[ VRider @ 01.09.2007. 17:19 ] @
Voleo bih da ljudi ovde podele informacije (vise ili manje proverene) po pitanju odgovora wireless provajdera na povecanje brzine aDSL prikljucaka za iste pare.
Takodje, ako je neki provajder najavio neke promene svojim korisnicima, slobodno kazite...
[ Slobodan Milivojevic @ 01.09.2007. 18:27 ] @
Citat:
02. 08. 2007.
Od 1.og Septembra 2007. Exe Net će duplirati protoke na Internet Home i Flat Home paketima. Ostalim paketima biće korigovane i cene i protoci. Za detalje uskoro pogledajte novi još povoljniji cenovnik sa paketima od jednog do nekoliko megabita.


Odluka je promenjena tako da se brzine dupliraju 5. septembra. Informacija dobijena od tehnicke podrske ovog prvajdera.

U pitanju je Wireless/Cable (Ethernet LAN) ISP iz Nisa, kog ja koristim.

http://www.exe-net.net/
[ nine_velteko @ 02.09.2007. 00:07 ] @
U Madnet-u su rekli kao bice ali ne zna se koliko ni kada
[ Librabicboj @ 02.09.2007. 19:11 ] @
I sta sad mi , korisnici wireless-a, da radimo?
Da prodamo svoju skupo placenu opremu, za male pare pa da se prijavimo za aDSL i da pocnemo za iste pare koristimo vece brzine interneta?
Sta da rade oni koji nemaju uslova za aDSL? Da sednu kuci i da placu ili da cute i da se zivi ne cuju, da im ne bi i takvo zadovoljstvo ukinuli!!!

Ili da cutimo bar mesec dana da vidimo sta ce se desavati sa aDSL-om, jer vec se pojedni na forumu zale da im povecanje protoka donelo samo probleme i da se pate sa cestim pucanjem veze!! I da u jednom trenutku da imaju dobar protok, da bi za koji minut dobili katastrofalan protok!
A nije im neki net, kako to da imaju 1024/128kbit/s, a SpeedTest im pokazuje da ima 886kbit/s download i upload 96kbit/s!!!!!!!!
Pa gde je tu 1024/128?????????
Prosto mi se ne isplati da napustim wireless!
JA bre imam 256/256 non-stop!!!! I to za 1500Din!
A 5-6KB/s razlike bar meni znace mnogo kad vucem sa rapida fajl od 100MB!!!

A nasi ISP-ovi se ne oglasavaju niti nam pustaju veci protok ka netu, za istu cenu!
Nigde nema informacija da ce neki wireless ISP poceti da duplira brzine!
Mozda oni misle da je internet preko wireless-a skuplji, pa ga i treba skuplje prodavati krajnjim korisnicima!
Da im nece mozda TELEKOM dati popust kad kupju od njega protok za ADSL, a za wireless im naplatiti po staroj ceni?

Iskreno se nadam da ce svi ISP-ovi se otrezniti i povecati bar protok za download i korisnicima wireless interneta!!!!

[ VRider @ 02.09.2007. 19:24 ] @
Da se ti ne svadjas malo sam sa sobom?
[ Librabicboj @ 02.09.2007. 20:12 ] @
Citat:
VRider: Da se ti ne svadjas malo sam sa sobom? :)



HA, ha, ha....

Znas kako kaze sultan iz filma Crni Gruja:

Moze bit' a i ne mora


Ma nervira me sto wireless ISP-ovi cute ko zaliveni, kao da smo mi glupi pa da ne znamo da je Telekom povecao protok na ADSL-u.
A mi sada sto smo na wireless-u pu.. ..q..ac sa malim brzinama!
Naravno uvek mozemo da predjemo na aDSL, a sta cu onda sa wireless opremom koju sam platio 200eura?
[ VRider @ 02.09.2007. 22:46 ] @
Ako imas mogucnost da predjes na aDSL, predji.
Sta ces sa opremom? Pa neces da je bacis, to je sigurno. Oprema moze da se proda, mozes da je iskoristis da se nakacis na neku community mrezu, mozes da je pozajmis nekom bratu/drugu/whatever koji nema mogucnost za aDSL.

