[ milanm2 @ 01.09.2007. 20:48 ] @
Prvi put gledam laptope i to one jeftinije. Za oko mi je zapao jedan iz Toshiba Satellite serije.
Specifikacije kazu ovo
*Intel CeleronM 520 (1.6GHz/1MB/533FSB) 64bit
*Intel 943 chipset
*1GB DDRII (2x512)
*HDD 120GB SATA (5400rpm), DVD-RW DL
*15.4" WXGA 1280x800
*Intel GMA900 graphic up to 256MB shared
*LAN, WLAN 802.11 b/g, 3 x USB, Expresscard slot
*Tezina 2.7kg
*Norton Internet Security 2007
*Microsoft Windows Vista Home Premium
*Garancija 1 godina


Zanima me ima li ko iskustva sa ovim modelom? Kako se pokazao u praksi?

Imate li neku drugu preporuku u tom cenovnom rangu (ovaj je cca 550 evra)?

Je l probao neko da instalira Linux na ovom ili slicnom laptopu? Kakva su iskustva stim?

btw: Koji su procesori bolji po pitanju potrosnje energije: Celerom M ili Turion? Ili drugim recima: Da li mi je bolje da trazim nesto sa Turion procesorom (posto ozbiljniji i skuplji izlaze iz cenovnog okvira)?


Unapred hvala na odgovorima.

[Ovu poruku je menjao milanm2 dana 02.09.2007. u 20:10 GMT+1]
[ PCS @ 02.09.2007. 17:51 ] @
Pa za taj novac cini mi se odlicna ponuda. Sto se tice Celeron M procesora u poredjenju sa Turion-ima, dao bi prednost Turionu. Mada sam imao laptop sa Celeron M procesorom i to slabijim od ovog koji imas u Toshibi ali sam bio prilicno zadovoljan kako radi.
[ Ned123 @ 02.09.2007. 21:38 ] @
Sve zavisi od toga šta misliš raditi na tom laptopu.
Što se tiče Linux-a, jedine probleme možeš očekivati sa zvukom ili WLAN-om. Ostalo bi trebalo raditi bez problema.
[ milanm2 @ 02.09.2007. 22:41 ] @
Ok. Hvala.

Sto se tice Linuxa, zamolicu prodavce da butujem sa nekog user-friendly LiveCDa. To ce mi omoguciti da "na brzaka" vidim da li radi zvucna. Nadam se da prodavci nemaju nista protiv toga ;)

Sto se tice onoga sto sto cu raditi na laptopu, ova konfiguracija mi odlicno "pase".

Svakako bi mi znacilo da neko ko je koristio ovaj racunar prokomentarise autonomiju i sta od portova ima ovaj model, posto te informacije nisam nasao na internetu. Uostalom, vise vredi ziva rec korisnika nego tehnicka specifikacija ;)

btw: Ja sam izdvojio ovaj model jer brend Toshiba uliva vise poverenja od Acera, Fjuitsu-Siemensa i slicnih brendova koji dominiraju budzet klasom laptopa. Je li ovo ispravno razmisljanje? Ili je, mozda, bolje da uzmam neki drugi racunar?
[ Ned123 @ 03.09.2007. 06:48 ] @
Po pitanju autonomije, 20Wh (napon x iznos u Ah) baterije = sat vremena umjerenog rada (približno).
Od portova ovaj laptop ima upravo ono što si i ti naveo: LAN (100Mb), modem, 3xUSB, WLAN, VGA, mic i slušalice.
Za te novce, ako ti pašu performanse i ako laptop nećeš nosati sa sobom, ovaj je odličan izbor. Acer bi još nekako i uzeo u obzir, ali FSC u toj klasi nikako (VIA čipsetovi). Možeš pogledati i neki od HP 530 modela, prilično su kvalitetni za svoju cijenu, mada neznatno slabije opremljeni.
[ darko_zr @ 09.09.2007. 17:36 ] @
ima li ko driver za ovu toshibu za modem i wlan i graficku
kupio sam je u nemackoj imala je vistu na nemackom
i sad sam je pregazio, stavio sam xp i super je!
ali nemam driver za modem i wlan i graficku.
ako iko ima neki predlog slobodno.
gledao sam na toshiba.com ali nema za skinuti.

ustavari ima, ali ne moze server ne radi.
hvala
pozdrav
[ Spanta @ 17.09.2007. 13:19 ] @
Pogledaj u specifikacijama koje su tacne oznake hardvera za koji ti fale drajveri, a onda idi na sajt proizvodjaca te komponente i potrazi drajvere. Ili pogledaj na Toshibinom sajtu ima li drajvera za neki drugi model (ali isti chipset recimo).