[ anel_np @ 10.09.2007. 22:36 ] @
PoZzz


Profesor iz hemije nam je rekao da imamo negde oko mesec dana da napravimo tj animiramo sudar dva atoma za peticu ili za vecu ocenu da prikazemo slikom taj sudar...

Pa ako neko zna ili je video vec napravljenu sliku sudara atoma bio bi mi od velike pomoci ...

A kako bih mogao da napravim animaciju tog atoma tj preko kog programa i da li mogu to uradit za mesec dana..


Please Help
[ yaelo @ 11.09.2007. 14:27 ] @
Neka tebi profesor objasni na kakav sudar atoma misli i šta treba da bude od toga - možda molekul, atomi u jonskom obliku, i kako misli da treba da izgleda atom, odnosno kako treba da se predstavi atom, u obliku solarnog sistema ili kako več. Onda koji atom, nije isto atom sa 1 elektronom ili sa 100 elektrona. Možeš da uradiš u 3D studio MAX, Maya, Lightwave 3D, Cinema 4D... Ovo su ti komplikovani programi pa ako nisi radio u njima probaj Macromedia Flash.
[ biotech @ 11.09.2007. 14:54 ] @
tesko je animirati sudar atoma, to mora biti stilizovana animacija
predlazem da porazis na www.youtube.com molecules, water molecule, chemical reactions...kad sam ja gledao bilo je dobrih animacija
videces kako je slozeno...i jos ako nemas iskustva u modelovanju i animaciji..za mesec dana tesko da ces moci to da uradis. probaj
[ glorius @ 14.09.2007. 22:47 ] @
Well, ako ima dosta atoma, najbrzi nacin je da iskoristis Dynamics utility koji se nalazi u 3D Studio MAX-u... Izgledace realno... Nadji u okolini nekog MAXovca :) ili vidi sam...