[ deyan23 @ 04.09.2007. 20:49 ] @


Nova usluga SBB kablovske televizije, D3 – Digital Entertaiment Center, donosi u domove SBB korisnika savršenu TV sliku, višekanalni ton u filmovima i povećan izbor Pay TV kanala. A sve to je samo početak...

Svaka revolucija ima svoj početak, a onu koja digitalnu televiziju donosi u naše domove označava ove jeseni trenutak kada SBB u svoj kablovski sistem uvodi digitalni kablovski risiver i uslugu, D3 – Digital Entertaiment Center.

Iza tog imena nalazi se san svakog ljubitelja televizije: kristalno jasna i interaktivna TV slika kakvu na ovim prostorima još nismo videli, sa izborom programa kakav je do sada bio čista naučna fantastika.

U prvoj fazi uvođenja digitalne televizije u SBB kablovski sistem digitalni kablovski risiver će koristiti samo pretplanici Pay TV usluge za gledanje svojih omiljenih Pay TV kanala. Ali uvođenje nove usluge neće biti samo obična zamena starog analognog dekodera novom mašinom, ona će označiti značajno poboljšanje kvaliteta slike i tona, kao i drastično povećanje broja kanala koji će se naći u izboru. Svi programi će imati elektronski programski vodič EPG (Electronic Program
Guide) uz pomoć kojeg će moći da saznaju programske sadržaje kanala i do 7 dana unapred, jednostavnim pritiskom na dugme.

U drugoj fazi, koja će uslediti veoma brzo, novi risiver će biti korišćen i za razne interaktivne servise, kao i za usluge koje izgledaju nezamislivo na našim prostorima: Video On Demand (VOD) i Near Video On Demand (NVOD) koje korisnicima dozvoljavaju da sa liste ponuđenih filmova izaberu onaj koji žele da gledaju i da ga „puste” baš onda kada izaberu da u njemu uživaju. Istovremeno će biti i uvedeni i programi sa slikom visoke definicije HD (High Definition), koju trenutno razvijaju samo najrazvijenije države sveta: Japan, SAD i nekoliko država EU.

U daljem razvoju digitalnog sistema možemo očekivati i razne druge fantastične stvari: mogućnost gledanja najvećih sportskih događaja koje domaće televizije ne prenose, mogućnost kupovine ili klađenja direktno preko D3 digitalnog risivera, kao i povećanje ukupnog broja televizijskih kanala koji će biti ponuđeni korisnicima.

Ni to nije sve. Digitalni risiveri druge generacija biće „naoružani” i memorijom velikog kapaciteta (svojevrsnim tvrdim diskom) koji će korisnicima omogućiti da omiljene programe snime i naknadno gledaju, bez ikakvog gubitka kvaliteta. Još jedna divna stvar biće moguća: pauziranje u gledanju direktnih prenosa. Ukoliko gledalac mora da prekine gledanje prenosa fudbalske utakmice, pritisak na
jedno dugme omogućiće mu da čim se vrati (bez obzira da li će to biti za 2 ili 20 minuta) nastavi da gleda prenos baš tamo gde je prekinuo i da ga potom odgleda do kraja...

Kako je sve to moguće? Pametnim korišćenjem digitalizacije slike i tona, (odnosno kvalitetnom kompresijom) propusna moć kablova koji do naših domova donose TV programe je mnogo bolje iskorišćena, a preciznost i lepota televizijske slike ne samo da nije pogoršana, već je dovedena gotovo do savršenstva. To zapravo znači da će digitalni kablovski
risiveri, kada jednog dana budu uvedeni u sve domove SBB korisnika, omogućiti da kompletna kablovska ponuda bude digitalizovana, odnosno da ukupan broj ponuđenih programa naraste i do nekoliko stotina! Pritom, da radost korisnika bude potpuna, iznajmljivanje digitalnog risivera biće potpuno besplatno, a naplaćivane će biti samo dodatne usluge.

Novo doba televizije je pred nama. Uđimo u njega zajedno.

edit: promenjen naziv teme.

[Ovu poruku je menjao Fac Ut Vivas dana 28.01.2013. u 22:50 GMT+1]
[ deyan23 @ 04.09.2007. 20:49 ] @
NAJĆEŠĆA PITANJA U VEZI DIGITALNE KABLOVSKE TV:

01. Da li će se digitalni risiver koristiti samo za Pay TV?

U prvoj fazi samo za Pay TV kanale, ali druga faza, u kojoj će biti uvedeni interaktivni servisi, očekuje se uskoro.

02. Da li će broj Pay TV kanala biti povećan uvođenjem digitalnih risivera?

Da. Uvođenjem digitalnog Pay TV-a generalno se povećava propusna moć naše mreže, tako da će se i u bazičnom i u Pay TV paketu emitovati veći broj kanala nego do sada.

03. Da li će u okviru Pay TV ponude biti uveden neki od PPV (plati pa gledaj) ili VOD (video na zahtev) servisa, koji omogućavaju gledanje novijih filmova i prenose sportskih dogadjaja?

Digitalne tehnologije se više razvijaju u smislu video on demand servisa, tako da ćemo i mi prvo uvesti VOD i NVOD servise, pa tek nakon toga raditi na razvoju Pay Per View servisa.

04. Koliko će koštati pojedinačni filmovi ili prenosi sportskih događaja kada budu uvedene VOD i NVOD usluge?

Cene interaktivnih servisa još nisu određene, ali sigurno je da će kao i cene svih naših drugih servisa biti konkurentne na tržištu.

05. Koliko će koštati iznajmljivanje digitalnog risivera?

Iznajmljivanje risivera biće potpuno besplatno, plaćaće se jedino priključna taksa.

06. Da li će digitalni risiver biti sposoban da korisnicima isporuči petokanalni (DD ili DTS) zvuk, odnosno da omogući takozvani efekat kućnog bioskopa?

Naš risiver je sposoban da korisnicima isporuči petokanalni zvuk ukoliko se odgovarajući programi emituju u tom kvalitetu.

07. Da li će svi dosadašnji korisnici Pay TV morati da pređu na korišćenje digitalnih risivera, ili će oni koji to žele moći da zadrže
i stare analogne boxove?

U gradovima u kojima će biti uveden digitalni servis ne planira se zadržavanje analognog, tako da će korisnici morati da pređu na korišćenje digitalnog risivera.

08. Da li je planirano da digitalni risiveri uskoro preuzmu kompletan „posao” u SBB kablovskom sistemu?

Strateški razvoj SBB-a predviđa uvođenje digitalnog Pay TV servisa na celoj teritoriji Srbije, a zatim i potpunu digitalizaciju svih video servisa na SBB-ovim platformama.

09. Da li to znači i značajno povećanje ukupnog broja programa koje će svaki korisnik moći da gleda?

Digitalizacija nam omogućava uvođenje većeg broja tematskih kanala kao i veći kapacitet za sve vrste programa koji su zainteresovani za srpsko tržište.

10. Da li će pomenuti digitalni risiver biti sposoban da prihvati i digitalne zemaljske signale domaćih stanica koji se trenutno emituju u test varijanti (RTS1, RTS2, Avala...)?

Ne. Pomenuti kanali se emituju u DVB-T formatu emitovanja, a za Pay TV će se koristiti DVB-C, ali SBB planira da u okviru svog digitalnog Pay TV servisa od starta ponudi i sve domaće i strane kanale koji su prisutni na Total TV platformi.
[ SindzaBG @ 04.09.2007. 23:54 ] @
Za kodiranje kanala koristice NDS.

http://www.nds.com/press_releases/IBC_SerbiaBroadband_040907.html
[ vukiczlatan @ 26.03.2008. 17:42 ] @
Dali ce risiver moci da se primenjuje za samo jedan TV prijemnik, ili ce njime moci da se opsluzuje i vise TV prijemnika istovremeno????
[ rjovica @ 06.09.2008. 21:52 ] @
Da li ce biti moguce i gledanje i snimanje prethodnih sportskih dogadjaja sa Eurosporta i drugih kanala kao sto su Euro2008, Olimpijske igre, Tour de France i drugo..

Da li se pravi backup programa na servere, kako bi oni kasnije u okviru usluga Video On Demand i snimanje na zahtev bili moguci za gledanje kao simulcast ili podcast.

Kao primer, pogledajte sajtove
www.promise.tv
www.techcrunch.com/2008/07/31/...demand-olympic-coverage-in-hd/
[ mischo @ 08.10.2008. 05:35 ] @
Da li neko od cenjenih korisnika SBB D3 usluge može da kaže koje je vreme potrebno za promenu kanala (tzv. zapping time).
[ wux @ 22.10.2008. 16:46 ] @
Kod mene se menjaju brzo, isto kao kod TV-a, ali se povremeno dešava da pojedinim kanalima treba malo više (2-3 sekunde)...
[ waikiki @ 23.10.2008. 19:44 ] @
SBB uskoro uvodi uslugu "video na zahtev" kao i emitovanje HD sadrzaja
Citat:
SBB je nastavio sa uvođenjem novih kanala i njihovim prevođenjem na srpski jezik (History Channel je najnoviji od takvih kanala), radi na razvoju platforme za emitovanje HD sadržaja i pružanja usluga videa na zahtev (ove usluge očekuju se u prvoj polovini naredne godine). SBB je proširio svoj satelitski paket Total TV na sve zemlje regiona.
http://www.sk.co.yu/2008/10/skin01.html



[ bojan-kobra @ 24.10.2008. 16:39 ] @
Upravo tako prebacivanje je iste duzine kao i kod novih LCD televizora. Sta vise zvuk se odmah cuje a slika se pojavi za pola sekunde.

Imao sam priliku da pogledam rad IPTV telekoma i mogu vam reci da prebacivanje kanala u D3 ide suncevom svetloscu u odnosu na IPTV. Pritom u D3 dobijes 55 kanala u okviru osnovne ponude, a ako uzmes sve pakete imas i preko 100 digitalnih kanala, dok kod telekoma imas duplo manje.

Moja preporuka D3.
[ miske_legenda @ 08.01.2009. 23:17 ] @
kakav receiver treba da se kupi i koji biste mi preporucili, posto planiram da ga kupim, a ne da ga iznajmljujem od SBB-a.

hvala.
[ waikiki @ 09.01.2009. 00:14 ] @
Citat:
miske_legenda: kakav receiver treba da se kupi i koji biste mi preporucili, posto planiram da ga kupim, a ne da ga iznajmljujem od SBB-a.

hvala.

Mislim da neces moci sa svojim risiverom. A i sto bi kupovao kad SBB daje opremu za dz..(ukljucujuci i antenski kabl)
[ waikiki @ 09.01.2009. 10:33 ] @
Da li neko zna da li ova usluga funkcionise sa tv-karticom + lcd monitor?
Tj. da li moram da imam tv ili mogu da je koristim i preko kompa?

Hvala.

[ sstanko78 @ 11.01.2009. 16:12 ] @
D3 ima ulaze:
- SCART
- RF
- CHINCH

najbolja kombinacija pvezivanja D3 recivarea na računar je SCART-CHINCH adapter.
[ boki78 @ 11.01.2009. 17:01 ] @
Da li bi neko napisao kako je zadovoljan kvalitetom slike na LCD TV-u, ako imam mogucnosti uzeo bih D3 jer sam koristio IPTV i uopste nisam zadovoljan kvalitetom slike. Hvala unapred!

P.S. Imam jos jedno pitanje, zanima me da li ce ostali ukucani moci da nastave da koriste analogni SBB kao do sada ili oni gube tu mogucnost ukoliko ja uzmem D3?

[Ovu poruku je menjao boki78 dana 11.01.2009. u 18:44 GMT+1]
[ waikiki @ 11.01.2009. 17:54 ] @
Citat:
boki78:
P.S. Imam jos jedno pitanje, zanima me da li ce ostali ukucani moci da nastave da koriste analogni SBB kao do sada ili oni gube tu mogucnost ukoliko ja uzmem D3?

ostali ukucani ce gledati TV kao i do sada.. cak i na TV gde se instalira D3 ostace analogni kanali i mogu se gledati kao do sada, jer se D3 risiver povezuje na jedan od AV kanala (isto kao DVD palyer)
[ boki78 @ 12.01.2009. 08:34 ] @
@waikiki,

hvala na odgovoru!
[ sstanko78 @ 12.01.2009. 11:42 ] @
da napisem sve detalje:

imam 2 TV-a u kuci. Prvi razdelnik vodi signal na dve strane:
- net
- TV

TV delim dalje na 2 TV-a
1. LCD sa D3 ( uz analognu kabalovsku). LCD je spojen sa D3 reciverom preko RF-a i SCART-a. Daljinskim na TV-u mogu da biram ulaz, a samim tim i "vrstu" CATV.
2. CRT samo sa analognom kablovskom

Kvalitet D3 ? Znatno je bolji je nego analogna CATV. Kanali kao sto su HBO, discovery, history i RTS izgledaju sjajno.

