[ aleksandaraleksandar @ 26.08.2003. 22:44 ] @
uradio sam sajt u .asp-u. koristeci access bazu podataka.

provajder se u medjuvremenu predomislio, nije obavestio tehnicku podrasku sta li vec, sada mi kazu da moze .asp ali sto se access-a tice nikako, samo Microsoft SQL Server.

o cemu se radi? kako da celu bazu prebacim u M SQL Server?

da li su potrebne neke izmene u kodu u samim .asp stranicama?

malo mi je hitno :)
[ sanibo @ 27.08.2003. 13:36 ] @
Na SQL-u napravi import baze, ali ces verovatno morati malo doraditi jer nikad nije 100% isto na obe strane.
pozdrav
[ mladenovicz @ 27.08.2003. 13:48 ] @
Na ASP stranama ces sigurno morati da menjas Connection String
[ aleksandaraleksandar @ 30.08.2003. 02:25 ] @
uspeo sam da uradim import.

promenio sam string u ODBC-u, test kaze da je sve ok.

kad otvorim Dreamweaver, i krenem da menjam recordsetove prijavljuje se greska koju nikako ne mogu da otklonim.

moze li neko da mi pomogne, ako je vec resavao slican problem?

i jos nesto, sta mi je sve potrebno od provajdera, koje parametre da mu trazim?
[ mladenovicz @ 30.08.2003. 09:44 ] @
Moras da postujes koja se greska javlja, da bi neko mogao da ti pomogne. Konstatacija da se javlja greska koju nemozes da otklonis meni nista ne znaci.
[ aleksandaraleksandar @ 31.08.2003. 02:50 ] @
kada pokusam u recordsetu da umesto naziva stare tabele, unesem naziv nove (nastale iz import-a u ms sql) i kliknem na TEST dobijem poruku o gresci:

[Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]Line 1:Incorrect syntax near '.01'

poruka u IE je slicna:

Error Type:
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80040E14)
[Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]Line 1: Incorrect syntax near '01'.


kako da to sredim? koje parametre da trazim od provajdera?
[ mladenovicz @ 31.08.2003. 10:56 ] @
Kako ti izgleda connection string i SQL upit na kojem javlja gresku?
[ aleksandaraleksandar @ 01.09.2003. 01:53 ] @
<%
' FileName="Connection_odbc_conn_dsn.htm"
' Type="ADO"
' DesigntimeType="ADO"
' HTTP="false"
' Catalog=""
' Schema=""
Dim MM_sql1_STRING
MM_sql1_STRING = "dsn=sqlbazanova;"
%>


a index.asp pocinje ovako:
<%@LANGUAGE="VBSCRIPT" CODEPAGE="1250"%>
<!--#include file="Connections/veza.asp" -->
<%
Dim dnevnik
Dim dnevnik_numRows

Set dnevnik = Server.CreateObject("ADODB.Recordset")
dnevnik.ActiveConnection = MM_veza_STRING
dnevnik.Source = "SELECT * FROM 01dnevnik ORDER BY id_clanka DESC"
dnevnik.CursorType = 0
dnevnik.CursorLocation = 2
dnevnik.LockType = 1
dnevnik.Open()

i tako dalje... greska se prijavljuje na liniji 8: dnevnik.ActiveConnection = MM_veza_STRING
[ mladenovicz @ 01.09.2003. 10:41 ] @
Ako gresku javlja ovde :dnevnik.ActiveConnection = MM_veza_STRING, onda ti ne valja connection string.

Posto si rekao da je greska Incorrect syntax near '01'. Ja sam probao sledece: Na mom SQL serveru sam u postojecu bazu dodao tabelu 01TABLE, sa nekim poljima. U Query analyzeru sam napravi novi Query SELECT * FROM 01TABLE i dobio gresku Incorrect syntax near '01'. Onda sam ponovio postupak sa tabelom koja se zove 5 TAB i cik pogodi greska je Incorrect syntax near '5'.

Rekao bih da naziv tabele ne sme da pocinje ciframa (ovo u Accessu moze). Probaj da promenis naziv tabele tako da pocinje sa slovom, a ne sa brojem.
[ aleksandaraleksandar @ 02.09.2003. 00:27 ] @
tek kada sam otisao na spavanje sam se setio da sam postovao delove iz 2 pogresna fajla. onda sam ponovo upalio komp i u medjuvremenu se setio da je moguca sint. greska u "01dnevnik" ;) prepravio sam i radilo je.

sad imam drugi, i poslednji, problem ili poluproblem. cela stvar mi sada radi bukvalno na "gurku". kada zelim da pogledam index.asp ispisuje gresku:
Code:

Error Type:
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80040E4D)
[Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]Login failed for user 'EARTH\IUSR_EARTH'.
/sql/Connections/aspcode1.asp, line 6


malo sam se igrao i posle toga iz prvog puta nece da prikaze stranu (vraca pomenutu gresku), idem na back, forward u IE i strana se prikaze? :)

kako da postavim (ukinem) ogranicenja, gde i da li ce to kasnije imati veze kada te fajlove upload-ujem kod provajdera? zavrsio sam ceo sajt, sta mi ostaje da menjam od odbc konekcije?
[ mladenovicz @ 02.09.2003. 10:00 ] @
Pogledaj ovu poruku, sledi uputstva, testiraj i dobices ispravan Connection String
http://www.elitesecurity.org/poruka/162751

[ aleksandaraleksandar @ 03.09.2003. 00:26 ] @
ovo je bilo fenomenalno!!! hvala puno

koje fajlove da up-load-ujem kod provajdera? .mdf i .ldf?
[ aleksandaraleksandar @ 03.09.2003. 01:07 ] @
poludecu,

od prethodnog saveta nema nista. sta god da ubacim u string ne radi!!! prijavljuje gresku vec na prvoj liniji (koja je nastala generisanjem na nacin koji je opisan u drugom forumu, koji si rekao da pogledam).

da li znas kako bi trebao da izgleda ceo .asp fajl u kojem se nalazi connection string? pretpostavljam da je razlika samo u nazivu fajla baza?

---

evo me opet u pola pet samo nisam hteo da kucam novu poruku. sredio sam sve sto se lokala tice. trebalo je cackati po IIS-u i sad vise ne prijavljuje gresku oko usera.

jedino sto mi treba je kako pripremiti sajt za upload:
1. napisati konekciju
2. koje fajlove prebaciti na server? gde je to sto sam import/export access-> ms sql server?
[ aleksandaraleksandar @ 03.09.2003. 23:57 ] @
sredio sam konekciju.

jedino sto sad ne ide je veza izmedju Enterprise Manager-a, prilikom uploada-a baze?

prijavljuje gresku "da nisam sysadmin" na tom udaljenom hostu, pa naravno da nisam

kako da to razresim?