje kopira... a isto tako da ako promjenim folder lokaciju s desktop na neku drugu (iTunes skonta i svira i dalje) ali da ih ne brise... nego samo u slucaju prisanja sa Harda?!


Mislim da nešto takvo nećeš naći. Suviše je komplikovano za izvesti, a stvar je tako jednostavna za uraditi na neki drugi način :)
Ako želiš da koristiš iTunes za privremeno slušanje muzike, mislim da je najjednostavnije to da ih iz Tunes-a brišeš (kad radiš delete, prvo te pita da li da ih ukloniš iz Lybraryja, a onda i da li da fajlove fizički prebaci u Trash).

Takođe, pogledaj i alatku iTunify. Ona mi je najveća pomoć za upravljanje iTunesovom bibliotekom.
[ Dachaz @ 30.08.2007. 18:14 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Verovatno s razlogom, jer to podrazumeva da posle slušanja te muzike odeš i vratiš podešavanja na prvobitna :)


Ermmm, ne?
Novu muziku kopiraš u Library tako što držiš Option dok prevlačiš folder sa muzikom na iTunes prozor, a za neki random click samo obrišeš referencu (mislim, normalno obrišeš "iz biblioteke" a on u stvari obriše nekoliko redova iz .plist-a)