Na kraju krajeva, kao sto vidis, neki provajderi su vec najavili promene brzina/cena. Daj im samo vremena. Keep on chillin'.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.09.2007. 09:27 ] @
Ups:
Citat:
Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!
" Dobar deo dupliranja brzina podnece provajderi jer Telekom u veleprodaji nije snizio cene internet konekcija vec je ponudio potpisivanje ugovora na godinu dana, dve ili tri, uz maksimalni popust od 40%. Uz takav popust i dupliranje brzina, nece svi provajderi moci da pokriju troskove u istom procentu kao i dosad, a posebno manji provajderi, koji obicno zakupljuju manje i ekonomski nepovoljnije pakete. Dakle, neke druge usluge ce trpeti i nece doziveti pojeftinjenje (npr. dial-up itd...) kako bi se odrzale maloprodajne cene ADSL pristupa nametnute trzisnim cenama Telekomovog ADSL servisa. Pride, samo uz trogodisnju vernost provajderi mogu da imaju pozitivnu racunicu, a u tom periodu vise je nego izvesno da ce biti doneta regulativa da se moze povezati sa inostranstvom. Dakle, Telekom se obezbedjuje ukoliko se potpise trogodisnji ugovor, a ukoliko se provajder odluci za neku drugu varijantu, onda ce sam kreditirati celu egzibiciju i rizikovati dok ne dobije fer mogucnost da se konektuje na nekog drugog kvalitetnog ponudjaca internet konekcija u zemlji ili inostranstvu. Tipicno koriscenje monopolskog ili dominantnog polozaja... "


I zasto onda wireless provajderi cute? ADSL provajderi se jednostavno ne pitaju nista, Telekom je jednostavno odvrnuo ADSL portove, pa ko se kako snadje... Dok ce se wireless provajderi prvo snaci, pa onda povecavati protok, i nece dozvoliti situaciju kao na Neobee i Beotel ADSL-u.
[ bachi @ 03.09.2007. 10:19 ] @
... May the force be with you VRider Skywalker, that is your destiny!
> Takodje, ako je neki provajder najavio neke promene svojim
> korisnicima, slobodno kazite... :)

www.kbcnet.co.yu

3. 9. 2007
Obavstenje: KBCnet od 15. do 30. septembra radice na unapredjenju i
instaliranju novih servera i servisa. Radovi nece uticati na rad
dosadasnjih servisa. Novo unapredjenje omogucice Korisnicima KBCnet
mreze nove atraktivne pakete sa jos vecim brzinama pristupa. Novi
servisi kao i novi VPN serveri bice pusten u rad u periodu od 1. do 15.
oktobra 2007. selektivno.



Tako da - strpite se, biće, moraju da i oni dupliraju inače su
istorija. :D
[ Slobodan Milivojevic @ 05.09.2007. 09:27 ] @
Evo sta su mi rekli iz tehnicke podrske exenet-a:

Citat:
nazalost Telekom nije ispostovao svoje obecanje da ce do 5.septembra da
izvrsi povecanje
naseg linka. Dobili smo novo obecanje da ce to biti do kraja nedelje.

Dok ne dobijemo prosirenje linka ne mozemo da povecamo protok korisnicima.
Hvala na razumevanju.


Tako da jos cekamo, ali zato je Telekom svoj ADSL setovao jos 31. avgusta, pa su neki ADSL provajderi imali problema upravo iz razloga sto telekom nije na vreme povecao protoke...

Da ne zivim u Srbiji mislio bi da me neko gadno zavlaci.
[ Dj-Ole @ 05.09.2007. 22:33 ] @
Evo sta kaze moj provajder Sohosistem iz Smedereva.

od 9. septembra promena paketa tj. uvecanje protoka (upload i download) za sve korisnike HOME i PRO paketa.
Za korisnike BIZNIS paketa uvecanje brzine je za 20%.

SOHO WDSL HOME PAKET: 100/200/400/600

100kbps download + upload 50kbps + heppy houer 200kbps + 512kbps soho mail/ ftp = 590 din.
200kbps download + upload 100kbps + heppy houer 400kbps + 512kbps soho mail/ftp = 990 din.
400kbps download + upload 200kbps + heppy houer 600kbps + 512kbps soho mail/ftp = 1590 din.
600kbps download + upload 300kbps + heppy houer 800kbps + 512kbps soho mail/ftp = 2990 din.
[ nokconn @ 08.09.2007. 23:27 ] @
Madnet jos uvek nije povecao brzinu... ako jos neko vreme ostane ovako moracu da precem na adsl... i prezaliti opremu :(
[ yolja624 @ 09.09.2007. 09:57 ] @
kod wifi provajdera postoji jedno zanimljivo ogranicenje - maksimalan protok po jednom AP :D U tom svjetlu posmatrajte njihovo "cutanje" o dupliranju protoka korisnicima :P
[ Slobodan Milivojevic @ 09.09.2007. 10:50 ] @
Pa ukoliko je dovoljno dobar provajder, on ce naci za shodno da postavi jos pristupnih tacaka, i time poveca kapacitet svoje mreze. Veci problem predstavlja link ka internetu.
[ yolja624 @ 10.09.2007. 08:36 ] @
Bas :D
Link ka netu od isp je uglavnom manji problem nego problem koji imaju vezano za sam WiFi - danas linkovi nisu tako kriticni kao prije par godina. Zivio DSL!