Net ne trpi u trenucima kada je uklucen D3 reciver ( a to je 99.99% vremena)

[ Fac Ut Vivas @ 13.01.2009. 00:03 ] @
D3 sam po sebi ne bi trebao da pruži mnogo bolju sliku. Stvar je u tome što je signal na analognoj kablovskoj dosta loš, sa dosta smetnji i onda je u takvim uslovima D3 mnogo bolji.
Kada ne bi imali smetnje na analognoj kablovskoj onda razlika ne bi bila toliko drastična.

@boki78

Ako ti je slika na IPTV-u bila loša onda je to verovatno do tvog TV-a, koji ne procesira lepo SD sliku za prikazivanje na (pretpostavljam) HD TV-u. Slika na IPTV teško da može da bude bolja i iz mog iskustva (poredio na poslu) ne razlikuje se mnogo od onoga što televizije emituju.
[ boki78 @ 13.01.2009. 00:17 ] @
@Fac Ut Vivas

Moram da priznam da je kod mene veoma cudna situacija, naime imam LCD HD ready Samsung od 27 inci i slika sa analognog SBB-a je poprilicno dobra, tako da otpada mogucnost da mi TV lose prikazuje SD. Kada sam uzeo IPTV dosta sam se razocarao jer barem u mom slucaju slika uopste nije bila bolja nego na obicnom SBB-u. Trudim se da budem dosta informisan u vezi LCD televizora i njihovih vrlina i mana tako da znam sta bih trebao da ocekujem. Da ne komplikujem mnogo, Mischo kojeg veoma postujem i ciji trud u vezi IPTV-a mnogo cenim je jednom napisao da je kvalitet IPTV-a u rangu sa DVD materijalom ali kod mene to nije bilo ni blizu tako. Cak mi je i linija poprilicno dobra pa otpada mogucnost da je problem u njoj. Sada sam se prijavio za D3 i videcemo kako ce izgledati, kada bi bio kvalitet DVD-ija ja bih bio prezadovoljan. Pozdrav!
[ Fac Ut Vivas @ 13.01.2009. 11:08 ] @
A u čemu je bio problem sa IPTV-ijem, mislim šta tu nije valjalo. Jesi li imao kockice, mutnu sliku, ispranu....
[ boki78 @ 13.01.2009. 12:29 ] @
Upravo tako, imao sam pikselizaciju i pomalo mutnu sliku. Naravno tu ne racunam periode kada je slika seckala ali to se nije cesto desavalo i bilo je prihvatljivo. U sustini ja bih bio zadovoljan i DVDrip kvalitetom slike. Vidim da je velika vecina veoma zadovoljna IPTV-ijem ali kod mene slika stvarno nije bila dobra. D3 ima poprilicno povoljno cenu i veci izbor programa tako da cu lakse preboleti ako opet ne bude dobro izgledalo. :)
[ mischo @ 13.01.2009. 23:05 ] @
Pikselizacija i povremeno seckanje su posledica nekih smetnji. Najčešće je problem na samoj parici.

Mutna slika je nešto nema logike u prenosu od izvora u samoj TV kući pa do STB-a. Jedino objašnjenje za to je da signal iz STBa tvoj TV baš najbolje ne procesira.
[ boki78 @ 14.01.2009. 00:07 ] @
Citat:
mischo: Pikselizacija i povremeno seckanje su posledica nekih smetnji. Najčešće je problem na samoj parici.

Mutna slika je nešto nema logike u prenosu od izvora u samoj TV kući pa do STB-a. Jedino objašnjenje za to je da signal iz STBa tvoj TV baš najbolje ne procesira.


Ok, verovatno si u pravu. Jedino sto me zbunjuje je sto mi TV veoma dobro prikazuje analogni signal sa SBB-a. Naravno da ja hocu bolju sliku i zato sam probao IPTV a sada cu D3, kada kazem veoma dobru sliku mislim za takvu vrsu signala kao sto je analogni SBB. Pozdrav!
[ mischo @ 14.01.2009. 00:20 ] @
Proba je uvek bolja od pukog teoretisanja. Prenesi nam utiske. Btw. koji model je tvoj Samsung?
[ boki78 @ 14.01.2009. 16:12 ] @
Naravno, cim dobijem D3 prenecu utiske. Model Samsunga je LE27S71, kupio sam ga Avgusta 2007. Pozdrav!
[ boki78 @ 25.01.2009. 18:24 ] @
Juce sam dobio D3 i posle 24h koriscenja mislim da mogu da prenesem neke svoje utiske. U mom slucaju D3 usluga se pokazala mnogo boljom nego IPTV. Kao prvo i najvaznije slika na mom tv-u je odlicna, prebacivanje programa je brzo, izbor je odlican i veci je nego kod IPTV-a i na kraju D3 je jeftiniji od IPTV usluge. Naravno IPTV je servis koji ce vremenom napredovati i biti prava konkurencija D3, a sto se tice buducih korisnika jedne ili druge usluge najbolje bi bilo da dok jos traje promotivni period probaju i IPTV i D3 i odluce sta im je bolje. Pozdrav!
[ konanmil @ 25.01.2009. 21:55 ] @
@boki78

Druže, da li su kanali u D3 u wide formatu (16:9)?
[ boki78 @ 26.01.2009. 21:22 ] @
@konanmil

Video sam da je momak prilikom podesavanja risivera cekirao opciju 16:9 u skladu sa mojim tv-om, ali mislim da se sustinski nista ne menja jer se nasi kanali emituju u 4:3 srazmeri pa samim tim sve deluje malo razvuceno. U principu ja to i ne primecujem ali kada uporedim sa obicnim CRT 4:3 tv-om onda se ipak vidi mala razlika. Pozdrav!
[ Miladinovic @ 02.02.2009. 21:33 ] @
u d3 u wide formatu su samo oni kanali koji izvorno tako emituju tj. za sada samo motors i bbc world

ps. kakav promo ima kod SBB-a za D3?
[ boki78 @ 04.02.2009. 07:58 ] @
@Miladinovic

Moja greska, ne postoji promotivni period za D3 uslugu. IPTV mozete vratiti posle 30 dana besplatnog koriscenja full paketa, dok je povoljnost kod D3 usluge sto mozete koristiti besplatno full paket od 15 do 45 dana (u zavisnosti dali ste ga dobili pre 15. u mesecu ili posle) ali pre toga potpisujete ugovor na odredjeni period ili placate opremu za D3. Opet posteno je sto mozete videte sve pakete i izabrati one koje zelite da gledate. Pozdrav.
[ Fac Ut Vivas @ 04.02.2009. 12:06 ] @
Ako već imate SBB onda je stvarno nebitno da li ima promo perioda jer je cena D3 smešna. Još ako koristite SBB internet onda može i da ispadne jeftinije...
[ boki78 @ 04.02.2009. 16:12 ] @
@Fac Ut Vivas

Totalno si u pravu i slazem se sa tobom, morao sam da samo napomenem da ne bi moj prethodni post zbunjivao ljude na forumu. Sa koriscenjem SBB interneta D3 moze da izadje i potpuno besplatno. Ja sam jos uvek ostao na ADSL-u kod Telekoma iz nekih razloga koji nisu za ovu temu ali se svakako ticu SBB-a, ali se mozda vremenom i prebacim na SBB internet. Pozdrav!
[ Fac Ut Vivas @ 04.02.2009. 16:19 ] @
Jeste, ja imam net kod SBB-a i prijavio sam se za SBB Mix. U ovoj kombinaciji, ako ne uzmem dodatne pakete i obavežem se na ugovor od dve godine, net i D3 će me koštati 1320 dinara mesečno plus analogna kablovska 609 dinara što izađe 1929 din. Ovo je manje od onoga što sada plaćam za net i analognu (1999 dinara)...
[ Miladinovic @ 06.02.2009. 17:35 ] @
Citat:
boki78: @Miladinovic

Moja greska, ne postoji promotivni period za D3 uslugu. IPTV mozete vratiti posle 30 dana besplatnog koriscenja full paketa, dok je povoljnost kod D3 usluge sto mozete koristiti besplatno full paket od 15 do 45 dana (u zavisnosti dali ste ga dobili pre 15. u mesecu ili posle) ali pre toga potpisujete ugovor na odredjeni period ili placate opremu za D3. Opet posteno je sto mozete videte sve pakete i izabrati one koje zelite da gledate. Pozdrav.


Nisam mislio na grešku, nego me interesovalo kakava je D3 promocija ;)

Što se tiče D3, mislio sam na FULL paket, ovo o čemu govorite je samo D3 Start ;) za to svakako nije isplativo!
[ boki78 @ 07.02.2009. 00:48 ] @
@Miladinovic
Nisam promoter SBB-a, cak nisam ni internet uzeo od njih jer su vrlo neozbiljni u mom gradu, Pancevu. Ipak neke stvari su vrlo lako proverljive, naime:
1. SBBB D3 je jeftiniji od IPTV-a
2. SBB D3 ima bolji izbor kanala od IPTV-a
3. Na SBB D3 se menjaju brze kanali nego na IPTV-u
4. Po meni je i bolja slika na D3 ali ajde neka to bude stvar subjektivne procene za razliku od prve tri stavke
Ja sam vec rekao da se moze dobiti full paket u prvih 15-45 dana a posle toga se sami odlucujete sta cete placati. Lako se moze otici na sajt Telekoma i na sajt SBB-a i videti sta je jeftinije, nema potrebe o tome dalje pricati. Pozdrav!
[ nenadjow @ 07.02.2009. 21:27 ] @
@boki78. Meni nije jasno kako je tebi d3 jeftiniji kada je 600din osnovni paket u iptv-u, a u sbb-u je osnovni paket (odrzavanje) 609din+200din za d3. Gde je tebi logika da je onda D3 jeftiniji?
[ Fac Ut Vivas @ 08.02.2009. 02:03 ] @
Možda je logika u tome što za tih 609 dinara (745 od juče) dobiješ analognu kablovsku koju možeš razvući na više televizora.

@Miladinovic

Isplativo je jer u SBB Mix-u ispadne besplatno. Full paket je dostupan do kraja meseca ali se do 25. u mesecu mora javiti call centru koje pakete želite da zadržite, ili će vam ostati svi paketi.

Gledam ovih dana koje pakete bih zadržao i ako izaberem 4 paketa plus net od 1024/128 ispadne 2995 dinara. Kad odbijem 1390 za net ispadne da mesečno za kablovsku treba da izdvojim 1605 dinara, mnogo...

Koliko bi ovako nešto koštalo kod telekoma?
[ misteryns @ 08.02.2009. 11:53 ] @
Kod telekoma,svi paketi su 1190 sa pdv plus net 1024/128 1208 din bez pdv...
Ne ulazim u to koliko kanala i kakvi su,samo odgovaram na prethodno pitanje...
[ boki78 @ 08.02.2009. 17:13 ] @
Ok, priznajem gresku jer sam sagledao situaciju samo iz svog ugla (naime ja pretplatu za analognu kablovsku od 609 odnosno ubuduce 745 delim na 4 dela jer svaki ukucanin placa za svoj televizor). Sada sam sve stavio na papir, i ako neko sam placa i ceo iznos za analognu cena za D3 full paket u kombinaciji sa internetom od 1024kb ce biti 3295 dinara ako se potpise ugovor na godinu dana. Sto se tice IPTV-a full paket u kombinaciji sa ADSL-om od 1024kb i ugovorom od godinu dana je 2615 dinara. Takodje bez interneta D3 full paket je 2145 dinara ( sa punom pretplatom za analognu kablovsku) a IPTV je 1190 dinara za full paket. Na osnovu izlozenog se vidi da je IPTV u kombinaciji sa ADSL-om ili bez ADSL-a jeftiniji. Ali opet moram napomenuti dve stvari. Prva je da retko ko od nas placa punu cenu za analognu kablovsku jer je i njena jedina prednost u odnosu na D3 i IPTV da se moze gledati na vise televizora, znaci kod velike vecine treba odmah onu cifru od 609/745 dinara podeliti sa odredjenim brojem televizora. Druga stvar je da je trenutno bolji i veci izbor kanala kod D3 usluge tako da se ne moze ni to bas zanemariti pri uporedjivanju cena, naravno naglasavam trenutno jer su to stvari koje su promenjive. U svakom slucaju ja sam se trudio da sto bolje i objektivnije sagledam situaciju i uporedim ove dve usluge a pozivam i druge da se ukljuce i eventualno me isprave ako sam negde pogresio. Pozdrav!
[ Fac Ut Vivas @ 08.02.2009. 22:35 ] @
Dešava mi se na D3 da slika secka... zamrzne se na delić sekunde i onda opet krene. Danas sam malo gledao Fox i bilo je prilično... nepodnošljivo, negledivo.

