[ kinski @ 09.09.2007. 20:42 ] @
Planiram da kupim MacBook, pa sa njim i da predjem sa kabla na wireless.
Trenutno sam na SBB-u koji su poprilicno iritantni, bezobrazni i ne preterano pouzdani, ali sam se sa situacijom pomirila.

Da li neko ima iskustva sa wirelessom na Dorcolu (Konkretno pocetak Cara Dusana), kakav je u odnosu na kabl itd.

Hvala puno.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.09.2007. 11:26 ] @
Integrisane wireless kartice u laptopovima imaju vrlo malu izlaznu snagu i slabe ne usmerene antene, sa njima ne mozes da dobacis vise od 50-ak metara daleko. One su namenjene recimo za situaciju da u stanu/kuci/kancelariji imas Acess Point, i da tu u okolnih nekoliko desetina metara imas net na laptopu bez kablova.

Ako bi se kacila na bilo kog wireless provajdera bio bi ti potreban AP klijent uredjaj, koji bi stajao na prozoru ili krovu, i usmetena antena (yagi, grid, panel...).

Sa samim laptopom koji se nalazi unutra, u stanu, tesko da mozes da koristis usluge nekog wireless provajdera. Mada opet, ukoliko je ekstra blizu, ukoliko se sa prozora vidi, nije nemoguce.
[ kinski @ 10.09.2007. 11:37 ] @
aha...
na sajtu sbb-a pise, ako nisi dovoljno blizu za 7000 dinara postavljaju antenu na krov zgrade. da li je to onda ok? ne razumem se u wireless, jedina pogodnost koju vidim jeste da mogu da se setam unaokolo po stanu tj. da nisam priovana za jedan sto... ne znam da li je vredno gnjavaze samo zbog toga :P


hvala na opsirnom odgovoru! :)