[ nenad2007 @ 15.09.2007. 10:30 ] @
Pomagajte! Instalirao sam dosta tema i aplikacija na telefon (ne sve odjednom nego vremenom,malo po malo), nokia 3250, sym 9.1 je u pitanju, i vecina je nestala...postoje aplikacije u telefonu ali u instal manageru ih nema...Programe jos i mogu da izbacim odem na ikonu options i remove ali teme ne mogu nikako.Imam dosta tema koje moram da izbacim jer ne radi i kad god ih pokrenem restartuje mi se telefon.Imao sam slicnih problema i na nokiji 3650 simensu sx1. . . Pa ako neko zna kako ovo moze da se resi bio bih mu veoma zahvalan...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.09.2007. 15:21 ] @
Pošto si imaoSymbijane i pre, onda znaš da je dobro, čim primetiš neke nelogičnosti ili nedoslednosti u radu, formatirati memoriju telefona i kartice. Prethodno sačuvaj imenik i druge bitne ti podatke.
[ nenad2007 @ 15.09.2007. 19:29 ] @
Jel moze neko da mi kaze koji je kod za formatiranje telefona, i da mi objasni proceduru sacuvavanja telefonskog imanika i ponovnog vracanja u telefon posle reseta? Nikada pre to nisam radio, jednostavno sam iskulirao tako da nemam nikakvoh iskustava oko kopiranja imenika i vracanja niti oko resetovanja pa ako neko moze detaljno da mi objasni...Hvala...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.09.2007. 19:33 ] @
Koristi pretragu. Tako ćeš najbrže saznati.
A imaš i temu posvećenu bekapu imenika..bukvalno je prva na ovom istom podforumu.
[ nenad2007 @ 15.09.2007. 19:48 ] @
Nasao sam temu ali u njoj se backup radi preko nekog programa koji sam do sada imao ali ne postoji za 9.1 verziju symb. na ostalim temama u vezi bekapa ljudi pricaju o bekapu telefona ali ne i vracanju nazad...Pretpostavljam da bi trebalo da bekapujem telefon ali ne znam kako se sve vraca i sta sve mogu da bekapujem...meni treba zamo imenik...Pa ako je neko imao iskustva ili zna kako...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.09.2007. 20:00 ] @
-> Bekap imenika: Uđeš u Contacts i na Options -> Select All pa opet Options i Copy -> To Memory Card. Tako ti svi kontakti završe u Other/Contacts. Posle samo uradiš Copy from Mem. card.

-> Otprilike je to sav backup koji treba da uradiš. Ako ti treba i backup poruka (posle ih nećeš moći vratiti ovim programom), koristi SMSBackup sa olamelen.com (free je), kojim exportuješ poruke kao HTML stranu.
Sve drugo što bi backupovao ti možda pravi problem, tako da nemoj iako možeš :) A backup te vrste bi radio preko Nokia PC Suita, kojim bi posle i vratio sadržaj nazad..al' kao što rekoh, nemoj :) Poenta i jeste da pobrišeš sve sa telefona i vratiš posle samo one stvari koje si zaista i koristio.
[ nenad2007 @ 15.09.2007. 20:09 ] @
Ok hvala.

[Ovu poruku je menjao nenad2007 dana 15.09.2007. u 22:10 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.09.2007. 22:31 ] @
Znači našao si sve :)
Radi? :)
[ nenad2007 @ 16.09.2007. 00:11 ] @
Vec sam ga resetovao i radi brze ali se pali i gasi dosta brze...Sve je ok, samo me nervira sto i kada instaliram nesto na memoriji kartice on zauzme nesto malo memorije telefona.To mi smeta jer imam samo 9.2 mb na telefonu i malo po malo sada imam 8 mb. A i kada instaliram temu i izbacim je ne obrise se sve vec samo deo a to znam po memoriji...ali jbg tako je kako je...kad bude prestalo da radi opet RESET i sve tako...poz
[ bakara @ 16.09.2007. 13:02 ] @
Teme ne moras deinstalirati vec ih mozes brisati iz nekog file browsera.
[ nenad2007 @ 16.09.2007. 14:50 ] @
Toga sam se i ja setio ali nisam mogao da ih nadjem ni preko njedovog browsera niti preko nekog drugog cini mi se active file managera...ako znas tacno gde se nalaze ti reci...