Sad nisam kući ali devojka me je zvala da mi kaže da mnogo secka. Rekao sam joj da isključi u uključi ponovo receiver i kaže da je bolje.

Da li neko ima slične probleme?
[ boki78 @ 09.02.2009. 13:43 ] @
@Fac Ut Vivas

Desava se i meni da secka ponekad slika, ali to je vrlo retko i ne mogu reci da se slika zamrzne. Seckanje mi se najcesce desavalo kada brzo menjam kanale pa receiver mozda ne moze da isprati. Uglavnom kod mene je to zanemarljivo pa nisam ni zvao tehnicku podrsku. Pozdrav!
[ rade.g @ 20.02.2009. 11:32 ] @
pozdrav svim ucesnicima na forumu!

moze li neko od korisnika d3 televizije da snimi kratke demo snimke domacih tv kanala (ne svih naravno ali ono sto je najinteresantnije rts1, rts2, avala, fox, studio b,....) kako bi svi mogli da ih vidimo? takodje je interesantno videti i snimke sa IPTV.... bas me zanima da li ce se pokazati razlika u slici i kakva! naravno za sada mozemo snimati samo analogni video signal dobijen iz set top box-a...
[ Miladinovic @ 20.02.2009. 15:57 ] @
Citat:
boki78:
Desava se i meni da secka ponekad slika, ali to je vrlo retko i ne mogu reci da se slika zamrzne. Seckanje mi se najcesce desavalo kada brzo menjam kanale pa receiver mozda ne moze da isprati. Uglavnom kod mene je to zanemarljivo pa nisam ni zvao tehnicku podrsku. Pozdrav!

Uzrok seckanja je loš dolazni signal!
[ Fac Ut Vivas @ 20.02.2009. 20:15 ] @
Meni je seckanje prestalo. Zvao sam tehničku podršku ali se nikada nisu javili da kažu kada će doći.
Jedno veče je nestalo signala i na analognoj i posle toga BER se veoma smanjio i skala koja pokazuje kvalitet signala je zakucana na 100%.
Ako nekoga interesuje vrednost za BER je bila od 1 do 9 nešto a sada pokazuje BER: <1E-7. Zanimljivo je da je jačina signala opala sa 209 na 193 nečega.

Što se tiče kvaliteta slike, na mom televizoru ne mogu da primetim ništa što bi ličilo na kompresiju sem na XXX kanalima koji su takvi i na satelitu. Mislim da je kvalitet slike više nego zadovoljavajući i da SBB ne utiče mnogo na kvalitet slike, tj. slika se ne degradira vidljivo u SBB-ovoj DVB-C mreži. Ako neki kanal ima lošu sliku onda je to do source-a. Na primer satelitski kanali koji se emituju na par mega i u pola rezolucije ne mogu izgledati kao neki domaći kanali koji imaju direktnu vezu sa SBB-om na 5-6 mega.
[ sale2009 @ 24.02.2009. 10:25 ] @
Da li bi neko ko koristi D3 mogao da da odgovor na sledeće:
Da li je moguće da gledam na TV jedan program a da na videorekorderu snimam drugi, i da programiram video da mi snimi npr od 10-11 sa jednog programa a od 11-12 sa drugog ?
Naime, koliko sam ja shvatio, D3 funkcioniše tako da kad na njemu izaberem neki program onda i na TV i videu mogu da imam samo taj koji sam izabrao. To mi deluje glupo, jer smo svi vec odavno navikli da možemo da snimimo nešto što nas zanima na video pa da pogledamo kad nađemo vremena.
[ nuno @ 28.02.2009. 08:50 ] @
jel bi neko ko ima D3 mogao da postavi kompletne parametre i frekvencije kanala koji idu u dvb-c?

nigde nisam nasao podatke pa cak ni na sbb-ovom sajtu?

[ Miladinovic @ 28.02.2009. 12:18 ] @
Citat:
sale2009: Da li bi neko ko koristi D3 mogao da da odgovor na sledeće:
Da li je moguće da gledam na TV jedan program a da na videorekorderu snimam drugi, i da programiram video da mi snimi npr od 10-11 sa jednog programa a od 11-12 sa drugog ?
Naime, koliko sam ja shvatio, D3 funkcioniše tako da kad na njemu izaberem neki program onda i na TV i videu mogu da imam samo taj koji sam izabrao. To mi deluje glupo, jer smo svi vec odavno navikli da možemo da snimimo nešto što nas zanima na video pa da pogledamo kad nađemo vremena.


Nisam siguran, ali mislim da postoji mogućnost da namestiš risiver da sam prebaci u definisano vreme. Što se tiče snimanja, to još nije realizovano ali se očekuje u ne tako dalekoj budućnosti da SBB ponud PVR risivere, tj. one sa HardDiskom i duplim tjunerom, pa će takva opcija biti moguća...
[ Miladinovic @ 01.03.2009. 22:02 ] @
D3 START PAKET:

200. RTS 1 - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
201. RTS 2 - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
202. PINK - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
203. B92 - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
204. FOX - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
205. AVALA - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
206. Vreme Emitovanja: 06:30AM/18:30PM HAPPY - Deciji, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
206. Vreme Emitovanja: 18:30PM/06:30AM KOSAVA - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
207. STUDIO B - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
208. ENTER - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
209. SOS - Sportski, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
210. E! - Kolazni, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
211. SPORT KLUB - Sportski, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
212. SPORT KLUB+ - Sportski, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
213. EUROSPORT - Sportski, Jezik: Srpski/Engleski, EPG: Da, Teletext: Da.
214. EUROSPORT 2 - Sportski, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
215. FILM+ - Filmski, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
216. CINEMANIA - Filmski, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
217. FOX CRIME - Kolazni, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
218. FOX LIFE - Kolazni, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
219. HALLMARK - Filmski, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
220. DOQ - Obrazovni, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
221. THE HISTORY CHANNEL - Obrazovni, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
222. KANAL D - Deciji, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
223. VIASAT HISTORY - Obrazovni, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
224. VIASAT EXPLOLER - Obrazovni, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
225. TV1000 - Filmski, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
226. NATIONAL GEOGRAPHIC - Obrazovni, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
227. DISCOVERY - Obrazovni, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
228. ANIMAL PLANET - Obrazovni, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
229. MTV ADRIA - Muzicki, Jezik: EX-YU, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
230. TRAVEL - Obrazovni, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
231. MOTORS TV - Sportski, Jezik: Srpski/Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
232. HRT 1 - Kolazni, Jezik: Hrvatski, EPG: Da, Teletext: Da.
233. HRT 2 - Kolazni, Jezik: Hrvatski, EPG: Da, Teletext: Da.
234. OBN - Kolazni, Jezik: Bosanski, EPG: Da, Teletext: Da.
235. RTRS (Radio-TV Republike Srpske) - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
236. ATV (Alternativna TV) - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
237. FTV (Federalna TV BiH) - Kolazni, Jezik: Bosanski, EPG: Da, Teletext: Ne.
238. KOPERNIKUS - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
239. SUPER TV - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
240. B92 INFO - Informativni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
241. TELEVIZIJA S - Muzicki, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
242. ULTRA TV - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
243. Vreme Emitovanja: 06:00AM/19:00PM MINIMAX - Deciji, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
243. Vreme Emitovanja: 19:00PM/06:00AM FILMPLUS - Filmski, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
244. JETIX - Deciji, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
245. Vreme Emitovanja: 06:00AM/21:00PM CARTOON NET. - Deciji, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
245. Vreme Emitovanja: 21:00PM/06:00AM TCM - Filmski, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
246. CNN - Informativni, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
247. VH1 - Muzicki, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
248. METROPOLIS - Muzicki, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
249. PINK MUSIC - Muzicki, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
250. FASHION TV - Modni, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
251. TV 3 Slo - Kolazni, Jezik: Slovenacki, EPG: Ne, Teletext: Ne.
252. BBC WORLD NEWS - Informativni, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Da.
253. RTV 1 (Radio-TV Vojvodina) - Kolazni, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletexst: Da.
254. RTV 2 (Radio-TV Vojvodina) - Kolazni, Jezik: Visejezicni, EPG: Da, Teletext: Da.
255. TOP SHOP TV - Reklame, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
256. GolfKlub
257. F&H

FAMILY PAKET:

1. DISCOVERY WORLD - Obrazovni, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
2. DISCOVERY SCIENCE - Obrazovni, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
3. DISCOVERY TRAVEL & LIVING - Obrazovni, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
4. NAT GEO WILD - Obrazovni, Jezik: Engleski, Titl: Srpski/Hrvatski, EPG: Da, Teletext: Ne.
5. ZONE REALITY - Kolazni, Jezik: Engleski, Titl: Hrvatski, EPG: Da, Teletext: Ne.
6. ZONE ROMANTICA - Serijski, Jezik: Spanski, Titl: Hrvatski, EPG: Da, Teletext: Ne.
7. ZONE CLUB - Kolazni, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
8. MTV 2 - Muzicki, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
9. MTV HITS - Muzicki, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Ne, Teletext: Ne.
10. MTV DANCE - Muzicki, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Ne, Teletext: Ne.
11. VH1 CLASSIC - Muzicki, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Ne, Teletext: Ne.
12. MEZZO - Muzicki, Jezik: Francuski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
13. ROCK ON TV - Muzicki, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
14. WORLD FASHION - Modni, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Ne, Teletext: Ne.
15. BBC PRIME - Kolazni, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Da.
16. BOOMERANG - Deciji, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
17. KIDS CO. - Deciji, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.


SPORT PAKET:

18. BODY IN BALANCE - Sportski, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
19. EUROSPORT NEWS - Sportski, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Ne, Teletext: Ne.
20. LIVERPOOL FC TV - Sportski, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
21. CHELSEA TV - Sportski, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
22. MANCHESTER UNITED TV - Sportski, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Ne, Teletext: Ne.
23. NASN - Sportski, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
24. ESPN - CLASSIC - Sportski, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
25. EXTREME SPORTS - Sportski, Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
26. CHASE & PECHE - Sportski, Jezik: Francuski, Titl: Ne, EPG: Ne, Teletext: Ne.


HBO PAKET:

27. HBO ADRIA - Filmski, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
28. HBO ADRIA +1 - Filmski, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
29. HBO COMEDY - Filmski, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.
30. HBO COMEDY +1 - Filmski, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Da.


PINK CINEMA PAKET:

31. PINK MOVIES - Filmski, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
32. PINK FILM - Filmski, Jezik: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.
33. PINK ACTION - Filmski, Jezik: Engleski, Titl: Srpski, EPG: Da, Teletext: Ne.

PINK EXTRA PAKET:

34. PINK EXTRA
35. PINK M
36. PINK PLUS


CLUB X PAKET (4 kanala za starije od 18 godina):

37. FREEX TV - Filmski (Erotski...XXX...), Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
38. FREEX TV 2 - Filmski (Erotski...XXX...), Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
39. X-DREAM TV - Filmski (Erotski...XXX...), Jezik: Engleski, Titl: Ne, EPG: Da, Teletext: Ne.
40. HUSTLER TV - Filmski (Erotski...XXX...), Jezik: Engleski,
[ Fac Ut Vivas @ 01.03.2009. 23:21 ] @
Mislim da je nuno mislio na frekvencije, symbol rate i QAM. Ni ja ne znam te parametre. Znam samo da kada se na receiveru ode na podešavanje parametra signala i skenira sa default vrednostima da se ne dobije ništa.