Sam standard 802.11b je zamisljen za druge namjene od ovih koje sad obavlja! Ne moze to bez kabla!

Prica o pristupnim tackama:
Ako sad taj ISP na nekoj zgradi ima 2 AP koji im pokrivaju cca 40 korisnika - on mora da racuna da za ta 2 ap mora da obezbjedi bar 4 mbita protoka. E sad, ako to duplira i sad treba da prosledi 8 mbita? na ta 2 ap nece moci, vec ce morati da stavi jos dva i da podjeli korisnike na po cca 20 po AP. Super, racunica je ok. Ali sad ide fizika! Ta 4 ap-a ce poceti da smetaju jedan drugom - garantovano! Ako nista drugo, ometace prijem od korisnika na koji nema sanse da se utice - i time cjela prica o dupliranju protoka kod WiFi ISP dobija otuzan prizvuk. Korisnici ce sa 256 kbita dobiti povecanje na nazivnih 512 kbita ali ce realno zbog svih problema imati opet cca 256 kbita. Tresla se gora - rodio se mis! :P

Nego - ko god moze da predje na cable/adsl nek to cini sto prije. Ako WiMax ubrzo ne "proradi" - bezicni NET ce postati ono sto je i trebao da bude - Comunity network.

Pozdrav
[ VRider @ 10.09.2007. 17:59 ] @
Ne znam samo kako onda funkcionisu tolike community mreze bez ikakvog ogranicavanja brzine...
[ Zekica @ 10.09.2007. 18:23 ] @
Citat:
yolja624:
Sam standard 802.11b je zamisljen za druge namjene od ovih koje sad obavlja! Ne moze to bez kabla!
Ako sad taj ISP na nekoj zgradi ima 2 AP koji im pokrivaju cca 40 korisnika - on mora da racuna da za ta 2 ap mora da obezbjedi bar 4 mbita protoka. E sad, ako to duplira i sad treba da prosledi 8 mbita?


Zato danas vecina (ozbiljnih) wifi provajdera koristi ili opseg na 5.8GHz (802.11a) ili ako koriste 2.4GHz, to je samo za vezu sa krajnjim korisnicima i to uglavnom ne preko standarda 802.11b vec 802.11g. 802.11g koristi i faznu (PSK) modulaciju pored ostalih, i tako povecava protok do 5 puta. Tako da na mestima gde je opseg na 2.4GHz relativno slobodan, koristi se 802.11g (sa kvalitetnim antenama - retko se koriste Omni antene, vec se koriste Sektor za AP-ove provajdera), a gde je 2.4GHz opseg prepunjen (Beograd uglavnom), provajderi koriste i 5.8GHz za vezu sa korisnicima (802.11a standard). Tako da ako taj provajder ima bas ali bas lose izprojektovanu mrezu, onda ce biti problema. Ovako ne bi trebalo da bude.

Citat:
Ako WiMax ubrzo ne "proradi" - bezicni NET ce postati ono sto je i trebao da bude - Comunity network.


WiMax je bolji od WiFi standarda jedino po tome sto to kod njega moze da se planira slanje paketa (u vremenu) za razliku od WiFi i LAN standarda gde je vreme slanja paketa odredjeno pukim slucajem. Ovo omogucava samo mnogo bolju kontrol Kvaliteta Servisa (QoS). Naravno, tu je i veci protok, ali on nije toliko ispred WiFi standarda da predstavlja problem provajderu.

I jos jedna stvar: duplo veca brzina ne znaci i duplo veci protok na mrezi (on ce biti duplo veci u najgorem slucaju, ali to se ne desava bas tako cesto) - zato i Community mreze sasvim lepo rade (jer se podatci izmedju korisnika relativno brzo prenose i vise od 95% vremena je link prazan). Kad bi bilo koji provajder garantovao protok, takav internet bi i na zapadu bio preterano skup.

