[ aksas @ 06.09.2007. 12:58 ] @
Do skoro podosta veliki Excell file je funkcionisao OK. File je pun vlookup funkcijama ali je OK funkcionisao.
Sada pri svakoj promeni u bilo kojoj ćeliji excell stalno "Calculating cells".
Kalkuliše sva polja i naravno radi sporo. Čak mu se dešava da pre prikaže izračunato polje nego što prihvati novi upis u polje preko kojeg se izračunava izračunato polje (vrlo lep opis!!!).
Ako je pomenuti file otvoren i pored njega otvorite New file, u tom novom je potrebno oko 6-7 sec da izračuna izraz tipa 5*4. Ako je problematični file zatvoren izračunavanje u ostalim file je OK.
[ dragancesu @ 06.09.2007. 21:57 ] @
Forum je promasen pa ce neko to srediti

Kad je mnogo kalkulacija podesi u tools->options->calculation na manual ali ces tada kalkulacije morati da radis rucno (sa F9)
[ buljko @ 07.09.2007. 08:43 ] @
(07.09.2007. - 10:43) Tema je premeštena iz foruma Ostali hardver u forum Office.
[ aksas @ 12.09.2007. 09:35 ] @
to sa isključivanjem automatskog kalkulisanja, znam ali mi nikako ne odgovara.
da li postoji neko elegantnije rešenje ili da li i kako mogu pronaći formulu koja "zeza" stvar?
u fajlu postoje 6 sheet-ova i na svakom po par vlookup formula u po jedno 1000 redova i do skoro je radio ok a sada bukvalno za c1=3*2 mu je potrebno 5-6 sekundi. što mi je posebno zanimljivo odmah preračuna polje čiji rezultat zavisi od rezultata promenjenog polja na pr c2=c1*g3 a samo promenjeno polje mnogo kasnije.