Nuno reci je li imaš neki drugi DVB-C tuner? Pitam jer i ja planiram da kupim.
[ nuno @ 02.03.2009. 09:10 ] @
da upravo sam to i mislio, imam neku dvb-c tv karticu za pc, i ima nacina da se kanali gledaju iako su kodirani (ko zna shvatice) elem ta kartica pronalazi signal ali nije u stanju da skenira verovatno dok joj se ne daju tacni parametri SR i QAM, tako da ne mogu nista pametno da ti kazem, ako uspem javicu.
[ milanjel @ 27.03.2009. 15:51 ] @
Evo ja imam pitanje za D3 (na njihovom sajtu nista ne pise, samo pise da je to DIGITALNA TV)

Uzmimo npr program RTS1, da li SBB uzima direktno od RTS-a signal (studijskog kvaliteta) ili ga uzima iz zemaljske difuzije i zatim takav analogni signal digitalizuje i prenosi do krajnjeg korisnika koji ce dobiti sliku PAL kvaliteta samo bez sumova zbog digitalnog prenosa kroz mrezu. Koliko je meni poznato OpenTV tj Telekom uzima direktno signale od TV kuca i distribuira ih korisnicima sa bit rate-om do 4 Mbps (tako sam bar cuo na vestima) a procitao sam u nekoj drugoj temi da je FOX TV isla u mpeg2 na skoro 6 Mbps na testiranju (izvor mischo).

P.S. Kakva je tehnologija D3 da li se mogu gledati na dva TV-a razliciti programi u isto vreme (kod IPTV-a znam da ne moze)
[ Miladinovic @ 27.03.2009. 18:44 ] @
SBB konkrento RTS preuzima sa njihovog digitalnog linka koji izmedju ostalog se koristi i za distribuciju do repetitora. Za sada u D3, koliko je meni poznato ne postoji stanica koja se preuzima sa VHF/UHF područija, već iksljučivo koriste linkove. FOX tv ima najveći bitrate i na satelitu, video se kreće oko 5.6Mbps koliko mi se čini....

Što se tiče više prijemnika, praktično gledajući kod DVB-C ne postoji ograničenje na broj prijemnika, jer u svakom tenutku do korisnika "stižu" svi kanala, dakle klasična metoda odabira kanala, kod IPTV-a se pri promeni kanala šalje zahtev centrali, pa centrala vraća taj kanal... pa je zbog ograničenosti propusne moći bakarne parice nemoguće imati više od 2 prijemnika na istoj liniji. Medjutim SBB sve svoje kanale kodira u NDS Videoguard sistemu, pa direktno utiču na to da korsinik mora uzeti njihove prijemnike. Na svaki prijemnik za osnovni paket naplaćuju + 200din na osnovnu kablovsku, dakle ko hoće 2 komada mora da osnovnu cenu + 2x200din itd.

Međutim, što se D3 paketa tiče postoji još jedno rešenje, a to je da se kartica deli na više prijemnika u okviru mreže, za to je neophodna odgovarajuća oprema, tj. ne mogu se koristi oficijalni risveri, već risiveri sa linuxom. Dakle u jednom se postavi kartica(server), dok su ostali klijenti. Ovo takodje funkcioniše i preko interneta, jer promet neophodan za razmenu podataka izmedju risivera je zanemarljivo mali. Ovaj oblik bar kod nas nije razvijen, jer ljudi nisu upoznati, dok u svetu satelitske televizije na ovaj način je govtovo moguće sve gledati od britanskog sky-a, nemačkog premiere, digitv....
[ milanjel @ 27.03.2009. 21:21 ] @
Citat:
Miladinovic: SBB konkrento RTS preuzima sa njihovog digitalnog linka koji izmedju ostalog se koristi i za distribuciju do repetitora.


OK. Ali kakav je taj signal koji se salje ka repetitorima? Da li je to digitalni signal PAL kvaliteta koji se doprema do repetitora, zatim sta ja znam vrsi se neka D/A konverzija i potom predajnici salju VHF/UHF analogni PAL signal u etar...
Znaci zanima me kakvog je kvaliteta TV signal u D3 tj da li je to samo standardni PAL signal koji je digitalizovan da bi bio otporniji na sumove u toku prenosa kroz KDS do krajnjeg korisnika

Inace ovo pitam zbog ovog posta:
Citat:
Fac Ut Vivas: D3 sam po sebi ne bi trebao da pruži mnogo bolju sliku. Stvar je u tome što je signal na analognoj kablovskoj dosta loš, sa dosta smetnji i onda je u takvim uslovima D3 mnogo bolji.
Kada ne bi imali smetnje na analognoj kablovskoj onda razlika ne bi bila toliko drastična.
[ Fac Ut Vivas @ 27.03.2009. 22:25 ] @
Izgleda da se nisam najjasnije izrazio kada sam to pisao.
Mislio sam da kažem da su to isti signali koji se na različit način dopremaju do gledaoca. Na primer: SBB uzima od Košave signal preko optike kompresovan u 5 Mbps u MPEG2 kodeku. Taj signal koristi za D3, Total TV i analognu kablovsku. Da napomenem samo da se za Total dodatno kompresuje.

Ne znam tačno kako izgleda SBB-ova mreža ali pretpostavljam da se i signal za analognu kablovsku do određene tačke šalje digitalno. Kod mene na poslu imamo jednu belu kutijicu koja je sa jedne strane povezana na optiku a sa druge imamo koaksijalni kabl i tako dobijamo SBB analognu kablovsku. Kada nam je taj kabl bio povezan na jedan TV, slika je stvarno bila dobra, kad smo razvukli na više slika je katastrofa.

Kod kuće imam D3 od nedavno, a analogna kablovska mi je prilično loša, tako da je razlika u mom slučaju ogromna. Na moju veliku žalost imam TV od 51 cm i ne mogu realno da prosudim kakva je slika. Konkretno mislim na kompresiju, jer čak i na ovako malom ekranu negde se primete kockice. Najočiglednije se vide na porno kanalima koji su i na satelitu prilično loši (mali bit rate i manja rezolucija).
Što se tiče domaćih kanala pretpostavljam da većina šalje signal SBB-u kao i Košava (5Mbps, MPEG2). Tako da nisam primetio čak i kod manjih televizija neke analogne smetnje (npr. SOS isto ima super sliku).

Moj savet ti je da ako već imaš SBB da uzmeš i D3. Ja imam i net kod SBB-a tako da ne plaćam ništa više nego što sam plaćao, čak 20-30 dinara plaćam manje.
Bićeš zadovoljan sa slikom ne brini.
[ nuno @ 25.06.2009. 11:41 ] @
ovaj uzasni sbb risiver nema sanse da da podatke o frekvencijama kanala, sve sam zivo procackao ali SR i QAM ne postoje nigde kao parametri, i sta sam i da imam neki dvb-c risiver ne bih mogao da skeniram kanale, bio bi totalno neupotrebljiv!


[ Miladinovic @ 25.06.2009. 16:39 ] @
Kako neupotrebljiv, pa pustiš ga na automatsko skeniranje, prodje ceo spektar i nadje kanale....

Jedino što bi problem bio a to je kodiranje, verovatno da imaš neki linux risiver koji bi upogonio sa njihovom NDS karticom pa da dobiješ sliku.
[ nuno @ 25.06.2009. 22:10 ] @
hm probao sa nekom dvb-c pci karticom, detektuje signal skenirala dugo i nista da nadje, pa se bojim da nebi bilo slicno i sa risiverom

a sto se tice risivera tu se verovatno razumemo i to je najmanji problem samo voltaza da se sredi da nebi bilo paljevina
[ dimnicar @ 26.08.2009. 00:17 ] @
Dobio sam D3.
interesuje me njegovo povezivanje preko TV kartice na kompijuteru.
Konkretno imam Pinnacleovu TV karticu PCTV 110i.
Slika kablovske TV preko njega je solidna.Odkako sam dobio D3,slika je za nekih 30 % losijeg kvaliteta nego preko TV kartice.Kad uporedim neke satelitske kanale koje gledam preko SkyStar 2 kartice,sa D3,razlika je ogromna...Rekli su da ce mi ga zameniti.
Medjutim mene ipak zanima,da nije neki problem u povezivanju D3receivera na kompijuter.Nov je,tek izasao iz fabrike....Konkretno koaksijalni kabl iz D3 ide u TV ulaz od pinacleove TV kartice.Neko je pomenuo mogucnost skart kabla,ili slicno.Ima li neko iskustva sa povezivanjem D3 na kompijuter?
Pozdrav
[ dimnicar @ 28.08.2009. 00:12 ] @
Nije valjda da niko nema iskustva u vezi ove teme?
Povezivanje D3 receivera i kompijutera ,trebalo bi da bude lako i da slika bude kristalno cista i jasna,pogotovo preko Pinacleove TVFM kartice....
Kad smo o uslugama ,ja bi predlozio da se da mnogo veci izbor Radio kanala,a ne o njih 5.Dodje vreme kad zelim samo da slusam,a ne da gledam...
[ dimnicar @ 22.09.2009. 12:43 ] @
ja sam D3 spojio sa kompjuterom na kojem je LEADTEK WINFAST kartica preko onih audio/video kablova (beli,crveni i žuti) i slika mi je boljeg kvaliteta nego preko koaksialnog kabela
[ dimnicar @ 26.09.2009. 18:59 ] @
Hmmmm,ali nije kristalno jasna,kako bi trebalo.
Bas sada gledam na dekoderu i vidim crveni i beli za video i dva zuta cinca za audio konektore,pa mi pade na pamet i onaj s-pidf cinc,imam ga i na maticnoj ploci i na dekoderu,kakav kabal da ubodem,i da li treba izbaciti onda koaksijalni(nema mi tu neke logike).
Ajd ako mozes opisu preciznije tvoje povezivanje kablova,pa da probam
Hvala...
[ Miladinovic @ 28.09.2009. 22:53 ] @
Generalno ne mozete uporedjivati kvalitet slike sa SkyStar kartice, koji je dobijate direktno iz MPEG2 izvora i kvalitet slike sa risivera koje dosta degradiran, jos ako ste ga povezali kompozintnom video vezom. Drugim recima, kada koristite D3 imate digitalnu koja se prevodu u analognu i ponovo vraca u digitalnu i kao takva prikazuje na monitoru (ako imate VGA monitor onda opet u analognu :p). Najbolji rezultat iz ovog Coship prijemnika se moze dobiti mozda preko RGB veze... no, videcemo sta ce od CISCO opreme biti implementirano, jer neki njihovi STB podrzavaju i prenos sa nekih medija preko etherneta....
[ Miladinovic @ 12.10.2009. 22:43 ] @
Molim vas ako neko moze da odgovori ....imam lcd monitor full hd ( 1920x 1080), zanima me d3, da li to znaci digitalna televizija, tj, koja je rezolucija te slike je l hd ili ne? Povezala bih monitor, ako mogu da gledam sliku u toj punoj rezoluciji....
[ Fac Ut Vivas @ 13.10.2009. 12:57 ] @
D3 jeste "digitalna televizija", nije HD, rezolucija je 720x576 tj. što bi rekli PAL. Ne verujem da ćeš moći da povežeš monitor na prijemnik koji dobijaš od SBB-a. Sačekaj još malo jer je SBB najavio uvođenje HD kanala. Za više informacija pogledaj ovde:

http://www.elitesecurity.org/t376006-Cisco-najavio-SBB-HDTV
[ Fac Ut Vivas @ 20.01.2010. 15:24 ] @
Ja se izvinjavam, ali tek sada sam pronasao ovu temu. Dali VAS još uvek interesuju PODACI (transponder ID, frequency, inversion, symbol_rate, fec-inner, modulation) za D3 KABLOVSKIH provajdera kod nas?
[ smidth @ 20.01.2010. 15:37 ] @
Ja sam ovaj prethodni koji se nije ulogovao.
[ smidth @ 20.01.2010. 22:36 ] @
Interesuju nas PODACI (transponder ID, frequency, inversion, symbol_rate, fec-inner, modulation) za D3 KABLOVSKIH provajdera.
Ako neko zna ove podatke neka slobodno napise.
[ smidth @ 23.01.2010. 10:17 ] @
Sa SBB se nećemo "usrećiti" jer ona ima NDS Videogard koji je prilično komplikovan, ali je ICOM za sada FTA.
[ mdbozic @ 10.05.2010. 22:38 ] @
Dobro, ali niko ne reče eksplicitno jel' bi bilo moguće gledati SBB D3 na DVB-C kartici pod uslovom da nisu NDS kodirani?
Ili na čemu drugom?? DVB-T predpostavljam, otpada..
[ zorg @ 01.12.2010. 00:42 ] @
Pitanje:
dobio sam SBB D3 dekoder z3375, vidim da ima i eternet konektor.
Moze li se to iskoristiti nekako ako se poveze sa kompom?
[ calexx @ 05.12.2010. 13:51 ] @
Od sutra SBB kreće sa HD, VoD, DVR i to kako u Beogradu i Vojvodini, tako i na južnijem kraku, tačnije i Mladenovac, Kragujevac, Čačak, Trstenik, Vrnjačka Banja, Kraljevo, Kruševac i Niš dobijaju sve na gomilu. Znači kreće D3 i odmah i sve pomenute dodatne kombinacije.
[ Kovacevic Vladimir @ 16.12.2010. 19:38 ] @
@calexx

Evo, danas sam se prijavio za SBB MIX paket: 4 Mb/s (4096/256) 1.350 din + D3 SD (standard definition) 0 din

U ponedeljak dolaze momci da priključe.
Hvala za informaciju.