Moj provajder jedino ceka telekom da im oni prosire link, kako bi korisnicima povecao brzine. Oni su jos ranije imali problem sa kapacitetima wifi mreze, ali to se resava tako sto se stavi jos jedan PtP link izmedju dve lokacije na drugom kanalu, tako da nije tacno da je wifi provajderima najveci problem sama wifi infrastruktura.
[ dulsrules @ 11.09.2007. 00:31 ] @
ArtCommunication je duplirao brzine pre neki dan. Ja sam presrecan. Ne menjam taj provajder niti cu da predjem na ADSL.

http://www.artcommunication.co...k=view&id=14&Itemid=30
[ yolja624 @ 11.09.2007. 08:31 ] @
@ Zekica
Druze, upravo o tome i govorim! Ozbiljni provajder na 5GHz? Pa nema to - jer to zahtjeva i ozbiljnog korisnika koji ce da plati karticu u a modu! A koliko takvih korisnika ima? Malo!
Slazem se sa tobom da dobro projektovana mreza moze dosta toga... ali ja jos nisam vidio takvu. Uglavnom je sistem, gdje ima zgrada AP posadi i digni mu snagu na sto je vise moguce. Tu je sve receno.

poz
[ VRider @ 11.09.2007. 11:52 ] @
Nisam siguran iz kog vremena si ti javljas , ali danas su kartice koji podrzavaju 802.11a dostupne vec od ~40 evra. Tako da "ozbiljnih" korisnika ima koliko hoces.
Ovo sa sadjenjem APova je verovatno bio slucaj u startu, ali, prednost wirelessa je upravo to sto, ako zelis, mozes za par dana potpuno da prekonfigurises mrezu i postavis nove linkove...
[ yolja624 @ 12.09.2007. 08:29 ] @
iz realnog vremena... nema potrebe da budes neprijatan!
Poenta je u tome sto "neuke" wifi korisnike tesko mozes da ubjedis da daju cca 40 EUR - kad za 20 imaju 802.11b/g... A to sto postojeci wifi isp odavno imaju infrastrukturu iz (kako ti kazes) proslog vremena - to sad i njima predstavlja dodatni problem - konfigurisanje mreze da radi u a modu! To su dodatni troskovi i tesko da ce se u svjetlu ovog topica taj ISP da krene sa novim izdatcima.
Ukratko ko moze na ADSL - trkom ;)
[ Slobodan Milivojevic @ 12.09.2007. 10:21 ] @
@ yolja624:

Mislim da se iz posta mog brata videlo da se ne koristi uvek 802.11a za vezu sa krajnjim korisnikom. Ovo se primenjuje uglavnom tamo gde je opseg na 2.4GHz prenatrpan, pa je kvalitet linka vrlo los na 802.11b/g.

Sta kazes o varijanti da se krajnji rezidencijalni korisnici kace sa 802.11g, a da link od samog provajdera do AP-ova bude na 802.11a standardu, negde i sa vise paralelnih linkova na 802.11a. Da provajder koristi sektor antane, i mikrotik router board sa vise wifi kartica na svakoj zgradi?

Mislim da se na ovaj nacin prilican kapacitet jedne pristupne tacke moze obezbediti.
[ deep1977 @ 12.09.2007. 10:51 ] @
Kao da smo se sa par poslednjih poruka udaljili od teme...

Ja sam na LastByte, zvao sam ih telefonom u vezi ovog aktuelnog povecanja brzine.

Kazu da cekaju par dana da se stvar slegne, pa ce biti nesto....Ajde i da vidimo

Pozdrav.
[ bakara @ 12.09.2007. 13:36 ] @
Da li ima neka informacija sta se desava kod maksneta?

[ VRider @ 12.09.2007. 14:40 ] @
@yolja624: Nisam hteo da budem neprijatan (stavio sam i smajli), samo mi je tvoja konstatacija bila malo cudna. Kao da govoris da su retki korisnici sa preko pola gige rama, osim ako nisu "ozbiljni", ali vec odavno nije tako.
@sve ostali: voleo bih da se ovde vise paznje posveti vestima od provajdera, nego diskusiji koliko je to tehnicki izvodljivo, jer tu mozemo u nedogled da se vrtimo u krug. Da rezimiramo. Tehnicke mogucnosti se mogu ostvariti, samo je pitanje koliko je provajdera to sposobno. Jel ovo zadovoljava sve?
A sada nazad na vesti...
[ yolja624 @ 13.09.2007. 08:29 ] @
@vrider
sad je ok ;)

@ Slobodan Milivojevic
Pa moze, samo je pitanje dal se zna / hoce / moze - cijena opreme po pristupnoj tacki postaje znacajno veca...

