[ rajic1 @ 28.08.2003. 17:40 ] @
Koji su minimalni softverski i naravno hardverski parametri potrebni za gledanje DVD i DVX filmova?
Da li moze da se gledaju filmovi na kompijuteru ali ako imam samo CD-Rom i slab procesor(pentium1)?
Mozda su data pitanja glupa, ali ja sam stvarno zbunjen...
[ brcha @ 28.08.2003. 17:51 ] @
Sa CD-ROMom baš i nećeš moći da pročitaš DVDove, tako da njih zaboravi ;)

A što se tiče DivXova, probao sam kod moje exDevojke da pustim neki DivX na Pentium1, 256MB RAM i Win98 i nije baš najbolje išlo, seckao je malo. Ali u svakom slučaju, probaj. Skini mplayer (http://www.mplayerhq.hu/homepage/), on je definitivno najbolji player koji pušta sve živo i koristi najmanje resursa. Ja sam kod exDevojke probao sa nekim MicroDVD ili sličnim playerom za vindoze, ali mplayer je mnoooogooooo bolji. Takođe, pobij ostale aplikacije (pogotovo antiviruse i slične background procese). Naravno, imaš mnogo veće šanse da lepo puštaš DivXove pod LinuXom, tako da možeš i u tom pravcu da razmišljaš...
[ rajic1 @ 28.08.2003. 17:58 ] @
Nazalost imam samo 64MB RAM (katastrofa),ipak da li bi mogao da gledam filmove ako bi kupio rezac?
Bolje pitanje je da li je za gledanje filmova iskljucivo potrebna i najvaznija sto veca procesorska snaga?
[ pctel @ 28.08.2003. 18:55 ] @
Citat:
Nazalost imam samo 64MB RAM (katastrofa),ipak da li bi mogao da gledam filmove ako bi kupio rezac?


Ma kakav bre rezac? Mozes da probas kako ce da radi DVD-ROM. Kosta 35 EUR i nema nikakvih prepreka da se prikljuci na PI, ali nikad nisam probao kako na takvoj masini radi. Ako si u BG donesi da probamo. A DiVX bolje zaboravi, veoma je tesko naterati DiVX da radi lepo na PII 233, ali zato radi bez problema na svakom od 400 MHz (novija kompresija cak i tu pocinje da koci)

Procesorska snaga je najvaznija za filmove.
[ brcha @ 28.08.2003. 18:56 ] @
??????

rezač nema apsolutno nikakve veze sa time da li možeš da gledaš filmove!

a bitna je i procesorska snaga, a i memorija (pri čemu bih ipak dao prednost memoriji).
[ pctel @ 28.08.2003. 19:08 ] @
Citat:
bitna je i procesorska snaga, a i memorija (pri čemu bih ipak dao prednost memoriji).



ne bih se slozio, ubedjen sam da mogu da pustim DiVX sa samo 16 MB RAM-a i jakim procesorom, dok na PI 166 mislim da nema sanse sa ni sa 1G rama.


[ jonathan @ 28.08.2003. 20:09 ] @
Pretraži starije poruke po ključnoj reči QuickView Protected (qvpro).
Iz ličnog iskustva, najslabija mašina koja je reprodukovala DivX bez zastajkivanja bila je P1/166MMX, sa 64MB i S3 v64+ sa 2MB.

Your mileage may vary.

poz,
Alek
[ pctel @ 29.08.2003. 22:31 ] @
Probao sam ja to davno, i nisam nesto extra zadovoljan. Tacno, moze da se pusti film, ali je kvalitet tako uzasan da mislim da ne postoji covek koji tako stvarno gleda filmove na PI.
[ jc denton @ 30.08.2003. 00:11 ] @
Postoji post, star do duse, i trebao bi da ga preradim i postavim kao TOP.
Da li je neko mozda zainteresovan da uradi to - skupi iskustva clanova sa ovog foruma (po temama) i napravi jedan mali FAQ/Manual, po ugledu na ovaj moj post i slicne postove?

http://www.elitesecurity.org/tema/8211/0#62803