Pozdrav
[ calexx @ 17.12.2010. 01:21 ] @
Ti si mogao da uvedeš D3 SD pre godinu dana, nama su tek sada ponudili a onaj ostali sadržaj je sada svuda krenuo. Kod mene radi skoro nedelju dana i sasvim je OK.
[ Kovacevic Vladimir @ 17.12.2010. 06:43 ] @
Manje više za 3D, jer TV ne gledam uopšte (unučad to gleda).

Nego, nigde ne vidim da je u tom paketu naznačeno da je potrošnja Mb neograničena.
Nešto nismo navikli da za manje novca dobiješ uslugu više: 3D + 4 Mb/s (4096/256)


Pozdrav
[ calexx @ 17.12.2010. 08:13 ] @
Za potrošnju ne brini, opisano je u delu za internet ... a SBB ima posebne pakete gde se plaća po protoku. Jeste neobično da dobiješ više a da manje košta ... ali je ovde u pitanju potpisivanje ugovora na dve umesto na jednu godinu a zbog ... vernosti ne naplaćuju rentu za receiver i smanje internet za 50 dinara ... sitan detalj koji svi primete. :)
[ Kovacevic Vladimir @ 17.12.2010. 12:05 ] @
'Ajde da Ti verujem.
Ti si više upućen u tu oblast.
Nigde ne piše (a volim da je napisano), a kad ne piše, posle može biti račun varijabilan (ne bi bilo prvi put).
Ono..."podrazumeva se" je neozbiljno.

Dobro ću pogledati Ugovor.


Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 17.12.2010. u 13:27 GMT+1]
[ calexx @ 17.12.2010. 12:35 ] @
Ne brini za ovo, samo poveži http://www.sbb.rs/Paketi/327/FlatHome.shtml i http://www.sbb.rs/Mix/222/MIX+cenovnik.shtml/nav_start=0 pa ćeš da vidiš da su u pitanju isti paketi dok su oni sa plaćanjem pod http://www.sbb.rs/Internet+pak...shtml/nav_start=0/nav_start2=0 i nemaju mnogo veze sa ovim. Taman posla da se plaća saobraćaj, ja bih morao da platim oko ∞ para da otplatim protok. ;)
[ Kovacevic Vladimir @ 17.12.2010. 12:54 ] @
Da.
To sam i ja video.
Međutim, "stara škola" bi pitala: zar je teško napisati jednu polurečenicu?

Bumo vid'li...
Nego, šta zači HD prijemnik?
Ja imam klasičan Samsung od pre 5-6 godina.

Pozdrav
[ calexx @ 17.12.2010. 13:19 ] @
Ne mogu oni da dopisuju sve rečenice, zna se šta se podrazumeva ... inače bi posle neko pitao ... a šta je to Kb/s ili šta je to 4096/256.

HD prijemnik je onaj sa HD rezolucijom, televizor koji može da prikaže 1920/1080 ili receiver koji može da primi i prosledi tu rezoluciju. Da bi radilo, moraš da imaš oba.
[ Kovacevic Vladimir @ 17.12.2010. 17:20 ] @
Proverio sam.

Citat:
calexx: HD prijemnik je onaj sa HD rezolucijom, televizor koji može da prikaže 1920/1080 ili receiver koji može da primi i prosledi tu rezoluciju. Da bi radilo, moraš da imaš oba.


Nemam ni jedan.

Ali, za (sada) 7 programa mi se ne isplati da menjam "opremu".
Neka ide samo digitalija i brži Internet.

Pozdrav

[ vaske71 @ 23.09.2011. 20:10 ] @
Da ozivim staru temu :-)

Kuce u Pirotu koje do sada nisu imale mogucnost za kablovsku televiziju i SBB internet su konacno dobile istodobnu mogucnost . Bez obzira dal su kablovi ukopani ili idu duz bandera za struju, SBB je sada dostupan svakome .Izgleda da su se na mene konacno sazalili bogovi s'Olimpa "
Jedva cekam da mi istekne ugovor s Telekonjem i da konacno probam prave net brzine ...

Ovo nije reklama , ovo je konacna sreca jednog namucenog i cenovno oguljenog ES clana zemlje Tunguzije ...
[ vaske71 @ 27.09.2011. 15:58 ] @
jel to znaci da ce nadalje da teraju sto se tice cas nds na satelitskoj a powerkey(i nds bar zbog postojecih echolite) na kablovskoj-neprakticno?(mada ipak su to odvojene firme)
[ tukidid @ 27.09.2011. 16:24 ] @
sta je s trecim igracima kao Orion

[Ovu poruku je menjao tukidid dana 29.09.2011. u 12:29 GMT+1]
[ tukidid @ 29.09.2011. 11:05 ] @
sto sbb podrska kaze da ne moze se dobije kartica koja bise ubacila u CI slot TV-a jel to zato sto odustaju od NDS sistema i prelaze na cisco powerkey koji nema kao k-ce;jel moze za satelitsku da se dobije NDS k-ca?
[ Fac Ut Vivas @ 29.09.2011. 23:46 ] @
Nadam se da će uskoro ostati samo powerkey u kablovskoj odnosno da će zameniti postojeće Echolite receiver-e sa novim Cisco pre svega zato to što su Cisco MPEG4 a Echolite MPEG2.
To bi omogućilo bolji kvalitet slike jer ovo sada što imamo gubi svaki smisao. Kvalitet slike u D3 je toliko loš da je pitanje da li je bolja slika na analognoj kablovskoj ili digitalnoj.

@tukidid

Mislim da niko ne može da ti odgovori na pitanje zašto ne daju opciju da korisnik sam bira da li hoće samo karticu da uzme od njih ili ceo receiver... Možda misle da će te ovako vezati na duže staze ili možda i tehnički ne može.

Šta si mislio za Orion, ne razumem? I nemoj da postavljaš pitanja za SBB u temi o PTT-u.
[ milosnrt22802 @ 19.10.2011. 14:07 ] @
Juce sam zamenio stari echolite D3 receiver za novi cisco HD receiver. Potpuno sam nezadovoljan novom slikom. Po svakoj stavci slika na novom receiveru bi trebala biti bolja: HDMI kabl umesto SCART, MPEG4 umesto MPEG2 ... Medjutim slika je jednostavno previse kompresovana. Premali je bitrate. Sve je uzasno pikselizovano za moj ukus.
Slika sa digitalnog receivera bi trebala biti u dvd kvalitetu (pricam sve vreme samo o SD kanalima) a nije u dvd kvalitetu, vec u kvalitetu lose kompresovanog DIVX-a. Slika na mnogim kanalima je pomerena levo ili desno tako da dobijam crne linije sa desne ili leve strane slike sto na starom D3 nije bio slucaj. Ako postavim output sa HD D3 receivera na 1080i pa na taj nacin kazem njemu da radi upscale to izgleda zaista tragicno. Nazubljene linije, veliki sum oko slova na slici. Ako postavim na passtrought pa na taj nacim dam TV-u da radi upscale to izgleda malo bolje, ali i dalje je lose. Istina, nije na svim kanalima ista situacija, ali poredeci sa D3 echolite koji je imao MPEG2 kompresiju, nazalost tamo sam imao lepsu sliku. Neki SD kanali imaju isti kvalitet kao na obicnom D3, ali sticem utisak da je vecina losijeg kvaliteta. A trebalo bi biti sve drasticno bolje. HD kanale bih voleo da probam, medjutim SBB moze da mi ih pusti ili za koji dan pa da mi naplati za ceo tekuci mesec, ili tek od 1.11. Tako da sam i tu malo razocaran. Zar je toliki problem pustiti 11 dana promo perioda, pa da mogu da se odlucim. Zaista sam jedva cekao da stigne receiver jer sam se nadao i boljoj SD slici, medjutim toliko sam razocaran da sam trazio da mi se vrati stari. Sam interface receivera (on screen) je mnogo ruzan i dosta spor, opet kazem za moj ukus. Kada menjam kanale, info o kanalu se pojavi skoro preko pola ekrana i ne moze trajati manje od 3 sekunde! Nisam mogao da verujem koliko je sam logotip D3 koji se pojavljuje u menijima ocajnog kvaliteta. Pun pikselizacije i loseg gradient-a.
Inace TV je potpuno nova LG plazma 50 inch PZ950S sa satelitskim receiverom u sebi. Kupljena u Madjarskoj jer kod nas nema da se kupi taj ovogodisnji model. U poredjenju sa satelitskim kanalima, ili sa DVD filmovima HD D3 cisco jednostavno ispada iz price... nazalost.
[ Fac Ut Vivas @ 30.10.2011. 22:43 ] @
Apsolutno se slažem sa tobom oko svega što si napisao i ja sam imao sličan utisak kada sam napravio zamenu.
Ako ti je za utehu, HD kanali izgledaju sasvim pristojno. Ja sam pokušavao da nađem razliku na History HD na 1 W i na D3 i ako je ima onda je minimalna.

To što si ti primetio za SD kanale kako izgledaju lošije preko HDMI-a sam i ja isto primetio kod sebe stim da se kvalitet slike na D3 sve više i više smanjuje odnosno kompresija se povećava. Kada sam prvi put uzeo D3 slika na pojedinim kanalima je bila vidno bolja od DVD-jeva sa trafike od 199 dinara. Danas je slika na D3 skoro pa žalosna i ako ovako nastave ispašće analogna kablovska kvalitetnija od D3.

Taj utisak da je preko SCART-a bolja slika nego preko HDMI-a me je dosta kopkao i dan danas ne znam zašto je tako. Moguće je da Echolite ima bolji dekoder ili možda sam televizor sliku koju dobije preko HDMI-a manje procesira nego onu koju dobije analognim putem. Možda je to neko zamućenje koje je SCART unosio bilo dovoljno da sakrije te kockice od kompresije pa se zato slika činila boljom. Bila je malo mutnija ali ne toliko da možeš da primetiš ako ne porediš oba signala direktno. Šta znam, probaj sharpness da smanjiš na TV-u... :)
[ adsl.reakcija @ 31.10.2011. 10:21 ] @
Od pre dva meseca imam i D3 uslugu preko CISCO SD risivera. I ja sam primetio česte promene u kvalitetu slike, odnosno smanjenje i povećanje bitrejta na većini kanala. Na samo nekoliko tih problema nema (Viasatovi kanali, Eurosport i još neki).
Pošto imam i IPTV, mogu da upoređujem. Iako IPTV, generalno, ima bolju sliku, vrlo često se dešava da mi Eurosport bude bolji na D3. Za IPTV mogu da razumem da su ograničeni sa protokom parice, ali se bar trude da puste tih 3-4 Mbit/s, za razliku od D3 koji ima skoro neograničene mogućnosti preko optike, a ipak sve više i više kompresuje protok.
Da li je to do njihove opreme, ili bi mogao ja da ubacim neki pojačivač. Da li bi nešto dobio sa tim?
[ cacanin @ 13.12.2011. 21:44 ] @
Pozdrav svima, od skoro sam korisnik SBB mix paketa (6mb/512kb , analogna , D3) medjutim mislim da slika nije kako oni nazivaju digitalna (ulaz skart-uzas) to ne smem ni da komentarisem... Sve je to ovde vec objasnjeno...

Da predjem na stvar... kao sto rekoh slika preko D3 je solidna, nije dobra, imam neke kao crtice vodoravne preko slike, najvise se vide preko lica ljudi ili na naslovima (nazivima klubova na fudbalu, titlovima) risiver je cisko sd, televizor LG 42lw3550 ...