Pozdrav
[ Bančilo @ 13.09.2007. 18:49 ] @
Bilo bi lepo kad bi nas Marko-Maksnet obradovao,ili bar neka zvanicna najava.
Za sad je ovako
http://www.speedtest.net/result/184274033.png

Izgleda da Marko zakida koji kilobit na UL i preabacuje ga na DL
Samo da i eventualne nove brzine budu ovako tacne.

[Ovu poruku je menjao Bančilo dana 13.09.2007. u 20:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Bančilo dana 13.09.2007. u 20:33 GMT+1]
[ Little Eagle @ 15.09.2007. 20:53 ] @
Što se tiče 'ćutanja' wireless provajdera, stvar je sledeća: Telekom NIJE promenio uslove provajderima. Jedino što je Telekom 'novo' ponudio provajderima je da ukoliko se obavežu na 3 godine dobiju 40% popusta. Jasno je i da sa tom ucenom, to nije dovoljno da pokrije dupliranje brzina. A nisu se svi provajderi opredelili da prihvate ucenu.

Što se tiče ADSL-a, tu nema izbora - telekom je digao brzine na portovima i sad provajderi moraju iz svog džepa da nadoknade razliku u potrošnji interneta.

Što se tiče MadNet-a, kalkulacije su u toku i tokom sledeće nedelje će zvanično biti promenjeni wireless paketi. Koliko tačno znaće se kad bude zvanično, ali postoji velika verovatnoća da budu VEĆE brzine od ADSL-a, i to i u downloadu i uploadu (koji je svejedno par puta brži od ADSL-a).

pozdrav, Nenad
[ reb0rn @ 16.09.2007. 02:05 ] @
Za moje podrucije (okolina Kikinde) je situacija sledeca:
Bus - najavljuje dupliranje brzina vec vise od 2 meseca i samo odugovlace sa time... ceka se da uplate za brzi link telekomu na kojeg su presli 100% sa dosadasnjeg PTT-a linka
GimelNet - ovaj bogami uopste ne najavljuje nikakvo povecanje brzine bar ne u flat paketima, vec jedino u MB paketima (koji barem meni nisu zanimljivi)

inace Bus ima problema sa preopterecenjem AP u selu gde je najveci razlog velik broj debila koji kako bi se najeftinije povezao ima signal ispod -80dB :((

A sto se tice da telekom nije dao bolje uslove provajderima, nije tacno neki su definitivno dobili dosta bolje uslove a poenta je da sva "bagra" od ISP cuti o tome kao i telekom, jednima odgovara monopol a i ovima drugima ispod nije lose ;)
[ nokconn @ 17.09.2007. 05:36 ] @
Citat:
Little Eagle:

Što se tiče MadNet-a, kalkulacije su u toku i tokom sledeće nedelje će zvanično biti promenjeni wireless paketi. Koliko tačno znaće se kad bude zvanično, ali postoji velika verovatnoća da budu VEĆE brzine od ADSL-a, i to i u downloadu i uploadu (koji je svejedno par puta brži od ADSL-a).

pozdrav, Nenad




Pozdravljam vasu odluku, da budu vece od ADSL-a... to bi bilo dobro.
[ vladars @ 17.09.2007. 08:26 ] @
Najvrovatnije da ce i svi WISP podici brzine ili smanjit cene da bi bili konkurentni na trzistu !!!
tako da vreme ce pokazati svoje...
[ mp3men @ 17.09.2007. 09:44 ] @
Evo sta je meni poslao preko e maila moj provajder mynsn.net iz NS-a

Deo e maila:
Moramo
da Vas obavestimo da je to trenutno nemoguce izvesti jer Telekom jos nije spustio
svoje veleprodajne cene (a poznato je da je Telekom zapravo natprovajder svim
ostalim provajderima u nasoj drzavi).
Dupliranje brzine u nsnMrezi bi znatno uticalo na kvalitet nase usluge, t.j. smanjio
bi ga.
Trenutno koristimo agregaciju od 1:10 prema krajnjim korisnicima, sto je jedna od
najmanjih (ako ne i najmanja) agregacija u nasoj zemlji. Dupliranje brzine za sve
korisnike bi znacilo agregaciju 1:20, i na taj nacin nasi Korisnici vise ne bi imali
dovoljno stabilan Internet.
Medjutim, planiramo da uvedemo nove usluge vece brzine sa kojima cemo se pribliziti
a mozda i preteci Telekom.
Trenutno vrsimo testiranja u nsnMrezi u vezi sa uvodjenjem tih novih usluga i
eventualnog dupliranja brzine.

Signal dok ovo kuckam
POSLATO 3607421 Bajtova
PRIMLJENO 17606075 Bajtova

Mada nekad dodje do pucanja veze ili samo zacepi i ni makac.
Poz.



