[ viss02 @ 30.08.2007. 03:19 ] @
Preporučite mi neki program sa kojim mogu da kriptujem neki fajl, npr. jpg, avi, txt (formati koje najviše koristim). Cilj ovoga je da sprečim kevu da mi gleda slike sa devojkom sa žurke od sinoć ...
Do sada sam koristio "dsCrypt v1.10" ali sada kada vidim kakvi sve algoritmi sve postoje, više nisam siguran u stari program.
Program je free tako da ću da ga objavim ovde...

[Ovu poruku je menjao viss02 dana 30.08.2007. u 16:52 GMT+1]
[ MILDzA_1 @ 30.08.2007. 11:11 ] @
TrueCrypt 4.2a
Mislim da je besplatan, ja ga dobih uz flash memoriju.(2.7MB)

Mozes da enkriptujes i celu particiju ili da uzmes koliki hoces deo HDD. Znaci ne kriptuju se pojedinacno fajlovi vec odredjeni prostor.
Radi na principu montiranja virtualne particije za koju ti trazi sifru. Posle jednostavno prebacis sve sto zelis na tu virtualnu partciiju. Kada nije montirana ti vidis samo jedan fajl koji je nemoguce otvoriti.
Uz njega dolazi manual na 105 stranica. Mozes da biras algoritme za enkripciju: AES, Triple DES, Blowfish, Twofish, CAST5 itd. kao i HASH algoritme. Kad ga podesis vrlo je lak za upotrebu, montiras particiju, prebacis slike tebe, tvoje devojke ili koga vec i demontiras je.
Posto je dosao uz flashku naravno da mozes da i na njoj vrsis enkripciju.
Po meni jedini problem je da ti neko ne obrise taj fajl u kojem se nalaze podaci.

Neznam za tvoju kevu ali moja sigurno ne moze da provali sta je na disku.