Zamolio bih korisnike koji imaju ovu uslugu da malo postave svoje utiske, npr koje su im vrednosti MENI/PODESAVANJA/DIJAGNOSTIKA SISTEMA pa RFinfo, frekvencija, QAM Type, Symbol Rate, Status /Nivo.....???

Hvala unapred svima.
[ Sceka @ 18.12.2011. 21:00 ] @
Ja imam MIX M varijantu (sa 12Mb/s) i naravno Cisco Z3375 digitalni prijemnik koji je SCART kablom i antenskim kablom povezan sa Samsung 32D550 televizorom. Problem je u tome sto SCART konekcija (koja bi trebala da bude digitalno povezivanje...) daje dosta losiju sliku od konekcije antenskim kablom (koja bi trebala da bude analogna, klasicna) a mislim da nema logike da bude tako?! Ili gresim, ali ne verujem?! Mislio sam da od N.G. uzmem HD varijantu ali nemam bas poverenja u to jer ako je trenutno ovakva situacija kakvu sam opisao anda ne vidim da postoji razlog da im dajem pare nizasta?! Kad na istom televizoru pustim film sa harda, preko USB-a, slika je savrsena, isto tako je i sa slikama (bilo koje vrste, sa fotoaparata, Sony 14mp, ili nesto sa Internet-a...) Nebitno, slike su savrsene, mislim kvalitet je savrsen. Znaci televizor je ok. U cemu je onda problem. Ako gresim, voleo bih da me neko "nauci" i ukaze na gresku/e koje, eventualno, cinim. Iako smatram da je povezivanje uredjaja toliko prosto da ni lood ne moze da pogresi.


Pozdrav!
[ Sceka @ 19.12.2011. 11:06 ] @
[quote]Sceka: Problem je u tome sto SCART konekcija (koja bi trebala da bude digitalno povezivanje...) daje dosta losiju sliku od konekcije antenskim kablom (koja bi trebala da bude analogna, klasicna) a mislim da nema logike da bude tako?!
SCART je analogna konekcija,(direkta veza) a antenska je preko RF modulatora koji modulise signal na neki od kanala UHF spektra,od 21 -69.Obe konekcije su analogne.Digitalna je preko HDMI kabla.
[ Sceka @ 19.12.2011. 13:43 ] @
[quote]Gost
Citat:
Sceka: SCART je analogna konekcija,(direkta veza) a antenska je preko RF modulatora koji modulise signal na neki od kanala UHF spektra,od 21 -69.Obe konekcije su analogne.Digitalna je preko HDMI kabla.


Ma jasno, a kako je onda D3 usluga digitalna?! Naravno da ne mozes ti na to da mi odgovoris (osim ako nisi iz SBB-a), samo razmisljam "na glas". Sad sam zvao SBB korisnicki servis, prebacen sam i razgovarao sa "prodajom", devojkom koja vrti napamet nauceno, pri tom ne razume pitanje, ne razume se tehnicki apsolutno i stalno se trudi da mi uvali nesto sto necu iako sam joj tri puta rekao da me ne zanima to sto mi nudi. Prosto neverovatno da nemaju odgovarajuce ljude za komunikaciju sa korisnicima. Inace sam sa Internet-om veoma zadovoljan po svim pitanjima.

Kad smo kod Internet-a, moj TV ima mogucnost prikljucenja pomocu Ethernet kabla, predpostavljam da samo treba, recimo, da premestim kabl iz kompjutera u TV i to je to?! Ili nije tako? Hvala!


Pozdrav!
[ calexx @ 19.12.2011. 14:43 ] @
D3 usluga koristi digitalni tuner tj digitalni signal a kako ćeš da nastaviš do televizora zavisi i od njega. Ako i on ima digitalni ulaz, onda ćeš da uzmeš prijemnik sa HDMI vezom i to će da bude puna digitalna televizija. Ako televizor nema takav ulaz, onda se koriste neki analogni konektori. Kao grafička sa DVI izlazom pa ako monitor nema takav, onda konvertuješ u analogni. Ipak, trebalo bi da sama slika bude bolja pa makar išla preko SCART konektora ... a imam prilike da vidim i da je mnoogo bolja čak i kada se poveže preko RF (to je kada televizor nema ni video in nego samo RF).

Sećam se nekih tema u kojima je pisano o problemima sa SCART konekcijama ali se ne sećam šta je tačno bilo. Da li je do televizora, prijemnika ... reklamiraj to pa neka oni razmišljaju. Pokaži serviserima kako izgleda jedno a kako drugo pa će valjda da nađu razlog i rešenje.
[ Sceka @ 19.12.2011. 17:14 ] @
Citat:
calexx: D3 usluga koristi digitalni tuner tj digitalni signal a kako ćeš da nastaviš do televizora zavisi i od njega. Ako i on ima digitalni ulaz, onda ćeš da uzmeš prijemnik sa HDMI vezom i to će da bude puna digitalna televizija. Ako televizor nema takav ulaz, onda se koriste neki analogni konektori. Kao grafička sa DVI izlazom pa ako monitor nema takav, onda konvertuješ u analogni. Ipak, trebalo bi da sama slika bude bolja pa makar išla preko SCART konektora ... a imam prilike da vidim i da je mnoogo bolja čak i kada se poveže preko RF (to je kada televizor nema ni video in nego samo RF).

Sećam se nekih tema u kojima je pisano o problemima sa SCART konekcijama ali se ne sećam šta je tačno bilo. Da li je do televizora, prijemnika ... reklamiraj to pa neka oni razmišljaju. Pokaži serviserima kako izgleda jedno a kako drugo pa će valjda da nađu razlog i rešenje.


Vrlo su neljubazni a nisam imao vremena danas da odem do njih. Poenta je u tome sto reklamiraju D3 kao digitalnu varijantu "zaboravljajuci" da naglase da osnovni model kablovskog prijemnika nema digitalni izlaz. To je zato sto sledeci model naplacuju jednokratno 4.000 dinara, u mom slucaju 2.000 jer imam ugovor na dve godine, i 200 din mesecno rentiranje. Kad se vec placa mesecno rentiranje zasto se daje ta jednokratna cifra kad u svakom slucaju oprema nije moja, njihova je pa nikako ne vidim svrhu uzimanja tih 4.000/2.000 dinara. Osim, naravno, jer im se to moze! Verovatno idu na to da to i nije neka cifra. Slazem se, nikakav problem nije ta cifra, bar meni nije, samo ne volim da me na pilicarski nacin smatraju za ovcu. Princip je u pitanju.

Inace, bio sam kod ortaka malocas, on ima taj model Cisco Z4398. Istog dana smo prikljuceni, on je dva sata posle mene ali je imao srecu da je nestalo ovih prijemnika kao sto smo svi dobili (Cisco Z3375) pa je iz ko zna kog razloga njemu klinac koji je uvodio dao taj 'bolji' model. Njegov TV je isto kao moj Ful HD samo losiji model ali veci ekran (moj je 32" a njegov 37") i kod njega je prikljucen HDMI kablom. Slika je kristalno cista. Nije rec o HD programima, to nije ni uzeo u paketu, rec je o normalnim programima START paketa. Razlika izmedju antenskog i digitalnog ulaza je "doope i oko"!!! Ne preterujem ni malo. Tako da cu sutra otici malo da se "svadjam" sa njima pa da uzmem taj bolji prijemnik, stvarno je razlika neverovatna!


Pozdrav!
[ Fac Ut Vivas @ 21.12.2011. 01:28 ] @
@Sceka

To što si ti definisao digitalnu televiziju time da li je povezan receiver sa TV-om preko SCART-a ili HDMI-a je samo tvoj problem. Izvini ako zvučim malo grubo ali nisi u pravu.

Digitalna televizija podrazumeva digitalni prenos signala do gledaoca tj. prenos signala bez gubitka u kvalitetu. Ono što ti SBB zapakuje kod njih to stigne isto do tebe za razliku od analogne kablovske gde signal usput pokupi raznorazne smetnje, oslabi i ko zna šta dobiješ na kraju.
To parče SCART kabla je veoma kvalitetna veza i tu nema vidiljive degradacije slike.

To što ti slika preko SCART-a izgleda loše je nešto što ne bi trebalo da se dešava i tu nešto nije u redu. Pozovi korisnički servis i traži da dođu da provere šta je problem a i pretraži forum neko je čini mi se rekao da neki modeli LG televizora ne mogu da rade preko SCART-a sa D3.
[ Sceka @ 21.12.2011. 18:06 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas: @Sceka

To što si ti definisao digitalnu televiziju time da li je povezan receiver sa TV-om preko SCART-a ili HDMI-a je samo tvoj problem. Izvini ako zvučim malo grubo ali nisi u pravu.

Digitalna televizija podrazumeva digitalni prenos signala do gledaoca tj. prenos signala bez gubitka u kvalitetu. Ono što ti SBB zapakuje kod njih to stigne isto do tebe za razliku od analogne kablovske gde signal usput pokupi raznorazne smetnje, oslabi i ko zna šta dobiješ na kraju.
To parče SCART kabla je veoma kvalitetna veza i tu nema vidiljive degradacije slike.

To što ti slika preko SCART-a izgleda loše je nešto što ne bi trebalo da se dešava i tu nešto nije u redu. Pozovi korisnički servis i traži da dođu da provere šta je problem a i pretraži forum neko je čini mi se rekao da neki modeli LG televizora ne mogu da rade preko SCART-a sa D3.


Nema razloga za izvinjenje, narocito ako ja gresim u necemu.

Sad ti meni objasni sledece. Ako je tacno ovo podvuceno, kako to da nikome u zgradi osim tog ortaka koji ima taj bolji digitalni prijemnik (i koji je taj prijemnik vezao sa TV-om putem HDMI kabla) nije tako dobra slika kao njemu. Svi ostali su sa prijemnikom kao sto je moj (losiji Cisco Z3375) i nekoma je malo bolja slika, skoro zanemarljivo, a vecini je ista ili cak malo losija - poredeci sa antenskom vezom? Proverio danas, jer me interesuje a nisam imao vremena da odem do SBB-a. A ima raznih televizora, vecina ih je sa LCD ili LED Full HD modelima, ima samo jedan sa Plazma TV-om ali je na Zlatiboru do posle N.G. tako da nemam pojma kako je kod njega. Malo mi je cudno da je toliko slicnih slucajeva na istom mestu. Ne kazem da nije moguce.

Sad cu jos malo da guglam ne bi li nasao neki odgovor. Pre svega me zanima da li je Cisco Z3375 "u stanju" da isporuci digitalni signal do TV-a. U svakom slucaju hvala za odgovor.


Pozdrav!
[ calexx @ 21.12.2011. 18:54 ] @
Naravno da je sposoban, to mu je i jedini posao koji radi. ;) Ja imam još prostiji i stariji Echolite i slika preko scart konektora je bar deset puta bolja od one analogne.
[ Sceka @ 22.12.2011. 15:37 ] @
^
Nisam stigao ranije... SCART konekcija je analogna u svakom pogledu. Ako imas bolju sliku preko SCART kabla nego sto je to sa klasicnom antenskom vezom koju zoves analognom to opet nije digitalna veza. Samo tvoj TV bolje reprodukuje signal koji dobija pitem SCART-a i nista vise. Moj TV je model od pre nekoliko meseci i kad se prikljuci Blu-Ray Player putem HDMI kabla slika je kristalno cista, savrsena, pravi Full HD. Isto tako kad prikljucim USB HDD pa sa njega pustim 1080p film (mkv, avi...) to isto tako bude savrseno kristalno cisto i jasno. Echolite i Cisco model Z3375 nemaju digitalni izlaz pa je zato slika losa.

Echolite:
Digitalni prijemnik je kompaktan, dimenzija 29x22x5 cm. Poseduje dva SCART izlaza (TV, VCR), kompozitni video RCA izlaz, stereo RCA i SPDIF audio izlaze kao i RF antenski izlaz. Prisutan je i RF loop izlaz, na kome se prosleđuje signal sa RF ulaza. Podržava 16:9 i 4:3 formate slike. Dekoder ima EPG do 7 dana unapred, sa mogućnošću postavljanja podsetnika za odabrane emisije. Moguće je kreiranje liste omiljenih kanala. Uz dekoder dolazi odgovarajući daljinski upravljač sa svim potrebnim komandama.

Znaci ima samo analogne video izlaze!