[ Zekica @ 17.09.2007. 13:10 ] @
Evo, upravo je moj provajder povecao downstream protok na Home paketima i korigovao cene svih ostalih. Sada imam 1024/256k za 1990 dinara.

Jedini problem je bio link ka Internetu (Telekomu). Telekom je odugovlacio promenu brzine linka ka internetu.
[ Slobodan Milivojevic @ 17.09.2007. 13:12 ] @
Samo da okacim speedtest rezultat:


Paket 1024/256k naravno exe-net.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 17.09.2007. u 14:39 GMT+1]
[ Librabicboj @ 17.09.2007. 14:54 ] @
Citat:
Zekica: Evo, upravo je moj provajder povecao downstream protok na Home paketima i korigovao cene svih ostalih. Sada imam 1024/256k za 1990 dinara.



Nadam se da ce svi ISP-ovi krenuti da povecavaju protok kao oni......
Svaka im cast.
[ nokconn @ 18.09.2007. 11:17 ] @
Citat:
Little Eagle: u toku i tokom sledeće nedelje



Da li mislite na ovu nedelju ili na sledecu nedelju ( od 24. ).?
[ cukovanny @ 20.09.2007. 20:38 ] @
hmm ovo je dobra i aktuelna tema bar za mene kao radnika/ulagaca u jednu povecu wireless mrezu.
dakle, pravila su davno postavljena telekomovim monopolom o kojem vec i vrapci prichaju i muka mi je od toga...
...shta reci kad su cene vodova (frame relay/optika) od 20.000 din/m pa navishe, a internet od 1600din - 64kbps/64kbps pa navishe do astronomskih 600.000 din za 40Mbps. pogledajte cene Deutche Telekom-a za izn. vodove pa se da zakljkuchiti gde zivimo... eh shto ja to sve pricham ? zato shto je ovo sluchaj - kadija te tuzi , kadija ti sudi ! ONI PRODAJU INTERNET KRAJNJIM KORISNICIMA, A NEKOME SU NATPROVAJDER !!! to se zove nelojalna konkurencija. da zovemo bin ladena i al kaidu ?! valjalo bi.
nasha mreza (u tri grada sa naseljima) se pokriva tako shto drzi cene nize od adsl, a kombinujemo vishe vodova (agregaciju/segregaciju) adsl + frame relay + satelit. JEDINI nachin da se ostane konkuretnim.
josh zanimljivih pitanja: ko je narodu upuco u kosti toliko straha od wirelessa (koji, btw, ima mnogo vece mogucnosti od gajtanskih servisa) i ako je to stecheno iskustvo folksa, ko je kriv za to ???

poz
[ reb0rn @ 20.09.2007. 20:55 ] @
pa niko nsita nije uterao vec je to dosadasnje iskustvo velike vecine korisnika koja ima problema sa jako losim odnosom wifi provajdera na kvalitet svoje mreze kao i samih korisnika,... jer verovatno je svima poznato da kvalitet veze uveliko zavisi od svih ucesnika na toj wifi mrezi a samo wifi isp moze da sankcionise korisnike koje prave problema losim signalom....
telekom kakav takav je, to svi znamo a neosporno je da takva situacija odgovara i dobrim delom ISP-a koji su isto toliko ne koherentni kao i taj isti taj telekom, zasto bi oni ulagali u novu opremu, poprecne veze, linkove ako mogu da i dalje nude limitiran net i gomilaju korisnike.... i njihova zarada direktno raste sa veoma malim ulaganjem...
kod nas ljudi prave mrezu od 100-200 korisnika i zamisljaju da su oni ISP i da treba da zaradjuju par hiljada evra... cak im je i to malo... te korisnike pokriju sa par MBita linka i onda kukaju, navode cene sa telekomovog sajta kad svi znaju da to nisu cene koje provajderi(oni) placaju!
[ VRider @ 20.09.2007. 21:47 ] @
Pa koje cene placaju provajderi? I kako dolaze do tih cena? Ne mozes valjda da se pojavis tamo i kazes "ja bih toliko neta, ali da se dogovorimo za cenu"?!
[ reb0rn @ 20.09.2007. 21:54 ] @
pa naravno da moze... tako radi svaka veca ozbiljnija kompanija u svetu... a taj cenovnik na sajtu je star koliko 2-3 godine?
[ cukovanny @ 21.09.2007. 09:20 ] @
HA !

