[ gingercookie @ 14.09.2007. 12:43 ] @
Dakle, nameravam da kupim laptop
Neki koji ce raditi od svega po malo.Mozda bih dala i 900 evra za njega, ako je to prava stvar.

Prvenstveno bi trebalo da funkcionise kao sobni kompjuter za moju sestru.Trebalo bi da moze standardne stvari - pusti film, muziku, reze dvd diskove...Takodje bi trebalo da ima finu graficku kartu - sposobnu da pokrene novije igrice.Na primer Oblivion.Zvucna moze da bude integrisana, ne zanima me.

Trebalo bi da moze da mi obavlja posao na studentskoj praksi.Da pokrece IDL, ali to i nije neki zahtev.Da moze da se poveze na brzi net, ali i da ima modem za kucnu konekciju.

Recimo da bih volela da ima 1 GB ram memorije, neku finu brzinu procesora (Turion64?), na primer 1,6 GHz i vise.Da ima najmanje 80 GB memorije.Da ne bude mnogo tezak.

Ne mora da ima ludu bateriju, uglavnom bi trebalo da bude prikacen na struju.Dosta ako moze da izdrzi sat ipo - dva.

Volela bih da bude HP-ov, jer sam cula da su jako dobro napravljeni, ali ako imate nesto drugo na umu volela bih da cujem.

Videla sam jedan HP-ov sa ludim karakteristikama: HP 6715s GC034ES.
Ekstremno je jeftin (610E), a bolji je po karakteristikama nego duplo skuplji (1GB rama, 2,2GHz procesor, 120GB HDD...).Zasto je tako jeftin, zna li imo?Da li valja, i da li bi odgovarao mojim potrebama?


Veoma sam zahvalna na bilo kakvim sugestijama i predlozima
[ PCS @ 14.09.2007. 14:56 ] @
Pogledaj malo ovu temu...
http://www.elitesecurity.org/t283442-HP-ili-DELL-do-dinara
[ Spanta @ 14.09.2007. 15:58 ] @
Ima par stvari koje uticu na njegovu cenu:
1. Nema Windows
2. Garancija mu je godinu dana
3. Trenutno je na akcijskom popustu (ovo je mozda i najbitnije)
4. Cini mi se da mu baterija nije nesto
5. Ima integrisanu grafiku

Skoro sve uslove koje si navela ispunice vecina laptopova. Samo jedan zahtev odskace - igre. Za to ti treba laptop sa neintegrisanom grafikom i to ne bilo kojom. A to kosta.
[ gingercookie @ 14.09.2007. 17:35 ] @
A koji na primer bi ispunio sve zahteve, ukljucujuci i igre?A da je do 800-900 evra?
[ StORM48 @ 14.09.2007. 18:54 ] @
Pogledaj postojeće teme, da ne bude da korisnici džaba troše tastarure. Prvi link Ti je ostavio PCS, a evo i drugog, aktuelnog. Eventualna dodatna pitanja postavi na JEDNOJ od te dve teme.

http://www.elitesecurity.org/t280349-Notebook-za

Pozdrav