Cisco Z4398:
Najmanji i najlakši model digitalnog prijemnika, sa dimenzijama 26x14x5 cm. Idealan je za one gledaoce koji bi želeli bez velikih komplikacija svoje omiljene programe u digitalnom kvalitetu. Od ulaza poseduje antenski RF i Ethernet (za VOD servis) a od izlaza dva SCRT-a (TV, VCR), posebne audio izlaze i to dva RCA i jedan SPDIF i RF loop antenski. Omogućava EPG do 3 dana unapred.

Znaci ima samo analogne video izlaze!


Cisco Z4398:
Ovo je model digitalnog prijemnika kod koga postoji mogućnost prikaza HD i SD kanala sa podržanim rezolucijama slike 576i, 576p, 720p, 1080i. Podržava VOD (video na zahtev) i PPV servise i ima EPG do 7 dana unapred. Od ulaza poseduje antenski RF i sim card čitač, a od izlaza komponentni i kompozitni video, HDMI, dvostruki stereo audio (4xRCA), SPDIF audio, antenski RF loop i Ethernet izlaz. Ovaj digitalni prijemnik ima u sebi već ugrađen kablovski modem.

Znaci ima digitalne video izlaze!


Cisco Z8398:
Ovo je najjači model digitalnog prijemnika koji, kao i prethodni, ima mogućnosti prikaza HD i SD kanala sa podržanim rezolucijama slike 576i, 576p, 720p, 1080i. Podržava VOD i PPV servise i ima EPG do 7 dana unapred. Ima anteski RF ulaz a od izlaza: HDMI, komponentni i kompozitni video, S video, dupli audio stereo izlaz (4xRCA), SPDIF audio i dupli Ethernet izlaz. Ovaj digitalni prijemnik ima ugrađen kablovski modem i tjuner koji omogućava gledanje više kanala odjednom (Picture In Picture) ili gledanje i snimanje dva različita kanala. Zahvaljlujući ugrađenom hard disku od 320 GB, moguće je pauzirati live video (timeshifting) u trajanju do sat vremena ili snimanja željenih emisija (direktno ili izabrane iz EPG-a). Na hard disk ukupno može da stane do 175 sati SD snimaka ili 45 sati HD snimaka.

Znaci ima digitalni video izlaz!

Bio sam u SBB da "uzmem" Cisco Z4398 ali mi je tokom povratka kuci javljeno da nemaju vise tih prijemnika nego samo Cisco Z8398. Ali ako stigne u medjuvremenu dok ekipa dodje kod mene kuci, dace mi Cisco Z4398 inace moram da uzmem Cisco Z8398 iako mi ne treba mogucnost snimanja koju on ima a zato je skup.

Znaci, digitalni signal dolazi do prijemnika u svakom slucaju, samo je pitanje da li taj prijemnik ima digitalne izlaze da to prosledi TV-u ili ne. Prosto k'o pasulj. Toliko o tome od mene. Kad budem dobio novi prijemnik napisacu kako to radi, moje utiske.


Pozdrav!
[ nenadjow @ 02.01.2012. 11:54 ] @
@Sceka Reci mi koji si reciver na kraju dobio, moja sestra bi da uzme DVR, ali joj je mnogo da placa 600din mesecno, ako si ti umesto HD recivera dobio DVR, onda postoji mogucnost da nemaju HD recivere pa dele DVR. Javi sto pre da znam da li da ih zovemo ili ne...
[ Sceka @ 03.01.2012. 14:43 ] @
Izvini sto kasnim sa odgovorom, nisam bio mnogo na Net-u, bila N.G.! :)

Nisam nista uzeo ali sam proverio i izgleda da stvarno nemaju vise "obicnih HD" prijemnika. Ali... Ako odes na njihov sajt, u toku je promocija DVR uredjaja po ceni HD uredjaja pa cu za koji dan zvati da to uzmem!

I Srecna Nova Godina Svima!!! :)))

Pozdrav!
[ calexx @ 03.01.2012. 16:20 ] @
Interesantno, meni inače nije potreban HD jer nemam takav televizor ... sada praktično uopšte i nemam teve pa gledam preko tv kartice ... ali u ovoj kombinaciji sa 2k keša i posle 200 za rentu i 400 za HD paket ... možda i nije loše. Onda bi sledeći monitor imao HDMI ulaz pa bi otpala kartica.

Jel ima ovaj DVR satić napred? Liči da ima, nekako sam navikao na to pa bi mi smetalo ako nema. :)
[ IT_DooX @ 03.01.2012. 17:38 ] @
Govoris o EPG? Svi risiveri imaju EPG u sebi,od SD do DVR, jedino ne znam za one echolite risivere, mislim da oni nemaju, ali se oni svakako vise i ne daju...
[ Sceka @ 03.01.2012. 18:00 ] @
Evo linka za akciju:
http://www.sbb.rs/Vesti/5196/HD+DVR+po+ceni+HD.shtml



Citat:
calexx: Interesantno, meni inače nije potreban HD jer nemam takav televizor ... sada praktično uopšte i nemam teve pa gledam preko tv kartice ... ali u ovoj kombinaciji sa 2k keša i posle 200 za rentu i 400 za HD paket ... možda i nije loše. Onda bi sledeći monitor imao HDMI ulaz pa bi otpala kartica.

Jel ima ovaj DVR satić napred? Liči da ima, nekako sam navikao na to pa bi mi smetalo ako nema. :)


Ako mislimo na isto onda ima, bar mi se tako cini, pogledaj sam:
http://www.sbb.rs/D3+digitalna...shtml/nav_start=0/nav_start2=0


Pa kupi ali Full HD, isplati se! Ja sam kupio Samsung LE32D550, mnogo sam zadovoljan. Reprodukcija HD materijala (1080p) je savrsena a moze da cita sve! I, sto je jako bitno, pustam sa HDD-a!


Pozdrav!
[ nenadjow @ 03.01.2012. 18:06 ] @
DVR i HD resiveri imaju sat ali je on aktivan samo kada je resiver iskljucen, kada je ukljucen na njemu se vidi broj kanala! Moja sestra bi htela bez ikakvog ugovora za HD ili HBO paket, ako neko zna da stvarno nemaju HD recivere i ako im neko trazi HD resiver da li mu oni daju DVR. Hvala unapred na odgovoru!
[ IT_DooX @ 03.01.2012. 18:27 ] @
Izvinjavam se na nerazumevanju, kad kazes satic zaista mislis na satic :) Ovo unapred me je zbunilo, kontao sam da pitas za satnicu programa unapred, a to je EPG :) Ovo za HD iskreno ni ne znam da ih vise nema, ako kazu da ih nema, onda ih nema. Ako nekome crkne, menjamo ga sigurno :) Pa i ako ga nema... marketinska promocija?
[ calexx @ 03.01.2012. 18:30 ] @
Aha, sad sam se setio da je neko to pominjao. Malo mi je bzvz, to je jedna funkcija i mogao bi da postoji taster kojim se bira. Na Echolite uvek stoji sat dok se kanal pokaže samo u trenutku promene ... što je opet bzvz jer to isto vidim na televizoru. Nekad bih hteo da vidim na kom je kanalu program koji gledam, ne bih da baš sve pamtim, pa onda idem obilaznim putevima umesto da stisnem neko Display dugme (kao što je bilo na VCR, tamo se birao sat, brojač, tajmer, šta god je moglo da se vidi) i pokaže se na prijemniku.

Ako imaju i HD prijemnike, onda teško da ćete da uspete sa tom varijantom, liči mi da imaju previše DVR prijemnika pa bi da ih malo razdele. Jedino ako baš nemaju pa onda prođe.

EPG? To ima i ovaj Echolite koji koristim mada je uglavnom neupotrebljivo. Ponekad se razlikuje od onoga što se prikazuje a baš baš retko pogodi vreme početka i kraja. Ili je to na boljim prijemnicima vezano za neki signal (kao što su imali VHS rekorderi pa kada teve stanica pošalje signal, onda krene snimanje ... mada nisam siguran da je to kod nas radilo) i onda ne mora da se gleda u pasulj i očekuje tačan početak?
Citat:
Sceka: Pa kupi ali Full HD, isplati se! Ja sam kupio Samsung LE32D550, mnogo sam zadovoljan. Reprodukcija HD materijala (1080p) je savrsena a moze da cita sve! I, sto je jako bitno, pustam sa HDD-a!
Znam ja sve to ali trenutno imam prioritete ispred televizora. Recimo da pazim da stalno imam za buđav lebac. :( Možda nekom boljom prilikom.
[ IT_DooX @ 03.01.2012. 18:36 ] @
Mislim, dakle nisam siguran, da EPG zavisi manje vise od same tv stanice, recimo kod RTS baguje katastrofa, mozda ne placamo dovoljno pretplatu, dok kod HBO HD (pretpostavljam i na ostalim HBO kanalima ali iskreno gledam samo ovaj) nema nikakve greske, do u minut je sve kako pise...
[ calexx @ 03.01.2012. 19:54 ] @
Ok, to sam pitao, nema nekog okidača vezanog za izabranu emisiju nego se oslanja na časovnik pa ako emisija nije tačna, onda kako pogodi. Kod nas ne da ne počinju u prijavljeno vreme nego se često desi da emituju nešto sasvim drugo.
[ Sceka @ 03.01.2012. 22:17 ] @
Citat:
calexx: @Sceka - Znam ja sve to ali trenutno imam prioritete ispred televizora. Recimo da pazim da stalno imam za buđav lebac. :( Možda nekom boljom prilikom.



Izvini, nisam hteo da ulazim u privatne vode... Samo sam mislio zbog ovih popusta silnih koji se daju na tehniku. Samsung je davao 20%, Tehnomanija 15% pa sam tako moj TV plati 34.000 dinara, na toj akciji. U stvari, nisam imao pojma za to, cak je bila nedelja i sasvim sam slucajno svratio na Banovom Brdu, isao nesto da se vozikam sa suprugom - nevezano za kupovinu. I vidimo da Tehnomanija radi, udjemo unutra (mene uvek zanima ima li sta novo...) kad prodavac kaze za te popuste i mi kupimo TV! :) Mislim da sad jos uvek vazi Samsung-ov popust a da Tehnomanija vise ne daje?!

Raspitacu se da li moze da se uzme DVR bez potpisivanja ugovora za HD kanale po toj promotivnoj ceni.


Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 03.01.2012. u 23:37 GMT+1]
[ Sceka @ 04.01.2012. 13:30 ] @
Nikako ne mogu da ih dobijem na broj koji, u stvari, jedini imaju! Stalno je zauzeto, probao sam desetak puta a sad nemam vise vremena. Ako ih je neko zvao neka napise da li daju DVR bez "ugovorne obaveze" za HD a za cenu koja je u promociji?!


Pozdrav!
[ calexx @ 04.01.2012. 14:11 ] @
Ja ću kasnije da prošetam pa ću da svratim, tu su mi negde usput.
[ love22 @ 02.05.2012. 15:08 ] @
ja imam samsung tv hd redy ali nema u sebi digitalni tjuner, imam digitalni satelitski resiver tehnikus nova ds da li je moguce preko njega dobiti digitalne programe sa kablovske. i ako je moguce kako?
[ nescha @ 24.05.2012. 11:51 ] @
Samsung televizori koji imaju Ethernet (LAN) port, mogu se relativno jednostavnom instalacijom softwer-a na računaru i samom televizoru, povezati tako da menjate kanale direktno sa računara. Takođe, postoji aplikacija i za Android, tako da i telefon može imati ulogu daljinskog.
SBB D3 Go, uopšte nije loša funkcionalnost, baz zbog mogućnosti brzog tabelarnog pregleda sadržaja.
Međutim, ovo je trenutno nemoguće izvesti na eksternom D3 STB uređaju.

Da li postoji mogućnost da se na neki način Ethernet (LAN) priključak iskoristi za promenu kanala na D3 STB?