evo kopam da vam nadjem mail koji sam dobio od IT sektora/njihove radnice u bg koja je zaduzena za provajdere... dok on nedodje, poshto je od pre godinu i po, da kazem da stvarno ima petljavina tamo po telekomu.
jedan moj poznanik je dobio optiku i nekih velikih brzina, po pristojnoj ceni, zato shto mu je neki rodjak tamo - cuko ili maca u telekomu.mislm da placa 100Mbps oko 400.000 din. EH SAD, to je kretenska igra machke i misha. kad ih zovnesh da se interesdujesh, oni te prvo pitaju: "jeste li firma ili provajder???" #!%#!#!^@#* ... ganglije pucaju shta da kazem , pa pomislim kako je u sr sve sje8ano i bubnem: "FIRMA!" ... posle par minuta razgovora sa nekim teh.likom, ja zakljuchim da me je ova prebacila na provajding sct.(gde su cene izn.vodova IHIIIIIIII), i pitam lika da li je to sektor za firme/pravna lica ili provajdere. on kaze za provajdere. onda me vrate kod kuchke, ja joj objasnim da nisam prv, vec firma, a ona me opet prebaci na sct za provajding.
eh... ko uspe da dobije ovog lika shto je na telefonu za firme, on je skresao sebi cenu interneta.
pozz
[ TadiyaKG @ 22.09.2007. 08:50 ] @
Netpro iz Kragujevca cuti. Skoro su premestali servere i prostorije tako da je mozda i to razlog cutanja. Da li neko ima, mozda, informaciju da li ce i u Kragujevcu biti povecanje brzine? Sto se mene licno tice, iz principa necu da prelazim na sbb i adsl tako da mi je sve jedno, ali bih ipak i ja voleo koji kb/s vise :)
[ nine_velteko @ 28.09.2007. 12:14 ] @
Naravno kao i po obicaju nista od obecanja madnet-a.
[ Little Eagle @ 28.09.2007. 14:05 ] @
Citat:
nine_velteko: Naravno kao i po obicaju nista od obecanja madnet-a.


Hm, po običaju, MadNet ispunjava obećanja, evo dela iz obaveštenja preko email-a:

Promena brzina našim korisnicima je već počela i tokom oktobra će svi korisnici biti prebačeni na nove brzine.

WDSL Personal:
128k flat > 200k flat (happy hour 250k), 1000din mesečno
256k flat > 400k flat (happy hour: 600k), 1600din mesečno
512k flat > 800k flat (happy hour: 1500k), 3200din mesečno

WDSL Advanced:
256k flat > 400k flat (happy hour: 600k), 3200din mesečno
512k flat > 800k flat (happy hour: 1500k), 6400din mesečno
1024k flat > 1500k flat (happy hour 2000k), 12800din mesečno

WDSL SOHO:

512k flat po ceni od 2.500 dinara.

U SOHO paket uključen je i hosting jednog domena. Nominalna brzina je u toku radnog vremena 08-18h. Van radnog vremena brzina iznosi 128k.

Za sve Proffesional wireless pakete duplo je povećana brzina upload-a.



[ Azra @ 28.09.2007. 18:07 ] @
Od oktobra 2006 koristim flat Wireless kod provajdera MEDIANIS NIS

brzina 256/256 , ali umesto da se brzina poveca ili duplira od kada su ADSL ovci dobili povecanje Medianis ima neke probleme o kojima ne prica, prekidi u konekciji , brzina opasno varira ( normalno na dole) , zadnjih dana pada na 20kbps ???

Bas bi me interesovala iskustva korisnika Wirelesa Medianis iz Nisa !!

brzinu sam proveravao danas na sajtu Beocity i evo sta sam dobio >>>>>>>>




a evo sta kaze Speedtest




[Ovu poruku je menjao Azra dana 28.09.2007. u 19:21 GMT+1]
[ bakara @ 28.09.2007. 19:01 ] @
Pa ovi sa adsl bi ubili za takav upload
[ Bančilo @ 28.09.2007. 20:39 ] @
To neki obrnuti paket 1/8 ??
[ yolja624 @ 29.09.2007. 07:51 ] @
a lijepo sam govorio da ce WiFi ISP imati grdne probleme da ovo implementiraju...
Povecanje brzine od cca 50% nije "ono" sto radi ADSL...
[ Srdjan M. @ 03.10.2007. 19:00 ] @
Citat:
Promena brzina našim korisnicima je već počela i tokom oktobra će svi korisnici biti prebačeni na nove brzine.