Druga opcija jeste da se umesto eksternog STB, koristi CI kartica i već postojeći mehanizam samog TV-a?
[ Fac Ut Vivas @ 24.05.2012. 22:00 ] @
Naravno da ne ;)

Prvo pitanje je krajnje specifično i sumnjam da postoji osim tebe još neko ko je zainteresovan da preko mreže menja kanale na STB-u. Druga stvar je nemoguća iz nekoliko razloga a jedan je taj što ne postoji kartica koju bi ubacio u TV. A zašto ne postoji to je pitanje za SBB...
[ BBS @ 11.07.2012. 09:18 ] @
KOja je rezolucija nqa novim SBB risiverima koje reklamiraju kao D3 2,0
[ Fac Ut Vivas @ 14.07.2012. 22:59 ] @
Na koju rezoluciju misliš? Ako misliš na kanale ista je kao i na starim. A ako misliš na interfejs samog uređaja, negde sam pročitao da izgleda bolje odnosno da je neka HD rezolucija.
[ Morpheus NS @ 05.10.2012. 17:15 ] @
Da li postoji mogućnost da se risiveri koje SBB trenutno koristi za digitalnu kablovsku tv poveže na tv karticu na računaru koaksijalnim kablom? Kakav je kvalitet slike u tom slučaju, vredi li prelaziti sa "klasične" kablovske tv? Kako se menjaju kanali?

Pitam jer su me zvali pre neki dan da pitaju da li bih želeo koristiti digitalnu kablovsku. Kad sam objasnio da kablovsku gledam na računaru rekoše mi da novi risiveri imaju HDMI, što mi ništa ne znači jer tv kartica ima samo obični antenski priključak i S-video ulaz...
[ calexx @ 05.10.2012. 18:30 ] @
Ako misliš da proslediš antenski kabl u teve karticu, onda ništa ne dobijaš jer je to onaj isti analogni koji sada imaš. Ne znam kako je sa S Video ulazom, ja još uvek koristim kompozitni ulaz teve kartice i to je OK ... mada na nivou pal rezolucije. Slika je čista u odnosu na analognu a inače se sve sa kanalima radi na prijemniku tj na njemu menjaš programe i još neke parametre a na kompu zvuk i ostalo.

Ako već nemaš televizor onda je rešenje neki monitor sa HDMI ulazom ili slična karticia. Ja sam pazario monitor sa Display portom i muku mučim da nabavim kabl koji sa jedne strane ima HDMI a sa druge Display port, tako bih na monitoru imao full hd sliku.
[ Morpheus NS @ 05.10.2012. 18:41 ] @
Tako sam i mislio, no reko' da pitam bolje poznavaoce. Hvala.
[ nescha @ 08.10.2012. 10:13 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas:
Naravno da ne

Prvo pitanje je krajnje specifično i sumnjam da postoji osim tebe još neko ko je zainteresovan da preko mreže menja kanale na STB-u. Druga stvar je nemoguća iz nekoliko razloga a jedan je taj što ne postoji kartica koju bi ubacio u TV. A zašto ne postoji to je pitanje za SBB...


Ne slažem se sa tobom da ne bi imalo interesovanja za takav sistem.
STB je u pozadini jedan mali računar koji je sposoban da reprodukuje Full HD video zapis (ima dovoljno procesorske moći za to). Sem što pušta ono što sam operator servira, on može da pušta i mnogo toga drugog, npr. sa Interneta ili nekog drugog skladišta (npr. USB HDD-a ili deljenog foldera sa kućne mreže). Da bi takva implementacija imala smisla, potrebno je imati efikasan način za upravljanje sadržajem, gde klasičan daljinski upravljač nije nimalo pogodan (može da se koristi ali je veoma neudobno ili traži pripremu i organizovanje multimedijalnog sadržaja).

Pristup sa kontrolom preko Ethernet-a, gde bi imao mobilnu ili desktop aplikaciju za kontrolu, itekako može da im upotrebu (postoje velike forum zajednice koje se bave, između ostalog, i ovim problemima, npr. SamyGO za Samsung TV).

Ja samo mogu da kažem da imam aplikacije za daljinski upravljač na svom telefonu i laptopu za Samsung TV, i često ih koristim (npr. kad me mrzi da dignem dupe iz fotelje kad je TV preglasan na glupom kanalu a daljinski nije pri ruci ). Da napomenem, da je ovakav pristup MNOGO brži nego preko daljinskog jer nemaš kašnjenje zbog IR komunikacije koje imaš u klasičnom daljinskom.
[ Fac Ut Vivas @ 13.10.2012. 12:20 ] @
@nescha

Ti si izgleda krajnje specifičan gledalac televizije :) Iz tvog poslednjeg posta bih zaključio da ti ni ne gledaš televiziju nego sediš za kompom a TV ti je uključen u pozadini. Prosečan gledalac sedne u fotelju i uzme daljinski i vrti kanale gore dole bez potrebe da startuje neke aplikacije ili skreće pogled sa TV-a. Stvarno mislim da nema potreba za laptopom da bi se promenio kanala sa Pinka na RTS.

Što se tiče puštanja sadržaja sa mreže ili USB-a, ne vidim šta ti je problem da to uradiš preko daljinskog. Sadržaj se izlista i strelicama ideš gore dole i izabereš šta želiš da gledaš i to je to. Druga stvar je ako hoćeš pritom da iskopiraš titl ili da otpakuješ film i tu se slažem da daljinski nije baš najsrećnije rešenje za to. Još jedna primena gde daljinski ne blista jeste recimo Youtube gde je kucanje teksta preko daljnica stvarno smaranje i tu vidim smisao za korišćenje Android aplikacije. Nažalost ove funkcije mislim da još uvek ne rade na D3 uređajima tako da za to što SBB nudi, a to je gledanje televizije, običan daljinac završava posao bez problema.

Nemoj da me pogrešno shvatiš, ja sam za to da SBB omogući tako nešto ali siguran sam da ne postoji veće interesovanje za "promenu kanala preko LAN mreže". Ja prvi ne bih to koristio a ne mogu da zamislim ni svoju ženu kako sedi ispred TV-a i na laptopu menja kanale na D3.

Ja lično koristim XBMC na HTPC-u i koristim i Android aplikaciju za XBMC. Takođe koristim i telefon da iskopiram titl za neku seriju i slične stvari ali 99% stvari odradim preko daljinca koji je mnogo upotrebljiviji za bilo šta vezano za TV u odnosu na miša i tastaturu.
Jednostavno, tako je predviđeno da se koristi i ceo interfejs je prilagođen za korišćenje preko daljinskog. Menjati kanale mišem je isto kao i pokušavati daljincem pomerati pointer u Windows-u.

I moram da te pitam o kašnjenju u IR komunikaciji. Koliko je to kašnjenje? Hoćeš da kažeš da je brže menjati kanale preko Wireless-a nego preko daljinca?!?
[ nescha @ 23.10.2012. 07:07 ] @
o
Citat:
Fac Ut Vivas:

Ti si izgleda krajnje specifičan gledalac televizije :) Iz tvog poslednjeg posta bih zaključio da ti ni ne gledaš televiziju nego sediš za kompom a TV ti je uključen u pozadini. Prosečan gledalac sedne u fotelju i uzme daljinski i vrti kanale gore dole bez potrebe da startuje neke aplikacije ili skreće pogled sa TV-a. Stvarno mislim da nema potreba za laptopom da bi se promenio kanala sa Pinka na RTS.


Apsolutno-potpuno si u pravu, provalio si me :). Prosečean gladalac, na žalost, gleda ono što mu se servira, i jedina kontrola koju ima nad tim jeste da vrti kanale (sekvencijalno ili iz liste, nema neke razlike). Ja jesam specifičan u tome što mi je TV u pozadini a na laptopu tražim malo efikasnije šta bi mi moglo biti od interesa. Koncept daljinskog jednostavno nije dovoljno dobar za takva napredna pretraživanja. Nekad je bio, danas nije. EPG nije dovoldjno koristan, ne ažuriraju se lepo od strane svih, nema dovoljno informacije o sadržaju (npr. IMDB-like pristup, zbog čega ja i koristim laptop). Nisam još uvek sreo kvalitetna middleware (dobru implementaciju menija) koji ovo ima. Zbog toga koristim laptop jer mi je gubljenje vremena puko listanje po kanalima (iako često to radim)

Citat:
Fac Ut Vivas:
Što se tiče puštanja sadržaja sa mreže ili USB-a, ne vidim šta ti je problem da to uradiš preko daljinskog. Sadržaj se izlista i strelicama ideš gore dole i izabereš šta želiš da gledaš i to je to. Druga stvar je ako hoćeš pritom da iskopiraš titl ili da otpakuješ film i tu se slažem da daljinski nije baš najsrećnije rešenje za to. Još jedna primena gde daljinski ne blista jeste recimo Youtube gde je kucanje teksta preko daljnica stvarno smaranje i tu vidim smisao za korišćenje Android aplikacije. Nažalost ove funkcije mislim da još uvek ne rade na D3 uređajima tako da za to što SBB nudi, a to je gledanje televizije, običan daljinac završava posao bez problema.

Nemoj da me pogrešno shvatiš, ja sam za to da SBB omogući tako nešto ali siguran sam da ne postoji veće interesovanje za "promenu kanala preko LAN mreže". Ja prvi ne bih to koristio a ne mogu da zamislim ni svoju ženu kako sedi ispred TV-a i na laptopu menja kanale na D3.

Ja lično koristim XBMC na HTPC-u i koristim i Android aplikaciju za XBMC. Takođe koristim i telefon da iskopiram titl za neku seriju i slične stvari ali 99% stvari odradim preko daljinca koji je mnogo upotrebljiviji za bilo šta vezano za TV u odnosu na miša i tastaturu.
Jednostavno, tako je predviđeno da se koristi i ceo interfejs je prilagođen za korišćenje preko daljinskog. Menjati kanale mišem je isto kao i pokušavati daljincem pomerati pointer u Windows-u.


Svako ima svoje favorite (a moj nije XBMC, previše je trom za moj ukus). Treba biti otvoren za nove ideje, iako na prvi pogled mogu da izgledaju kao beskorisne. Kad dođem do brojke od 5-6 daljinca koji se motaju po sobi, i koji radi "slične" stvari (npr. zvuk možeš da kontrolišeš i na TV-u i STB-u), lako se zaključi da je ovaj koncept dostigao svoj maksimum.

Citat:
Fac Ut Vivas:
I moram da te pitam o kašnjenju u IR komunikaciji. Koliko je to kašnjenje? Hoćeš da kažeš da je brže menjati kanale preko Wireless-a nego preko daljinca?!?


IR u daljincu je spor, kao i sam prijemnik u TV-u. Moj TV je dosta brz u tom pogledu, ali se opet oseća OGROMNA razlika (3-4 puta) kad to radim preko mreže (WiFi ili LAN). Jednostavno, nemaš kašnjenje u AD konverzijama u toj meri. Ima se utisak da se komanda stvarno TRENUTNO izvršava kad je i aktivirana.
[ Reply @ 22.01.2013. 20:31 ] @
Pozdrav

Molim ako neko moze da mi pomogne, imam jedan problem. Izvinjavam se sto idem malo offtopic, novi sam clan, da ne bih otvarao novu temu. Da li sa dvb-c risiverom koji je koriscen u sbb mrezi, cisco 3375, mogu da gledam digitalne kanale kod drugog kablovskog operatera ? Kablovska na koju planiram da se prebacim ima dosta digitalnih kanala u osnovnoj ponudi, pa da li moram da uzimam od njih poseban risiver ili mogu sam da nabavam risiver, naravno sa odgovarajucim specifikacijama ?
[ comi 1342 @ 22.01.2013. 22:39 ] @
To zavisi od te druge kablovske, ali sumnjam da i ti u osnovnom digitalnom paketu nisu kodirani, (jedno vreme moglo kod KDS-a, valjda).
[ Reply @ 22.01.2013. 23:12 ] @
Znaci ne zavisi od risivera, nisu zakljucani od strane provajdera koji ih iznajmi na koriscenje ? Moze, nisu zakljucani, probao sam sa tv-om koji ima dvb-c/dvb-c hd tjuner u sebi i nalazi dosta kanala. Imam tv sa dvb-t tjunerom, pa sam mislio da nabavim samo taj risiver i da hvatam kanale. Pa me to interesuje da li moze, ili mora "specijalni" risiver koji operater iznajmljuje.
[ md15 @ 09.09.2013. 21:27 ] @
Cao, jel moze neko da mi pomogne?
Danas sam kupila samsung F4510 i kad sam prikljucila kanali koji su oznaceni DTV imaju super ostru i jasnu sliku dok oni sa oznakom ATV su zrnasti i boje su lose. Dok na nekim kanalima pise kodiran signal. TV je prikljucen njegovim obicnim kablom u struju i obicnim (musko-zenskim) kablom za kablovsku.
Jel zna neko da li je do kablovskog provajdera ili do TVa?
Hvala puno