Iako u proslosti nisam bio zadovoljan nedostacima vase mreze (nedostatak javnih IP adresa, lokala, cenom) pozdravljam vasu akciju.
Nadam se da cete i u buducnosti nastaviti ovako...
[ Slobodan Milivojevic @ 03.10.2007. 20:22 ] @
Citat:
yolja624: a lijepo sam govorio da ce WiFi ISP imati grdne probleme da ovo implementiraju...
Povecanje brzine od cca 50% nije "ono" sto radi ADSL...


Ako mislis na medianis, oni nista nisu povecavali.
[ radetatic @ 08.10.2007. 11:57 ] @
Beotel i dalje cuti u Zrenjaninu nisu nista menjali kao najavljuju promene ali ne znaju kad i kakve
[ VRider @ 19.10.2007. 20:10 ] @
MaksNet priprema nesto novo, ali se za sada ne zna sta.
Videcemo cime ce Marko da nas obraduje.
[ Bančilo @ 19.10.2007. 20:21 ] @
Bas me interesuje kakvo ce radovanje da bude, da se ne otegne to kao Madnetu, uskoro nikako da im dodje.
[ reb0rn @ 22.10.2007. 19:33 ] @
BUS internet je danas duplirao brzine
100K - 750din
200K - 1000din
300K - 1400din
400K - 1700din
500K - 2000din

Nadam se da ce i ostali to uradit... sto pre ili nestati sa trzista...
[ costolleumus @ 23.10.2007. 18:40 ] @
Ne videh da je neko pomenuo Ninet!? Ja potpisao ugovor sa njima za flat 512/256 za 1900din i na dan kad sam uplatio oni povecali pakete tako da sad za te pare imam 768/192. Stvarno sam prezadovoljan jer desi se da down padne maximum do 720kbps i upload na 130kbps mada ponekad down zna da prebaci i 800kbps! A koliko gledam cene ostalih provajdera ovo i nije skupo. Jos nisam probao p2p kod njih, cuo sam da ga ne ogranicavaju! Jel zna neko mozda koji port koristi uTorrent kod njih?

www.ninet.co.yu

POZZZ

[ zoki8521 @ 23.10.2007. 21:43 ] @
ja placam kod www.ms012.net 256/128 1200 din. mesecno ali kvalitet je 0,ali sta da radim kad bolje ovde nema
[ VRider @ 21.11.2007. 23:20 ] @
MaksNet je izbacio novi cenovnik.
http://www.maksnet.net/cenovnik.html
Igrali su upravo na onu kartu kao sto sam i pretpostavio. Veca brzina u lokalu, uz povecanje brzina za iste pare, plus u ponudi su neki veci paketi kojih do sada nije bilo.
Marko, hvala! Ako kvalitet ostane kao i do sada - vrhunski - nastavljamo i dalje da se druzimo!
[ Bančilo @ 10.12.2007. 18:40 ] @
Maksnetov surf 1024 paket





Ekstra.

Marko svaka cast.


[ Batadjero @ 01.01.2009. 11:13 ] @
Nije posteno u svakom slucaju za nas koji smo na bezicnom netu em nas kostala oprema em sad nema nista od povecanja brzine...nije postena ali apel ostaje ...i mi bi vecu brzinu
[ lexus-toyota @ 09.10.2009. 22:02 ] @
Ninet povecao brzine.

768/192 Kbps - 10 EUR

1Mpbs/256 Kbps - 12 EUR

1536Mpbs/375 Kbps - 15 EUR

2 Mbps/ 512 Kbps - 20 EUR

3 Mbps/768 Kbps - 25 EUR

4 Mbps/1 Mbps - 30 EUR

6 Mbps / 1,5 Mbps Kbps - 40 EUR
[ vkoja @ 12.11.2009. 12:19 ] @
Blago vama ljudi.Pa vi imate ekstra brzine.Sta mislite da vam je provajder ms012 iz pozarevca kod koga je cena 256/128 1416 din sa pdv-om.Od 2007 godine niti povecavaju brzinu niti spustaju cene.Katastrofa,mislim da to nigde na kugli zemaljskoj ne postoji!!!
[ tox master @ 12.11.2009. 20:56 ] @
To je stvarno previse!
Kod mene u gradu ima jedan provajder kod koga je 256/256 oko 15-16 eura i to nije malo ali ovo kod tebe je ....no comment!
[ fade @ 13.11.2009. 16:07 ] @
Magnet iz Obrenovca, 1000 dinara za 128/128, s tim sto je 128 upload u stvari 64, mereno dosta puta dok sam ih koristio, naravno tehnicka podrska ne zna kako da izvede test i testira brzinu i uvek je do "korisnika"
Cene su iste iako vecina sela u okolini sada dobijaju adsl.